Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a _furby_ Sr mar 16, 2011 10:36 am

Patrik_A3 je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:Ve slučajno kdo kaj več, kaj se je dogajalo v rondoju pred Zlatoličjem (pri Hidroelektrarni Zlatoličje). Namreč človek je z avtom zapeljal v rondo, ga preskočo ter naravnost v zaščitno ograjo, podlr polovico velikega reklamnega panoja ter se odpeljal dalje v "prepad" kjer ga je vrjetno ustavila dreva ali pa celo v vodo?

Zadnjič sem se peljal pa sem videl razdejanje. Človek je dejansko poletel preko rondoja, prekočo tri velike pločnike (otok pred rondojem ter pločnik okrog sredine rondoja ter ko ga je prekočo pločnik ki je rob rondoja) ter prebil zaščitno ograjo pa pano :shock: me je kar zmrazilo ko sem vido razdejanje ter še dele od avta na drevesu. Tukaj je mogla bit konkretna hitrost v igri



Včeri sem se peljal mimo in zadevo poslikal.


hitrost je mogla bit vglaunem konkretna, da ni avto ustavil noben pločnik (kljubtemu da so kar visoki, ter niti zaščitna ograja in niti raklamni pano. nevem pa , če ga je ustavla dreva potem, ali je šel naravnost po bregu dol proti vodi ( ali v vodo). To je moglo konkretno spokat


ne me jeb.at ... pa tip je sel puna skozi :shock:
boljse da niti ne vemo kako se je koncalo. ampak tudi una krozna niti niso tko zelo potrebna tam gor :?
turbo inside
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a DaDek Sr mar 16, 2011 10:50 am

Patrik_A3: mi je kolega to razlagal, on se je peljal mimo zjutraj ko so vlekli gasilci ven avto (ni padel v vodo baje), je pa bil če me spomin ne vara (kolega mi je mesec dni nazaj o tem razlagal), nek novejši BMW al kaj že.. Pleh je bil celi kok tok, samo brez podvozja :D
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a BBoss Sr mar 16, 2011 9:56 pm

abbe je napisal/-a:tipicna slovenska.
Zacnes z linkom.pa svojim opisom ki za katerega lahko sklepamo da je pristranski in upas da bos dobu potrditev da ti nisi nic kriu da so vse drugi krivi,in ko temu ni tako pa kote spraumo na realna tla poj smo pa vsi pametni.zakon narekuje ve se kaj,druga stvar nims se kj z avtm na cesti ustavlat,ce hoces pomagat avto odpeljes na varnov tem primeru na avtobusno postajo.najprej mores poskrbet za svojo vsrnost in varnost odtalih.ne pa sred ceste ustavs pa przges vsea 4 pa misls da si vse ok naredu.uglavnem vidvs oz bl ti si kriv za nesreco.in si zasluzis kazn.un k se je pa zaletu vaju pa nebi smel bit kriv ker kraj ni bil ustrezno zavarovan.


Ma ne moreš no s takimi ... dej preberi si še 1x ZVCP sploh del o hitrosti.

30. člen

(1) Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje.

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.

(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(4) Kadar je hitrost vozila iz prejšnjega odstavka za več kot polovico nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti varnostne utripalke, razen če uporablja rumeno utripajočo luč v skladu s 128. členom tega zakona. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(5) Z globo 460 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 6 kazenskih točk.

(6) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim ali četrtim odstavkom tega člena.

(7) Z globo 50 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena.


A kej ni jasno... tisti, ki je priletel v stoječe avtomobile (lahko bi recimo bila tudi stoječa kolona) nima nobenega izgovora, sploh ker je očitno vletel na polno. Po drugi strani pa je vseeno neko opravičilo na drugi strani, da se je ravnokar ustavil in da še ni bilo časa postavit trikotnik.

Pred časom sem tudi sam pomagal voznici, ki se je razletela na odcepu ljubljanske južne obvoznice proti primorski AC in to ravno na nepreglednem levem ovinku. Po vrhu je bila noč, razbiti avto je obstal na prehitevalnem pasu - povrhu je bil še temne barve in ker se je zavrtel še po ograji je imel stolčena čisto vsa svetila. Sam sem se komaj umaknil, da nisem butnil nato pa sem rabil še kakih 50m, da sem ustavil na odstavnem. Takoj sem izvlekel iz prtljažnika jopič in trikotnik ter laufal po odstavnem pasu še kakih 150m pred nesrečo, da postavim trikotnik. Vse skupaj mi je sigurno vzelo skoraj dve minuti. Se pravi, dve minuti je bilo prizorišće nesreče nezavarovano. Če bi se kaj zgodilo bi bil torej kriv kdo?

Lahko bi se pa naredil Francoza si rekel uf, zmazal sem se in odpeljal naprej ter pustil voznico na milost in nemilost sreči, ko je bila ukleščena v razbitem avtu. Če bodo policaji v tem primeru kaznovali tistega, ki pomaga se bo začelo dogajati ravno to, da bodo ljudje raje pogledali stran in odpeljali mimo. Torej če hočmo preprečiti tovrstni egoizem, ki bo roko na srce ratal le in samo iz strahu pred kaznovanjem s strani policije, policija oziroma sodnik v takem primeru res ne bi smela kaznovati tistega, ki je poskušal pomagati.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe Sr mar 16, 2011 10:31 pm

seveda ne morem s takimi-sem pac potenciral z razlogom.nemore sm pridt pa pista ko da nc ni kriu pa vse zvalit na unga k se je v njoga pocu pa tut ni nacin.ce je dobu kazn jo je z razlogom,pravtako ta ki se je v njega zaletel,pa ceprau ni mogu predvidet da tm stoji avto,ker ce bi zmeraj tako predvideval bi v vseh nepreglednih ovinkih bla omejitev 40.
p.s. za razliko od nega si tia vto pustu na odstavnem in si s tem poskrbel za varnost sebe in drugih,on je avto pustu na cesti(poznam ta kraj ker sem se vsak dan tm mem v solo peljal ko se ni blo ac)je pa mel 100m nizje avtobusno postajo al pa 100 m visje inproviziran odcep na makadam ce bi tja dala avto nebi blo tko hudo.
hocem povedat da je super ce se pomaga sam ne pa z glavo skos zid pa koj tja..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe Sr mar 16, 2011 10:39 pm

sašo5 je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:
.un k se je pa zaletu vaju pa nebi smel bit kriv ker kraj ni bil ustrezno zavarovan.

popolno nestrinjanje s tabo :roll: tud če je tako bilo, kot ti rečeš, se ne moreš kr tako zaletet, PA PISMO, SAJ SLEDIŠ PROMETU IN CESTI KAJ SE DOGAJA SPREDAJ......................... se pravi, isti moment, ko je meni crknil avto se moram na "pas mater" fuknit po vseh štirih in prej ko v minuti trikotnik postavit cca 50m za avtom in kaki kreteni in predvsem kretenke se vozijo dandanes, niti ni izključeno, da me bodo "nabili" ko bom trikotnik iz kuferanga ven vlekel_ali naj bi po tvoje imel že kr pripravljenega v kabini.......in zopet bo jaz kriv

PS. podoben primer smo imeli nekaj let nazaj(sem bil kot sovoznik) ko je na zelenem valu v Zagrebu na Pajerotu iz čistega mira ketno vtrgalo, zadaj pa verižno bum, bum, bum - in so hotli voznika tepst, češ "što si kočio budalo :D so kričali vsi povprek) samo ni bilo smešno, hudičevo resna stvar....na sodišču so bili vsi zadnji krivi, češ niso prilagodili hitrost....


jst ta odsek poznam in je avinek pa se po hribu gor/dol se gre pa se drevesa so obstrani.tko da res tezko vids kaj je za ovinkom pa omejitev je spodaj v kriziscu 60 ttm gor pa mislm da je 90...zato sm reku da nj nebi bil kriu sj ni mogu vidt avta tm..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a nevermind Sr mar 16, 2011 10:40 pm

bolek a nisi imel ti eno hudo nesrečo nekaj časa nazaj? In zdaj spet hude poškodbe.
No jaz ti želim uspešno okrevanje.
Zadnjič spremenil nevermind, dne Sr mar 16, 2011 10:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a sebaveh Sr mar 16, 2011 10:41 pm

Mene so v avtošoli na predavanjih učili, da moram za vsakim ostrim ovinkom, pod vrhom klanca, in na drugih nepreglednih delih, vedno pričakovati da je tam neka najhujša nesreča ali zastoj. Šele takrat se naučiš predvidevat situacije.

Kaj pa danes učijo, pa samo pitaj boga.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
rosonero
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Če feb 12, 2009 12:18 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a rosonero Sr mar 16, 2011 10:56 pm

BBoss je napisal/-a:Lahko bi se pa naredil Francoza si rekel uf, zmazal sem se in odpeljal naprej ter pustil voznico na milost in nemilost sreči, ko je bila ukleščena v razbitem avtu. Če bodo policaji v tem primeru kaznovali tistega, ki pomaga se bo začelo dogajati ravno to, da bodo ljudje raje pogledali stran in odpeljali mimo. Torej če hočmo preprečiti tovrstni egoizem, ki bo roko na srce ratal le in samo iz strahu pred kaznovanjem s strani policije, policija oziroma sodnik v takem primeru res ne bi smela kaznovati tistega, ki je poskušal pomagati.



:tomidelej:
Božiček je car, eno noč na leto dela, ostalo ma dopust......
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe Sr mar 16, 2011 10:57 pm

ucil so mene isto pred 9 leti,pa danes verjetno tut to ucijo.sam dj mi povej kako v praksi to zgleda?
s kaksno hitrostjo se poj v tak olvinek pripeljes?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
tade320
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Če avg 05, 2010 5:55 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a tade320 Sr mar 16, 2011 11:03 pm

abbe je napisal/-a:je pa mel 100m nizje avtobusno postajo al pa 100 m visje inproviziran odcep na makadam ce bi tja dala avto nebi blo tko hudo.
hocem povedat da je super ce se pomaga sam ne pa z glavo skos zid pa koj tja..

si predstavljaš, da bi rinila avto na postajo, in bi jima nekdo naletel od vzadaj tako kot se je to zgodilo? Verjetno bi bile posledice še hujše.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe Sr mar 16, 2011 11:08 pm

jst ne govrim za njo govorim za tega fanta ki je bil hudo poskodovan on nj bi svoj delujoci avto tm pustu.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Polo78 Pe mar 18, 2011 9:37 am

V prometu je treba stalno predvidevat in to bi moral imeti vsak voznik vcepljeno v glavo. Če je omejitev 90 še ne pomeni, da se lahko tudi toliko pelješ. Enako je tudi z nepreglednimi ovinki, ko nikoli ne veš kaj te tam oz. za ovinkom čaka. Torej 100% koncentracija na vožnjo ter pripravljenost, da boš moral v naslednjem trenutku zavirat oz. kakorkoli drugače reševat situacijo. Kakor pa folk vozi in vse drugo počne med vožnjo pa me sploh ne čudi, da prihaja do takih naletov...
Antiznačkar po prepričanju
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a FuriousG Pe mar 18, 2011 10:25 am

Za 1 teden bi vas postavil na motor, potem bi se pa tud predvidevat naučil! Postaneš tudi v avtu dosti bolj pozoren na dogajanje okrog sebe.

Sicer pa ne vem, zakaj je moral tu fant dobiti kazen?! Se vseh 4 utripalk res ne opazi?? Če bi peljal normalno, se jih opazi.

Kot zanimivost glede kazni. 3 tedne nazaj je bila pred mojo hišo nesreča, kjer je mulac s 160km/h (tako se sedaj hvali) odletel iz nepreglednega ovinka v potok. Razbil je 2 znaka, bočno je drsel več kot 150m (so bile vidne sledi). Ker je znani prestopnik, smo poklicali policijo. Policija pride čez 3/4 ure, ko so avto že zvlekli iz vode. Vrli policisti so fantu samo pomahali, se obrnili ter odšli nazaj na toplo v PP. Mamujim, ko bo pa nekdo samo zapeljal s ceste, mu bojo pa pisali kazen za povzročitev nesreče.

Ko sem mulca vprašal kaj bi bilo, če bi se po cesti sprehajala mlada mamica z vozičkom, mi je nonšalantno odgovoril, pa saj ni blo nobenega na cesti! :evil: Sem ga mislil še enkrat v vodo zabrisat, ampak sem se raje zadržal. :)
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a mr.ramo Pe mar 18, 2011 2:35 pm

abbe je napisal/-a:jst ne govrim za njo govorim za tega fanta ki je bil hudo poskodovan on nj bi svoj delujoci avto tm pustu.



off: matr kok se js namatram tvoje poste prebrat :bere ..
 
bolek
Novinec
 
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne mar 05, 2006 7:27 am
Kraj: radovlca,brezje

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a bolek So mar 19, 2011 9:44 am

da odgovorim nekdo je spraševal če nisem imel nedolgo nazaj prometno z hudimi poškodbami. ja imel sem jo intudi v temodseku natančneje točno v križišču. tam s dobil jaz kazen točnpo tistem členu ki je malo više napisan ampak sm pripeljal po prednostni cesti in me je starejši gospod izsilil pa če on nebi imel take hitro sti bi šel jaz ki sm ga obvijaltudi mimo to je napisal sodno izvedenc tko da ni to kr mal tko tvezenje.
da gremo na to nesrečo nazaj. neve abbe zakaj ti gre moj avto tako v nos ta se je zaletel v avto od gospe ne v mojega če bi ga jaz parkiral na avtobusni postaji in bi šel peš gor bi me nabasal najvrjetneje s polno brzino če je že spregledal njen avto.
pa tudi če je šlo saj deset avtomobilov mimo on pa ne si pa mal zamisliš kuko je pripeljal. tut ko sm jaz tja prispel sta šla prej že vsaj dva avta mimo. potem jaz negovorim kar nekaj v tri krasne najbrž. jaz se tut vozim tu skozi že celo življene pa vem za precej nesreč kle tut točno ta tem klancu proti črnivcu. pa večkrat obistvu ponavadi je nekdo pripeljal prehitro.

lp bolek
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a abbe So mar 19, 2011 2:48 pm

vids kle je tezava.mene tvoj avto ne mot,ampak tm v clanku pise da se je tut v tvoj avto zaletu,pa sm predvideval da je bla dodatna ovira na cesti.
jst ne poznam resnicnega stanja samo un kar sem v clanku prebral.ti pa tut do zj nisi napisal bol natancno kaj se je v resnici dogajalo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am
 
alfaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Po jan 17, 2011 7:50 am

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a alfaboy Pe apr 29, 2011 2:41 pm

IcEm4n je napisal/-a:http://24ur.com/novice/slovenija/sojenje-zaradi-tragicne-nesrece-pri-arji-vasi-prelozeno.html


Pogleje malo na bolho bote videli kako lepo gospod MAČETA prodaja svoje premoženje,jst ne verjamem da so mu kao zamrznili takrat premoženje.. :roll: :roll:

http://www.bolha.com/uporabnik/branemacek
 
Uporabniški avatar
ludvik
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po okt 09, 2006 3:23 pm

ESP

Napisal/-a ludvik So apr 30, 2011 6:10 am

Včeraj ko sem se peljal z ženo in taščo iz smeri Mozirje proti avtocesti sem bil priča prometne,saj bi mene tudi pobrala z ceste (zdi se mi da je bila voznica),če bi bil jaz malenkost počasnejši.Glih sem hotel izustit tisti znani besedni zaklad,ki ga uporablja(ampak vsaj na mojo srečo več ne)Miran Alešič,uuuuuuuuuu ta pa je malo prehiter-a v ovinku in že je rit odneslo nato v jarek na isti strani in en obrat.Vse sem lepo spremljal v zvratnem ogledalu.Ustavljal pa se nisem,ker bi z tem napravil totalni zastoj na cesti,če bi se še jaz ustavil v kontra stran.Avto je pa bil Seat toledo starejši model zlate barve.Vse skupaj sem to mislil povedat,da sem skoraj 100%,da avto ni imel ESP ali pa je mel totalno zlizane gume.Ker to se je vse tako počasi dogajalo,da bi to ESP moral rešit.
Upam da je z potniki vse vredu. :?
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nesreče - komentarji, kaj storiti?!...

Napisal/-a Polo78 So apr 30, 2011 11:23 am

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pre ... osebe.html

Brane Maček št. 2. Koliko takih Mačkov se še kot tempirane bombe prosto sprehaja po državi, se sprašujem?! A bo res treba enkrat vzeti pravico v svoje roke in začet z likvidacijo takih kretenov, ker država in sodstvo sta več kot očitno nesposobna, da bi jih pospravila iz naših cest?! Kot v posmeh vsem nedolžnim žrtvam se izmikajo roki pravice, res lep zgled za vse nove potencialne Mačke, ki si mislijo "Ah, saj mi itak nihče nič ne more." In ironija ter usoda sta hoteli, da se to zgodi na isti dan. Kdaj bo udaril naslednji? Pa kakšno poslabšanje zdravja neki! Prisilno zvlečt kretena na sodišče! Soditi za uboj iz malomarnosti ter dati najvišjo možno kazen za vse te smrdljive kmetavze!!! :evil: Za zgled drugim potencialnim Mačkom!
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov