Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To jun 13, 2017 10:18 pm

sporty je napisal/-a:Zdravo!

V poplavi vsega mogocega, kritik, nategov in tezav, bi lepo prosil ce mi nekdo svetuje kam predelat avto na plin... Lahko na ZS, me pa zanima samo prava stvar, elita mojstrov, ne glede na ceno.

Hvala in LP

še avto nam zaupaj..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sporty Sr jun 14, 2017 4:20 am

Sem bral temo xy strani nazaj, pa so same pritozbe in graje... Ker nisem nasel priporocil sem si drznil vprasat.

Avto je pa Renault Safrane 1993, ima se stari dobri PRV V6... Avto je ljubiteljski in v nulo, zato bi rad kvalitetno napravo in montazo.

Hvala in LP
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
Dr. MadMan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če mar 03, 2005 9:12 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Dr. MadMan Sr jun 14, 2017 4:47 am

Ker imaš predhodnik motorja kot ga imam jaz ti lahko iz prve roke povem, da je motor zelo primeren za predelavo na plin. Le dobrega monterja rabiš, ki je že kdaj delal kakšen podoben motor in se spozna na komplete, ki jih vgrajuje.
Osebno sem najprej instaliral G-1 in so bile z njimi same težave. 2x letno vozil nastavljat avto pa nikoli ni delal kot se spodobi. Ko so šli v stečaj mi je prekipelo in sem zamenjal s Prinsom. Od takrat niti ne vem, da imam plin notr, razen ko grem tankat. Če bi takoj šel na Prins, bi prihranil vsaj 600 EUR samo na inštalaciji pa tle notr ni zajeto vožnje v Celje in celodnevno teženje mehaniku tam. Skratka dober monter in dober sistem pa bo vse OK.
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sporty Sr jun 14, 2017 6:10 pm

Super, torej bo kar Prins. Sem ze bil dogovorjen pri Tartarini si, pa sem se po "domaci nalogi" ustrasil. Bom poprosil prej omenjene za ponudbo in bomo pri izbranem montirali.

Hvala in Lp
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb Če jun 15, 2017 7:36 am

Meni so pri Prinsu nekaj delali pred več leti.
V bistvu so popravljali napake za enim drugim vgrajevalcem plinske naprave in so zadevo uredili "v nulo".
Lahko jih samo priporočim. Takrat so imeli prostore nekje ob AC pri Lukovici, če se prav spomnim.

Drugače pa velja, da se plinska naprava vgrajuje zaradi zmanjšanja stroškov za gorivo. In pri tem štejejo vsi stroški, tudi nakup in vgradnja naprave ter stroški servisov.
Ker so le ti pri bolj znanih znamkah višji, marsikdo izbere bližnjico in kupi cenejšo napravo, ki bi se naj hitreje povrnila. V kombinaciji z nekakovostno vgradnjo (zaradi neizkušenega monterja) ima nato težave in vsega je kriv LPG. Svoje dodajo še avtomehaniki, ki večinoma LPG ne poznajo in je za skoraj vsako težavo na avtu kriva vgradnja plina.

V glavnem, če zadeva dobro dela se voziš enako kot na bencin, vendar recimo cca. 30-40% ceneje. Pri večji letni kilometrini ali močnejšem motorju se to kar pozna.

lp
 
ANDREJ36
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jun 12, 2017 3:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ANDREJ36 Če jun 15, 2017 1:46 pm

iziboy je napisal/-a:Podjetje ''Racen'' je v bistvu Plineks...malo si preberi o njih....veliko sreče...


Pozdravljeni,

včeraj sem bil na Podjetju Racen, kjer so mi na sistemu G-1 zamenjali uparjalnik in MAP senzor, osebje je zelo prijazno in zaenkrat avto deluje na avtoplin BP, upam da tako tudi ostane :D .
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jun 15, 2017 10:25 pm

pod garancijo ali proti plačilu ? nam lahko zaupaš znesek računa , da se bodo lahko drugi orientirali? lp
plin je cnej k bencin
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb Pe jun 16, 2017 5:09 am

O ceni preko foruma ne bi.
Je bila kar visoka in ni bila krita iz garancije, ker je bil primer specifičen.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a nejc1986 Pe jun 16, 2017 12:01 pm

Ze nekaj casa nazaj sem si postavil vprasanje, pa kogarkoli vprasam dobim nazaj le zacuden pogled....

Torej, koliko priblizno tehta plinska napeljava? Liter plina naj bi tehtal 0,7kg. Torej poln tank plina pri meni nanese cca 30kg.
Zdaj me pa zanima koliko je moj avto dejansko tezji odkar je predelan na plin (verjamem, da to ni ravno zanemarljiv podatek, sploh pri polno nalozenih avtih z manjso nosilnostjo).

Seveda je podatek v homol.kartonu o tezi praznega vozila ostal nespremenjen, tudi po opravljeni homologaciji.
Gre pa se za napravo emer, vgrajeno pri plineksu, 44l tank.
Hvala,lp
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Pe jun 16, 2017 12:12 pm

Saj teža je več ali manj samo v tanku. Verjetno imaš toroidnega.

Ko sem bil v Srbiji pri Dori v Novem Sadu in smo gledali, katerega bi se dalo v vozilo, sem jih prenesel kar nekaj različnih do vozila in nazaj v shrambo. Presenečen sem bil, kako je pravzaprav prazen tank lahek.
Tvoj prazen tank ima nekje od 20 do 25 kg.
Ostalo pa, kaj pa vem, bodo morda drugi več vedeli. Vendar, same žice niso težke, krmiljeneje še manj. Injektorji skupaj z nosilcem, kaj pa vem. Na pamet do 2kg.
Cevi so lahke. Uparjalnik, hm, spet na pamet ene 2kg, ko sem ga obnavljal od Landija. Več gotovo ne.
E-M ventil, max 500g.
Koliko tehta multiventil, pa res ne bi znal oceniti.

predvidevam, da ostalo ne more imeti več kot dodatnih 20 kg. Skupaj torej max do 45kg, brez plina. Plin, kot si že sam povedal, a imaš na ta račun notri manj bencina, zato to ni dodatna teža.
Sicer pa, na tehnični pridi brez dodatnega tovora v vozilu in boš videl, kolikšna je teža na sprednji in zadnji osi.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Pe jun 16, 2017 12:53 pm

kseb je napisal/-a:O ceni preko foruma ne bi.
Je bila kar visoka in ni bila krita iz garancije, ker je bil primer specifičen.

vprašanje je bilo namenjeno andrej36 ker je veliko več avtov s problemi na g1..
bil pa je naslednji post , ki se ga ne citira ..
plin je cnej k bencin
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi Po jun 19, 2017 1:34 pm

Spet ja. Mam problem z sistemom g1...
Vglavnem ko je vni vroce se naprava sama izklaplja. Po parih kilometrih. Naprimer 25 stopinj ni panike. Zdj cez dan pa jo zajebava. Filtri bli menjani pred 10k km. Kaki predlogi?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Po jun 19, 2017 1:53 pm

Uparjalnik je vroč takrat, ko se izklopi?

LP
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Po jun 19, 2017 3:36 pm

- slab senzor temperature na/v uparjalniku
- prevroče za uparjalnik, plin se prehitro/preveč uparjuje
- napačen tlak v uparjalniku
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi Po jun 19, 2017 7:13 pm

Uparjalnik ni vroc. Vcasih po 5min voznje, ko je auto se mrzel. Pomoje senzor pol da al kaj takega.
Pa to zna vsak majstr zrihtat al morm v velenje pelat k unim za g1 kao. Al je kje na dolenski se?
Hvala vam za odgovore
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy To jun 20, 2017 4:47 am

Po 5-ih min vožnje, bi moral biti uparjalnik vroč! Še posebej pri temperaturah zadnjih dni...če ni, potem imaš težavo ravno tu. Če imaš hladilne tekočine dovolj, potem je treba ugotoviti zakaj se uparjalnik ne segreva. Morda zračni žep v sistemu hladilne tekočine, ali pa kakšna težava z vodno črpalko...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi To jun 20, 2017 11:09 am

Sm narobe razumel. Uparjalnik je vroč. Mi je puščala pumpa in sem mislil da zaradi tega nedela. Sem jo zamenjal pred 3 dnevi. Se zmeraj isti problem. Tako da mora biti nekaj od zgoraj nastetega
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Sr jun 21, 2017 5:36 pm

Zdravo

V kolikor koga zanima Chevrolet Aveo, predelan na plin (vse o predelavi si lahko preberete na tem forumu), se sedaj dokončno prodaja zaradi nakupa družinskega vozila.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... art%20Stop

lp,Miha
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm So jun 24, 2017 4:34 pm

bernikm je napisal/-a:
Napaka, pravi link je

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... art%20Stop


lp,Miha
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pskoda Ne jun 25, 2017 7:43 am

Kofetni mlinček predelat na plin (največja možna bedarija) nardit nekaj kilometrov in prodat :roll:
To je isto kot bi odpru oken in denar ven vrgel razen, če zajebava in ima lastnik poven kufer vsega in ga prodaja
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov