Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne apr 30, 2006 11:13 am

No še zmer mi noben ni odgovoru na naslednje vprašanje:

Prosim,da mi napišeš koliko bi porabil tovornjak,če bi bil predelan na plin in da mu karateristike ostanejo enake in koliko pride montaža.Če bo razmerje v prid plina pridem takoj k tebi da mi v tovornjaka to zmontiraš.


Mad sam informativno me zanima koliko plina bi porabil tvoj avto z tem,da mu karateristike ostanejo enake kot pred predelavo,sam to me zanima.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Napisal/-a subi92 Ne apr 30, 2006 1:49 pm

Z zagotovostjo lahko trdim da je še vsak golf 2 D s svojim 1.6D prej obstal kot kak subaru, saj 1.6D mašina ni ravno idealna za školjko kot je golf 2 ampak prej za model 1.
Glede prodajanja pa ne vem kaj si hotel s tem povedati - mal mi osveži spomin, v tvoje znanje o dizlih ki me zaenkrat ne zanimajo pa kot ponavadi sploh ne dvomim :?
Moram pač potegniti z maniaxxx-om 8)
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Ne apr 30, 2006 1:59 pm

seat je napisal/-a:No še zmer mi noben ni odgovoru na naslednje vprašanje:

Prosim,da mi napišeš koliko bi porabil tovornjak,če bi bil predelan na plin in da mu karateristike ostanejo enake in koliko pride montaža.Če bo razmerje v prid plina pridem takoj k tebi da mi v tovornjaka to zmontiraš.


Mad sam informativno me zanima koliko plina bi porabil tvoj avto z tem,da mu karateristike ostanejo enake kot pred predelavo,sam to me zanima.


Meni rabi Audi od 8.5l minimalno - če grem na 3000 obratih v Celje in nazaj brez odpirat turbine - se pravi da počasi dodajam plin in pazim da menjujem povsod, kjer navor dela ... 11l mi pije lokalno če vozim v službo in nazaj - Jutro kolona semafor hladen avto cca 12 km v eno smer ... do 16.5l sem prišel recimo, ko smo parkrat šli po cestah kot so Vrhniški ovinki oz stara cesta za Šmarje pri Kopru - večinoma okrog 6500 obratov... v klanec. Drugače vozim precej agresivno - dosti prehitevanj in bremzanja pred ovinki tako da z mešano vožnjo - služba, malo divjanja in precej skokov za 1 km nato ustaviti pa čez pol ure spet naprej pridem z povprečjem na 13.5l cca . Trenutna poraba ( po računalniku - dela tudi na plinu ) varira od 6.7l - ravnina pri 100 km/h konstantno do 54l v prvi prestavi pri pospeševanju 45l v drugi 36l v tretji tam 23l v četri in 17.5 l - (od 230 km/h do 260 km/h) Po števcu... v peti prestavi...
Kakorkoli živim na hribu, avto je 4x4, težek okrog 1580 kg in ne pazim na porabo - pri bencinu je 13.5l (razen ko sem na plinu - takrat pade tudi, ker bolj umirjeno vozim) razlika je v pospeških in končni hitrosti za 15 do 20 % (govorim izklučno za svoj avtomobil) porabi količinsko isto, edino cenovno je razlika - šel sem iz 110 - 130K/sit mesečno denarno na bencinu recimo na okoli 50k/sit plin/benzin to pa zato, ker tankam okrog dva rezervarja bencina - 2x 12000 sit in 5 rezervarjev po 5300 sit plina (cca 42 litra) to je 2 x 380 do 400 km (benz takrat pa ga ne šparam) in 5 x 370 do 420 km - (plin) Delam cirka 3000 km mesečno če grem npr v Velenje in vozim non stop 130 km/h pade poraba tudi pod 10l na plin - konstantna vožnja... Če ne pa je cca 11l v povprečju, kar bi pomenilo kakih 1360 sit/100 km normalna vožnja - 100 do 150 km/h za kar ga največ uporabljam ... Če bi hotel da gre bolje in da približam performanse bencinu bi recimo poraba narasla za cca 20 do 25% (ima kolega ) Audi A 4 2.8 to je približno 14 do 16 litrov plina (on ima tudi Quattro pa še avt. menjalnik in ne špara) in recimo cenovno od 1730 do 1950 sit cca za sto km (plin je po 124 sit na Kozini kjer tankam)( Tam zato, ker so zelo prijazni in imajo zraven nižje cene še boljši urnik- odprto tudi ob nedeljah do 17 ure.) ... To si želel prebrati -Torej poraba pri istih performansah je približno ___7.2 l___ do___ 8.1 litra____ preračunano v ceno sto oktanskega bencina ... proti prej - 13.5 litra, oz. pije - ko je pogonsko gorivo bencin...
...Ti si pa preberi še enkrat in nato še enkrat in nato še enkrat in mogoče ...smo razumeli ? ? ?
Moj rabi še manj... 11 litrov plina je cca ____ 5.6 litrov____ 100 oktanskega benzina ... mimogrede - plin ima 125 oktanov in ga daš lahko tudi v avto, ki ima 16:1 kompresijsko razmerje....in ne bo klenkal.
...Pa saj niti ni važno, jaz to že vem, tebe to vidim niti ne briga... a mogoče pa bo kdo vseeno tudi prebral kaj sem napisal in to informacijo pametno uporabil - in moj namen je bil z tem dosežen... :rofl :rofl :rofl
Pa en leep pozdrav vsem, ne da se mi več ponavljat.... Mad
P.s. - meni je avto v užitek...plin pa v korist...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne apr 30, 2006 4:05 pm

maniaxxx je napisal/-a::bonk :bonk :bonk no comment

Drugega tako ne moreš napisat, ker ti je Mojster Miha dokazal dal mal čudne stvari govoriš. (lepo povedano). Naprimer tole:
Mojster Miha je napisal/-a:ti pa trdiš, da ima prožnost še zmogljivejšega BMW-ja, poraba pa jasno malček več kot CLIO DCI :cry

1.5 accent drži bmw-ja 120d od 0 - 150km/h :bonk
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Ne apr 30, 2006 5:35 pm

seat je napisal/-a:No še zmer mi noben ni odgovoru na naslednje vprašanje:

Prosim,da mi napišeš koliko bi porabil tovornjak,če bi bil predelan na plin in da mu karateristike ostanejo enake in koliko pride montaža.Če bo razmerje v prid plina pridem takoj k tebi da mi v tovornjaka to zmontiraš.


Mad sam informativno me zanima koliko plina bi porabil tvoj avto z tem,da mu karateristike ostanejo enake kot pred predelavo,sam to me zanima.


Tudi dizle se da predelat :P

http://www.google.com/search?hl=sl&q=lpg+on+diesel&lr=

a si še za to da pripelješ na predelavo ?

Drgače pa: če predeluješ bencinarja na plin je manjša izguba moči, ki je v praksi pri normalni vožnji skoraj neopazna, poraba plina (na liter) je pa pri dobro nastavljenem sistemu nekje 10% večja, ampak je cenovno še vedno v prid plina !
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne apr 30, 2006 6:23 pm

Pero je napisal/-a:Tudi dizle se da predelat :P

http://www.google.com/search?hl=sl&q=lpg+on+diesel&lr=

a si še za to da pripelješ na predelavo ?

Drgače pa: če predeluješ bencinarja na plin je manjša izguba moči, ki je v praksi pri normalni vožnji skoraj neopazna, poraba plina (na liter) je pa pri dobro nastavljenem sistemu nekje 10% večja, ampak je cenovno še vedno v prid plina !


Veš koliko nafte si jst lahko kupim za 400k :lol: :lol:
Tko,da se mi po moje ne splača z tem,da težim k temu da bom zdaj še čipal,ker 110hp nikamor ne gre :lol: :lol: pol bi še pa plin vgradil,da bi šel avto še slabše :lol:
In pa če bi vgradil plin je prva črpalka v Celju ki je 50km oddaljen :D
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Ne apr 30, 2006 6:36 pm

Čak' mal Seat, a ti govoriš o predelavi tovornjaka na plin, ali o predelavi avta na plin ?

:?:
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Ne apr 30, 2006 7:04 pm

seat je napisal/-a:

Veš koliko nafte si jst lahko kupim za 400k :lol: :lol:
Tko,da se mi po moje ne splača z tem,da težim k temu da bom zdaj še čipal,ker 110hp nikamor ne gre :lol: :lol: pol bi še pa plin vgradil,da bi šel avto še slabše :lol:
In pa če bi vgradil plin je prva črpalka v Celju ki je 50km oddaljen :D


Halooo?

http://www.seat.si/si/page.php?pid=257& ... 183&extra=

kolk bencina si pa lahko kupiš preden se ti sploh splača kupit dizla ki je XY SIT dražji ? ? ?

Pa kje živiš da je prva črpalka 50 km ? LJ-Celje je skoraj 50 km... :P

Sicer je meni absolutno vse eno s čem in zakaj se voziš. Če ti odgovarja dizel OK, če ti kaj drugega, meni tudi OK... 8)
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne apr 30, 2006 7:07 pm

oboje.Z tem,da mi pri tovornjaku mora ostat moč nespremenjena pri avtomobilu pa ker si omenu da se da dizle tut predelat sem pa omenu da se mi res ne splača.
Za tovornjaka me pa res ful zanima sam pod pogojem,da mi ostane moč in navor enaka kot sedaj.Pa še tist bi prekleto premislil,če bi se spustil v predelavo.Ker močno dvomim da je plin sposoben takih extremnih obremenitev.Ali pa se mogoč motim.
Z tem da pazi tovornjaki se vozijo pozimi tut pa me tut to ful zanima kako je z plinom pri nizkih temperaturah.Pri nafti vem da je jeba,če ne dodajaš dodatka.Še posebi v rusiji kjer je mraz extremno močan :D

Pa kje živiš da je prva črpalka 50 km ? LJ-Celje je skoraj 50 km..

Mogoč ti je bolj znan Gornji Grad jst sem pa mal nižje doma in ja do celja mam 51km pa nimam AC skoz do doma.in mogoč nisem tko bliz civilizaciji kot si ti :D
Glede cen pa tkole jst sem mojega Leona 1.9 TDI dobu za isto ceno kot je bil 1.6 16V zj pa se ti mal zamisli.Res mam mogoč višjo zavarovalno premijo sam se mi vseen splača glede na to da delam po 30k kilometrov na leto pa še to večinoma relacija izven mesta :D
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Ne apr 30, 2006 8:38 pm

Pero je napisal/-a:
seat je napisal/-a:No še zmer mi noben ni odgovoru na naslednje vprašanje:

Prosim,da mi napišeš koliko bi porabil tovornjak,če bi bil predelan na plin in da mu karateristike ostanejo enake in koliko pride montaža.Če bo razmerje v prid plina pridem takoj k tebi da mi v tovornjaka to zmontiraš.


Mad sam informativno me zanima koliko plina bi porabil tvoj avto z tem,da mu karateristike ostanejo enake kot pred predelavo,sam to me zanima.


Tudi dizle se da predelat :P

http://www.google.com/search?hl=sl&q=lpg+on+diesel&lr=


... Res delajo na temu, to kar si pa ti dal kot primer je samo reklama za plinski sistem na naftni plin - mimogrede - imaš tudi zemeljskega ...Metan ... LPG pomeni to, kar sem napisal - Liquified petroleum gas ali ena od frakcij pri rafiniranju nafte oz predelavi surove nafte na ostale frakcije... Dieselski oz naftni plin za bencince ... Avtomobil z dieselskim motorjem pa se pripravlja, ni še izdelan ker zaradi trga, ki še vedno gleda na dieselsko gorivo kot poceni vir prevoza ne želi ulagati v to ... V prihodnosti... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Ne apr 30, 2006 8:58 pm

[
Za tovornjaka me pa res ful zanima sam pod pogojem,da mi ostane moč in navor enaka kot sedaj.Pa še tist bi prekleto premislil,če bi se spustil v predelavo.Ker močno dvomim da je plin sposoben takih extremnih obremenitev.Ali pa se mogoč motim.
Z tem da pazi tovornjaki se vozijo pozimi tut pa me tut to ful zanima kako je z plinom pri nizkih temperaturah.Pri nafti vem da je jeba,če ne dodajaš dodatka.Še posebi v rusiji kjer je mraz extremno močan :D

Za diesel agregate bo plinski sistem malo manj ugoden, ker kolikor sem razumel ne bo nikoli 100% plin temveč v delnem razmerju ... 20% / 80% torej enega medija - se mi zdi Nafte 20% in plina 80% ne bom trdil ... Grelce za plin na ceveh dobiš že danes sicer pa če je razmerje propana in butana pravilno menda sploh ne zmrzne ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Ne apr 30, 2006 9:04 pm

Veš koliko nafte si jst lahko kupim za 400k :lol: :lol:
Tko,da se mi po moje ne splača z tem,da težim k temu da bom zdaj še čipal,ker 110hp nikamor ne gre :lol: :lol: pol bi še pa plin vgradil,da bi šel avto še slabše :lol:
In pa če bi vgradil plin je prva črpalka v Celju ki je 50km oddaljen :D[/quote]


Pa kaj ti ne znaš brati ali je pri vas doma premrzlo ... Rekel sem ti da se ne pozna razlika če tako nastaviš je pa malenkost manj ekonomično - če hočeš ti sistem odprejo da ti fila full in gre tudi dosti bolje vendar smisel je bil manjši stroški ... Pa še vedno tudi našponano porabiš manj. Izgleda da, če kdo piše tebi piše samo sam sebi...
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Ne apr 30, 2006 9:08 pm

A je kje ksn seznam al pa zemljevid kje vse se trenutno da ta plin napolnit?
Hvala, lp, wizz
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Ne apr 30, 2006 9:35 pm

W|zz je napisal/-a:A je kje ksn seznam al pa zemljevid kje vse se trenutno da ta plin napolnit?
Hvala, lp, wizz
Ne - želel bi a ne vem ker sam hodim tankat samo v Kozino - na plinski terminal - sem dosti tam mimo na poti in cene so O.K. 124 sit/liter ---v Kopru ga lahko natankaš nasproti AMD baze Istrabenz - instalacija 135 sit/liter , Najcenejši v Koprski okolici je v Bujah - 3.3 kune 103 sit/liter vendar jaz nisem zadovoljen, ker tudi manj kilometrov naredim z njim ... V Trstu sem že parkrat tankal in gre tudi lepo cena je 0.58 eur cca 140 sit/liter imajo tudi 0.66 eur odvisno kje ga tankaš ... Na AC Sežana - Ljubljana je tudi na Petrolovi črpalki kilometer po mitnici iz smeri Sežana in cena je 135 sit/ liter na Lomu je menda Tudi pa na Barju pred Igom ... vendar sam tankam le na Kozini in naprej ne bom trdil ... V Ljubljani je baje nekje celo po 115sit/liter vendar so mi ga odsvetovali ker se pacajo filtri ko tankajo tam - Sam nisem preveril torej nisem siguren... V Kočevju in v Celju je tudi pumpa ne vem pa kje - enkrat sem čisto iz radovednosti krožil okrog vendar brez uspeha ... Naj ti še kdo drug pove za ostale... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Mojster Miha
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1950
Pridružen: Ne jun 20, 2004 3:29 pm

Napisal/-a Mojster Miha Po maj 01, 2006 6:31 am

subi92 je napisal/-a:
Mojster Miha je napisal/-a:Še eden iz kluba "večnih" prodajalcev avtomobila, lahko bi rekel nepremičnin
In če soglašaš z njim potem moja predstava o tvojem "znanju" iz avtomobilizma ni napačna. Tudi tebe še čakajo velika odkritja - zato kr pogumno ;)
LP


Sory ne razumem, a glede nepremičnin si imel v mislih subaruja :?:


Mislil sem na BALENO ;) - upam, da je sedaj našel drugega lastnika

Glede debate, katero ne mislim več nadaljevat: gre preveč "off topic" (tema je plin + bencin), čeprav je avtor med vrsticami omenil, da je to dobra alternativa dizlu. Sicer pa sem svoje mnenje o temi plin+bencin vs dizel povedal

Glede MANIAXXX-a - poglej si malce, kako je debata potekala, pa kaj je kdo trdil !!! Začel je s porabo modela PUNTO 1,3 JTD, ki da rabi "ene 7l/100 km" - odgovoril sem in v nadaljevanju potrdil, da bo pri primerljivem hitrostnem povprečju v vsakem primeru razlika med primerljivo zmogljivim bencinskim in dizelskim motorjem v avtomobilu primerljivega razreda okrog 2 l/100 km.

Kot osnovo za primerjavo pa je vzel "njegovega" ACCENTA, ki da rabi 7 l/100 km pri "priganjanju" oz "ganjanje" kot on to imenuje - kar posledično pomeni neko visoko vrednost porabe oz da je blizu max vrednosti porabe. Pri tem pa navaja, da ima zmogljivosti oz točneje prožnost (od 100 - 150 km/h) kot BMW 320 D !!! Pri vseh teh "zmogljivostih" ACCENTA, pa naj bi primerljiv dizel pri enakih "zmogljivostih" rabil vsega liter manj !!!

Torej - če ti verjameš vsem njegovim navedbam, jst enostavno močno dvomim v tvoje znanje o avtomobilizmu.

LP
 
Mojster Miha
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1950
Pridružen: Ne jun 20, 2004 3:29 pm

Napisal/-a Mojster Miha Po maj 01, 2006 6:43 am

subi92 je napisal/-a:Z zagotovostjo lahko trdim da je še vsak golf 2 D s svojim 1.6D prej obstal kot kak subaru, saj 1.6D mašina ni ravno idealna za školjko kot je golf 2 ampak prej za model 1.
Glede prodajanja pa ne vem kaj si hotel s tem povedati - mal mi osveži spomin, v tvoje znanje o dizlih ki me zaenkrat ne zanimajo pa kot ponavadi sploh ne dvomim :?
Moram pač potegniti z maniaxxx-om 8)


Pustiva to debato (GOLF 2 : SUBARU) pri miru, ker imava različne poglede in izkušnje.

BTW - meni je SUBARU, posebno v različicah 4x4 kot rečemo "zelo blizu" - kar manjka do odločitve zanj oz nakupa je sodoben dizel v nosu. Upam, da me bodo kdaj "uslišali".

LP
 
Uporabniški avatar
Robert gpl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: So apr 29, 2006 7:32 am
Kraj: Koper

Napisal/-a Robert gpl Po maj 01, 2006 9:54 am

seat je napisal/-a:
Robert gpl je napisal/-a:
seat je napisal/-a:
tudi da, ko se bo ukinil zadnji primerek motorja z notranjim izgorevanjem, da ta niti približno ne bo dizl...



Tle si pa orenk ustrelu mim :P
Delovni stroji bodo še precej časa imeli dizelsko gorivo,ker niti bencin niti tvoj plin ne more zagotovit take moči in porabe pri delovnem stroju kot nafta.Si zamišljaš bagerja na plin :P :P :P :P :P :P
Al pa tovornjak na plin ali bencin :lol: :lol:
Sam res me zanima koliko bi bla poraba tovornjaka če bi bil na bencin,100l/100km :P


Tovornajki se tudi predelujejo na plin ! :o Viličarji uporabljajo plin kot gorivo :D



Potrdil sem izjavo za viličarje,ker vem,da smo tudi mi morali iz prejšnih dizelskih viličarjev presedlat na plinske in to zato,ker so pač vozili v zaprtih prostorih.
Glede tovornjakov bom tiho,ker zaenkrat še nisem videl tovornjaka na plin :D
Ko bojo pa bagerji vozili na plin se bom pa tut jst spremenil mnenje.Ker zaenkrat mi noben ne more trdit da katerokol gorivo lahko nudi boljše razmerje moč/poraba kot dizelsko gorivo .Tukaj govorimo o delovnih strojih in tko naprej.
Prosim,da mi napišeš koliko bi porabil tovornjak,če bi bil predelan na plin in da mu karateristike ostanejo enake in koliko pride montaža.Če bo razmerje v prid plina pridem takoj k tebi da mi v tovornjaka to zmontiraš.

Kolikor vem so pri delovnih strojih že marsikaj preizkušali ampak zaenkrat še ni goriva poleg nafte,ki bi nudil enako razmerje pri moč/poraba
Sej lahk da se motim,sam močno dvomim.
Zanima me tudi zakaj so tudi japonci (honda.....) zdaj po večini začeli ponujat tudi dizelske agregate nevem zakaj ni japonska tehnologija temu tok dorasla,da bi začeli ponujat plinske agregate.
Pozdravljeni/Saluti/Best Regards/
Robert GPL
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po maj 01, 2006 5:05 pm

Mater a eni še kr naprej lahko oglašujejo na forumu.Res se držijo eni pravil :D

Robert gpl kaj si z svojim molkom hotel povedat :lol: :lol:
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Napisal/-a subi92 Po maj 01, 2006 6:13 pm

Mojster Miha je napisal/-a:Mislil sem na BALENO ;) - upam, da je sedaj našel drugega lastnika

Torej - če ti verjameš vsem njegovim navedbam, jst enostavno močno dvomim v tvoje znanje o avtomobilizmu. LP


Uf ja glede balenota si imel pa res prav, sem že mislil da bo nepremičnina :? pa se je zadnji trenutek najdu tip ki ga je odpelu :roll: :D
Celotne teme oz. vajine kregarije nism preveč bral oz. šele potem ko sem videl neke primerjave BMW, clio DCI in accent itd... pa se mi je stvar zopet zdela neumna in sem raje ugasnil računalnik :? Dejstvo je da dizli pokurijo smešno malo in temu ne oporekam in tud v prihodnosti ko bo čas za to ali pa zlooo velika razdalkja med točkama A in B pa zagotovo pade :!:

Dost OT, meni izkušnje od znanca govorijo da je plin dobra zadeva ampak pri avtih ki pokurijo več in da se seveda z njimi dela več km-jev, da se naložba povrne. Me pa zanima kakšna je kaj obraba motorja oz. če je večja saj pravi da odkar vozi na plin dolije več olja in tudi malo pokadi na trenutke s tem da avto sevda ni nov 250.000km +

Glede subaru dizlov in podobno pa se mi zdi da se zaenkrat odločajo še bolj v smeri vgrajenih plinskih naprav (v Celju bil Outback) ker razvoj boxer dizla nekako zaenkrat še ni izvedljiv zaradi premajhnega tržnega deleža v EU kjer je povpraševanje po dizlih eden večjih...
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Po maj 01, 2006 6:53 pm

subi92 je napisal/-a:
Mojster Miha je napisal/-a:Mislil sem na BALENO ;) - upam, da je sedaj našel drugega lastnika

Torej - če ti verjameš vsem njegovim navedbam, jst enostavno močno dvomim v tvoje znanje o avtomobilizmu. LP


Uf ja glede balenota si imel pa res prav, sem že mislil da bo nepremičnina :? pa se je zadnji trenutek najdu tip ki ga je odpelu :roll: :D
Celotne teme oz. vajine kregarije nism preveč bral oz. šele potem ko sem videl neke primerjave BMW, clio DCI in accent itd... pa se mi je stvar zopet zdela neumna in sem raje ugasnil računalnik :? Dejstvo je da dizli pokurijo smešno malo in temu ne oporekam in tud v prihodnosti ko bo čas za to ali pa zlooo velika razdalkja med točkama A in B pa zagotovo pade :!:

Dost OT, meni izkušnje od znanca govorijo da je plin dobra zadeva ampak pri avtih ki pokurijo več in da se seveda z njimi dela več km-jev, da se naložba povrne. Me pa zanima kakšna je kaj obraba motorja oz. če je večja saj pravi da odkar vozi na plin dolije več olja in tudi malo pokadi na trenutke s tem da avto sevda ni nov 250.000km +

Glede subaru dizlov in podobno pa se mi zdi da se zaenkrat odločajo še bolj v smeri vgrajenih plinskih naprav (v Celju bil Outback) ker razvoj boxer dizla nekako zaenkrat še ni izvedljiv zaradi premajhnega tržnega deleža v EU kjer je povpraševanje po dizlih eden večjih...


Če znancu pokadi so verjetno trdi tefloni na ventilih 250Kilo Km pa je tudi že kar nekaj če ni avto pravilno in redno servisiran drugače pa ne...
Plin ne more poškodovati motorjev kvečjemu jih varuje saj ni v izpuhu gareža ni niti Žvepla in olje ti ostaja bolj čisto tudi manj obratov dosežeš ... Preverjeno motor ne trpi tudi detonacij zaradi predvžiga( slabega goriva) ni .... Višja oktanska vrednost ... 104 oktane nekaj postov nazaj sem pisal 125 kasneje me je Robi popravil - 125 oktanov ima Metan...
Suby92-
No če imaš Turbinaša se dobro posvetuj z instalaterjem kateri sistem naj ti vgradi vsake toliko kakemu ustreli na kose sesalni kolektor (z mojim sem zadovoljen ker je zadnji krik tehnike in ima garancijo na to ) L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 112 gostov