Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr jun 18, 2014 6:17 pm

Hanna injektorji (različnih barv - odvisno od kW) delujejo brezhibno v naših 5 vozilih. Za vložen denar optimalni izkoristek.

Plinski sistem je lahko za 300 € ali pa za 2000 €, če ga ne znajo optimalno nastaviti, ni vreden nič, vsekakor pa ne sekiranja.

Seveda pa največ pomeni mojster z izkušnjami - Primož Jazbar.

:bow
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jun 19, 2014 8:53 am

japanac je napisal/-a:Hanna injektorji (različnih barv - odvisno od kW) delujejo brezhibno v naših 5 vozilih. Za vložen denar optimalni izkoristek.

Plinski sistem je lahko za 300 € ali pa za 2000 €, če ga ne znajo optimalno nastaviti, ni vreden nič, vsekakor pa ne sekiranja.

Seveda pa največ pomeni mojster z izkušnjami - Primož Jazbar.

:bow


včasih je dovolj , če zamenjaš kable med vžigalnimi tuljavami in svečkami ... kar ti ponavadi povedo na kakšnem forumu tisti , ki imajo iste probleme ...

jazbar ? bar , klub , diskoteka , vzdrževanje vozil , avtopralnica .... 1 zaposlen ... tip je car da vse podela ... =P ga.alenka pa carica ...
priznam , da sem slišal da je eden boljših monterjev ..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Če jun 19, 2014 11:41 am

plinaš je napisal/-a:
včasih je dovolj , če zamenjaš kable med vžigalnimi tuljavami in svečkami ... kar ti ponavadi povedo na kakšnem forumu tisti , ki imajo iste probleme ...

jazbar ? bar , klub , diskoteka , vzdrževanje vozil , avtopralnica .... 1 zaposlen ... tip je car da vse podela ... =P ga.alenka pa carica ...
priznam , da sem slišal da je eden boljših monterjev ..


Eden od pionirjev plina pri nas,ki so šli skozi vse "faze nastavljanj" ne samo preko računalnika ter imajo izkušnje, ki jih ne skrivajo ampak jih delijo z ostalimi (žal pa je takšnih vedno manj ; Tomaž - R.I.P.).

Ko dela avto brezhibno na bencinu v praksi in preko računalnika je redkokdaj dovolj da zamenjaš kable, vžigalne tuljave ali pa sondo, tu pomaga le mojster, ki ve kaj dela.

Pozabil si omeniti pri dejavnosti zdravo prehrano, promocijo zdravja, sveže slovensko sadje.

Zaradi mene se lahko ukvarja z nešteto dejavnostmi, glede plina pa garantirano "OBVLADA", je pravi zanesenjak, ki to dela iz veselja in takih je malo.

Upam, da bom šel kmalu kaj na Dolenjsko na kakšno kavico v bar, saj se plinske naprave v naših vozilih obnašajo brezhibno (kot prvi dan) in si bom moral izmisliti kakšen drug razlog.

Pa še to, nikoli nisem trdil, da je eden in edini ampak po izkušnjah iz preteklosti Lovato, Magic, Prins, Tartarini in G1 smo pristali na kombinaciji poljskega sistema AGC in Hana injektorjih ter smo v zadnjih 4 letih zelo zadovoljni. Tudi G1 je pri enem vozilu uspel nastaviti brezhibno delovanje iz prve, pri drugem pa od 90k km je dovolj dobro delovalo cca 20k km ostalo pa :g: - žal pa ena lastovka . . . .

Kako že gre: več se voziš na plin, več prihraniš

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Če jun 19, 2014 12:23 pm

Taje Jazbar dela v okviru Sigas ali imam kakšno svojo firmo za montažo?

Namreč malo sem se igral po Ajpesu in ugotovil, da se podobni fantje kot pri Sigasu pojavljajo kot ustanovitelji tudi pri G-1, s katerimi sem sicer sam zadovoljen...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jun 19, 2014 12:34 pm

Sej večina k jih je delala pri g-1 so potem šli na sigas ali pa ustanovil sigas kako točno je blo nevem.
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Če jun 19, 2014 12:46 pm

evilfury je napisal/-a:Sej večina k jih je delala pri g-1 so potem šli na sigas ali pa ustanovil sigas kako točno je blo nevem.


Ne bo držalo. Moscatelli in Hočevar sta kot družbenika v Sigas vstopila 15.05.2004 (Jazbar 09.09.2008) in so vsi trije še vedno družbeniki Sigas-a, medtem ko sta v G-1 vstopila 19.06.2008. Torej so bili fantje najprej na Sigas-u skupaj in so potrem ustanovili še G-1.
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Če jun 19, 2014 8:13 pm

evilfury je napisal/-a:Zakaj nekateri avti ne rabijo mazanja ventilov? Sej če bi bilo nujno bi to vgrajevalec montiral, da se zaščiti v primeru najhujšega?

Tud na prinsu v tak avto kot je moj niso montiral dodatnega mazanja...


Zaradi materijala (snovi, litine...) iz katerega so narejeni ventili oz. sedeži slednjih (trdota) in niso dovzetni na obrabo (jih ne "zliže") pri uporabi plina kot pogonskega goriva (plin je "suh")... Nekako v tem smislu, sicer bolj po domače, ampak mislim da sem zadel bistvo, če sem pa kaj narobe napisal me naj pa kdo popravi...
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jun 19, 2014 8:56 pm

Se pravi eni motorji imajo boljše materiale in ne rabijo mazanja?
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Zmaj78 Če jun 19, 2014 9:09 pm

Vidim, da ste vsi, ampak res vsi zadovoljni z mojstrom Primožem. Jutri mu peljem kolegovega 2005 Focusa 1.6 16v, ki je imel doslej G1 sistem noter, pa bo sedaj zaradi nepriznavanja reklamacije zadevo ruknil ven in vgradil pri Sigas-u (mojstru Primožu). Dejansko se bo menjal le računalnik in injektorji, ostalo bo verjetno tako kot je že sedaj. Sploh ne dvomim, da bo avto super deloval na LPG. ;)
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Pe jun 20, 2014 5:20 am

evilfury je napisal/-a:Se pravi eni motorji imajo boljše materiale in ne rabijo mazanja?


Material, kateri bolj odgovarja plinu (zdej koliko je v osnovi boljši pa ne bom pametoval)...
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Pe jun 20, 2014 7:54 am

Kaj se potem priporoča, da se dodatn mazanje ventilov tud vgradi v mašino, ki je sicer ne rabi po vgrajevalčevih besedah. Ker prins npr. v audija 2.4 ni vgradil tega. Pravtako tud v kakšnega 4.2 ne.
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Pe jun 20, 2014 12:24 pm

Zakaj že?
Če je narejeno kot mora biti (pravilna mešanica...) je to odveč. Škodi pa seveda ne, ampak nima nobenega smisla ;)
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a murkoslavko So jun 21, 2014 8:03 pm

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/vgradnja-avtoplina/predstavitev

A so to tud kaki derivati, znanih vgrajevalcev Plinex itd...?

Reklamirat znajo, kako pa kaj delajo.
Ker bo mal smešno, najprej nakladat potem pa pogoret :twisted:
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So jun 21, 2014 8:25 pm

murkoslavko je napisal/-a:http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/vgradnja-avtoplina/predstavitev

A so to tud kaki derivati, znanih vgrajevalcev Plinex itd...?

Reklamirat znajo, kako pa kaj delajo.
Ker bo mal smešno, najprej nakladat potem pa pogoret :twisted:


Lovato je italijanski sistem. Ni bogvekaj, ni pa tak shit kot kakšni(večina) poljakov, recimo.

Največji problem bo, ker bodo to montirali vulkanizerji/serviserji na Petrolovih bencinskih servisih, PitStop ali kako se jim že reče. Že kot hitri servisi/vulkanizerji nimajo nekega dobrega renomeja, verjetno so zato hoteli zapolniti delavnice z vgradno avtoplina. Večina, če ne vsi ti fantje, bodo prvič v življenju od blizu videli plinsko inštalacijo. Nobenih izkušenj z tehničnimi triki pri vgradnji, (verjetno) zelo malo izkušenj z diagnostiko vozil in še bi lahko našteval... Tehnična podpora bo prihajala od bogsigavedi kje... mislim da je to dovolj za približno idejo kako bo zadeva tekla :(
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Ne jun 22, 2014 10:20 am

Zdej me bodo spet nekam pošilal... kaj pa landi renzo? Isti kot lovato ali bolši?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Ne jun 22, 2014 10:48 am

Landi Renzo je med boljsimi od Italjanov a uporabljajo MED injektorje, kateri pa ne slovijo. Ne vem sicer, katere injektorje uporabljajo ostali Italjani.

Ce bi bil jaz na tvojem mestu, bi vgradil BRC v Opatiji. To je za nas Slovence v kombinaciji vseh faktorjev najboljsa izbira, ce bi radckvaliteten sistem.
Ce mora nujno biti v SLO in je Prins predrag, potem pac ze imas omenjen Sigas in g. Primoza. Od te stopnje dalje lahko se ugotavljas in ugotavljas, ugotovil be bos nic.

LP
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Ne jun 22, 2014 10:59 am

Kaj potem ga morm v opatijo na servis vozit?

Bom še poklical prinsa jutri pa da vidmo kok hočejo.
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm To jun 24, 2014 10:59 am

Mene pa zanima koliko imate sedaj poleti višjo porabo, glede na uporabo klimatske naprave v avtu.
Jaz sem pri sebi ugotovil (mašina 1.4 100KM) da mi je narasla za slab liter (povprečje prej 8 sedaj 9l na 100km)
Je to normalno?
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury To jun 24, 2014 11:03 am

Normalno zaradi kompresorja klime je tako ga morš mal bl stiskat da kam gre.
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm To jun 24, 2014 12:14 pm

Aha. Samo se mi zdi da je na plin višja poraba pri klimi kot na bencin.
Če gledamo da mi kuri dober liter plina več, ko sem vozil še na bencin se je pa poznalo nekje 0.5l
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov