Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe okt 20, 2017 8:03 pm

Nič ni treba posredno sklepat, Tomaž (r.i.p ) in Primož sta veljala in še veljata za "pionirja" plinskih instalacij v Sloveniji. Prav tako ne poznam nikogar, ki bi imel slabo izkušnjo s Tomažem. Naš prvi predelan avto mislim, da okoli leta 2004 so monterji iz Maribora peljali k njemu nastavit, saj sami niso znali zrihtat.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To okt 24, 2017 1:49 pm

Končno sem dobil pravega mojstra za odpravo napake, ker mi je preklapljalo na bencin. Pri Plineksu niso znal se niti povezat s testerjem. Sva zadevo porihtala, naredil je servis na plinski in zadeva špila ko švicarska urca. Imam STAG sistem.
Njegov kontakt: 040 331 351
http://www.avtonaplin.com/
 
elektronik11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po nov 17, 2014 10:36 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a elektronik11 To okt 24, 2017 7:16 pm

Živjo, kaj mislite o predelavi Grand scenica 1.6 16V 110KM na plin?
Ali se pojavljajo kakšne težave po predelavi?
Na http://www.avto-plin.eu/ ponujajo za 750 EUR predelavo z mazanjem ventilov (VERSUS PRO).

Lp
Elektron
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Sr okt 25, 2017 8:24 am

Ko boš enkrat na plinu si tud želel ne boš več vozit na bencin.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver Sr okt 25, 2017 8:42 am

Vseeno je nastavit plin večja enigma kot poservisirat bencinski motor. Sploh ko je vsak proizvajalec teh naprav svoja zgodba, serviserji, ki to obvladajo pa so(še vedno) zelo redki. Pa vmes še kdo zapre štacuno in si brez supporta!

No, če bi mi bil plinski serviser v bližini, bi se tudi sam odločil, če pa je treba za vsak "cuk" pri delovanju motorja na plin vozit kam daleč, pa zadeva meji že na mazohizem!

In teh "cukov" ni malo....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Sr okt 25, 2017 9:05 am

McBobo je napisal/-a:Že kar nekaj časa je, odkar mi plinska inštalacija od Emmegas ne deluje več in se vozim na bencin. Bi pa sedaj rad to zrihtal. Mojega serviserja ni več :cry: , zato me zanima, kje bi lahko dal to napeljavo zrihtati?


Pokliči 040 331 351, servis v Ljubljani
 
dejanLPG
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr okt 25, 2017 8:32 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dejanLPG Sr okt 25, 2017 9:07 am

elektronik11 je napisal/-a:Živjo, kaj mislite o predelavi Grand scenica 1.6 16V 110KM na plin?
Ali se pojavljajo kakšne težave po predelavi?
Na http://www.avto-plin.eu/ ponujajo za 750 EUR predelavo z mazanjem ventilov (VERSUS PRO).

Lp
Elektron


V osnovi s temi motorji ni problemov, tudi mazanje ni nujno,
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če nov 02, 2017 7:41 pm

Kako imate ostali nastavljeno, zjutraj se preklop zgodi med 30c in 50c. Men je prej preklapljal že precej prej še predno se je kazalec za temperaturo začel dvigovat pa me zanima kolk se še lahko min. nastavi, je možno da sem imel samo 20 C.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če nov 02, 2017 8:46 pm

Ponavadi se preklop gleda glede na temperaturo uparjalnika, ne motorja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če nov 02, 2017 8:54 pm

saj ta je povezan s temperaturo hladilne tekočine in ko se kazalec pomakne na 35C samodejno preklop, če se ne motim.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če nov 02, 2017 8:56 pm

Ja, a nek časovni zaostanek je... Tisti čas pa na motorju temperatura že višja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če nov 02, 2017 9:19 pm

Kok se da temperaturo min. nastavt, 30C ali manj.
Vem, da se nastavlja 30-35C.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če nov 02, 2017 10:32 pm

V odvisnosti od sistema, a skoraj vedno se nastavlja software-sko...
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 Pe nov 03, 2017 7:48 pm

Tudi mene zanima glede teh preklopov. Cliota tce smo zaplinili dva mesca nazaj in ima zelo pozne preklope, ko je motor na 55 stopinj. Ko je bil nastavljen preklop na 35 stopinj je preklopilo pri 60 stopinj motorja, sedaj je serviser prestavil preklop na 30 stopinj in preklopi, ko ima motor 55 stopinj. Sumim da gre glavnina antifriza v kabino in ne zaokroži skozi uparjalnik. Glede na to da kolikor vem vsi zvežejo uparjalnik vzporedno k cevem gretja, me zanima če bi bilo kaj narobe če bi zvezal uparjalnik zaporedno in bi tako vsa tekočina šla skozenj?
Ima pa tudi zunanji rezervoar in že nad polovico kaže rezervo. Serviser pravi da so ti plovci pri zunanjih rezervoarjih manj natančni in da nima kaj nardit. A je to normalno? Ugašajo pa lučke vedno enako hitro, ne enkrat tak, drugič tak.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Ne nov 05, 2017 8:11 am

Za vezavo se obrni na monterja/serviserja.

Čas preklopa na plin je zdaj, ko se začenja mraz in vsi takoj prižgemo gretje - kasnejši, kot če gretja ne bi prižgal, lahko pa da imaš težavo s kakšnim temperaturnim senzorjem, vsaj v zimskem času se mi namreč zdi temperatura preklopa 30 stopinj prenizka, vsaj za moje vozilo, to se opazi ko se pripeljem do križišča in stisnem sklopko in obrati motorja zanihajo pod 500 in včasih motor ugasne.

Glede lučke pa je to "comme ci - comme ca" (ne vem ali misliš zunanji rezervoar pod vozilom oz. kako?), le na enem vozilu je ugašalo nekako konstantno - zvezno, drugače pa sem si uspel po nešteto poskusih nastavit na škodilaku, da mi prva ugasne pri 270km, potem je zmeda, ko je konstantno prižgana ena zelena imam še za 200 km in ko se za stalno prižge rdeča imam še za 100 km. To je zame dovolj, saj se zanašam na prevožene kilometre.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 Ne nov 05, 2017 9:16 am

Ima zunanji rezervoar, ker ima tudi rezervno iz zunanje strani pod prtljažnikom. Zo vem da je čas preklopa daljši pozimi ampak tukaj že gretje piha precej toplo med tem ko je še uparjalnik mlačen, tako da ne vidim druge kot da antifriz ne kroži dobro skozi uparjalnik. Na moji plinski kiji kažejo lučke +- 10 km natančno. Noro je to ko imaš še goriva za 450 km in ti že sveti rezerva kot je na cliu.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Ne nov 05, 2017 4:43 pm

zunanje tipalo plovca ima več pozicij za pritrditev .. to je tisti plastični števček na ventilu/plovcu ki ima nataknjen kabelček z gumico..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pinny Ne nov 05, 2017 5:25 pm

Je morda kdo v kratkem toču lpg na mol izvoz dramlje? Moja današnja zagata ...... točenje s eprične šele ca. 6s po tem ko pritisnem tipko, to se ponavadi dogaja ko je zunaj zlo mrzlo, danes pa je bilo celih 17 +. Ajde končno se točenje začne, in tja do 14 litrov gre res zelo zelo počasi, že ko se mislim it bunit pa zadeva steče. Pri 40l spet pogledam števec, potem pa gledam malo naokoli, in ko spet pogledam števec je bilo že 62,48l. Itak kuj prekinem, če je pa max. kar lahko ob 60l keslu natočim 52l, in teh 52l še nikol nisem presegu. Grem do blagajne in povem kaj se zgodilo, pa pravi samo da se je že več strank pritoževalo da nekaj ni vredi, ja zakaj vraga pol ne zrihtate? Vprašam na koga s enaj obrnem na pritožbo, pa pravi češpla da kr preko spleta. Ajde budala nora plačam in grem. Pritožbo jim pa že napisal. ŽAl mi je samo da nisme pustu gsm pa šel ni nič plačal. Grem pa iz perincipa drug tedn na isto pumpo in če zadeva ne bo taka kot mora biti, ne plačam in grem. Pričakujem odgovor, če ne pišem še kam drugam.
Torej, se je še komu izmed vas to zgodilo?
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po nov 06, 2017 7:43 am

tržnega inšpektorja vzemi naslednjič s sabo.. republiškega...
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po nov 06, 2017 8:40 am

Preberi še tole, sicer pa če boš naredil več kilometrov je tale članek zanesljiv, poročaj, ko sprazneš: http://www.petrol.si/povej/ali-je-mogoc ... -avtoplina
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov