Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Če dec 06, 2007 2:39 am

JEREMIJA79 je napisal/-a:Trenutno imam aero twin pred njimi pa navadne boscheve.In najbrž tudi nikoli ne bom kupil drugih kot bosch ker se spomnim nekega nemškega testa pred leti.V testu so dokazali da eno leto stari boschevi brišejo bolje kot novi valeo. :noro


aha to bi rad videl.

teli valeo top of the line brisalci zgledajo na avtu ultra sexy in pri 200kmh po dezju brisejo sipo kar drugi niti priblizno ne. problem teh brisalcev pa je, da ne pritiskajo na sipo tako enakomerno kot navadni brisalci ker imajo pac tako zasnovo. sej ce bi se zajebaval 2 uri in bi jih zvijal tko da bi se nekje optimalno usedl na sipo bi blo ok verjetno sam pri brisalcih za 40 evrov bi pricakoval, da mi tega nebo treba pocet....
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Če dec 06, 2007 2:56 am

Voith je napisal/-a:
JEREMIJA79 je napisal/-a:Trenutno imam aero twin pred njimi pa navadne boscheve.In najbrž tudi nikoli ne bom kupil drugih kot bosch ker se spomnim nekega nemškega testa pred leti.V testu so dokazali da eno leto stari boschevi brišejo bolje kot novi valeo. :noro


aha to bi rad videl.

teli valeo top of the line brisalci zgledajo na avtu ultra sexy in pri 200kmh po dezju brisejo sipo kar drugi niti priblizno ne. problem teh brisalcev pa je, da ne pritiskajo na sipo tako enakomerno kot navadni brisalci ker imajo pac tako zasnovo. sej ce bi se zajebaval 2 uri in bi jih zvijal tko da bi se nekje optimalno usedl na sipo bi blo ok verjetno sam pri brisalcih za 40 evrov bi pricakoval, da mi tega nebo treba pocet....


To si nisem zmislil bilo je v neki reviji(mogoče avtomagazin ali nekaj podobnega).Bom poiskal. ;)
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če dec 06, 2007 8:11 am

Mene predvsem zanima kako so tile aero twin brisalci v snegu. Recimo ko ti sneg zameče avto, po večini sam z metlico odstraniš sneg z avtomobila, ampak kdaj pa ni potrebe in samo z brisalci vržeš dol sneg. Ali so dovolj trdni da vzdržijo malo večje napore ? Ker ko gledam slike se mi zdi, da so tak gibljivi, da bi se polomil oz. zvili v takem primeru .
 
Uporabniški avatar
PiLLLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2461
Pridružen: Sr mar 24, 2004 10:33 pm
Kraj: lublana

Napisal/-a PiLLLe Če dec 06, 2007 11:23 am

To da z metlicami dol meces sneg je itk najvecja neumnost kajti trpi cel sistem od motorcka, prenosa do metlic samih.
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če dec 06, 2007 12:00 pm

Joj. Če je malo snega zakaj pa ne.
Mel sem že na starem avtu tolk snega, da ga ni mogel dol zmetat, pa sem mu šel ven pomagat, pa so delali še vedno brez problemov.
Zadnji brisalec pa tako ali tako mora opravljat to funkcijo. ker iz strehe sneg polzi nazaj dol in če hočeš kaj videt moraš uporabit brisalec.
Z navadnimi brisalci ni problemov zato me znaima kako so kaj trdni tile aero twin brisalci.
Vidi se da so glede na površino stekla zelo prilagodljivi in upogljivi. Kak se pa kaj zvijajo v levo in desno, ko brišejo steklo pa ne vem, zato pa sprašujem .
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Če dec 06, 2007 12:23 pm

AM je napisal/-a:Joj. Če je malo snega zakaj pa ne.
Mel sem že na starem avtu tolk snega, da ga ni mogel dol zmetat, pa sem mu šel ven pomagat, pa so delali še vedno brez problemov.
Zadnji brisalec pa tako ali tako mora opravljat to funkcijo. ker iz strehe sneg polzi nazaj dol in če hočeš kaj videt moraš uporabit brisalec.
Z navadnimi brisalci ni problemov zato me znaima kako so kaj trdni tile aero twin brisalci.
Vidi se da so glede na površino stekla zelo prilagodljivi in upogljivi. Kak se pa kaj zvijajo v levo in desno, ko brišejo steklo pa ne vem, zato pa sprašujem .


ti ne rabiš aero twin brisalcev ampak mau spremembe miselnosti
preden začneš vozit moraš spucat avto. To ti nalaga zakon in pa zdrava pamet. Če ga ne spucaš povečaš upor avtomobila (večja poraba goriva), v primeru bremzanja tvegaš, da ti zasuje prednjo šipo. Pri pospeševanju pa skipaš sneg na drug avto ali pred njega (še posebno velja za kombije in tovornjake).
Preden kupiš nove brisalce kupi eno metlco za pometat, ki stane cel € in razmisli zakaj se spuca avto. Pol bojo pa tud aerotwin brisalci zmogl odstrant sneg, ki ga sproti nanese
podpis
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če dec 06, 2007 1:00 pm

:lol: :lol: :lol:

Dober je. bom že sam ugotovil.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe dec 07, 2007 2:24 am

trdi so lih tok k navadni sam da ne prtiskajo tok enakomerno na sipo, sploh ce je sipa bl okroglih oblik.
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a oorosh So dec 08, 2007 3:51 pm

Sam imam na avtu neke X brisalce po 3€/kos iz E.Leclerca in sem bolj zadovoljen kot z valeo ali champion. Ravno prejšnji teden sem na služben avto namontiral nove valeote in sem bil precej razočaran nad kvaliteto brisanja.
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Po dec 10, 2007 11:22 pm

MacTron je napisal/-a:@phoebus: pa sej imas na zacetku te teme polno izkusenj z tem novim tipom
brisalcev... in se sedaj potrdim da so x-trm zakon :idea:


danes sem primerjal AEROTWIN in X-TRM, pri obeh so gumice videti dobre vendar kar se tiče komplet videza mi aerotwin delujejo bolj močne in bolj kvalitetne. Govorim o brisalcih za passata 2004. Malo večjo trdnost in končni izgled mu da zgornji aerodinamični podvihan rob ki je plastičen pri X-TRM pa je samo gumijast. Original briasalci so VW-jevi vendar je gor majhen znakec od Boscha tak da je to verjetno aerotwin, se pravi bosch dela za passata. Je pa razlika v ceni bosch 38 in valeo 30 EUR. :roll:
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Pe dec 14, 2007 11:42 am

V GMT-ju mi je obljubil popust tak da za passata plačam sprednjo garnituro brisalcev po ceni 24 EUR, kar se mi zdi sprejemljivo. So pa X-TRM od Valea. Bomo videli kako bodo opravljali svojo nalogo.
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Pe dec 14, 2007 1:21 pm

Ma jaz sem gledal malo te brisalce aerotwin, pa sem iskal za audi a4 B5, pa jih nisem našel. So samo za B8 in podobno . Iskal sem pa v treh različnih trgovinah. Pa me zanima ali sploh ni mogoče namestit na starejše avtomobile al kak ?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe dec 14, 2007 6:22 pm

@AM: se da dobiti ravno ...ne vem ce smo ze omenil ampak z quick-clip-om ki je
patentiran za starejsa vozila je to cisto normalno kot stari brisalci

Slika

pri silence valeo x-trm so pa tudi enako prilagodili...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Pe dec 14, 2007 9:50 pm

@AM
poskusi kontaktirati na
www.gmt.si mogoče boš lahko kaj našel tam.
 
scuba
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: So feb 24, 2007 8:54 pm
Kraj: Turnišče

Napisal/-a scuba Po dec 17, 2007 1:56 pm

Valeo X-TRM so na avtu in svojo nalogo opravljajo zelo dobro. Res so tihi moram pa povedat da tudi prejšnji Aero Twin ni bil pretirano glasen, to pa je verjetno zaradi zmesi gume. Pa opaziti je da se ne zaledeni na šipo.Na R 19 imam navadne od Valea pa radi zmrznejo s šipo. S ceno slabih 25 EUR sem pa tudi zadovoljen.
Je pa druga težava zadnji brisalec ki ima oznako samo od VW-ja vendar ima sedlo malo širše tako da nov brisalec ne paše. :idea:
 
Uporabniški avatar
Clio24v
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Po jun 09, 2003 6:54 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a Clio24v To jan 15, 2008 5:49 pm

Zanima me kje bi lahko na gorenjskem kupil valeo x-trm ali aerotwin brisalce za cliota C5345 je pa mera.lp
Lexus Style
SlikaSlika
www.gas-tuning.com
 
Uporabniški avatar
sofoiks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe jul 01, 2005 6:42 am

Napisal/-a sofoiks Če jan 17, 2008 9:33 pm

aja AM lahko obriše malo snega 1cm sem probal ;) pa ne okol govort :lol:
http://www.autozeitung.de/online/files/bc_dir/4/static/download.php?media_id=40601&size=1280
tukaj je nek test raznih brisalcev
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Pe jan 18, 2008 12:25 am

poizkusi, men delajo super, Aero vision - Bosh, in stanejo samo 20 eur.
 
-uros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr dec 19, 2007 3:08 pm

Napisal/-a -uros Po feb 18, 2008 1:46 pm

mogoče pride prav
http://brisalci.tam.si/
 
Uporabniški avatar
Clio24v
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Po jun 09, 2003 6:54 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a Clio24v To mar 18, 2008 6:56 pm

Zanima me kje bi lahko kupil omenjene brisalce za c2-ja mere so 5845 lohk je ta prvi tut 57,v glavnem nekaj priblžno na to mero.Hvala za odgovor
Lexus Style
SlikaSlika
www.gas-tuning.com
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov