Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a dask Pe dec 12, 2014 9:51 am

tr00per je napisal/-a:
dask je napisal/-a:http://www.24ur.com/novice/slovenija/zaradi-hude-nesrece-zaprta-stajerska-avtocesta.html

Tole je pa posledica fenomena, ki ga doživljam (skoraj) dnevno na uvozu Lesce proti Jesenicam - skoraj vsak dan se najde nekdo, ki juriša direktno iz ovinka uvoza na vozni pas. Jaz pa zadaj cincam - naj grem za njim in tvegam nalet od zadaj, naj ga prehitim po pospeševalnem pasu in tvegam, da ga bo kap in se zaleti vame ali naj pač vozim naprej z njegovo hitrostjo po odstavnem pasu, ko blagovolji pospešit na 100 km/h pa zapeljem levo ?
No tegale včeraj je upam da izšolalo.


Najbolje je, da A) se umakniš na vozni pas, takoj, ko ga vidiš na uvozu; če je prehitevalni pas poln pa B) zbremzaš in ga spustiš notri. Na ta način si sam največ storil za varnost, ostalo je pa odvisno od tega, kok majo drugi v glavi pošlihtano.


Problem je, da jaz za takim idiotom pospešujem oz. se vključujem na avtocesto....
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a tr00per Pe dec 12, 2014 3:05 pm

aha, ja, sedaj razumem, ti govoriš kot nekdo, ki se vključuje v promet, sem narobe razumel... hja načeloma je tako, da ti moraš oz. si upravičen do tega, da voziš po odstavnem pasu dokler se ne moreš varno vključiti na vozni pas... in iz tega še pa vedno ne veš, al je potem dovoljeno tud prehitevat po odstavnem, pa da se vključiš pred npr. tovornjak, ki vozi 90 al ga moraš čakat??
 
Uporabniški avatar
Dinko35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe okt 07, 2011 9:16 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Dinko35 Sr dec 31, 2014 12:20 pm

Mene pa zanima, kako bi vi odreagirali v primeru, da se pred vami naredi snežni vihar? kot se je to zgodilo v Postojni?
Hvala za odgovore že vnaprej.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 31, 2014 12:51 pm

Dinko35 je napisal/-a:Mene pa zanima, kako bi vi odreagirali v primeru, da se pred vami naredi snežni vihar? kot se je to zgodilo v Postojni?
Hvala za odgovore že vnaprej.

NIsem bil tam, sem pa v sredo šel dol v Strunjan pa je bila res gosta megla vidljivost cca 40m, redki smo vozili razmeram primerno :!: Folk je kar tiščal v mleko pa se še črt na voziščih se ni videlo, kaj šele ograje ali zadnje luči na vozilu pred tabo, veliko jih je vozlo brez prižganih meglenk zadaj :huh:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a DePalmo Sr dec 31, 2014 1:07 pm

Ravno v tem je problem ker marsikdo ne prilagodi vožnje cestnim razmeram, pol ko je pa sranje so pa darsovci krivi ker niso razpihal megle.
Sicer za konkretno ta primer je težko bit pameten, osebno pa vedno če priletim v meglo, prižgem vse meglenke in občutno zmanjšam hitrost.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a darkside Sr dec 31, 2014 1:54 pm

Mogoče je bilo to sedaj podobno. Zapeljal v meglo, takoj bremzal brez da bi pogledal, če je kdo za njim in tako povzročil verižno trčenje?

Se pa strinjam, ni dars kriv če se brez meglenk zapelješ v tako meglo in pri tem še brez hitrosti, ki bi jo prilagodil razmeram.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Sr dec 31, 2014 2:37 pm

Meglenk se ne prižiga kar tako malo. Prvi v koloni ima sprednje prižgane in zadnji ima zadnjo. Vsi ostali vmes ste z meglenkami samo moteči faktor.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a DePalmo Sr dec 31, 2014 2:44 pm

O meglenkah sem pisal z predvidevanjem da ni nobenega za mano, drugače jih, vsaj jaz, dosledno uporabljam, ne pa tako kot nekateri ki jim ob sončnem vremenu sveti vse. Osebno pa tudi spremljam promet okoli sebe in vedno vem če imam koga za sabo in ali se mi približuje ali ne.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a StajercS Sr dec 31, 2014 3:24 pm

Ko bi priletel na tako zaveso? Takoj zadnjo meglenko, čimprej zmanjšanje hitrosti na max 30 km/h (ampak ne bremza do tal, zmanjševanje tako kot pred križiščem), pa po možnosti še vse štiri smernike za čimboljšo vidljivost. Če bi vsi enako delali, oz. bi bilo v CPP napisano takojšno zmanjšanje hitrosti na neko določeno ob enakih situacijah, bi moral promet potekat dalje tekoče. Pri 30 km/h tudi, če se zgodi nalet, vsaj mrtvih nebi smelo biti.
Problem pa je, ker bi vsi verjetno 130 km/h dalje vlekli, tako pa bi me pri 30 km/h zmleli. Verjetno pa zato, ker je zgodba skoz ista. Delo na avtocesti. Omejtev 60 km/h. Peljem se ponavadi 80 km/h, ker me je že pri taki hitrosti ''sram'', da me vsi po levem prehitevajo s 130 km/h. Po pomurski avtocesti, ko pa je ob delu samo en pas odprt, pa se še najdejo butci, ko ti blendajo, trobijo, pa se pikajo v rit. Enako je v Avstriji. Avstrijci po desnem po omejitvi, Slovenci po levem krepko nad omejitvijo. Včasih je tako ozko, da ne gre mimo tovornjaka, ampak to Slovence ne ustavi. Ravno zadnjič je tam en znanec levo ogledalo izgubil (BMW fahrer :mrgreen: ), ko je že peljal po belo/rdečem znaku.
Enako je, ko kolona šleparjev ob plohi povzroči ''dežni zid'' na levem pasu. Vedno se najde junak, ko preko 160 km/h leti mimo. Cikcaka levo/desno, da še najde svoj pas, ravno toliko, da ne konča pod kolesi šleparjev.

Torej balkanska mentaliteta nam povzroča preveč težav, zato neke pametne rešitve ni. :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
wolgy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So jan 10, 2015 11:46 am
Kraj: Okolica Ptuja

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a wolgy Če jan 15, 2015 8:17 pm

Meni je všeč vsaj plan policije, do leta 2020 uresničit VIZIJO 0... 0 umrlih v cestnem prometu.. Samo mislim pa, da bo v Sloveniji to zelo nemogoooče :( :(
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a darkside Če jan 15, 2015 8:54 pm

Ta plan moramo ljudje postavit in ne samo policija. Kaj njim koristi če pa je par dni nazaj spet eden obvozil tirnice in ga je vlak zbil, se vozijo v nasprotno smer po avtocestah, mladi naredijo izpit, kupijo rižoto in mislijo da imajo leta izkušenj z vožnjo in divjajo kot nori......
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Ivan36 Po mar 06, 2017 9:14 am

odprti clio je napisal/-a:Meglenk se ne prižiga kar tako malo. Prvi v koloni ima sprednje prižgane in zadnji ima zadnjo. Vsi ostali vmes ste z meglenkami samo moteči faktor.

Matr ej si ti pameten ! Zato jih prižgem tudi v močnem dežju na AC, da se MORONI vsaj meni ne približajajo do odbijača k itak nič ne vidijo pred sabo pa gonijo 120kmh ali več :evil: :evil: :evil:
Obvezno zadnja meglenka dokler se megla ne skadi do vidljivosti nad 50m je še to premalo verjemte ....
 
decko998
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po feb 18, 2013 1:47 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a decko998 Sr mar 08, 2017 11:00 am

Ja varnostna razdalja je kar problem pri nekaterih "majstrih" in uporaba kakšnih zadnjih meglenk, da se oddalijo je kar praktična in morm priznat da dejansko deluje v 80% :).
 
Agort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če okt 12, 2017 6:48 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Agort Če okt 12, 2017 7:20 pm

Sicer offtopic, imel sem neljubi dogodek.. Torej, cesta čez cesto (most), ovinek v levo .. v ovinek normalna hitrost v 5. prestavi, nekje na dobri sredini ovinka proti
kjer je cesta že skoraj ravna ampak je se vedno hrib prestavim v 4. Prestavo, ker je tezko poslusat motor ki se utruja, stisnem pedalo do konca, se vzpenjam normalno nakar mi naenkrat nabije obrate do konca v stotinki..in seveda izguba kontrole nad vozilom. Je pa rahlo skropil dez kaksnih 10min, ampak tu pa tam kapljice. No, potem sem sel gledati in sem videl, da je nekje na tistem delu kjer se je to zgodilo zaflikano(ocitno so kopali kaksno cev) z asfaltom, ki je bil zelo gladek, kot marmor.. circa sirok 30 cm in skoraj preko celotnega cestisca.. Je mozno, da mi je nabilo do blokade na tem delu? Avto ima pogon na sprednja kolesa, zato je bilo kar grozno, v 0.01 sekunde je obrate nabilo do blokade in seveda izguba kontrole, sploh pa je bilo zelo malo casa za reagirati
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a sašo5 Če okt 12, 2017 7:30 pm

kolk si ga mel? Tam okol 2? :lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a limas Če okt 12, 2017 7:34 pm

Moral bi napisati bolj podrobno.
Če bi bil tisti 30 metrski pas leden/zamrznjen, bi lahko dobil obrate do konca, na asfaltu in betonu v 4. pa to ni mogoče.
Je bila luža (akvaplaning)? Ali je možno, da so obrati ponoreli, ker je bil avto dejansko v prostem teku in ne v 4. prestavi?
Za začetek bi moral pogledati kaj dejansko se nahaja na tistem 30 m pasu.
 
Agort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če okt 12, 2017 6:48 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Agort Če okt 12, 2017 7:37 pm

Gre za dobrih 30cm.. je blo v 3. Prestavo.. Vozil sem nekje 55.. Spustim gas, prestavim v 3, gas do konca.. obrati gredo normalno gor, takoj za tem pa v trenutku do blokade in je avto zaneslo :shock:

Na tistem delu je cesta v hrib ze ravna, zato mi se bolj ni jasno kaj bi lahko bilo, razen ce sem v "pravem" trenutku stisnil na gas in mi je na tistem delu obrnilo kolesa.. je pa zelo gladko, in tudi skropilo je po dougem casu..

Je blo kot da bi na snegu oz. ledu v drugi dal do konca in bi mel tak obrate na blokadi :huh:

Nič :D Na sreco se je dalo resit z popravlaunjem, ceprav je blo kar srece da ni bilo nikogar na drugem pasu, mi pa se zdaj ni jasno kaj je blo :shock:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a esem Če okt 12, 2017 10:37 pm

55 km/h je 15 m/s je 2 stotinki za 30 cm. Ni avta, niti F1, ki bi v dveh stotinkah prišel do blokade. Tudi če bi, bi takoj, ko pride na "navaden" asfalt, spet zagrabil oz bi zavrlo motor, vsekakor pa bi ga samo zaradi tega tudi ob mokrem asfaltu samo malo zaneslo (dve stotinki?) in takoj nehalo. Tu je nekaj jako čudnega oz drugačne sorte težava...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov