Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Ne jun 25, 2017 9:37 am

Se pa da s temi mlinčki do 1.4 na plin najcenje vozit, poraba vw 1.9 dizla 5.5l-6l, poraba plina bencinarja povprečna 7.5l. Zdej pa računaj.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pskoda Ne jun 25, 2017 10:56 am

Pa še preračunaj kaj dela 1.9 z to porabo in kaj 1.4
Lp
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Ne jun 25, 2017 10:59 am

Imaš pa zato drvarnico z zelo grdim glasom...

Isto vozilo s po moči primerljivim motorjem bo s plinom nudilo cenovno nekaj manjšo porabo kot dizel. Razlika je zanemarljiva, tako da vsakemu svoje.
Meni je bencinar na plin veliko boljša izbira kot pa dizel.
 
bernikm
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr jun 06, 2012 4:44 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bernikm Ne jun 25, 2017 12:58 pm

pskoda je napisal/-a:Kofetni mlinček predelat na plin (največja možna bedarija) nardit nekaj kilometrov in prodat :roll:
To je isto kot bi odpru oken in denar ven vrgel razen, če zajebava in ima lastnik poven kufer vsega in ga prodaja



Prvo, avto nič ne zajebava in dela kot ura, če ne verjameš lahko pokličeš oba Sigas mojstra kjer sem vsako leto na servisu da menjajo filtre in preverijo če je vse ok.
Drugo, ko sem se odločal za plin sem preveril cel kup plinskih majstrov, prav tako si lahko prebereš kar nekaj mojih postov na tem forumu kako in kaj.
Tretje, avto sem res imel namen imeti 10 let, vendar sva dobila dvojčke in je malo premajhen.
Četrto, poraba plina je med 8-8.5l /100km, z avtom sem naredil že cca 70k tako da se mi je investicija dobro povrnila, hkrati pa se že kar nekaj časa vozim konkretno ceneje in sem prepričan da se bo novi lastnih vozil enako naslednjih 5 let.
Petič, če koga zanima lahko napišem koliko sem res izgubil v teh 4 letih (kar nekaj konkretnih1000€), samo žal je tako prišlo. Če bi imela enega otroka bi ga sigurno obdržal.
Šestič vzdrževanje vozila je poceni (res da sem vozil na uradni servis zaradi garancije), vendar po 5 letih letni storšek bencinskega in plinskega servisa ne bo višji kot 100€. Glavni servis je na 10let ali 150.000km, avto jih ima sedaj dobrih 86k.

Ko vse skupaj sešteješ prideš do ugotovitve da se voziš dobro in poceni. V kolikor rabiš avto zase ali manjšo družino ali kot drugi avto..
Za našo 4 člansko družino in sedaj še 2 psa je pa žal ratal premajhen.

Pa brez zamere.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To jun 27, 2017 9:02 am

Nekatere (vrjetno samo tja in sem kakšna) Petrolove črpalke v LJ na LPG imajo pumpo malo drugačno, včeraj sem probal na eni točt pa sploh ni šlo pol sem zavil v BTC Mol (mislim, da je pri Tušu) pa brez problema, nimam nobenga nastavka, ker ni potrebe. Na Logu v Škofji Loki brez problema tud v Gorenji vasi ni problema s Petrolov. Ne vem kak ne morejo to porihtat. Drugač je pa enostavno točenje.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos To jul 04, 2017 9:13 am

Mogoče ve kdo kaj glede te nesreče??

http://reporter.si/clanek/slovenija/foto-v-centru-novega-mesta-je-zgorel-avtomobil-519637

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na Prešernovem trgu v Novem mestu je v četrtek okoli 19. ure eksplodirala plinska jeklenka v prtljažnem delu avtomobila. V požaru se je hudo poškodoval 49-letni moški, goreče vozilo pa je obstalo na vozišču, so danes sporočili s Policijske uprave Novo mesto. Ob eksploziji je bilo poškodovano tudi v bližini parkirano vozilo in okno bližnje stavbe.

"Voznik je še pravočasno zapustil vozilo, vendar močan ogenj ga je kljub temu opekel po rokah in po obrazu. Avtomobil je imel pogon na plin.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaj naj bi to pomenilo, da je razneslo plinsko jeklenko v prtljažniku? Torej je voznik prevažal plinsko jeklenko za brener ali kuhinjo in je to razneslo ali pa je kaj čaral in si hotel na tak način povečati rezervoar??
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a D12J12 To jul 04, 2017 5:04 pm

Eksplodiralo je zaradi jeklenke, ki je za kuhanje. Je pa zanimivo, da večina misli, da je plin kot pogonsko gorivo veliko bolj nevaren od bencina, kar je seveda zmotno mišljenje. https://youtu.be/AG4JwbK3-q0?t=4m49s
Zadnjič spremenil D12J12, dne To jul 04, 2017 5:39 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 04, 2017 5:24 pm

Jeklenka za plin NE eksplodira, ker je tako zasnovana, ima pa varnostni ventil ki spusti plin če je preveč pritiska.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a D12J12 To jul 04, 2017 5:38 pm

:bow , sedaj se mi nebo potrebno več tuširati z mrzlo vodo :lol: .
 
ANDREJ36
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jun 12, 2017 3:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ANDREJ36 Sr jul 05, 2017 8:20 am

plinaš je napisal/-a:pod garancijo ali proti plačilu ? nam lahko zaupaš znesek računa , da se bodo lahko drugi orientirali? lp


Pozdrav,

še vedno veselo vozim na plin :D , se opravičujem za malce pozen odgovor, vendar sem bolj redko za računalnikom :D

Popravilo je bilo potrebno plačati, (sicer so mi povedali da pri njih lahko uveljavljajo reklamacije stranke, ki so dale vgraditi avtoplinski sistem pri G-1 po 15.10.2015), cena mojega popravila skupaj s servisom je bila 350 €.

Kot kaže sedaj bom v manj kot pol leta ta strošek pokril s prihrankom pri gorivu.

Lep pozdrav.
 
ANDREJ36
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jun 12, 2017 3:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ANDREJ36 Sr jul 05, 2017 8:26 am

Raavi je napisal/-a:Spet ja. Mam problem z sistemom g1...
Vglavnem ko je vni vroce se naprava sama izklaplja. Po parih kilometrih. Naprimer 25 stopinj ni panike. Zdj cez dan pa jo zajebava. Filtri bli menjani pred 10k km. Kaki predlogi?


Pozdravljen,

js sem imel podobne probleme s sistemom g-1, in ti lahko priporočam Ra-Cen iz Velenja, meni so zadevo rešili in sedaj se normalno vozim na avtoplin.

lp, A
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Sr jul 05, 2017 1:02 pm

Oj, zanima me po koliko kilometrih vam iz bencina priklop na plin, manj kot 1km ali več.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Sr jul 05, 2017 1:29 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Meni preklopi, ko hladilna tekočina doseže 48°C, a ne prej kot v 10 sekundah (se pravi - tudi če je motor že segret, bo še vedno čakal 10 sekund).

To temperaturo hladilna poleti doseže prej kot v 1km, pozimi pa v cca. 1,6 km (je pa res, da je tu vmes tudi že kak semafor in nekaj stanja na mestu).
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr jul 05, 2017 9:40 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



na balenu pozimi pri -15stC je rabil 1000m in je potem preklopil na semaforju..če sem se peljal prek zelene je bilo 200 ali pa 300m več..
poleti 260-300m..
v6 mi pri +15 preklopi po 900m ..
topel preklopi kakor je nastavljeno - med 0,5 in 1,0sekunde oz to pomeni en poln obrat motorja na bencinu..
mrtwelvetrees je napisal/-a:Jeklenka za plin NE eksplodira, ker je tako zasnovana, ima pa varnostni ventil ki spusti plin če je preveč pritiska.


v homologacili piše "plinski rezervoar" - tank za plin.. le ta ima varnostni ventil.. ne eksplodira zaradi povišanja notranjega tlaka zaradi segrevanja..odvečen pritisk spušča v okolico varnostni ventil..če je prisoten zunanji ogenj potem plin zgori z usmerjenim plamenom - to traja samo toliko časa , dokler pritisk v tanku ne pade spet pod normiranih varnostnih 30-35 bar.
plinska jeklenka je naziv "plinske bombe za gospodinjstvo" - ta nima varnostnega ventila .. le ta "eksplodira" oz.bolj pravilno poči zaradi povišanja notranjega tlaka . pri tem pride do enkratnega izhoda plina iz jeklenke in obenem 10kg /17l plina , ki se ob prisotnosti zunanjega plamena vplini in vžge ..

napaka na plinotesnosti jeklenke + napaka na električn napeljavi avtomobila = neljub dogodek..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po jul 17, 2017 9:00 am

Zakaj tako mala razlika v porabi plina glede na način vožnje. Sem skuril en tank in vozil kot penzionar tja do 75km/h, poraba plina 7.5l. Če pa ga žgem 100 izven naselja pa poraba 1-2-3dcl plina več :lol:
Je pri teh plinih v avtu kak fora glede tega, da je skoraj vseeno kako voziš po regionalnih cestah.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To avg 01, 2017 4:02 pm

[quote="ojnica"].
Slutim, da je problem v svečka, da mi avto zjutraj po 50m skoraj crkne če se ustavim.[/quote]

pa sem dokončno rešil ta problem, bil pa je krivec podtlačna cev, ko pride do ene posodice je blo preslabo nataknjen, ven pa jo je vrglo zaradi slabega spodnjega nosilca. Zdej pa res avto dela kot mora.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Ne avg 06, 2017 11:06 am

Kj v Sloveniji sedaj najceneje vgrajujejo plinske s homologacijo ?
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Po avg 07, 2017 5:17 am

A je pri nas edino merilo res cena?!?
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver Po avg 07, 2017 6:50 am

Za odpravo kasnejših problemov pa je ta tema na forumu...

Folk pač nima denarja za kvaliteto, ima pa za odpravljanje problemov. Simpl.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po avg 07, 2017 8:16 am

V svojem imam plinsko, sam me zanima kok so kej najnižje cene, ker v mojemu je stara nekaj let. Dela pa odlično sem pričakoval, ko sem začel vozit avto na plin, da ne bo vse Ok, a je strah odveč. Nobenga cukanja, pomanjkanje moči...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 38 gostov