Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Sr feb 07, 2007 11:07 am

Ja res, midva sva ene dva taka presranca, da bremzava za vsak drek... :roll: Dej pejt bit pameten pod styling, tam te mogoče kdo še resno vzame. Če bi bil 10cm na najinem pasu, bi ga komot obšla, sej nisva bila za volanom hummerja. Sicer pa, raje vidim, da pametuješ o situaciji, v kateri nisi bil in te ni bilo poleg, kot pa da bi ti lahko dokazala svoj prav z razbitim avtom... ali pa o tem sploh ne bi mogla pisati. In tako se pokaže mentaliteta naših šoferjev...me prou zanima, kako bi se tole končalo, če bi bil ti na najinem mestu.... Po moje bi brali o tem v cajtngih...Sej vem, samo zato, ker sem napisala, da se držim omejitev... To se tudi na cesti pozna. Grem 10km/h od oemjitve, pa me vsi prehitijo. Dokler bo take mišljenje, da z vožnjo po omejitvah oviraš promet, dokler se bo prehitevalo tiste, ki vozijo po omejitvah, dokler bodo ljudje živčni, ker nekdo dejansko upošteva prometne predpise in priporočila, se bo dogajalo to, kar se. Ne trdim, da je to rešitev, trdim pa, da se s tem izloča več rizičnih faktorjev in poslednično s tem omogoča manj nevarnih situacij za vse udeležence v prometu.
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Sr feb 07, 2007 2:35 pm

Gen|uS je napisal/-a:
Slide je napisal/-a:


Kako novinarji preverjajo dejstva, pa postane jasno ko preberete, da je do trčenja prišlo na križišču čopove in mariborske :jao: cesti sta namreč kilometer pa pol narazen in potekata...recimo temu vzporedno, čeprav se bi kak matematik zelo križal


emm mariborska cesta NI tako imenovana celjska obvoznica. Celjska obvoznica je dvopasovnica z vmesno travnato površino,tam kjer je drag race in je pravokotna na mariborsko cesto, sekata pa se pri vojašnici, nesreča se je pa zgodila pri CMCju, če prav razumem besedilo ;)

Sinoči ob 20.38 uri se je v križišču Čopove ulice in obvoznice v Celju zgodila prometna nesreča


Omenjeno glede mariborske in čopove je pisalo na teletekstu, nisem imel v mislih teksta z linka kjer je prav napisano. Sem se tudi jaz nerodno izrazil ;)
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr feb 07, 2007 4:38 pm

jorgeus je napisal/-a:Ja res, midva sva ene dva taka presranca, da bremzava za vsak drek... :roll: Dej pejt bit pameten pod styling, tam te mogoče kdo še resno vzame. Če bi bil 10cm na najinem pasu, bi ga komot obšla, sej nisva bila za volanom hummerja. Sicer pa, raje vidim, da pametuješ o situaciji, v kateri nisi bil in te ni bilo poleg, kot pa da bi ti lahko dokazala svoj prav z razbitim avtom... ali pa o tem sploh ne bi mogla pisati. In tako se pokaže mentaliteta naših šoferjev...me prou zanima, kako bi se tole končalo, če bi bil ti na najinem mestu.... Po moje bi brali o tem v cajtngih...Sej vem, samo zato, ker sem napisala, da se držim omejitev... To se tudi na cesti pozna. Grem 10km/h od oemjitve, pa me vsi prehitijo. Dokler bo take mišljenje, da z vožnjo po omejitvah oviraš promet, dokler se bo prehitevalo tiste, ki vozijo po omejitvah, dokler bodo ljudje živčni, ker nekdo dejansko upošteva prometne predpise in priporočila, se bo dogajalo to, kar se. Ne trdim, da je to rešitev, trdim pa, da se s tem izloča več rizičnih faktorjev in poslednično s tem omogoča manj nevarnih situacij za vse udeležence v prometu.


v cajtungih bi se pisalo isto kot se je zdaj, ce bi jaz bil v vajini situaciji. Sem pa vseeno ob branju tvojega jokajocega posta sklepal da sta res presrana voznika.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Sr feb 07, 2007 4:58 pm

Še dober da si človek brez predsodkov ;)
Obey me. You'll be happier.
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Sr feb 07, 2007 6:47 pm

Courage™ je napisal/-a:
jorgeus je napisal/-a:no al pa midva, voziva proti šentjakobu (70 omejitev), ko nasproti, v blagem ovinku šlepar prehiteva kolesarja, seveda tako, da je bil čist na najinem pasu. Morala sva zbremzat na polno in se ustavit na svojem pasu, ker drugi dve alternativi sta bili: graben ali pa crash (pač njemu ni zneslo dovolj hitro prehitet, ker ni imel pred ovinkom dovolj ceste, da varno prehiti). Dobr da ni bilo nobnega za nama. In potem je šofer šleparja nama odkimaval, češ kva cviliva z gumami (sva pustila več kot 10 m špure za sabo). Kaj naj pol? Tokrat se je obrestovala moja analnost glede vožnje po omejitvah, ker če bi šla hitreje...

Kar se tiče prehitevanja slabših ali starejših avtom, imam pa jaz iste izkušnje. Čeprav je recimo ornk močnejši od kakega punteka, polota ali kej podobnega, se vsak čuti dolžnega nas prehitet... :roll: Še posebej je to veselo, ko se tega lotijo v blagem klancu na AC, ko jim ne znese. Heh... Da ne omenim, da je slabše še, če imaš kako drugi krajevno oznako kot je kraj v katerem se nahajaš. Nestrpnost brez primere. Zdi se mi to osnoven problem Slovencev na sploh...na zunaj prijazni, znotraj se pa kuha in nekje mora vun udarit.


Verjetno je slepar bil kakih 10 cm na vajini spuri vidva sta pa od straha nardila lukno v tla avtomobila. Jaz ne maram niti popolnih niti extremnih voznikov.


Me zanima kaj bi ti junak naredil ko bi ti v nepreglednem ovinku nasproti pripeljala 2 šleparja en po svojem drugi pa po tvojem pasu...

Sem že doživel 2x :P

Verjetno si vzgled jemlejo po policajih tudi 2x doživel da so prehitevali v nepreglednem ovinku :s (brez luči in sirene)
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr feb 07, 2007 9:42 pm

sigurno nebi jokal po forumih...
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr feb 07, 2007 9:48 pm

Courage™ je napisal/-a:sigurno nebi jokal po forumih...


A te mogoče kdo sili, da moreš prebrat vse, kar je napisano na forumu?! :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Sr feb 07, 2007 10:44 pm

ah Courage, dej če ne znaš nič napisat razen provokacij, pojdi raje na www.peskovnik.com... zihr se bodo našli sovrstniki, ki te bodo bolj razumeli kot jaz... ;) Če pa bi mi rad kaj povedal, pa je za to ZS. Tole temo pa prepustiva raje resnim debatam, ok?
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 Če feb 08, 2007 6:31 pm

Za prometne nesreče je več vzrokov. Večinoma pa jih iščemo v nepravih stvareh. Vsi se vedno zgovarjamo na policaje, pa na slabe ceste, na prometno signalizacijo in še na kaj, nikoli pa ne pomislimo na svojo lastno odgovornost. Vsi namreč vidimo samo naše pravice, dolžnosti pa ne. To je eno.

Druga stvar so pa prenizke kazni, čeprav se tu marsikdo ne bo strinjal z mano. Ampak vsi tisti, ki temu oporekate, zamislite si npr., da bi bila namerna vožnja v rdečo luč kaznovana npr. s 5.000 €. Rad bi videl junaka, ki bi si še upal peljati čez (kar se danes redno vsak dan dogaja in zaradi česar marsikdaj pride do tragičnih posledic). Ali pa npr. zaplemba avtomobila in odvzem vozniške v kolikor si za 100% prekoračil hitrost v naselju. Spet bi rad videl junaka, ki bi se še upal čez naselje voziti prek 100 km/h. In če bi zato na leto umrlo magar samo 10 ljudi manj, bi bil namen dosežen. Edini problem, ki ga tu vidim je "le" v tem, da se tak rigorozen zakon v praksi ne bi dosledno izvajal in pa kako kaznovat tiste preseratorje in povzpetneže, ki imajo ponavadi kakšne veze in poznanstva bodisi pri policiji bodisi na sodišču. To sta pa kar 2 velika problema. :?

Ampak nekaj bo treba ukrenit, ker tole "turbokapitalistično" vedenje, ki se odraža na cestah, ko hočejo biti vsi najboljši, najhitrejši ter naj "ohinsploh", je iz dneva v dan hujše. :roll:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Če feb 08, 2007 6:43 pm

Ni problem samo v kaznih, problem je v neizvajanju le-teh...na vseh področjih. Cel kup prepovedi je v zakonih, ki pa se vsakodnevno kršijo, ker ni učinkovitega nadzora (poudarek na učinkovit). Ne me narobe razumet, da gre za prelaganje odgovornosti na inštitucije. Vsekakor mora vsak sam pri sebi vedeti, kaj se sme in kaj ne in kot polnoletna oseba tudi vedeti, kaj pomeni odgovornost. Žal ni tako, zato so potrebne različne inštitucije, ki so zadolžene za tisti spekter vzgoje, ki je staršem spodletel. Problem pa nastane, ko se tudi inštitucije izjalovijo... Konkretno kar se vožnje skozi rdeč semafor tiče (ali prečkanje 15 letne peške, ki je to napako plačala z življenjem) pa kar obstajam še nisem videla, da bi bil kdo kaznovan. To tudi nekaj pove o učinkovitosti izvajanja kazni...
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če feb 08, 2007 6:44 pm

vzrokov za nesreco je se velik.neucinkovit pa nepravilen nadzor je eden.kar vem kapsi merjo z radarjm na ravninah pa tm k je pregledn.tm praviloma ni nc narobe ce vozs mau cez omejitev(izvn naselja).nism se vidu kapsou da bi stal na ksnh nevernh odsekih tm k velik ljudi s ceste zleti al pa kj.najvec je pa u mentaliteti voznikov.lah pa iz lastnih izkusenj povem da tisti k majo na tablcah LJ so najbl "nevarni" vozniki.obstajajo pa tut izjeme da se namo narobe razumel
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če feb 08, 2007 6:56 pm

pri nas si mnogo voznikov misli da niso le povprečni da so bolši (tako vozniki kot ljudje da so nekaj več) pa da jim zakone ni treba upoštevat pa tudi briga jih za njihovo kulturo vožnje

kaj vse folk dela poleg vožnje to ne moreš verjet dans vidim enega kak vijuga po svojem pa nasprotnem pasu ko si slači jakno pa ne vem kak mu je ratal ampak obraz je mel na šipi...
drugače polno prehitevanj v škarje, izsiljevanj češ saj bo zaviral...
pa kdo bi sploh varnostno razdalju upošteval
folk telefonira med vožnjo pa polno stvari še dela poleg...

naše ceste so prenatrpane pa preozke....

pač treba je biti strpen pa pazit nase, pa opazovat ljudi kaj delajo...
 
Uporabniški avatar
Sazo
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Po apr 25, 2005 7:10 pm

Napisal/-a Sazo Če feb 08, 2007 8:29 pm

abbe je napisal/-a:vzrokov za nesreco je se velik.neucinkovit pa nepravilen nadzor je eden.kar vem kapsi merjo z radarjm na ravninah pa tm k je pregledn.tm praviloma ni nc narobe ce vozs mau cez omejitev(izvn naselja).nism se vidu kapsou da bi stal na ksnh nevernh odsekih tm k velik ljudi s ceste zleti al pa kj.najvec je pa u mentaliteti voznikov.lah pa iz lastnih izkusenj povem da tisti k majo na tablcah LJ so najbl "nevarni" vozniki.obstajajo pa tut izjeme da se namo narobe razumel


heh...ne morjo v ovink merit, mogoče jih zato ni, ker rabjo ravnino...heh
Kdo je bl nor??? Jst al ti???
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če feb 08, 2007 8:34 pm

Sazo je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:vzrokov za nesreco je se velik.neucinkovit pa nepravilen nadzor je eden.kar vem kapsi merjo z radarjm na ravninah pa tm k je pregledn.tm praviloma ni nc narobe ce vozs mau cez omejitev(izvn naselja).nism se vidu kapsou da bi stal na ksnh nevernh odsekih tm k velik ljudi s ceste zleti al pa kj.najvec je pa u mentaliteti voznikov.lah pa iz lastnih izkusenj povem da tisti k majo na tablcah LJ so najbl "nevarni" vozniki.obstajajo pa tut izjeme da se namo narobe razumel


heh...ne morjo v ovink merit, mogoče jih zato ni, ker rabjo ravnino...heh


sm pa že vidu da gledajo na ovinkih če polno črto prevoziš to se mi zdi pa pametno
 
OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

moje mnenje

Napisal/-a OLI Če feb 08, 2007 9:18 pm

Jaz bom pa še moje osebno mnenje povedal:
Ne čudim se da je toliko hudih nesreč, celo s smrtnimi izidi, ker so nekateri nenormalni norci in cestni psihopati.
Ne vem ali gre to za življensko tekmo ali tekmo s časom ali samodokazovanje, v čem je čar divjanja in s tem ogrožanja sebe in še ljudi okoli sebe?

Saj se lahko tekmuje še v čem drugi, se še kje drugje ipostavlja nevarnosti in si nabira adrenalin. Recimo greš v gostilno in rečeš "kdo se gre tepsti, jih hoče kdo dobiti"? :lol:
Verjetno se bo našel nekdo ki te lahko malo "prelufta" ali pa ti njega, in to je to.
Povrh vsega bo pa še zanimivo mogoče bolj kot divjanje.
Nekateri pač tekmujejo kdo bo najhitrejši kmet na vasi.

Zelo rad imam lepe, hitre avtomobile, tuning varjante in mogočno konjenico pod pokrovom motorja, ampak ne pa IDIJOTE IN NASILNEŽE, ki mislijo da je cesta njegova last.
Nismo sami, ob nami so naši najdražji in si malo zamislimo kaj vse se lahko naredi ob situaciji nasilne neprilagojene hitrosti.
V TRENUTKU SE NAM LAHKO ŽIVLJENJE SPREOBRNE IN TO TAKO DA SE ŠE MNOGOKRAT NE ZAVEDAMO, TRPIMO MI IN ŠE VSI NAJBLIŽJI.

Bodimo dobri šoferji svojih "makin" takšnih in drugačnih in se zavedajmo, da se tudi počasi daleč pride.

Lep večer
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
robert1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Če mar 04, 2004 6:58 am
Kraj: Radenci

Napisal/-a robert1 Če feb 08, 2007 9:29 pm

Nesreče in mrtvi na cesti so le odsev značaja in psiholoških težav.
Nesreče so kot samomori. Tu mislim na povzročitelje.
Če imaš rad svoje življenje in si z njim zadovoljen, ne boš tvegal , ne boš tvegano prehiteval in divjal, ampak užival v normalni in varni vožnji.

To, da smo na vrhu po samomorilnosti, kaže, da ima večina Slvoencev resne psihološke težave. Na cesti pa je takšen človek še ubijalec.
 
OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

Napisal/-a OLI Če feb 08, 2007 10:00 pm

enako misleč!
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Če feb 08, 2007 10:23 pm

točno to je narobe nekateri mislijo da je cesta njhova!!![/code]
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če feb 08, 2007 10:49 pm

Sazo je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:vzrokov za nesreco je se velik.neucinkovit pa nepravilen nadzor je eden.kar vem kapsi merjo z radarjm na ravninah pa tm k je pregledn.tm praviloma ni nc narobe ce vozs mau cez omejitev(izvn naselja).nism se vidu kapsou da bi stal na ksnh nevernh odsekih tm k velik ljudi s ceste zleti al pa kj.najvec je pa u mentaliteti voznikov.lah pa iz lastnih izkusenj povem da tisti k majo na tablcah LJ so najbl "nevarni" vozniki.obstajajo pa tut izjeme da se namo narobe razumel


heh...ne morjo v ovink merit, mogoče jih zato ni, ker rabjo ravnino...heh


kva da ne vrjam da lah mer u ovinku.pa sj te lah zmer k vn z ovinka prides.
mislm pa da je problem to da se gre policajm da sam cim vec kazni napisejo in da jim je to prioriteta ne pa da delajo red.vem iz lastnih izkusenj,in govoric drugih(policaja)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če feb 08, 2007 10:51 pm

abbe je napisal/-a:
Sazo je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:vzrokov za nesreco je se velik.neucinkovit pa nepravilen nadzor je eden.kar vem kapsi merjo z radarjm na ravninah pa tm k je pregledn.tm praviloma ni nc narobe ce vozs mau cez omejitev(izvn naselja).nism se vidu kapsou da bi stal na ksnh nevernh odsekih tm k velik ljudi s ceste zleti al pa kj.najvec je pa u mentaliteti voznikov.lah pa iz lastnih izkusenj povem da tisti k majo na tablcah LJ so najbl "nevarni" vozniki.obstajajo pa tut izjeme da se namo narobe razumel


heh...ne morjo v ovink merit, mogoče jih zato ni, ker rabjo ravnino...heh


kva da ne vrjam da lah mer u ovinku.pa sj te lah zmer k vn z ovinka prides.
mislm pa da je problem to da se gre policajm da sam cim vec kazni napisejo in da jim je to prioriteta ne pa da delajo red.vem iz lastnih izkusenj,in govoric drugih(policaja)


Če meri v ovinku mora znat bolj seštevat in odštevat, ker ni več 3% napake, ampak lahko tudi 8 ali več % napaka.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov