Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: ESP

Napisal/-a sebaveh So apr 30, 2011 11:25 am

In.... kaj želiš sedaj s tem povedat?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: ESP

Napisal/-a NejcZ So apr 30, 2011 11:43 am

Kateri ovinek pa kdaj?
Pa kaj želiš res povedat.. :)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

Re: ESP

Napisal/-a ludvik So apr 30, 2011 4:26 pm

Da smo meli srečo,da nisme mi tudi v jarku končali in da ESP glavo rešuje,to.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: ESP

Napisal/-a mihaing So apr 30, 2011 6:32 pm

ESP je daleč na spisku pogojev ohranjanja linije na cesti.

1. voznik in njegovo znanje
2. situacija
3 pnevmatike
4.podvozje
5.zavorni sistem
6 ESP,....

ESP ne rešuej butastih glav ampak samo pomaga pri pogoju št.2
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: ESP

Napisal/-a lizard So apr 30, 2011 6:36 pm

ESP lahko naredi nekaj kar človek ne more in to je, da lahko zavira vsako kolo posebej in tako poravna avto. O tem je na forumu bilo že precej tem.

Še vedno pa ne vem v čem je smisel te teme?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: ESP

Napisal/-a Blinder So apr 30, 2011 7:02 pm

zanimiva dogodivščina, ne uspe vsakemu videt v živo prometno nesrečo.

Če je tistemu rit odneslo pol esp ga bi bil poravnal verjetno.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: ESP

Napisal/-a _furby_ So apr 30, 2011 7:58 pm

tko je mene delno resil ESP, delno pa sreca, na prikljucku ac razdrto. ko se ti nonica v polotu z 50 km/h vrze direkt na prehitevalni pas, ti pa proti njej z cca. 140 -145 ... takrat postane zanimivo :huh:
turbo inside
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a protonika Po maj 02, 2011 11:35 am

Polo78 je napisal/-a:http://24ur.com/novice/crna-kronika/prehiteval-v-skarje-umrle-tri-osebe.html

Brane Maček št. 2. Koliko takih Mačkov se še kot tempirane bombe prosto sprehaja po državi, se sprašujem?! A bo res treba enkrat vzeti pravico v svoje roke in začet z likvidacijo takih kretenov, ker država in sodstvo sta več kot očitno nesposobna, da bi jih pospravila iz naših cest?! Kot v posmeh vsem nedolžnim žrtvam se izmikajo roki pravice, res lep zgled za vse nove potencialne Mačke, ki si mislijo "Ah, saj mi itak nihče nič ne more." In ironija ter usoda sta hoteli, da se to zgodi na isti dan. Kdaj bo udaril naslednji? Pa kakšno poslabšanje zdravja neki! Prisilno zvlečt kretena na sodišče! Soditi za uboj iz malomarnosti ter dati najvišjo možno kazen za vse te smrdljive kmetavze!!! :evil: Za zgled drugim potencialnim Mačkom!


Ne vem, ali je moj podatek preverjen in če se moderatorjem zdi neprimerna pripomba, naj jo zbrišejo, ampak dotični voznik ima menda že na vesti eno življenje ...

Ubogi starši, ne morem si niti predstavljat, kaj zdaj preživljajo.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a MacTron So jun 18, 2011 7:23 pm

Mislim, da bo ze sam link povedal svoje, ker se je na tem podrocju ocitno "spalo" ali pa je zopet v omembi manjko v blagajni. Vsekakor je tole zanimiv pristop in v kolikor bo preslo iz pilotskega (torej beta) v razlicico alfa (nekatere nadgraditve) je to ze tistih 10% resljivega (ostalim pac ne bo pomoci in se bo godilo enako kot do sedaj).

V opisu in orisu celote ter animacija kaj so ze storili za preprecevanje tovrstnih primerov: http://www.dars.si/Dokumenti/Napotki/Va ... o_689.aspx
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Courage™ So jun 18, 2011 8:20 pm

Ve kdo kaj je blo vceraj na Trojanah da so nas nagnali v Blagovici ze dol ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
gasperakr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jun 21, 2011 11:19 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a gasperakr Sr jun 22, 2011 12:12 am

Mnogokrat slišimo policiste, ko rečejo da so tisti, ki vozijo čez naselje 60km/h "potencialni morilci" jaz pa mislim, da je potencialni morilec tisti, ki čez naselje in tudi izven naselja vozi 30 km/h, ker s tem dela živčne vse za sabo itn., da se potem le-ti odločajo za prehitevanje tudi na najbolj nemogočih ovinkih (mimogrede, ne govirom o traktorjih marveč voznikih osebnih vozil).

Ko sem šel nazadnje k vulkanizerju, je možakar pred mano (seveda z novim Audijem) privlekel iz prtljažnika dobesedno GLADKE gume, pa mu je rekel vulkanizer da mu jih ne bo montiral, on se je pa razjezil zakaj ne, da itak se bo on vozil v avtu in ne vulkanizer. Verjetno se ne zaveda da s tem ne ogroža le svojega življenja, marveč življenja ostalih udeležencev. Bolje da bi se šel možakar kar takoj obesit.

Mislim, oziroma kar vem, glede na izkušnje, da smo/so Slovenci strašno brezobziren narod, vsaj kar se tiče cestno-prometne kulture. Kje so kakšni smerokazi? Zakaj ženska, ki vozi pred mano pred rondojem vklopi levi smerokaz in zavije v kontra smeri po rondoju, čeprav gre na (zanjo) prvem (iz strani nekoga, ki zna vozit pa na zadnjem) izvozu ven? Zakaj en bebec kar skoči na cesto, pa čeprav vidi kamion s cisterno, ki se pelje (samo) 50 km/h? In potem še na največjem bregu, možnem najti v Novem mestu učiteljica s cca. 15 učenci pred kamionom (saj ne da je bil za njim avtobus) prečka cesto? A ženšče ne zna razmišljat da je lahko kamion polno naložen in da ne more speljat sredi hriba kar tako? Mislim, dokler imamo take, se je brez veze pogovarjat o prometni varnosti.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a crxdelsol Sr jun 22, 2011 12:16 am

Ko sem šel nazadnje k vulkanizerju, je možakar pred mano (seveda z novim Audijem) privlekel iz prtljažnika dobesedno GLADKE gume, pa mu je rekel vulkanizer da mu jih ne bo montiral, on se je pa razjezil zakaj ne, da itak se bo on vozil v avtu in ne vulkanizer. Verjetno se ne zaveda da s tem ne ogroža le svojega življenja, marveč življenja ostalih udeležencev. Bolje da bi se šel možakar kar takoj obesit.

Vulkanizer ni nek prekrškovni organ da bi odločal kake gume ima kdo, to kaže samo na njegovo neumnost da noče zaslužit.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Vikking Sr jun 22, 2011 7:10 am

gasperakr je napisal/-a:Mnogokrat slišimo policiste, ko rečejo da so tisti, ki vozijo čez naselje 60km/h "potencialni morilci" jaz pa mislim, da je potencialni morilec tisti, ki čez naselje in tudi izven naselja vozi 30 km/h, ker s tem dela živčne vse za sabo itn., da se potem le-ti odločajo za prehitevanje tudi na najbolj nemogočih ovinkih (mimogrede, ne govirom o traktorjih marveč voznikih osebnih vozil).

nakar opazim, da cca. 5-10 metrov naprej ni več ceste. Na hitro začnem zavirati, kolega je skoraj nehal dihati, ustavil pa sem recimo pol metra, meter pred propadom. Naj še dopišem, da je tam taka čudna cesta, hitrost vozila pa je bila nekje 55-60 km/h.




Se pravi če bi se peljal 30km/h peljal, te situacije sploh ne bi bilo. Sploh razumeš kaj ti hoče policist dopovedati?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Sr jun 22, 2011 11:47 am

crxdelsol je napisal/-a:Vulkanizer ni nek prekrškovni organ da bi odločal kake gume ima kdo, to kaže samo na njegovo neumnost da noče zaslužit.

Ko bi pa deda dobil kazen, bi bli vsi drugi krivi:
1. Janković pa Pahor - ker pač, tud če ni povezave
2. policijski inkasanti, ki samo kasirajo in ne delajo na preventivi
3. vulkanizer, ker ga ni opozoril in mu jih je zmontiral - pa se ustaviva malo tu, ali ni lažje stranko na vljuden način in s tehtnim razlogom zavrniti, kot pa imeti kasneje probleme? Ne vem, kaj se vsi toliko obremenjujejo s tem kaj je kdo in za kaj kdo NI zadolžen. Če se mene praša, bi natakarji MORALI obvestiti policijo o vsakem vinjenem vozniku, ki so ga videli, da se je usedel za volan in odpeljal. Iz kakih lokalov tega natakar ne more videti, a lahko vidijo v takih lokalih, kjer se zbirajo vaški pijančki. Če bi to veljalo, bi bili najmanj trije živi, ki danes niso več. In ja, življenje vsakega posameznika je neprecenljivo, ampak vase zagledane riti tega ne razumejo, dokler niso v taki situaciji. Tistih treh, ki jih je pijanec pobral na AC, ne bo med žive vrnila nobena obtožba in nobena odškodnina. Mnogi ste že čez 21. leto - zdaj si pa predstvljajte, da vam je pravico do življenja eno obično pijano tele odvzelo... Tako je na vseh področjih - so že z razlogom predpisane pnevmatike oz. stanje slednjih.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a domen_ Sr jun 22, 2011 12:04 pm

Meni se zdi zelo pozitivno od tega vulkanizerja, da je imel etiko in načela, da je zavrnil $$$ in zavrnil montažo takšnih nevarnih gum. Tako miselnost bi rad pogosteje videl v naši državi.
 
Uporabniški avatar
tad23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 15, 2010 11:48 am
Kraj: Notranjska

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a tad23 Sr jun 22, 2011 12:06 pm

odprti clio je napisal/-a:
crxdelsol je napisal/-a:Vulkanizer ni nek prekrškovni organ da bi odločal kake gume ima kdo, to kaže samo na njegovo neumnost da noče zaslužit.

Ko bi pa deda dobil kazen, bi bli vsi drugi krivi:
1. Janković pa Pahor - ker pač, tud če ni povezave
2. policijski inkasanti, ki samo kasirajo in ne delajo na preventivi
3. vulkanizer, ker ga ni opozoril in mu jih je zmontiral - pa se ustaviva malo tu, ali ni lažje stranko na vljuden način in s tehtnim razlogom zavrniti, kot pa imeti kasneje probleme? Ne vem, kaj se vsi toliko obremenjujejo s tem kaj je kdo in za kaj kdo NI zadolžen. Če se mene praša, bi natakarji MORALI obvestiti policijo o vsakem vinjenem vozniku, ki so ga videli, da se je usedel za volan in odpeljal. Iz kakih lokalov tega natakar ne more videti, a lahko vidijo v takih lokalih, kjer se zbirajo vaški pijančki. Če bi to veljalo, bi bili najmanj trije živi, ki danes niso več. In ja, življenje vsakega posameznika je neprecenljivo, ampak vase zagledane riti tega ne razumejo, dokler niso v taki situaciji. Tistih treh, ki jih je pijanec pobral na AC, ne bo med žive vrnila nobena obtožba in nobena odškodnina. Mnogi ste že čez 21. leto - zdaj si pa predstvljajte, da vam je pravico do življenja eno obično pijano tele odvzelo... Tako je na vseh področjih - so že z razlogom predpisane pnevmatike oz. stanje slednjih.


Točno tako, ni vredno za 30€ zaslužka se ukvarjati s takimi bedaki :roll:
 
gasperakr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jun 21, 2011 11:19 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a gasperakr Sr jun 22, 2011 2:02 pm

Vikking je napisal/-a:
gasperakr je napisal/-a:Mnogokrat slišimo policiste, ko rečejo da so tisti, ki vozijo čez naselje 60km/h "potencialni morilci" jaz pa mislim, da je potencialni morilec tisti, ki čez naselje in tudi izven naselja vozi 30 km/h, ker s tem dela živčne vse za sabo itn., da se potem le-ti odločajo za prehitevanje tudi na najbolj nemogočih ovinkih (mimogrede, ne govirom o traktorjih marveč voznikih osebnih vozil).

nakar opazim, da cca. 5-10 metrov naprej ni več ceste. Na hitro začnem zavirati, kolega je skoraj nehal dihati, ustavil pa sem recimo pol metra, meter pred propadom. Naj še dopišem, da je tam taka čudna cesta, hitrost vozila pa je bila nekje 55-60 km/h.




Se pravi če bi se peljal 30km/h peljal, te situacije sploh ne bi bilo. Sploh razumeš kaj ti hoče policist dopovedati?


Razumem kaj želi policist povedati, samo zakaj nimajo potemtakem vsi avtomobili blokad na 30 km/h? Sigurno bi bilo manj nesreč in manj takih, ki zaradi prevelikih hitrosti letijo z vozišča. Pa tudi marsikdo se prvič kje vozi, pa če je omejitev 90 km/h, se ne bo vlekel 30 km/h, mar ne? Če pa ni sposoben za vožnjo, je pa druga stvar. Tudi cestarji poberejo lepe denarce za vzdrževanje cest, ki je pa nikakršno, poberejo najmanj 4x preveč.


Glede "neumnosti" vulkanizerja - kaj pa če bo ta možakar z gladkimi gumami, recimo po mokri cesti pripeljal, v ovinek, pa ga začne zanašati, nasproti pa ravno ta vulkanizer? :D Lahko se zgodi...
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Courage™ Sr jun 22, 2011 6:19 pm

crxdelsol je napisal/-a:
Ko sem šel nazadnje k vulkanizerju, je možakar pred mano (seveda z novim Audijem) privlekel iz prtljažnika dobesedno GLADKE gume, pa mu je rekel vulkanizer da mu jih ne bo montiral, on se je pa razjezil zakaj ne, da itak se bo on vozil v avtu in ne vulkanizer. Verjetno se ne zaveda da s tem ne ogroža le svojega življenja, marveč življenja ostalih udeležencev. Bolje da bi se šel možakar kar takoj obesit.

Vulkanizer ni nek prekrškovni organ da bi odločal kake gume ima kdo, to kaže samo na njegovo neumnost da noče zaslužit.


Tako kot ti s tem postom kažeš da si navaden ignorant.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a IcEm4n Sr jun 22, 2011 7:52 pm

Vulkanizer se požvižga za tistih 40-50€, ki bi jih zaslužu od tistega imbecila, zarad katerega bi potem (lahko) še probleme mel.
Slika
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a seicento 2 Sr jun 22, 2011 8:54 pm

ma za audija za gume pa ne ej je jej
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov