Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a ~toMmy~ Če mar 28, 2013 2:10 pm

Zelo zelo dvomim, da se ne da na originalnih menjat samo gumic. ;) Sicer imaš tudi takšne, kjer je vse iz enega kosa gume (recimo na Sprinterju), ampak na VW-jih so ponavadi gumice ločene in dobiš originalne (zelo dobre) gumice in dva stranska pokrovčka (stare težko cele dobiš stran) za 10-15€ na servisu. Pazit moraš praktično samo to, da so pokrovčki prave širine, ker obstajata dve različni. Potem pogledaš, na katero stran paše pokrovček, starega odlomiš, zravnaš majhen zatič, ki je zapičen v gumico, daš staro ven, novo odrežeš na pravo mero, daš v metlico, zatič zviješ nazaj, da se gumica ne more premikat in natakneš novi pokrovček. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a Doche Če mar 28, 2013 2:10 pm

Ne vem potem, na mojih gre in so tud kupljeni na pooblaščencu. Sicer VW, ampak je skoraj ista kataloška kot za Škodo.

http://www.youtube.com/watch?v=eE1ITsXohnM
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a ~toMmy~ Če mar 28, 2013 2:29 pm

Saj kataloška niti ne igra bistvene vloge, samo da so dovolj dolge gumice (višek odrežeš) in pokrovčki prave širine.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a Doche Če mar 28, 2013 3:05 pm

Ja, želel sem samo povedat, da je proizvajalec isti, tako, da verjetno niso iz enega kosa narejeni. Jaz sem dobil dol pokrovčke brez, da bi jih poškodoval. :) Pač po pameti :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a INFINITI Če mar 28, 2013 3:21 pm

Hehe, pa to sem se res presenetil - meni je zgledalo kot da je vse iz enega kosa, torej se dejansko to zamenja lahko brez težav?

Zanimivo...kje bi torej lahko potem dobil te gumice, ker sploh zadnja mi je slaba, pa stane 21 EUR novi biraslec na pooblaščencu...
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a firebird Pe mar 29, 2013 5:51 am

Morda kdo ve,kje kupiti Bosch retrofit po normalni ceni?
Hvala
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a INFINITI Pe mar 29, 2013 10:06 am

Doche je napisal/-a:Infiniti, kaj pa če bi najprej vprašal na pooblaščencu? V kolikor imaš gor original aero, sem prepričan, da lahko kupiš samo gumice. Sicer pa v Šparu prodajajo samo gumice, 2 v kompletu za 7 eur, kjer piše da so namenjene za Bosch Aerotwin brisalce.


Pooblaščenec nima podatka da je možna zamenjava, sem pa vseeno ugotovil da gre, tako da hvala ti za ta podatek. ;)


~toMmy~ je napisal/-a:Saj kataloška niti ne igra bistvene vloge, samo da so dovolj dolge gumice (višek odrežeš) in pokrovčki prave širine.


Res je, tudi pokrovčke sem upel dat dol brez da bi jih poškodoval. Drugače je na pooblaščencu 10 EUR za en brisalec tale gumica.



zundapp je napisal/-a:http://www.rosil.si/tesnenje.html


Hvala za tole - sem bil že danes tam in kupil - 150cm silikonski zamenski trak za 15 EUR - dovolj za vse 3 brisalce, namesto da bi plačal 70 EUR za vse originalne nove brisalce :) Pašejo pa zamenske za Bosch Aerotwin.

Hvala še enkrat fantje vsem vam za feedback -Bom poročal kako se obnesejo ;)




Tukaj imajo spletno z cenami za metlice.
http://www.brisalci.com/cene.html
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a ~toMmy~ Pe mar 29, 2013 1:27 pm

INFINITI je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Saj kataloška niti ne igra bistvene vloge, samo da so dovolj dolge gumice (višek odrežeš) in pokrovčki prave širine.


Res je, tudi pokrovčke sem upel dat dol brez da bi jih poškodoval. Drugače je na pooblaščencu 10 EUR za en brisalec tale gumica.


10€ za en brisalec? Jaz sem dvakrat kupil na VW-ju, enkrat je bilo cca. 11€ za dve gumici in dva pokrovčka v kompletu, drugič pa cca. 14€ (mislim da daljše gumice).
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a INFINITI Pe mar 29, 2013 2:22 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:Saj kataloška niti ne igra bistvene vloge, samo da so dovolj dolge gumice (višek odrežeš) in pokrovčki prave širine.


Res je, tudi pokrovčke sem upel dat dol brez da bi jih poškodoval. Drugače je na pooblaščencu 10 EUR za en brisalec tale gumica.


10€ za en brisalec? Jaz sem dvakrat kupil na VW-ju, enkrat je bilo cca. 11€ za dve gumici in dva pokrovčka v kompletu, drugič pa cca. 14€ (mislim da daljše gumice).


Jaz sem tipa še posebej vprašal ali misli eno ali komplet in je rekel da je ena sama toliko - klical sem pa na Porsche v Ljubljani. Rekel sem naj pogleda za Tourana, ker ima enake brisalce kot moj.

Nima veze sedaj, ker sem še posebej vesel, da sem uredil zadnji brisalec, ki pa je za Superba karavana iz "bog si ga vedi" katerega razloga "one and only" za ta model in ga ni nikjer moč dobiti znotraj VAG grupe na kakšnem drugem modelu ali avtomobilu. Bosch ga sicer dela ampak sploh še ni na voljo nikjer v prosti prodaji. Pooblaščenec pa hoče 21 eur zanj - LOL.

Tako pa sem lepo brez težav vse razdrl in vse 3 brisalce popedenal z silikonskimi refili, kapice pa so hvala bogu tudi ostale cele.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a EX-B Pe mar 29, 2013 5:00 pm

Hvala vsem za linke in informacije, moji AeroTwini tudi ravno rabijo nove gumice :)
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a sixtoo Pe mar 29, 2013 5:31 pm

Pri Rosilu tudi sam kupujem gumice in sem zelo zadovoljen. Vsekakor priporočam!
 
Black_Racer
 

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a Black_Racer So mar 30, 2013 10:16 am

Js sm imel na prejšnjem avto bosch aerotwin 2 leti in z nobenimi brisalci še nisem bil tako zadovoljen so te od rosila tudi takšne kvalitete in če vsaj približno tako dobro brišejo če je kdo preizkusil že obojne?

PS: Glede rosila pa ko sprašujete če je to za en brisalec ali dva sj vam lepo piše dolžina brisalcev 170 cm,150 cm tk da to že zdrava pamet pove da je za 2 brisalca takšna dolžina ko se odreže + če vam paše ostane še pri večini normalnih avtomobilov za zadnji brisalec ;)
 
blazek33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne mar 10, 2013 4:28 pm

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a blazek33 To apr 02, 2013 2:18 pm

Živijo

Prosil bi za en nasvet,če ima kdo že mogoče iskušnje s tem.Rad bi zamenjal metlice
http://www.brisalci.com/cene.html na Fordu Focusu mislim,da so še originalni brisalci
in mi ne grejo dol pokrovčki na konceh brisalcev,nebi jih pa rad polomil.

Hvala za odgovor
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a INFINITI To apr 02, 2013 8:14 pm

No evo feedback glede teh silikonskih refilov. Sprednji brisalci so cvilili in poskakovali, da ni bilo za nikamor, zadnji brisalec, pa kot da bi bil od drugega prozvajalca - tih in super obriše.
V glavnem sem klical in dobil tega možakarja, ki jih dela in je rekel, da pri nekaterih avtomobilih zaradi oblike šipe ali naklona metlic pride do teh težav in mi je ponudil brez izgovarjanja, da prinesem gumice nazaj in dobim povračilo denarja. Skratka svetoval je, da se jih pokliče, ker za določene modele avtomobilov se ne obnesejo - toliko v vednost.

No ker jih bom itak še potreboval kdaj za zadnji brisalec in ker se tam super obnesejo sem jih snel dol in zadržal za bodoče menjave. Sem pa šel na VW Lovše danes bo zamenske gumice za VW in dal za obe cca 13 EUR skupaj z kapicami, zamenjal spredaj in sedaj zadeva deluje tako kot je treba. BTW, še enkrat sem tudi preveril ceno na Porsche Verovškova - te iste gumice so 20 EUR, tako da se splača iti malo ven iz LJ ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
naliM
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne jan 01, 2006 9:55 pm
Kraj: Maribor - okolica

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a naliM To apr 02, 2013 9:11 pm

INFINITI je napisal/-a:No evo feedback glede teh silikonskih refilov. Sprednji brisalci so cvilili in poskakovali, da ni bilo za nikamor, zadnji brisalec, pa kot da bi bil od drugega prozvajalca - tih in super obriše.
V glavnem sem klical in dobil tega možakarja, ki jih dela in je rekel, da pri nekaterih avtomobilih zaradi oblike šipe ali naklona metlic pride do teh težav in mi je ponudil brez izgovarjanja, da prinesem gumice nazaj in dobim povračilo denarja. Skratka svetoval je, da se jih pokliče, ker za določene modele avtomobilov se ne obnesejo - toliko v vednost.

No ker jih bom itak še potreboval kdaj za zadnji brisalec in ker se tam super obnesejo sem jih snel dol in zadržal za bodoče menjave. Sem pa šel na VW Lovše danes bo zamenske gumice za VW in dal za obe cca 13 EUR skupaj z kapicami, zamenjal spredaj in sedaj zadeva deluje tako kot je treba. BTW, še enkrat sem tudi preveril ceno na Porsche Verovškova - te iste gumice so 20 EUR, tako da se splača iti malo ven iz LJ ;)


Tudi če ti silikonski od Rosila ne bi skakali in cvilili, bi jih vrgel dol, saj na šipi puščajo film, ki je ponoči, ko ti avti vozijo naproti zelo nadležen. Jaz jih imam samo na oldtimerju, kateri morda 3xletno vidi dež na cesti.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a hippo Sr apr 03, 2013 9:01 am

firebird je napisal/-a:Morda kdo ve,kje kupiti Bosch retrofit po normalni ceni?
Hvala

Povej za kateri avto rabiš.
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a firebird Sr apr 03, 2013 9:00 pm

hippo je napisal/-a:
firebird je napisal/-a:Morda kdo ve,kje kupiti Bosch retrofit po normalni ceni?
Hvala

Povej za kateri avto rabiš.


Za Kio Magentis 2006. Model brisalcev je AR604S.
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a sixtoo Sr apr 03, 2013 9:27 pm

naliM je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:No evo feedback glede teh silikonskih refilov. Sprednji brisalci so cvilili in poskakovali, da ni bilo za nikamor, zadnji brisalec, pa kot da bi bil od drugega prozvajalca - tih in super obriše.
V glavnem sem klical in dobil tega možakarja, ki jih dela in je rekel, da pri nekaterih avtomobilih zaradi oblike šipe ali naklona metlic pride do teh težav in mi je ponudil brez izgovarjanja, da prinesem gumice nazaj in dobim povračilo denarja. Skratka svetoval je, da se jih pokliče, ker za določene modele avtomobilov se ne obnesejo - toliko v vednost.

No ker jih bom itak še potreboval kdaj za zadnji brisalec in ker se tam super obnesejo sem jih snel dol in zadržal za bodoče menjave. Sem pa šel na VW Lovše danes bo zamenske gumice za VW in dal za obe cca 13 EUR skupaj z kapicami, zamenjal spredaj in sedaj zadeva deluje tako kot je treba. BTW, še enkrat sem tudi preveril ceno na Porsche Verovškova - te iste gumice so 20 EUR, tako da se splača iti malo ven iz LJ ;)


Tudi če ti silikonski od Rosila ne bi skakali in cvilili, bi jih vrgel dol, saj na šipi puščajo film, ki je ponoči, ko ti avti vozijo naproti zelo nadležen. Jaz jih imam samo na oldtimerju, kateri morda 3xletno vidi dež na cesti.


Sam sem jih imel na avtomobilu in nisem opazil, da bi mi puščalo moteč film na šipi... Kvečjemu se mi to dogaja na trenutnih Bosch (twin, če se ne motim-običajni, ne tista mehka metlica) Je pa res, da sem jih imel dalj časa zapakirane v vrečki in je trajalo dlje, da so se prilagodili steklu.
Trenutni Bosch brisalci brišejo dobro, vendar so po dveh letih uporabe trdi in ob manjših padavinah skačejo ter škripajo po steklu. V spomladanskem ali jesenskem času, ko je na cesti malo vodo in je le-ta bolj umazana kot mokra, se Bosch bolje obnesejo. Pri Rosilovih, je treba precej večkrat pošpricat steklo, preden bo čisto.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Kateri brisalci? (nasveti, povprasevanja)

Napisal/-a hippo Ne apr 07, 2013 5:29 pm

firebird je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
firebird je napisal/-a:Morda kdo ve,kje kupiti Bosch retrofit po normalni ceni?
Hvala

Povej za kateri avto rabiš.


Za Kio Magentis 2006. Model brisalcev je AR604S.

Bosch set je 30 eur, Champion je 31 eur.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov