Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a oorosh Sr jun 22, 2011 8:59 pm

seicento 2 je napisal/-a:ma za audija za gume pa ne ej je jej


Ah standard, sem bil ene par let nazaj pri lokalnem vulkanizerju in čakam v vrsti za premontažo iz letnih na zimske. Pred menoj čisto nov Q7, ko pa vulkanizer vpraša lastnika, katere zimske bo kupil, mu le ta odvrne: "Pa daj une ta poceni, nimam denarja...." :shock:

Važno da je bling-bling, varnost je pa itak španska vas.
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Steinkauz Sr jun 22, 2011 9:19 pm

Welcome to Slovenia

Poznam par folka, sam da je bmw, audi, etc pol pa skoz zimske 5 let stare gume gor
Servis tut predrago, se rihta ko se kej pokvari(in pri takih se potem veliko stvari)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a _furby_ Če jun 23, 2011 2:28 pm

oorosh je napisal/-a:
seicento 2 je napisal/-a:ma za audija za gume pa ne ej je jej


Ah standard, sem bil ene par let nazaj pri lokalnem vulkanizerju in čakam v vrsti za premontažo iz letnih na zimske. Pred menoj čisto nov Q7, ko pa vulkanizer vpraša lastnika, katere zimske bo kupil, mu le ta odvrne: "Pa daj une ta poceni, nimam denarja...." :shock:

Važno da je bling-bling, varnost je pa itak španska vas.


malo off, pa vseeno ;)
tko sem jaz sel do vulkanizerja par dni nazaj, pac se malo pozanimat kaj se da dobit tle pri nas. mu lepo povem, da bi rad kake cimboljse gume, nakar tip prime katalog in mi zacne ponujat firmo Nexen (ne spomnem se modela) :huh:
jaz pa njemu, kaj pa kake goodyear? pa mozak mirno odvrne, sej mi to montiramo na BMW-je, Audije, Mercedese. koji k... ma to veze? jahko das na BMW-ja tudi cunga lunga zaradi mene :roll: cena pa 120 po komadu :D

samo hvala pa adijo
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: Nesreče! [brez komentarjev le linki!]

Napisal/-a Courage™ Pe sep 09, 2011 2:33 pm

mi lahko nekdo razlozi kaj se ti more v glavi obrnit da se z motorjem cez rdeco luc peljes skozi to krizisce

Slika

Slika

Slika
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a sebaveh So sep 10, 2011 5:08 pm

Poznali smo tistega motorista, čigar sveče so tam na robu. Zadnje leto je začel z gostilno na Polskavi. Škoda, res je bil fajn človek, a kaj je takrat tam delal, pa menda samo on ve...
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Energetik81 Po sep 19, 2011 8:08 am

Glede zadnje nesreče pri Šentjakobu, ko je pacient v X6 ubil 2 Italijanki - očitno gre za neprilagojene in motene osebe, ki bi jih bilo potrebno za vedno odstraniti iz prometa, za par let pa še iz javnega življenja. Pa so razni komentarji, kako so krivi "kamperji" na prehitevalnih pasovih, cestarji, dež, asfalt..
Bulšit, če nekdo naredi harmoniko iz spredaj vozečega avta, pomeni da je namerno in močno prekoračil predpisano hitrost, prav tako še marsikateri predpis. In za take ni druge rešitve kot hitro sojenje ter obravnavanje "nesreče" vsaj kot umor iz malomarnosti. Morda bi to vsaj malo streznilo take paciente.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Po sep 19, 2011 9:02 am

Dobro, pa kaj misliš, da je s svojim BMW-jem vozil na elektronsko omejenih 250 km/h in gledal vozilo, kateremu se približuje? In tako čakal da se bo zaletel...? Četudi je močno prekoračil dovoljeno hitrost, česar nikakor ne opravičujem, sem mnenja, da je Italijanka zapeljala na prehitevalnega s svojo potovalno brez da bi se prepričala, če to lahko stori varno... V gostem prometu se sicer ni za vozit krepko prek omejitve - to je res, a so Italijani daleč od zglednih voznikov na naših cestah. Sem veliko na tem kraku (letos še toliko več, ker sem redno obiskoval terme Ptuj) in ti rečem, da so Italijani katastrofalni - to brez kakršnegakoli znamenja zapelje na prehitevalnega pa če ga kdo prehiteva ali ne. Meni nič, tebi nič - hop na prehitevalnega... V primeru prometne na nasprotni strani AC so pa še hujši od naših firbcev na; sem moral na prehitevalnem polno zavirat do 40 km/h, da si je on lahko ogledal posledice - ne voznem so pač mimo leteli s 100+ km/h. Na trobljenje se pa odzovejo, kod da sem jim papeža na mami posilil.

PS: no, pa s to nesrečo pri Šentjakobu - na 24.ur so objavili videoposnetek trčenja, kjer je mimoidoči posnel posledice - ta mimoidoči pa je prav prosil za še eno silovito trčenje. Zakaj? Zato ker je pač nujno potrebno firbcat! Nekdo na voznem bi pa za trenutek pogledal levo in malenkostno prestopil na odstavnega - posledice pa poznamo, ker se je na naših AC to že dogajalo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Energetik81 Po sep 19, 2011 9:31 am

Vsekakor je možno, da je Italijan zapeljal direktno na prehitevalni, ampak dejstvo ostaja, da ne speštaš avta na polovico dolžine, če se zaletiš v rit s ~50km/h razlike. Manj kot 80km/h grem stavit, da Italijan ni peljal, torej če bi morilec v X6 peljal dovoljenih 130, bi bila veliko večja možnost, da bi bila 2 človeka še živa. A nekateri ne razumete, da gre za odvzeta življenja, pa četudi so mogoče ovirali promet?

Zaledil sem tudi komentar nekoga, ki je stal v zastoju po nesreči in pravi, da ga je X6 par minut pred tem pri 130 km/h prehitel z vsaj 40km/h večjo hitrostjo, kar pomeni da je vozil vsaj 170km/h. Zaradi mene vozite tako, ko je AC prazna, ne pa v okolici velikih uvozov/izvozov ob močno povečanem prometu. :!:
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Speedfighter Po sep 19, 2011 10:29 am

odprti clio je napisal/-a:Dobro, pa kaj misliš, da je s svojim BMW-jem vozil na elektronsko omejenih 250 km/h in gledal vozilo, kateremu se približuje? In tako čakal da se bo zaletel...? Četudi je močno prekoračil dovoljeno hitrost, česar nikakor ne opravičujem, sem mnenja, da je Italijanka zapeljala na prehitevalnega s svojo potovalno brez da bi se prepričala, če to lahko stori varno... V gostem prometu se sicer ni za vozit krepko prek omejitve - to je res, a so Italijani daleč od zglednih voznikov na naših cestah. Sem veliko na tem kraku (letos še toliko več, ker sem redno obiskoval terme Ptuj) in ti rečem, da so Italijani katastrofalni - to brez kakršnegakoli znamenja zapelje na prehitevalnega pa če ga kdo prehiteva ali ne. Meni nič, tebi nič - hop na prehitevalnega...


36-letnik iz Domžal je po cesti Ljubljana–Maribor vozil lastni osebni avtomobil znamke BMW X6 in ameriških registrskih tablic. V bližini kraja Dragomelj je domnevno zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo trčil v spredaj vozeč osebni avtomobil toyota camry. Ta je zaviral in zmanjševal hitrost, saj je pred njim nastajala kolona vozil, ki je prav tako zavirala in se ustavljala.

In da je vozniku X6 v opisanih razmerah uspelo narediti nesrečo takih razsežnosti, je to lahko zgolj in le uboj iz malomarnosti in objestnosti!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Po sep 19, 2011 10:46 am

Lej, sej men je v končni fazi vseen... Povsod pa narod uveljalja dvojne standarde; vsi imate dvojna merila (podobno se je kazalo tudi, ko je umrl član BMW foruma, ko sta s kolegom na prazni AC pomerila sposobnosti svojih ljubljenčkov). In ta merila se kažejo povsod, pomnimo: pred časom je starejši gospod vzratno zapeljal v vozilo mladeniča, ki naj bi ga pred tem fizično napadel. Zvrstili so se komentarji v slogu, da si je mulo (če ne celo čefur) takrat to zaslužil, ker je napadel nič krivega deda in da si zasluži (še najmanj) batine. Če bi bila zadeva kontra - bi mulo izsili, ga deda klofnil in potem mulo zapeljal vzvratno, bi bil pa mali spet kriv. Zalužil si je! Kaj pa izsiljuje, potem pa joka, ko dobi vzgojno... V vzporednih temah pa komentarji, kako bi vsi poskakali kot he-man iz avtomobila in ja pokazali nesramnežu, da se to ne dela (opazite podobnost z zgornjim scenarijem?).

Ne zagovarjam (domnevne) vožnje voznika X6, a žal vas večina preveč gleda skozi stereotipna očala; tudi s pričevanji očividcev je bolj križ (če že pogledamo 1.000.000 različnih pričevanj za 9/11). Tudi Bog naj bi rekel - pazi nase in pazil bom nate (no, morda tudi ne - nisem religiozen).

PS: ravno sem se spomnil - nekaj dni nazaj je na Štajerki odbijač VW lupota spoznal notranjost avtomobila - tu pa ni kriv toliko voznik kamiona, ker pač ni v svoji šuškavici pritiskal na gas v X6-ici.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a nebivedu Po sep 19, 2011 11:42 am

Šentjakob in domžale sta za moje pojme najbolj nevarna odseka na mariborski avtocesti. Na obeh uvozih idioti zapeljejo na vozni pas (se vključijo) s hitrostjo 30 do 40km/h. Enak problem je pri grosuplju, kjer se dogaja enako.

Na domžalskem in šentjakobskem sem to doživel kot ta ki se je vklapljal in je italjanka pred mano s 30km/h zapeljala na vozni pas pred kamion,
in kot voznik, ki se pelje mimo uvoza, ko je spet neka italjanka zapeljala celih 40km/h, pa še parkrat ko so različne gospodične (lj tablice) vozila 60km/h in se na veliko pogovarjale po telefonu, ter s to hitrostjo zapeljale direktno pred mene. V enem primeru bi, če bi bil kdo še na odstavnem pasu (tja sem se namreč moral umaknit, ker je bil prehitevalni zaseden), tudi jaz lahko povzročil najbrž nesrečo enakih razsežnosti kto tale X6.


Ni vse prevelika hitrost na naših cestah, ampak so nepravilno vključevanje na avtocestah in neprevidni skoki na prehitevalni pas, ter neopazovanje prometa okoli sebe hujši in večkratni razlogi kot neprilagojena hitrost. Ta neprilagojena hitrost je izgovor za butaste policaje, da jim še tista ena celica nebi umrla od napora, ker bi morala mal razmišljat da obstajajo še drugi razlogi in da bi bilo bolje če bi to preverili.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Polo78 Po sep 19, 2011 5:06 pm

Morda bi bilo pa potem na te nevarne odseke potrebno omejiti hitrost na recimo 110-120 km/h, hkrati prilepit napis "nevaren odsek" in po možnosti tam postavit še stacionarne radarje, da bi se folk držal omejitev - ne pa da ti stojijo ponekod na prav neumnih mestih, ki niso potencialno nevarna. Ker vključevanje na AC s cca. 50km/h in omejitev 130km/h enostavno ne gresta skupaj. Ta v X6 pa je imel po pričevanjih še kakih 40+ km/h nad omejitvijo in rezultat je, kakršen pač je. Ali pa bi morali na tem mestu precej podaljšati pospeševalni pas in ga vsaj prvih 100-200 metrov fizično ločiti od voznega, da ne bi bilo tovrstnih "padalcev" s 50km/h.
Antiznačkar po prepričanju
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a LinuxFuter Po sep 19, 2011 5:27 pm

Lahko bi namestili tudi kak nov sistem video nadzora prometa ki snemal vključevanje ter s pomočjo kakega radarja meril hitrost prepočasnežev. Še bolje bi bilo legalizirat video kamere na vetrobranskih šajbah (tako kot počne recimo eXHair) in jih priznat kot dokazno gradivo ko posnameš kakega prekrškarja.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Symon Po sep 19, 2011 5:59 pm

Polo78 je napisal/-a:Ali pa bi morali na tem mestu precej podaljšati pospeševalni pas in ga vsaj prvih 100-200 metrov fizično ločiti od voznega, da ne bi bilo tovrstnih "padalcev" s 50km/h.

Kolikor opažam to ne pomaga ker je folk nesposoben. Pride na pospeševalni pas, vrže eno prestavo više in bam na voznega. In jaz divjak pospešujem mimo po pospeševalnem, se na koncu le-tega vključim z vsaj 100 pred njim in gledam mahanje z rokami zadaj ker sem izvedel tako "blesav" manever. In v takih primerih bi pa človek bil kavboj, ustavil unega in skloftal. Ker tak folk enostavno je idiotski. Naprimer ko je moja svoji teti rekla zakaj ne pospešuje do konca pasu je rekla "ah sj ne rabš" in se ni pustila prepričati, da je to za njo dobro. :/:o:/ Ne vem, prav radarje bi postavil tja nekam ali pa policiste pa eno provido v nizkem štartu pa sam bogato štrafal take idiote. Če sploh je kje kaka konkretna kazen za kaj takšnega.

Tale z X6 pa ni pripeljal 130 km/h pa, če se na glavo postavite. Če bi pripeljal toliko (in če bi vsaj malo gledal ali kaj trznil stran) ne bi naredil tak raztur kot ga je.
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
zany
Uporabnik
 
Prispevkov: 1035
Pridružen: To nov 27, 2007 6:34 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a zany Po sep 19, 2011 6:40 pm

za včeraj omenjeno nesrečo je itak že v vseh medijih povprek in počez in ravno povedano, da je bil vzrok neprimerna hitrost. Se pa popolnoma strinjam, kar je omenil nekdo že v zgornjih postih, vsi se v nesrečah, ki se dogajajo zadnje čase veselo sklicujejo le na hitrost, malce bi morali pogledat in preverjat obnašanje voznikov, izsiljevanja(ki so prav pri vključevanju na avtocesto pri nas zelo pogosta), nasploh se mi zdi da zadnje čase malo kdo ve za kakršnokoli cestno pravilo! aja, točno, frajer si če pravila kršiš......
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a arijan Po sep 19, 2011 8:15 pm

Bonton nekaterih ljudi na avtocesti je ko da si jo lastijo. Vozi se samo po prehitevalnem, pa čeprav je srednji pas prazen. Potem pa še ta živčnost nekaterih voznikov. Kolona vozil se pelje po prehitevalnem pasu z večjo hitrostjo kot po srednjem, tako da prehitevajo avte. Potem se ti nalima en z znamko na rit pa blenda, piska, vklopi žmigavec, pa po možnosti še maha z rokami. Da mi je znat kaj tak pridobi, tudi ko se ta pred njim umakne, da ga prehiti. En avto naprej je in zgodba se spet ponovi...

Veliko je teh starejših ljudi, ki ne znajo vozit po avtocesti, krožiščih, pa tudi semaforji jih zmedejo... Mislim da bi bila rešitev malo več teh oddaj ali prispekov o varni vožnji in kako voziti, pa ne samo kot oddaja, ampak med reklamami, ali pa poročilih, ko jih gledajo starejši ljudje.

Mislim da z osveščanjem ljudi se še največ naredi. S kaznimi se ljudje ne naučijo. Tisti ki so že izgubili vozniško zaradi pitja, še vedno pijejo. In ko dobijo izpit, še vedno vozijo pod vplivom.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a chan Po sep 19, 2011 8:31 pm

odprti clio je napisal/-a:Lej, sej men je v končni fazi vseen... Povsod pa narod uveljalja dvojne standarde; vsi imate dvojna merila ...


Preden se debata razvije v napačno smer: na omenjenem odseku so potekala od jutranjih ur vzdrževalna dela oziroma preplastitev voznega pasu. Omejitev je bila dobro označena (saj sem sam peljal po taistem odseku cca 3 ure pred nesrečo) in je veljala 80km/h (!!!).
Glede na kaos razbitin, viden kasneje ob vračanju po nasprotni strani ter s slik v medijih, je bilo več ali manj jasno, da je storilec (sedaj že znani voznik X6) moral pribrzeti z bistveno višjo hitrostjo ter najverjetneje neupoštevajoč, zaradi dela na cesti zožitev pasov! Konec koncev bo uradna preiskava pokazala pravo sliko, pa vendarle bo na koncu proces postal že poznano "Mačkanje" (najverjetneje še s kakšnim Matozom zadaj ter tožbo proti DARSU zaradi slabe signalizacije!).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Speedfighter Po sep 19, 2011 8:55 pm

K sreči nas je še vedno na cesti dosti uvidevnih voznikov, ki znamo predvideti številne situacije že po samem stilu vožnje drugih (če ne tudi po registrskih oznakah itd.). Si mislimo svoje, ko nekdo agresivno vozi za ritjo, blenda, maha, je ves živčen...ampak se umaknemo in gremo svojo pot naprej. Pa naletimo spet na drug ekstrem, vključevanje s krepko prenizko hitrostjo...ampak tudi to se da v večini primerov že predvideti, nas ne preseneti, popustimo stopalko za plin z dodatkom zavore, si pač mislimo svoje o takem šoferju in gremo naprej. Vse lepo in prav, dokler je vsaj en udeleženec z glavo pri vožnji in se zaveda čemu sploh sedi za volanom - a takih je očitno vsak dan manj. In ko se srečata oba ekstremista, ki nimata sposobnosti dojemanja ostalih udeležencev v prometu, je hudo trčenje žal le še edini preostali scenarij.
Težava v prometu niso hitrosti (tako prenizke kot previsoke), temveč zgolj pomanjkanje uvidevnosti in spoštovanja preostalih udeležencev v prometu...in če omenim, da bi ob spoštovanju vsaj večine cppja bilo cestnih zapletov občutno manj, se bo takoj vnel boj domnevno (pre)hitrih in velesposobnih proti domnevno (pre)počasnim in nesposobnim...in žal je tako tudi na naših cestah...in nič drugače ne bo dokler si tako eni kot drugi ne priznamo, da je cpp spisan z nekim namenom v dobro in varnost nas vseh...ni vedno posrečen, a to nam vseeno ne sme dajati pravice določati vsak svoje predpise na cesti.
Problem je, da je tempo življenja vedno hujši, ampak tega enostavno ne smemo prenašati še na ceste - nič nas ne stane, če vsaj za en teden dosledno upoštevamo CPP...pa ne zavoljo policistov, politikov ipd.,pač pa zavoljo sebe, svojih bližnjih in v znak upoštevanja in spoštovanja vseh ostalih udeležencev v prometu - naredimo vsi skupaj nekaj v smeri večje varnosti v prometu in ne čakajmo le kako bo politika in policija izboljšala prometno varnost, medtem ko sami znamo kazati s prstom le na napake drugih.
Po vseh komentarjih sodeč je namreč rešitev preprosta: hitreje se vključujmo v promet, spustimo nogo s pedala, ko dohitimo počasnejše ter dosledno upoštevajmo varnostno razdaljo (tako svojo, kot tudi drugih) - verjamem, da se bo stanje drastično izboljšalo, če začnemo vsi dosledno upoštevati vsaj ta tri pravila - predvsem pa sproščeno za volan, nihče ni popoln.
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a GoGo Po sep 19, 2011 9:06 pm

CHAN je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:Lej, sej men je v končni fazi vseen... Povsod pa narod uveljalja dvojne standarde; vsi imate dvojna merila ...


Preden se debata razvije v napačno smer: na omenjenem odseku so potekala od jutranjih ur vzdrževalna dela oziroma preplastitev voznega pasu. Omejitev je bila dobro označena (saj sem sam peljal po taistem odseku cca 3 ure pred nesrečo) in je veljala 80km/h (!!!).
Glede na kaos razbitin, viden kasneje ob vračanju po nasprotni strani ter s slik v medijih, je bilo več ali manj jasno, da je storilec (sedaj že znani voznik X6) moral pribrzeti z bistveno višjo hitrostjo ter najverjetneje neupoštevajoč, zaradi dela na cesti zožitev pasov! Konec koncev bo uradna preiskava pokazala pravo sliko, pa vendarle bo na koncu proces postal že poznano "Mačkanje" (najverjetneje še s kakšnim Matozom zadaj ter tožbo proti DARSU zaradi slabe signalizacije!).


Se pridružujem mnenju, da so bila dela na cesti označena popolnoma pregledno. Proti MB-ju sem se peljal okrog 10.30. Prav na tem delu je prihajalo do precej hitrega upočasnjevanja, ker ljudje pač
med vožnjo počnejo vse kaj drugega kot bi morali. Praktično nihče več ne upošteva signalizacije, osnovnih predpisov ali pač premore vsaj malo osnovnega cestnega bontona in obzira do ostalih udeležencev
v prometu.
Prriznam, tudi mene velikokrat nesposobni vozniki, ki dobesedno serjejo po avtocesti, zasedajo prehitevalni pas do onemoglosti, niso še slišali za uporabo smernikov, ne gledajo niti za 5 stopinj okoli sebe.....
spravijo ob živce, vendar sem se pač sprijaznil da je stanje tako kot je. In sem še stokrat bolj pozoren na dogajanje okoli sebe. Opažam, da je hitrost v zadnjih desetih letih navkljub bistveno boljšim vozilom, tako na avtocestah kot regionalkah padla za vsaj 20-30%, kljub temu pa je nesreč vse več. Statistika pa je varljiva. Nihče od odgovornih, ki se hvalisajo, kako so z naravnost oderuškimi kaznimi (govorim za manjše
prekrške), zmanjšali število mrtvih, pa ne upošteva desjtva, da je k temu dejansko največ pripomogla veliko boljša pasivna varnost vozil. Kar primerjajmo število huje in lažje poškodovanih s tistim izpred 10, 15 in 20 let, pa bo vse jasno.
Dejstvo je, da je prometa preveč, ceste (sploh avtoceste) so poddimenzionirane, tipični slovencelj pa za volanom postane prepogumen in prepotenten. Rezultati so žalostni, a očitni. Prepotentni nesrečnež, ki je v tej nesreči ubil dva človeka. si je za vedno uničil življenje. Pa ne le sebi, pomislite na njegove bližnje. Starše, otroke, prijatelje. Čez nekaj let bodo mediji po vsej verjetnosti spet poročali o njegovih
izjavah na sodišču, v smisli "kaj bi dal, da bi lahko zavrtel čas nazaj..."
To pa je žal nemogoče, zato je toliko bolj pomembno da v prometu razmišljamo in predvidevamo vnaprej. Le delček sekunde, trenutek nepazljivosti je dovolj, da se nam zgodi podoben scenarij.
V 16 letih vozniškega staža, kljub ca 50k prevoženih km letno, še nisem povzočil, niti bil udeležen v prometni nesreči. Pa vendar ne smatram da sem popoln voznik, ki se mu ne more nič zgoditi.
Presneto se zavedam, v kakšno nevarnost spravljam sebe, ženo, otroke - ko zapeljem na cesto. Pa zaradi tega ne serjem po cesti, sem vseeno dinamičen voznik. Le trudim se da sem pozoren na dogajanje okoli sebe, upoštevam to, da na cesti še zdaleč nisem sam in se načrtno ne pustim sprovocirati. To je vsa umetnost.
Prepričan sem, da bi bilo stanje na cestah veliko boljše če bi se vsi poskušali vsaj malo držat teh, čisto enostavnih osnovnih pravil.
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a odprti clio Po sep 19, 2011 9:45 pm

CHAN je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:Lej, sej men je v končni fazi vseen... Povsod pa narod uveljalja dvojne standarde; vsi imate dvojna merila ...


Preden se debata razvije v napačno smer: na omenjenem odseku so potekala od jutranjih ur vzdrževalna dela oziroma preplastitev voznega pasu. Omejitev je bila dobro označena (saj sem sam peljal po taistem odseku cca 3 ure pred nesrečo) in je veljala 80km/h (!!!).
Glede na kaos razbitin, viden kasneje ob vračanju po nasprotni strani ter s slik v medijih, je bilo več ali manj jasno, da je storilec (sedaj že znani voznik X6) moral pribrzeti z bistveno višjo hitrostjo ter najverjetneje neupoštevajoč, zaradi dela na cesti zožitev pasov! Konec koncev bo uradna preiskava pokazala pravo sliko, pa vendarle bo na koncu proces postal že poznano "Mačkanje" (najverjetneje še s kakšnim Matozom zadaj ter tožbo proti DARSU zaradi slabe signalizacije!).


Ne razumi me napak - meni osebno je muka zavirat in se ustavljat na AC, pa čeprav to vsakodnevno doživljam na razcepu Zadobrova in malček naprej v obe smeri (izvoza Šentjakob ter Zalog). In mučno mi je ravno zaradi tovrstnih dogodkov... A vseeno, nesreči navadno botruje več okoliščin, četudi v tem primeru temu morda ni bilo tako. Na srečo sem se ravno v tem terminu, ko je prišlo do nesreče, odločil za relacijo preko Ihana, Trzina in nato naprej do Češnjevka (no, končni cilj je bil Bled - ena nedeljska tura :) ).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov