Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica So apr 29, 2017 8:33 am

Ve morda kdo kakšna poraba plina pri avtu/motorju 1.6 100KM, šlo bi se za vag motor v letniku 2000, tam okol. Zanima me za regionalno 50-90km/h, brez mestne in brez AC. P.s. Avta še nimam.
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi So apr 29, 2017 9:57 am

Danes mi je med voznjo posvetila lucka za motor. Nevem zakaj, saj je avto redno servisiran vse natankano. Sedaj mislim da je zaradi plina(g1). Je pa mazda 3 1.6 te. Kaj narediti v tem primeru.. komu peljat?
 
Raavi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če jan 19, 2017 7:16 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Raavi So apr 29, 2017 4:31 pm

Pa se to, avto ko je na plin presaltan pa je avto pod stantgasom mi obrati grejo iz 700 do 1300 nihajo sami od sebe. Na bencin normalno vse. Vcasih tudi krepa
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 So apr 29, 2017 10:00 pm

Za začetek pelji nekomu s testerjem...
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Ne apr 30, 2017 8:48 am

ojnica je napisal/-a:Ve morda kdo kakšna poraba plina pri avtu/motorju 1.6 100KM, šlo bi se za vag motor v letniku 2000, tam okol. Zanima me za regionalno 50-90km/h, brez mestne in brez AC. P.s. Avta še nimam.


Evo, za te motorje je osnova bila narejena že pred 90 letom, potem so samo modificirali elektroniko.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/560172.html

12.04.2013 poraba 6,6 l plina
05.07.2014 poraba 6,9 l plina

Motor je idealen za regionalne vožnje, ker ima 5 prestav in še nisi v nekih obratih, edino kar je po avtocesti nad 3000, 3500 obratov pije olje, znana težava po tujih forumih.

Drugače pa ni nekih težav, seveda razne malenkosti, izven rednega vzdrževanja v 100k km prevoženih na plin ter 50k km podlage na bencin sem zamenjal oddušno cev ter cev do zračnega filtra ker sta mastili.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Bavarja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 04, 2016 12:40 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Bavarja Pe maj 12, 2017 10:27 pm

Namrec razmisljam,da bi svojo insignio 2.8turbo V6 260hp dal predelat na plin,pa me zanima,ce je ze gdo tak avto predelal na plin?
Pozna gdo SIGAS ali
http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/ ... a/avtoplin
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica So maj 20, 2017 5:05 pm

No pa sem še jaz postal lastnik avta na plin, drugega mi ne preostane kot prvi tank spraznit in preračunat porabo.... Nekaj zadev bom še porihtal potem pa gas naprej. Je 1.4 motor. Sedaj me zanima kje točite v LJ, KR najceneje plin....
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po maj 22, 2017 8:37 pm

Logo v Škofju Loki ima LPG po 0,58 evra/litr, Petrol v KR Staneta Žagarja pa 0,60 evra.
Sam vprašanje kolk časa.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To maj 23, 2017 5:11 pm

Prevozil 400km, poraba plina 7l/100km, preklop naredi po 1km. Povprečna poraba plina bolj realno 8l...motor 1.4 8v.

Tiščanje po regionalni do 110km/h. Pri istem načinu vožnje bi mi ibiza rabla dobrih 7l bencina. Dizl 6l. Najnižja poraba na sploh pri dizlu bi bila 5.5l, ker sem v hribih doma, se poraba dvigne za 1l.

Tak, da vožnaj je poceni, udobje pa bolj tak tak. Letnik 2002.
 
medo90
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če maj 25, 2017 10:51 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a medo90 Če maj 25, 2017 11:12 am

Pozdravljeni
Za zaključek moje avanture z LPG-jem naj vam povem, da z vsem skupaj sem imel le dva srečan dneva. Leta 2012 sem šel v avanturo ter proč vrgel 1,400€ Plineks-u. Imel sem Laguno 1,6 16v letnik 2002. Avtomobil popolnoma izpraven 2 lastnik redni servisi, skratka nobenih problemov. Ker avtomobil tržno ni bil vreden veliko, izpraven ter zanesljiv sem šel v tole avanturo. In bila je res avantura. Na priporočilo Plineksa so mi svetovali montažao pri Casermanu na Vrhniki. O kvaliteti resnično nebi izgubljal besed, ker v to delavnico nebi pripeljal več tudi navadnega voza. Človek niti ne ve kaj je metla. Ob prevzemu avto ni deloval in po nekaj posegih je nekao šel na plin. Da nebom predolg sem zamenjal kar nekaj mehanikov in strokovnjakov za plin, nakar sem šel v Mislinjo do Plineksa"tudi njim osebno sem plačal". Fantje so bili zelo začudeni kje tankam!!!????? Ja gospodje tam kjer plin prodajajo. V pekarni ga zaenkrat še nimajo. Po vsemu temu je bil resnično prijazen in ustrežljiv servis Hribar iz LJ. Tam so tudi vso stvar nekako zasilno usposobili da je "delovalo". Plineks se ob vsemu temu ni želel niti pogovarjati. Naj vam še vsem skupaj navedem nakaj dejstev Plin je v povprečju cenejši od bencina za cca 40%. Poraba, če ima kdo srečo bo nekje enaka, drugače večja. Nekateri motorji potrebujejo dodatno mazanje ventilov. Ob vseh izračunih je prihranek nekje v povprečju 28%. To ne pišem na pamet ampak iz številk ne samo mojega vozila amapak še drugega, ki pa sistem v neki meri normalno deluje. Vsem še v razmislek ali želite delati dvojne servise, lučke se vam bodo nonstop prižigale in, če bo sreča bo stvar delovala. Jaz sem z laguno prevozil 80,000km zamenjanih 7 inektorjev en kup servisov, stroškov in tudi slabe volje. Osebno nikoli več avtomobila na plin. Jaz delam letno preko 60,000km. Zadnja 4 leta sem se redno vozil z vozilom na diesel gorivo sicer višjega cenovnega razreda in lahko rečem, da ni primerjave. Resnično kdor nima denarja in želi prihraniti naj pošteno razmili o sladkih besedah prodajalcev.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a corus Če maj 25, 2017 11:35 am

Tudi jaz ne bi predeloval vozila na plin, poznam pa nekaj ljudi, ki so zadovoljni in jim plin brez problema že nekaj let dobro dela, kot pa izgleda so te predelave loterija. Mislim pa , da plin ni slab v primeru, da je v avto tovarniško vgrajen , tudi tu poznam nekoga , ki ima takšno Opel Mokko in ne more prehvalit plina v avtu in čeprav je imel prej dizla pravi , da ga ne bi več nikoli zamenjal za tega , ki ga ima sedaj na plin.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Če maj 25, 2017 12:11 pm

medo90 je napisal/-a:Pozdravljeni
Za zaključek moje avanture z LPG-jem naj vam povem, da z vsem skupaj sem imel le dva srečan dneva. Leta 2012 sem šel v avanturo ter proč vrgel 1,400€ Plineks-u. Imel sem Laguno 1,6 16v letnik 2002. Avtomobil popolnoma izpraven 2 lastnik redni servisi, skratka nobenih problemov. Ker avtomobil tržno ni bil vreden veliko, izpraven ter zanesljiv sem šel v tole avanturo. In bila je res avantura. Na priporočilo Plineksa so mi svetovali montažao pri Casermanu na Vrhniki. O kvaliteti resnično nebi izgubljal besed, ker v to delavnico nebi pripeljal več tudi navadnega voza. Človek niti ne ve kaj je metla. Ob prevzemu avto ni deloval in po nekaj posegih je nekao šel na plin. Da nebom predolg sem zamenjal kar nekaj mehanikov in strokovnjakov za plin, nakar sem šel v Mislinjo do Plineksa"tudi njim osebno sem plačal". Fantje so bili zelo začudeni kje tankam!!!????? Ja gospodje tam kjer plin prodajajo. V pekarni ga zaenkrat še nimajo. Po vsemu temu je bil resnično prijazen in ustrežljiv servis Hribar iz LJ. Tam so tudi vso stvar nekako zasilno usposobili da je "delovalo". Plineks se ob vsemu temu ni želel niti pogovarjati. Naj vam še vsem skupaj navedem nakaj dejstev Plin je v povprečju cenejši od bencina za cca 40%. Poraba, če ima kdo srečo bo nekje enaka, drugače večja. Nekateri motorji potrebujejo dodatno mazanje ventilov. Ob vseh izračunih je prihranek nekje v povprečju 28%. To ne pišem na pamet ampak iz številk ne samo mojega vozila amapak še drugega, ki pa sistem v neki meri normalno deluje. Vsem še v razmislek ali želite delati dvojne servise, lučke se vam bodo nonstop prižigale in, če bo sreča bo stvar delovala. Jaz sem z laguno prevozil 80,000km zamenjanih 7 inektorjev en kup servisov, stroškov in tudi slabe volje. Osebno nikoli več avtomobila na plin. Jaz delam letno preko 60,000km. Zadnja 4 leta sem se redno vozil z vozilom na diesel gorivo sicer višjega cenovnega razreda in lahko rečem, da ni primerjave. Resnično kdor nima denarja in želi prihraniti naj pošteno razmili o sladkih besedah prodajalcev.

Vse zgoraj napisano bolj ko tne drži, ampak....v veliki meri se da težavam izognit s pravo izbiro monterja in/ali sistema. Renaultovi 1.6 motorji so načeloma eni bolj primernih za predelavo, tako da si imel res ''srečo'' z izbiro monterja/naprave... če bi takrat pred predelavo malo (bolj) naredil ''domačo nalogo'' in se pozanimal kaj pravi trg, tudi na tem forumu, upam trditi da bi imel veko manj težav...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če maj 25, 2017 2:40 pm

medo90 je napisal/-a:Pozdravljeni
Za zaključek moje avanture z LPG-jem naj vam povem, da z vsem skupaj sem imel le dva srečan dneva. Leta 2012 sem šel v avanturo ter proč vrgel 1,400€ Plineks-u. Imel sem Laguno 1,6 16v letnik 2002. Avtomobil popolnoma izpraven 2 lastnik redni servisi, skratka nobenih problemov. Ker avtomobil tržno ni bil vreden veliko, izpraven ter zanesljiv sem šel v tole avanturo. In bila je res avantura. Na priporočilo Plineksa so mi svetovali montažao pri Casermanu na Vrhniki. O kvaliteti resnično nebi izgubljal besed, ker v to delavnico nebi pripeljal več tudi navadnega voza. Človek niti ne ve kaj je metla. Ob prevzemu avto ni deloval in po nekaj posegih je nekao šel na plin. Da nebom predolg sem zamenjal kar nekaj mehanikov in strokovnjakov za plin, nakar sem šel v Mislinjo do Plineksa"tudi njim osebno sem plačal". Fantje so bili zelo začudeni kje tankam!!!????? Ja gospodje tam kjer plin prodajajo. V pekarni ga zaenkrat še nimajo. Po vsemu temu je bil resnično prijazen in ustrežljiv servis Hribar iz LJ. Tam so tudi vso stvar nekako zasilno usposobili da je "delovalo". Plineks se ob vsemu temu ni želel niti pogovarjati. Naj vam še vsem skupaj navedem nakaj dejstev Plin je v povprečju cenejši od bencina za cca 40%. Poraba, če ima kdo srečo bo nekje enaka, drugače večja. Nekateri motorji potrebujejo dodatno mazanje ventilov. Ob vseh izračunih je prihranek nekje v povprečju 28%. To ne pišem na pamet ampak iz številk ne samo mojega vozila amapak še drugega, ki pa sistem v neki meri normalno deluje. Vsem še v razmislek ali želite delati dvojne servise, lučke se vam bodo nonstop prižigale in, če bo sreča bo stvar delovala. Jaz sem z laguno prevozil 80,000km zamenjanih 7 inektorjev en kup servisov, stroškov in tudi slabe volje. Osebno nikoli več avtomobila na plin. Jaz delam letno preko 60,000km. Zadnja 4 leta sem se redno vozil z vozilom na diesel gorivo sicer višjega cenovnega razreda in lahko rečem, da ni primerjave. Resnično kdor nima denarja in želi prihraniti naj pošteno razmili o sladkih besedah prodajalcev.


Ja, prihranek niha v odvisnosti od cen energentov in je običajno cca 30%. To pa je tudi edino, v čemer se strinjava.
Z rednim vzdrževanjem naprave se vozimo malenkost ceneje, kot z dizlom. A dizel motor je precej dražji od bencinskega. Vsekakor je vsaj 2x dražji kot vgradnja plina. Za mene je plin v veliki prednosti. Vozilo takoj toplo, za razliko od dizlov, tišji, je kompatibilen tako za kratke, kot dolge razdalje. vemo po vrhu, da dizel na kratke razdalje kuri več kot bencinar, saj dlje časa deluje pod "zagom".

No, našel sem še drugo strinjanje. Pa so pri Plineksu lešinarji. Drži kot pribito. Kar je tudi razlog za tvoje težave.
Vzorčni primer je tale prispevek, zakaj je pri nas plin (po krivici) na slabem glasu ----> Vodilni vgrajevalec je nategun.
 
Bavarja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po jan 04, 2016 12:40 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Bavarja Če maj 25, 2017 9:36 pm

V plineksu so sami salabajzeri,zato ti tud avto ni deloval,ce bos se gdaj vgrajeval plin se prvo dobro pozanimi kje in komu dat avto predelat na plin
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pskoda Pe maj 26, 2017 7:12 am

Dozel motor je dražji kot bencinski, ampak boš ob prodaji avta dobil več za dizla. Potem bencinarja z recimo +200kkm ne bo noben povohal in ga boš lahko zapeljal samo na dinos, dizla boš pa prodal brez večjega naprezanja. V kabini avtomobila se bo veliko prej segrel dizel kot bencinar zaradi električnega grelca. Če govoro o malo dražjih avtih boš zelo težko pogruntal na katero gorivo deluje, ker je zelo dobro izoliran. Za kratke razdalje ni noben problem dizel samo, da niso non stop.
Kot zadnje je pa zelo velika možnost, da bodo problemi z plinsko napravo sploh, če je dodatno nameščena ali celo z motorjem.

Dozli niso več taka yajca kot pred 15leti ko nisi vedel ali sediš v avtu ali traktorju
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver Pe maj 26, 2017 7:41 am

No, pa dejte v tej temi tisti, ki vam sistem deluje odlično in avtoplin priporočate, napisati črno na belem in v jedrnati obliki kdo vam je vgrajeval in kateri sistem imate, da se ne bom(o) ukvarjali s šalabajzarji, saj je v tej temi bistveno več negativnih kot pa pozitivnih izkušenj.

Ena taka tabela "kater monter - kater sistem - katero vozilo (tip motorja)" in da se jo premakne v tovarno znanja!

Mogoče kot nadgradnja tej tabeli še črni seznam katere so najbolj zgrešene kombinacije, da se lahko izognemo sranju, v kolikor kdo kupuje rabljeno vozilo z LPG.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Pe maj 26, 2017 9:26 am

Sedanji:
1. Honda Accord 2.0 Executive, letnik 2009 - LPG PRINS VSi2 [250.000/50.000]
2. Honda Accord 2.0 Sport, letnik 2004 - LPG PRINS VSi2 [190.000/50.000]
3. Toyota Avensis Wagon 2.0, letnik 1999 - LPG PRINS VSi1 [320.000/260.000]
4. BMW e60 525iA, letnik 2004 - LPG PRINS VSi2 [300.000/20.000]

Bivši:
1. Honda Accord 2.0, letnik 1992 (LPG PRINS VSi1) [400.000/100.000] - še vedno se BP vozi (vgrajena rabljena plinska z že 200.000 prevoženih)
2. Honda Accord Tourer 2.4, letnik 2004 (LPG PRINS VSi1) [200.000/80.000] - še vedno se BP vozi

[prevoženi km/od tega na LPG]:

Vse vgrajevali na Prins delavnica Dob pri domžalah.
Kar se "nas" tiče je največja/edina "težava" to, da nič ne/ni crkne/crknilo in pocen tankamo... :twisted:

Point:
Če bi še 1x, bi bilo vse popolnoma isto! 8)
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Pe maj 26, 2017 10:49 am

Moj je Poljski sistem, vgrajen v Srbiji, tam dol jim je to poznan že 100let, pri nas so zgleda začel s tem aktivno vgrajevat tam pred 8 leti.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a corus Pe maj 26, 2017 12:50 pm

Prodaja dizlov počasi a vztrajno upada, tako novih, še posebno pa starejših in to celo na Nemškem trgu kjer je dizel najbolj prevladoval,. Poleg tega vse več mest prepoveduje vstop dizlom in kaj ti bo dizel, če pa se boš počasi z njim lahko vozil še samo po vaseh in oddaljenih in samotnih krajih.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov