Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Pero Ne feb 20, 2011 9:46 am

rosonero je napisal/-a:Samo ene par komentatrjev je pa prav smešnih....

Mislim da greš pretepat 60 letnika ker te je par križišč nazaj izsilil ......potem si pravi ( vstavi žaljivko po izbiri ) ....

Super ne, kaj bo naslednji korak vlečenje orožja in uporaba le tega zarad izsiljevanja na cesti...... očitno se bo treba potem z tankom okol vozit


Ti se pa ne voziš veliko po LJ?

Verjetno ni bilo križišče, ampak prehitevanje po rumenem pasu in izsiljevanje nazaj na pas. Veliko voznikov SUV misli da so glavni ker imajo večji avto. Potem smo mi ki se vozimo po predpisih kreteni, tisti z SUV pa frajerji??? Vsakih par dni to doživim. Pa naredim samo 10-15 km po mestu.

Leta pri tem sploh niso važna. Ne zagovarjam pretepanja, ampak čisto zastopim da komu poči živec.

Pa bil bi presenečen koliko ljudi dejansko ima orožje ali nevarne predmete v avtu. Nisem med njimi, mi ni treba.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe Ne feb 20, 2011 10:45 am

zanimivo kako se v takih tamah vedno najdejo nacionalisti in kometirajo in vse obracajo na nacionalno bazo.bravo...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a MacTron Ne feb 20, 2011 12:12 pm

@lancia hf in IcEm4n: Upam, da vama je tale spodnji stavek od uporabnika abbe-ja dovolj zgovoren in da v nekem okviru tudi sodi pod clen 1.5 Vseeno bi rad ob tem poudaril, da ni taksnega stereotipa (ceprav je to nekje se kako zakoreninjeno in ravno zato pride do taksnih mnenj) za bivso jugo. Seveda pa zopet ta stereotip ne odvaga posameznikov, ki pa mecejo slabo luc na celoto. V tem primeru ne vemo NIC o tem in zato tudi opozorilo.

abbe je napisal/-a:zanimivo kako se v takih tamah vedno najdejo nacionalisti in kometirajo in vse obracajo na nacionalno bazo.bravo...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a lancia hf Ne feb 20, 2011 1:16 pm

Pa saj jaz nisem nobenega žalil, saj sem samo napisal kaj sem videl, če je pa to žaljenje in podobno, ja potem pa res nevem kaj, ali pa kako se lahko sploh napiše, da nebo spadalo pod člen 1.5 :?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a IcEm4n Ne feb 20, 2011 1:36 pm

MacTron, s svojim postom nisem hotel bit žaljiv (nimam nič proti narodom iz bivše juge; še manj se mam za nacionalista), hotel sem samo povedat, da imajo ti ponavadi nižji prag tolerance, in po nepotrebnem naredijo še kako neumnost.

Sem pa še vedno mnenja, da je bil vzrok za batine verjetno še kaj več kot pa samo tisto izsiljevanje prednosti.
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Pero Ne feb 20, 2011 5:39 pm

abbe je napisal/-a:zanimivo kako se v takih tamah vedno najdejo nacionalisti in kometirajo in vse obracajo na nacionalno bazo.bravo...



ne se sekirat, mali narodi se počutijo ogrožene, so ksenofobni, imajo predsodke do drugih....

Gorenjci naj bi bili škrti pa sem bil vedno dobro počaščen, ''južni'' naj bi bili kriminalci, pa ne poznam nobenega takega, kvečjemu poglej serijske morilce in velike gospodarske kriminalce v SLO, bosanci naj bi bili neumni pa poznam večinoma take ki imajo fax, Črnogorci leni, pa vem da nekateri dobro delajo...

Iceman: včasih lahko komu poči film, sploh pa če taki ki izsiljuje še nekaj čveka in se dela pametnega. Nacionalnost tu ni pravilo in nima povezave. Kaj pa če je bil v SUV nekdo s poreklom iz juga? Nisemvidel da bi bilo ''poreklo'' omenjeno.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Patrik_A3 Ne feb 20, 2011 5:48 pm

Ve slučajno kdo kaj več, kaj se je dogajalo v rondoju pred Zlatoličjem (pri Hidroelektrarni Zlatoličje). Namreč človek je z avtom zapeljal v rondo, ga preskočo ter naravnost v zaščitno ograjo, podlr polovico velikega reklamnega panoja ter se odpeljal dalje v "prepad" kjer ga je vrjetno ustavila dreva ali pa celo v vodo?

Zadnjič sem se peljal pa sem videl razdejanje. Človek je dejansko poletel preko rondoja, prekočo tri velike pločnike (otok pred rondojem ter pločnik okrog sredine rondoja ter ko ga je prekočo pločnik ki je rob rondoja) ter prebil zaščitno ograjo pa pano :shock: me je kar zmrazilo ko sem vido razdejanje ter še dele od avta na drevesu. Tukaj je mogla bit konkretna hitrost v igri
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a _furby_ Ne feb 20, 2011 7:40 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Ve slučajno kdo kaj več, kaj se je dogajalo v rondoju pred Zlatoličjem (pri Hidroelektrarni Zlatoličje). Namreč človek je z avtom zapeljal v rondo, ga preskočo ter naravnost v zaščitno ograjo, podlr polovico velikega reklamnega panoja ter se odpeljal dalje v "prepad" kjer ga je vrjetno ustavila dreva ali pa celo v vodo?

Zadnjič sem se peljal pa sem videl razdejanje. Človek je dejansko poletel preko rondoja, prekočo tri velike pločnike (otok pred rondojem ter pločnik okrog sredine rondoja ter ko ga je prekočo pločnik ki je rob rondoja) ter prebil zaščitno ograjo pa pano :shock: me je kar zmrazilo ko sem vido razdejanje ter še dele od avta na drevesu. Tukaj je mogla bit konkretna hitrost v igri


prau ne morem vrjet :shock:
nisem nobenga clanka zasledil nikjer
turbo inside
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Po feb 21, 2011 10:24 pm

Ne pride vse v medije; morda temu nasprotuje tudi družina... S spomnim, ko sem se kot frišen voznik s punco peljal še v SŠ. Na Dunajski pa ob 6-ih zjutraj slab meter mimo povoženega človeka. Vsaj pokrit je bil, samo tresele sem se pa tudi do 12-ih. Pa ni bilo nikjer nič objavljeno. Zanimalo me je, kaj je bilo. Spomnim se, da so takrat (morda tudi danes) primestni avtobusi enostavno divjali (iz smeri Kamnika proti LJ) tudi preko 80 km/h. Tako, da sta bolj ali manj dva razloga - ali je šel pešec v rdečo, ali kambus.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a MacTron Sr feb 23, 2011 10:58 am



Se ti ne zdi, da si spregledal tri pomembna dejstva? (tudi ce ne vseh, pa le prvo).

odprti clio je napisal/-a:Na Dunajski pa ob 6-ih zjutraj slab meter mimo povoženega človeka.
- Nesreca se je zgodila okoli 19h zvecer (dvomim, da so ga pustili 11h tam :idea: )

odprti clio je napisal/-a:(iz smeri Kamnika proti LJ)
- Po sliki je razvidna nasprotna stran voznje (ORION-ova stavba)

odprti clio je napisal/-a:primestni avtobusi enostavno divjali
- Osebni avtomobil (P206)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Patrik_A3 Če feb 24, 2011 8:28 am

Patrik_A3 je napisal/-a:Ve slučajno kdo kaj več, kaj se je dogajalo v rondoju pred Zlatoličjem (pri Hidroelektrarni Zlatoličje). Namreč človek je z avtom zapeljal v rondo, ga preskočo ter naravnost v zaščitno ograjo, podlr polovico velikega reklamnega panoja ter se odpeljal dalje v "prepad" kjer ga je vrjetno ustavila dreva ali pa celo v vodo?

Zadnjič sem se peljal pa sem videl razdejanje. Človek je dejansko poletel preko rondoja, prekočo tri velike pločnike (otok pred rondojem ter pločnik okrog sredine rondoja ter ko ga je prekočo pločnik ki je rob rondoja) ter prebil zaščitno ograjo pa pano :shock: me je kar zmrazilo ko sem vido razdejanje ter še dele od avta na drevesu. Tukaj je mogla bit konkretna hitrost v igri



Včeri sem se peljal mimo in zadevo poslikal.

pred rondojem (na sliki se ne vidi točno, ampak avto je že v bistvu šel preko robnika od otoka pred rondojem):

Slika

Slika

za rondojem:

Slika

Slika

Slika

Slika


hitrost je mogla bit vglaunem konkretna, da ni avto ustavil noben pločnik (kljubtemu da so kar visoki, ter niti zaščitna ograja in niti raklamni pano. nevem pa , če ga je ustavla dreva potem, ali je šel naravnost po bregu dol proti vodi ( ali v vodo). To je moglo konkretno spokat
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a dobek Če feb 24, 2011 8:53 am

hja, rondoji...
spomni se par let nazaj, je blo nekaj podobnega na rondoju pri stuku, ko tip no zvozil, ampak je postrani odletel preko arturjevega vrta, skozi ograjo do parkirisca za trustom :huh:
ali pa tipa, ki je isto tam preko skocil, pa taksistko skoraj ubil...
ali pa golfa, ki je po boku letel na izvoz za parking...

shit happens, i guess...al pa kak kozarcek prevec :x
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
bolek
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne mar 05, 2006 7:27 am
Kraj: radovlca,brezje

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a bolek To mar 15, 2011 1:17 pm

http://www.slovenskenovice.si/clanek/143743
kaj menite o teli nesreči (jaz sm tisti 19letnik)
da še jaz povem zgodbo. jaz sm ravo prispel na pomoč tej gospe. še preden sem prišel donjenega avta je prišel tisti voznik in se zaletel v njen avto in nato vame. njen avto je bil tm mogoče 2 minuti ker sva bila navezi ko ji je crknil in sm bil re takoj tm.
zakaj naj bimidva dobila potem kazen ker nisva postavila trikotnik da se ne bomo narobe razumel to je bil moj namen da ga postavil ko pridem tja.pa še nekaj oba sva imela prižgane vse 4 smernike.

lp bolek
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a LinuxFuter To mar 15, 2011 1:27 pm

Pomagalo bi, če daš kako sliko iz najdi.si zemljevida ali pa google maps ;) Kolik stran pa je bila nesreča od konca naselja?
 
bolek
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne mar 05, 2006 7:27 am
Kraj: radovlca,brezje

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a bolek To mar 15, 2011 1:36 pm

to je bila na cesti radovljica černivec ene 200m naprej od križišča podvin proti črnivcu
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a LinuxFuter To mar 15, 2011 2:11 pm

Malo naprej od tega križišča v desno?
Če je odgovor ja, potem je tukaj dokaj tvoja krivda ker ni noben postavil trikotnika. Sploh pa če je tista ženska bila tam pred tabo in je tebe še čakala :ue
 
bolek
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne mar 05, 2006 7:27 am
Kraj: radovlca,brezje

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a bolek To mar 15, 2011 2:44 pm

ja od tega križišča naprej na desni strani.
lej zej kle vsi govorite ni blo trikotnika pa to če bo kermukol od vas crknil avto ga boste zihr prvo poskušal vžgati a je tako? 100% sm prepričan da če bi kermu crknu avtone bi kuj vn skoču pa postavu trikotnika tko da ne biti poj tako pametni jaz sem bil tam 2 min po tem ko ji je crknil avto
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe To mar 15, 2011 4:32 pm

tipicna slovenska.
Zacnes z linkom.pa svojim opisom ki za katerega lahko sklepamo da je pristranski in upas da bos dobu potrditev da ti nisi nic kriu da so vse drugi krivi,in ko temu ni tako pa kote spraumo na realna tla poj smo pa vsi pametni.zakon narekuje ve se kaj,druga stvar nims se kj z avtm na cesti ustavlat,ce hoces pomagat avto odpeljes na varnov tem primeru na avtobusno postajo.najprej mores poskrbet za svojo vsrnost in varnost odtalih.ne pa sred ceste ustavs pa przges vsea 4 pa misls da si vse ok naredu.uglavnem vidvs oz bl ti si kriv za nesreco.in si zasluzis kazn.un k se je pa zaletu vaju pa nebi smel bit kriv ker kraj ni bil ustrezno zavarovan.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a sašo5 Sr mar 16, 2011 10:19 am

abbe je napisal/-a:
.un k se je pa zaletu vaju pa nebi smel bit kriv ker kraj ni bil ustrezno zavarovan.

popolno nestrinjanje s tabo :roll: tud če je tako bilo, kot ti rečeš, se ne moreš kr tako zaletet, PA PISMO, SAJ SLEDIŠ PROMETU IN CESTI KAJ SE DOGAJA SPREDAJ......................... se pravi, isti moment, ko je meni crknil avto se moram na "pas mater" fuknit po vseh štirih in prej ko v minuti trikotnik postavit cca 50m za avtom in kaki kreteni in predvsem kretenke se vozijo dandanes, niti ni izključeno, da me bodo "nabili" ko bom trikotnik iz kuferanga ven vlekel_ali naj bi po tvoje imel že kr pripravljenega v kabini.......in zopet bo jaz kriv

PS. podoben primer smo imeli nekaj let nazaj(sem bil kot sovoznik) ko je na zelenem valu v Zagrebu na Pajerotu iz čistega mira ketno vtrgalo, zadaj pa verižno bum, bum, bum - in so hotli voznika tepst, češ "što si kočio budalo :D so kričali vsi povprek) samo ni bilo smešno, hudičevo resna stvar....na sodišču so bili vsi zadnji krivi, češ niso prilagodili hitrost....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov