Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 To dec 13, 2016 11:01 am

Od 25.11. ko sem spraznil bencinski rezervoar v katerega sem vlil dobre 3 dcl 99.7% alkohola je avto vžigal ok. Sedaj so se ponovno začele stare težave z težjim vžiganjem, ki se bodo najverjetneje stopnjevale. Mislim da bom še nor postal tu zraven :mrgreen: :huh:
 
sennheiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 13, 2009 9:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sennheiser To dec 13, 2016 11:42 am

Kaj pa svečke so bile menjane kdaj?
Recimo tudi sam imam trenutno določene težave... dobivam kodo P0420, kar naj bi nakazovalo na defekten katalizator. Tudi to mi recimo potrdi če primerjam 1. in 2. sondo glede na graf preko diagnostike. Ampak vzrok pa še ni odkrit.
Sam imam recimo trenutno NGK iridium svečke, ampak kar sem uspel raziskati in dobiti informacije... svečke so odlične, ampak lahko odpovejo brez kakšnih večjih namigovanj da se nekaj dogaja.
Tudi recimo zadnji teden mi mrzla mašina slebo preklopi na plin. Pa še to ne vsakič.... tako da že čakam nove svečke iz Anglije.

Svečke so ti še najmanši strošek da probaš. Potem so pa kabli in tuljava. Če pa to ne bo, se pa naprej dogovori da bodo naredili konkretno diagnostiko in ugotovili težavo.
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 Sr dec 14, 2016 12:00 am

Pri meni je problem ta, kot da mi nekaj zj.be bencin. Ko bom spraznil tank in natočil svežega bo spet 14 dni ok.
Svečke so brisk lpg in so bile menjane, prav tako bencinska pumpa in filter.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr dec 14, 2016 8:18 am

Tu so večne dileme, lahko da je kakšna malenkost, vendar bo vedno kriv plin, pa če je ali ni povezano z njim.

Po drugi strani drži tudi to, da če vozilo ne bi bilo predelano bi se verjetno napaka prej odkrila (pa ne rečem, da se sedaj ne potrudimo dovolj).

Sami imamo več takšnih izkušenj iz preteklosti pri naših bivših predelanih vozilih. . .

- zamenjali smo bencinsko črpalko, ki je bila očitno v okvari in je bila potrebna ponovna zamenjava
- enako z vžigalno tuljavo 2x
- pri Santa Fe-ju pa nam je vedno vžgal v drugem ali tretjem poskusu, nekaj časa smo iskali vzrok in na koncu obupali oz. se navadili

. . . in tudi pri dizlih ni bilo nič boljše . . .

- "kosilnica 1.4 tdi trije valji, mi je začel občasno delati po dveh cilindrih, na pooblaščenem servisu so želeli narediti "malo generalko" in zamenjati kar vse po vrsti, na srečo sem dovolj hitro odreagiral in se zapeljal do mehanika, ki je sicer oddaljen 60 km, vendar obvlada - razmajal se je en konentor pred dizami - strošek popravila je bil 10 €
- tudi MB ni vžigal zjutraj in sem dobil občutek, da bi moral vstavi nepovratni ventil, potem je stručko g. Šibal ugotovil, da sta dve cevki za gorivo "porozni" in vlečeta zrak (preizkus je enostaven . . . vozila postaviš na klanec z rezervorjem vzadaj in poskusiš vžgati)

Upam, da rešiš zadevo.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Ne dec 18, 2016 8:54 pm

iziboy je napisal/-a:usral sem ga! In kaj pol???

Nimaš se kaj za motit, kaj ti ni jasno?? :pop:
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Po dec 19, 2016 5:18 pm

Danes srm našega Scenic peljal še na plinski servis, preden gre novemu lastniku.... Obiskal sem Gen1 (aka G1).... za storitev menjave filtea so mi vzeli 50€, kar je relativno korektno, bolj pa me je zmotilo, da je delavnica delovala kot mesto duhov in da me je mehanik, sprejemnik in blagajnik vse v eni osebi nagovoril kar s srbo- hrvaškem jeziku....
Po njegovih besedah pa sedaj vgrajujejo poljske in italijanske sisteme po ceni okoli 1450€ za 4 valje.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Je pa žalostno, da res ni nikogar iz stare garde G1 tam, namreč Ante in Dragan sta kar vedela kaj počneta.... :? :? :?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po dec 19, 2016 7:44 pm

Kupil bi rabljen avto s plinsko naparavo (plinska je bila vgrajen naknadno). Zanima me kaj moram pri nakupu vse preverit okol plinske napeljave in kateri papirji morajo bit poleg?
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy To dec 20, 2016 5:55 am

Plinska naprava mora bit vpisana v homologacijski karton, v nasprotnem moraš imeti celo zbirko papirjev.
Bolj kot napravo preglej motor v kakšnem stanju je po vgradnji plina. Koliko km ima prevoženih s plinom. Je pravilno nastavljena plinska naprava?
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Sr dec 21, 2016 9:56 am

lisko je napisal/-a:
Nejko je napisal/-a:Evo.... mi smo zopet zaplinjeni... Grand Espace 2,0T, delo je zelo korektno (mogočr pa malo manj estetsko) opravil Vovk...in zaenkrat dela super.... rezervar pa 70 littov....uauaaaaaa :) :) :) :) :)



Dej mal povej porabo? in kako se obnese ta motor v tem avtu ( lahk privat).


Tako! Izpraznil sem dva tanka, enkrat natočil 64 in drugič 66 litrov. Vožnja je izjemno udobna...poraba pa 13,5 litrov, kar se mi za tako kravo niti ne zdi pretirano veliko.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To dec 27, 2016 12:10 pm

Imam eno vprašanje: avto ima vgrajen avtoplin, ampak predno se začne pripklapljat na plin avto crkne oz., če se doda zadosti gasa lanfa. Avto kupujem za drugi avto.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 To dec 27, 2016 12:23 pm

ojnica je napisal/-a:Imam eno vprašanje: avto ima vgrajen avtoplin, ampak predno se začne pripklapljat na plin avto crkne oz., če se doda zadosti gasa lanfa. Avto kupujem za drugi avto.

Se podobno zgodi tudi pri (ročnem) preklopu iz plina na bencin?

Možno, da je plin slabo nastavljen in je po preklopu potrebna velika korekcija vbrizga, kar pa lahko traja kakšno sekundo, dve in v tem času motor dela z nepravilno mešanico goriva in zraka.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To dec 27, 2016 1:09 pm

Tega nism sprobaval, je pa motor hladen mal trokiral, vrjetno slabši kabli.
 
azajec994
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jan 09, 2017 8:04 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a azajec994 Po jan 09, 2017 8:17 pm

Živjo.
Sem lastnik Jeep Wrangler 2006 TJ 2.4i (4 cilindri). Kot veleva razum se močno zanimam za predelavo na plin! Na vas se obračam z določenimi vprašanji...
1. Kateri sistemi so najboljši?
2. Katerim vgraditeljem lahko zaupam?

Nekoliko sem se že pozanimal in prebral o predelavi na plin in mislim, da z Jeepom nebo težav s predelavo. Kar me še skrbi je namestitev rezervoarja, saj ima Wrangler zelo malo prostora v prtljažniku... Razmišljal sem, da bi na mesto bencinskega rezervoarja dali plinskega, rezervoar za bencin pa bi izdelali in montirali na podvozje...verjetno bo težko izvedljivo... ampak bilo bi super. (še kakšno mnenje glede tega?)

*verjetno je že kdo odgovoril na vprašanje najboljšega sistema in vgraditelja...ampak 300+ strani je težko branje.
Hvala in LP(G).
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Po jan 09, 2017 8:28 pm

Moral boš skozi špeh. Glede vgraditelja edino, kar smo se do sedaj nekako strinjali, da se na 2km izogibaj Plineksa In naslednika od G1 ter vseh njihovih derivatov.
Naprej pa boš težje našel kako uporabno informacijo, saj je od te točke dalje, tukaj pomanjkanje objektivnosti zelo očitno. Vgraditelji in njih zaposleni se tukaj skrivajo pod lažnimi imeni in potem vsak hvali svojega.
Nekaj časa so nekateri (ve se zakaj), z nekredibilnimi argumenti skušali "dokazati", da je Prins edini sistem, vse ostalo je nateg. Pa vendar se (pri veliki večini vozil) izkaže, da delujejo vsi sistemi, če so vgrajeni strokovno.

Na kratko (a žal ne konkretno), izbrati je treba najcenejši sistem, kateri deluje in obenem preživi trajanje vozila. Karkoli dražjega je norčevanje iz samega sebe...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb To jan 10, 2017 8:07 am

zzitop je napisal/-a:Na kratko (a žal ne konkretno), izbrati je treba najcenejši sistem, kateri deluje in obenem preživi trajanje vozila. Karkoli dražjega je norčevanje iz samega sebe...


Še kako res, vendar je to težko.
Pa malo je treba pogooglat, če je avto primeren za predelavo. Vsi niso.

Drugače pa moj Megan II ima cca. 93 kkm na plin. Zaenkrat dela bp. Naj tako ostane.
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi Če jan 19, 2017 7:25 pm

Lep pozdrav,
ker se odločam za nakup avtomobila in sem še dokaj začetnik v smeri plina bom vas stare mačke vprašal.

Našel sem ta avto:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11716744&show=1

Kaj mislite o njem, kako se obnese plinska naprava na teh modelih avta? Kakšne napake bi znale biti?
Je pa avto izredno lepo ohranjen in vse, zato je celo malo sumljiv. Kakšna mnenja?
Pozna kdo prodajalca?
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe jan 20, 2017 8:55 am

Raavi je napisal/-a:Kaj mislite o njem, kako se obnese plinska naprava na teh modelih avta?


Vozim enak motor v "škodilaku". Glede tega motorja:

http://www.tipcars.com/magazin-skoda-oc ... -6252.html

Osnovo so začeli vgrajevati okoli leta '90 v Audi 80 (B4) model in kasneje nadgrajevali elektroniko, če ga teraš npr. avtocesta 160km/h+, porabi kar nekaj olja pri meni npr. liter na 3k km, če se voziš po mestu oz. ga ne ženeš v obrate je poraba zanemarljiva.

Mojo porabo in stroške povezane z vzdrževanjem imaš na linku spodaj v podpisu. Do sedaj sem izven rednega vzdrževanja zamenjal le eno plastično in eno gumijasto cev (oddušna in od lopute do zračnega filtra), ker sta mastili.

Pri nakupu obvezno preveri tip motorja, da ni bil izdelan v Mehiki ali na Poljskem (mislim da gre za motorje z oznako BSE), ki so imeli težave po predelavi na plin, o tem je precej napisano na tujih forumih.

Glede omenjenega vozila, prodaja se že kar nekaj časa, tudi sam ljubiteljsko sledim vsa predelana vozila, ki se prodajajo, verjetno je uvožen iz Italije, torej potrjena servisna ni ravno merodajna, preveri kateri sistem je vgrajen in od kdaj ter si lahko približno izračunaš ali kilometri držijo (nihče ne predelal vozila, da bi mu stalo v garaži), prav tako da vidiš, kako je s servisiranjem pri nas, v kolikor pride do težav. Cenovno je sicer ugoden, odvisno v kakšnem stanju je.

Drugače je mogoče boljše poiskat nepredelan avto s takšnim motorjem (audi, seat, škoda, vw), seveda s poreklom in malo kilometri in preko kakšne akcije kuponko ali kaj podobnega vgraditi plin za cca 600€, saj gre za super motor za predelavo na plin.

Lp, :vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi Pe jan 20, 2017 11:34 am

Hvala za izčrpen odgovor. Ja sm pozval prodajalca. Plinska naprava je landirenzo. Avto je italijanski. Nezna ker lastnik je niti nič. Je pa povedal pošteno da karoserija ni vredi zato je tolikšna cena. Mislim da bom naprej iskal.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe jan 20, 2017 12:47 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Še sreča, za dovolj poštenega prodajalca, sam sem pri vseh nakupih vozil, večkrat prevozil našo lepo deželo po celem in nasedal telefonskim obljubam o poreklu, servisnih knjižicah, lastništvu, prevoženih kilometrih, itd . . .

Ker sem se malo bolj umiril (beri verjetno postaral) me te nategi niti ne motijo več toliko, saj smo sami krivi, če se pustimo . . . , pa tudi s prodajalci več ne razpravljam in jim ne dokazujem da lažejo, preprosto se obrnem in grem.

Če se ne mudi, se v roku nekaj mesecev vedno najde ustrezno vozilo, pa uspešen nakup ti želim.
:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
markotuko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jul 20, 2016 10:22 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a markotuko Če jan 26, 2017 3:34 pm

Imam Scenica z motorjem K4M vgrajen plinski sistem Zavoli. Zanima me zakaj kadar je avto hladen (dogaja se samo v casu zime) ob vzigu obrate nabije na cca 1500 nato takoj padejo na cca 700 za kaksno sekundo nato se stanje normalizira, vcasih celo ugasne nasploh ce med tem avto prestavim v brzino. Poredko se zgodi celo da ob vzigu toplega takoj ugasne. Avto vziga normalno ce pred vzigom avtomobila preklopim z tipko da bo avto deloval samo na bencin(tako da ze pred vzigom onemogocim delovanje injektorjev)... Na serviserja se se sicer nisem obrnil ker imam v kratkem servis plinske naprave. Zato me zanima ce gre za napako ki lahko skoduje delovanju motorja ali ne in lahko pocakam.... Hvala LP!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 61 gostov