Stran 1 od 1
Naprava proti rjavenju
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 6:24 am
Napisal/-a AM
Zdaj ko iščem eno avto zame, mi je nekdo napisal, da nima nič rje, ker ima avto montirano napravo proti rjavenju. No jaz sem za to prvič slišal, me pa zanima a ma kdo kak link kak to zgleda ,kako to sploh deluje in kaj to sploh je.
Thx.
Re: Naprava proti rjavenju
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 6:37 am
Napisal/-a maccek_21
AM je napisal/-a:Zdaj ko iščem eno avto zame, mi je nekdo napisal, da nima nič rje, ker ima avto montirano napravo proti rjavenju. No jaz sem za to prvič slišal, me pa zanima a ma kdo kak link kak to zgleda ,kako to sploh deluje in kaj to sploh je.
Thx.
LOL
prvič slišim......
se pa priporočam :P
Re: Naprava proti rjavenju
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 6:40 am
Napisal/-a kaWsk
AM je napisal/-a:Zdaj ko iščem eno avto zame, mi je nekdo napisal, da nima nič rje, ker ima avto montirano napravo proti rjavenju. No jaz sem za to prvič slišal, me pa zanima a ma kdo kak link kak to zgleda ,kako to sploh deluje in kaj to sploh je.
Thx.
mogoče je stem mislil pocinkano karoserijo

Objavljeno: Sr maj 10, 2006 6:41 am
Napisal/-a nebivedu
fantje, fantje - kaj pa je elektroliza???
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 6:57 am
Napisal/-a pery
nebivedu je napisal/-a:fantje, fantje - kaj pa je elektroliza???
a bi lahko kej več povedu o tem?

me finu zanima kako to zgleda,deluje ipd.
lp
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 7:02 am
Napisal/-a svadreb
Jaz poznam dve taki napravi. Ena je iz uvoza in se imenuje "Rust evader" (
www.rustevader.co.za/index.htm), druga pa je slovenski izdelek, ki ga izdeluje podjetje Ganting (
www.ganting.si/ue_g.htm#tipi) iz Medvod. Mi smo imeli ta "Ganting" na Ladi Samari, pa moram rečt, da je avto vseeno rjavel (ker je nemogoče da Lada ne bi rjavela

), je pa res, da je manj. Delovala pa je na principu geokatodne zaščite. Ustvarjala je neko magnetno polje al kaj jaz vem kaj.
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 7:17 am
Napisal/-a |kr_en|
ja sj ta rust evader je ze hudo stara zadeva....dve al 3 skatlce, ko jih namontiras na karoserijo, pol pa bi naj manj rustal....
mel smo pred mnogimi leti to zadevo na yugotu, pa morem rect da je bla razlika kr opazna.ceprav isto ko je reku svadreb....da yugo nebi rjave....to je ze tak serijska oprema;)
poskus pa bos vidu...sj ves da tuki je ponavad da eni nazigavajo za drugi pa za proti....pa vsi majo neke od sestricovga kolega od brata punco ko ji je pomagal, eni pa od sestringa tipa od bratranca bratranca, ko je blo pa ful slabse;)
sorry za izpad;)
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 7:29 am
Napisal/-a svadreb
Zdaj sem preveril na strani
http://www.ganting.si in še vedno delajo to geokatodno zaščito proti rjavenju. Je popolnoma enaka kot pred 10 leti.
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 8:16 am
Napisal/-a RKay
Naša bivša Citroen Visa let.82 je mela že to, pa se mi zdi da je malo rjavela za 20 let star avto.
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 9:13 am
Napisal/-a ex2000
imel nekoč na bmw letnik 85 prodal sem ga 2000 leta ,avto ni imel niti ene pikice stem da sem ga udaril v vrata in tam se rja ni pokazala
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 9:16 am
Napisal/-a AM
Kolk to stane ???
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 9:37 am
Napisal/-a nebivedu
AM je napisal/-a:Kolk to stane ???
S štirimi priključki 69 eurov in z petimi 79 eurov.
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 10:16 am
Napisal/-a INFINITI
Huda fora

Objavljeno: Sr maj 10, 2006 11:53 am
Napisal/-a darwin
Kaj ti to tui vgradijo tu v Medvodah?
Re: Naprava proti rjavenju
Objavljeno: Sr maj 10, 2006 11:56 am
Napisal/-a MacTron
se dobr da takih stvari ne rabim... (alu.press)
je pa fajn vedt da to obstaja...
