Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo Po mar 05, 2007 10:28 pm

Jst sam povem latsno izkusnjo. Vceraj je sosedu v Mazdi 626 razneslo plin pod haubo. Avto je letnik 98. 140.000km. manj kot 10.000 na plin. Instalacija je zmontirana na pooblascenem servisu za plin. Instalacija je stara manj kot 6 mesecev. Cena okol 1000 eur, mislim da. Vse papirje in certifikate ima, in tudi homologacijo.
Zjutraj je przgau auto in mu je haubo vrglo v luft. Še dobro da ni kej zagorelo. Danes so avto pregledali in so mu baje dali krive svecke not in je prslo do nekaksnega samovziga (ne vem detajle). Bistvo pa je da mu je avto frderban!

Hvala, ampak plin je potujoca bomba!!!

Ne dajte se zavesti kako je vse super, ker zgleda da ni. Ce bi bilo vse tako dobro, bi potem bilo vec serijskih avtov na plin. To je nateg in sama fusarija!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
danny
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če nov 28, 2002 7:34 pm

Napisal/-a danny Po mar 05, 2007 11:06 pm

Donfilipo: samo na znanje... bencin tudi gori... Dobr je slaba lastnost plina, da eksplodira, ampak sem videl že mnogo avtomobilov, kateri so zgoreli... tako da je isti k**** če imaš nesrečo in gre nekaj narobe...
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To mar 06, 2007 8:42 am

DonFilipo je napisal/-a:Hvala, ampak plin je potujoca bomba!!!


A bencin pa rabi atomsko eksplozijo, da se vname? :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 9:12 am

Nixxon je napisal/-a:
DonFilipo je napisal/-a:Hvala, ampak plin je potujoca bomba!!!


A bencin pa rabi atomsko eksplozijo, da se vname? :lol:


Mater ste pametna mularija! Kdaj ste nazadnje vidli da je avto na bencin razneslo?! Vrjetno sploh ne kot v ameriskih filmih. Najhujse je da se vname.
Avti na plin pa radi pokajo.
Ne me jebat z takimi pametnimi. Cloveku je hauba odletela 20m! Seveda da je bencin vnetljiv, ampak so proizvajalci ze zelo dalec pri varnosti teh elementov, pri plinu pa je vse bolj v nesigurno!

Nihce me vec ne preprica da je plin varen!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
danny
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če nov 28, 2002 7:34 pm

Napisal/-a danny To mar 06, 2007 9:22 am

Ne moremo še reči, da je plin bolj varen od bencina... uporablja se ga pa vseeno... Saj, ko bo tretjina avtomobilov na plin, bo verjetno tudi varnost boljša... Pomisleki so upravičeni, ampak kaj bo, ko bodo predstavili avto na vodik? Bomo takoj rekli NE?
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon To mar 06, 2007 9:23 am

DonFilipo je napisal/-a:
Nixxon je napisal/-a:
DonFilipo je napisal/-a:Hvala, ampak plin je potujoca bomba!!!


A bencin pa rabi atomsko eksplozijo, da se vname? :lol:


Mater ste pametna mularija! Kdaj ste nazadnje vidli da je avto na bencin razneslo?! Vrjetno sploh ne kot v ameriskih filmih. Najhujse je da se vname.
Avti na plin pa radi pokajo.
Ne me jebat z takimi pametnimi. Cloveku je hauba odletela 20m! Seveda da je bencin vnetljiv, ampak so proizvajalci ze zelo dalec pri varnosti teh elementov, pri plinu pa je vse bolj v nesigurno!


Poba, najprej se prepričaj koliko je kdo star, preden tlele ljudi žališ.

Če mu je havba odletela, potem je tank najbrž cel ostal, ne? Torej ni bila napaka na tanku ali dovodu goriva, v samih šobah pa najbrž ni dovolj plina, da cel avto v luft vrže, se ti ne zdi? Pa tudi če bi nekako ratal backfire imaš en kup varnostnih venitlov ki niso tam za okras, ampak da preprečijo podobne nesreče. V prometni nesreči kjer se avto tako deformira da poči plinski tank je sigurno počen tudi bencinski tank. In malo poglej kake obremenitve zdržijo tovrstni tanki.

Poleg tega si omenil en primer, maš še kakega na zalogi? Si ti videl posledice na tem avtu, al je to v gostilni en govoril po tretjem pivu? Tip je, če je pameten, reklamiral inštalacijo in iztožil nov avto od firme.

DonFilipo je napisal/-a:Nihce me vec ne preprica da je plin varen!


Če ti pokažen en posnetek kako raznese plinsko jeklenko, boš potem doma tut kuhinjo vrgel iz bajte?

Se sploh še upaš leteti z letali? Sem slišal da je eno že padlo z neba.

:roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 8:02 pm

Nixxon je napisal/-a:Poleg tega si omenil en primer, maš še kakega na zalogi? Si ti videl posledice na tem avtu, al je to v gostilni en govoril po tretjem pivu? Tip je, če je pameten, reklamiral inštalacijo in iztožil nov avto od firme.

Če ti pokažen en posnetek kako raznese plinsko jeklenko, boš potem doma tut kuhinjo vrgel iz bajte?


Ce sm napisu da mi je sosed, sm vrjetn vidu avto. In planira toziti podjetje katero mu je montiralo plinsko instalacijo. avto pa zau ne bo dobu ker ni nov.

V hisi pa sploh nimam plina - glih zato ker vsake toliko nekje poci!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 8:13 pm

danny je napisal/-a:ampak kaj bo, ko bodo predstavili avto na vodik? Bomo takoj rekli NE?


Seveda. Tocno tako! Dokler 20 let ne bodo vozli avti na H jst ga ne bom meu. In tud bi bilo pametno za ostale da ga nimajo. Sele ko bo varnost na nivoju danasnjih bencinskih in dizelskih avtov, bom premislu o tem. Do takrat Hybrid ali Elektro. Drugo ne pride v postev.

To je moje mnenje. Varnost mi je na prvem mestu. Rajs mam avto ki vec porabi kot da se vozim na bombi.

P.S. pa ne razumem voznike dragih avtov (bral sem primere BMWa in Audija - 2.5l navzgor) ki potem hocejo montirati plin, ker jim je cenejsi. Moje mnenje je tako: Ce imas miljone sit za auto potem pa mej tudi za gorivo. ce nimas potem si kupi avto nizjega razreda!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To mar 06, 2007 8:14 pm

... Ja se strinjam plin je nevaren ... še posebej če ga montira kak samouk laik in kaj zajebe ... če pomisliš, da je v Italiji okrog 50 % avtomobilov na plin, da imajo cca 1750 plinskih črpalk in da je monter, ki mi je montiral plin to že delal precej mojim sokrajanom in da se sam vozi na plin pa še da je bil predhodno na specializaciji v Italiji ... Pol lahko brezskrbno spiš ;) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad To mar 06, 2007 8:15 pm

DonFilipo je napisal/-a:
danny je napisal/-a:ampak kaj bo, ko bodo predstavili avto na vodik? Bomo takoj rekli NE?


Seveda. Tocno tako! Dokler 20 let ne bodo vozli avti na H jst ga ne bom meu. In tud bi bilo pametno za ostale da ga nimajo. Sele ko bo varnost na nivoju danasnjih bencinskih in dizelskih avtov, bom premislu o tem. Do takrat Hybrid ali Elektro. Drugo ne pride v postev.

To je moje mnenje. Varnost mi je na prvem mestu. Rajs mam avto ki vec porabi kot da se vozim na bombi.

P.S. pa ne razumem voznike dragih avtov (bral sem primere BMWa in Audija - 2.5l navzgor) ki potem hocejo montirati plin, ker jim je cenejsi. Moje mnenje je tako: Ce imas miljone sit za auto potem pa mej tudi za gorivo. ce nimas potem si kupi avto nizjega razreda!
... tebe razjeda fovšija ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry To mar 06, 2007 8:17 pm

Krive svečke? Hja mogoče pa je problem v svečkah in ne plinu? Torej je nekako prišel nepovabljen zrak zraven ali kaj? Kot je reku Nixxon, praktično nemogoče, da razgoni rezervoar zaradi kake napake, mislm da je stvar doterana ravno toliko kot pri bencinu.

No, če bojo ugotovl pravi vzrok, bi blo lepo če boš sporoču.
Slika
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 8:20 pm

Mad je napisal/-a:... tebe razjeda fovšija ...


mene razjeda varnost! nimam kej bit fovš. Še posebej ne na cestne plinarne.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 8:22 pm

Mick Jerry je napisal/-a:Krive svečke? Hja mogoče pa je problem v svečkah in ne plinu? Torej je nekako prišel nepovabljen zrak zraven ali kaj? Kot je reku Nixxon, praktično nemogoče, da razgoni rezervoar zaradi kake napake, mislm da je stvar doterana ravno toliko kot pri bencinu.

No, če bojo ugotovl pravi vzrok, bi blo lepo če boš sporoču.


Baje so bile krive svecke. Naj bi plinske imele manjso razdaljo (?) med elektrodami. To pa so pozabli zamenjati pri montazi. Zdej je avto na strokovnem pregledu. Ko pride z analize bom napisal.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
TaDeK``
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Po apr 17, 2006 5:03 pm

Napisal/-a TaDeK`` To mar 06, 2007 8:25 pm

Sej avto na benzin tut lahko eksplodira!!
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 9:28 pm

TaDeK`` je napisal/-a:Sej avto na benzin tut lahko eksplodira!!


Pa si že dejansko katerega vidu da je eksplodiral? Ne mislim na filme, seveda.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
TaDeK``
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Po apr 17, 2006 5:03 pm

Napisal/-a TaDeK`` To mar 06, 2007 9:39 pm

Sem ja! Je lepo gorelo!!! So ga pa sami nekaj šraufali!
 
Uporabniški avatar
Mick Jerry
Uporabnik
 
Prispevkov: 1259
Pridružen: So jan 08, 2005 8:41 pm
Kraj: okolica Lj.

Napisal/-a Mick Jerry To mar 06, 2007 9:40 pm

No to da avto z bencinom eksplodira je res malo lovska. :D Bolj ko ne samo v filmih. Ne rečem da se ne more dogodit, ampak to samo v izjemnih primerih.
Slika
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Napisal/-a DonFilipo To mar 06, 2007 9:44 pm

TaDeK`` je napisal/-a:Sem ja! Je lepo gorelo!!! So ga pa sami nekaj šraufali!


Sm vprasu ce si vidu avto ki je eksplodiru in ne ki ja gorel. Poleg tega, tistega so neki "sami sraufali", v mojem primeru pa je plinska instalacija bila monitrana na pooblascenem servisu. Pa se homologacijo je naredu.

Ni primerljivo.

Mick Jerry: res se tud men zdi da je malo lovska.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Napisal/-a Nixxon Sr mar 07, 2007 9:03 am

Stalno nekje pokajo domače plinske jeklenke???

Glede na to v kakšnih količinah je zadeva razširjena, bi rekel, da je možnost manjša kot pa da se en pijan norec zaleti vate. Pa zato najbrž ne boš doma čepel, da se ti slučajno kaj ne zgodi.

DonFilipo je napisal/-a:P.S. pa ne razumem voznike dragih avtov (bral sem primere BMWa in Audija - 2.5l navzgor) ki potem hocejo montirati plin, ker jim je cenejsi. Moje mnenje je tako: Ce imas miljone sit za auto potem pa mej tudi za gorivo. ce nimas potem si kupi avto nizjega razreda!


A je greh prišparat malo denarja ter se obenem vozit tako kot se želiš?

Glede na to da poznaš en sam primer, ko je nastala poškodba na avtu zaradi plina, pa še tu ni bilo vozniku nič, mislim da pretiravaš in so zadeve veliiiiko bolj varne kot pa ti misliš.
Slika
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Če mar 08, 2007 10:02 pm

DonFilipo je napisal/-a:
TaDeK`` je napisal/-a:Sej avto na benzin tut lahko eksplodira!!


Pa si že dejansko katerega vidu da je eksplodiral? Ne mislim na filme, seveda.
... nekje na netu je zadnja avtomobilska nesreča na hrvaškem ko so pri divjanju po AC-ju izgubili oblast nad vozilom z avtom prebili avtocestno ograjo in zleteli med drevesa ... sledila je takojšnja eksplozija - posneto z videonadzorno kamero AC službe ... j*** te benzin ...
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 42 gostov