Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
jrk0
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: To okt 21, 2003 4:18 pm
Kraj: Ptuj - Podlehnik - Ljubljana

Napisal/-a jrk0 To sep 04, 2007 1:10 pm

kaj pa naj jaz nardim? vsak dan se vozim po cesti gruskovje-ptuj in veckrat na mesec se morem se ceste zapeljat, da ma en celno ne nabase, ker prehiteva v skarje.

Da pa je mera se bolj polna - vsake tolko mi v skarje nasproti prihaja SLEPAR. Ja, ta vlki slepar s prikolco in vsem, ki prehiteva avto, ki vlece bivalno prikolico in pomislite, kaj je ko vidim proti sebi na mojem pasu vozecega sleparja... pa ma avto 1,6 tone pa to ni nic proti sleparju =) jaz bi se nekaj za njih uvedel rajsi :S
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:11 pm

Rain je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Samo avto je tok močnejši, da to zdrži.

In to je treba dokazvat z namernim zabijanjem v avte? :roll: P.izda to je se bolj debilno kot naganjanje hond med folkom na javnih prireditvah, al pa driftanje z atkovimi bmwji v petek popoldne v btc-ju med folkom.

Vsak nardi kdaj kako napako (in grem stavt da tut teh 6 redneckov ni izjema), npr. iz stranske ceste se vkljucujes v gost promet, najdes vrzel in potegnes vmes, vsak normalen voznik se ti ne bo zanalasc zakantal v rit (pa naj ma suv alpa navadn avto), ampak bo pac zmanjsal tistih 10-20kmh, in ko bos prisel na potovalno hitrost kolone bo zopet pospesil. Vcasih pac preprosto se zgodi in te kdo nenamerno izsili, okej, pac zabremzas (ce lahko), ga sam pr seb posles v picko matrno in peljes dalje, life goes on.

Sicer pa so IMHO tile vozniki suvov (teh 6 wannabe policajev) odraz tistega, kar je na nasih cestah v bistvu problem: egocentrizem in prepričanost o lastni nezmotljivosti (mi vedno vozimo prav in po predpisih!) ter netolerantnost (kr zabiu se bom, ce me bo kdo izsilil, bmk, itak mam suv!)

Nevem no, js osebno bi zlo tezko zivu s tem, ce bi brez bremzanja nabil kakega marituja s staro mamo za volanom ko bi pelala froca v vrtec samo zato, ker me je pac izsilla in bi froc npr. umru v nesrec (al pa ostal kripl) ker dvomim da me nebi zrlo ce bi mogoce froc prezivu ce bi probu bremzat in bi se posledicno zabil z manjso hitrostjo oziroma ce bi loh zadevo clo preprecu ? Pa pustmo zdj ob strani nesposobnost za voznjo nekaterih starejsih voznikov, ker nemors pol to met za izgovor (sploh pa ne za starse tistga froca) za svoj egocentrizem, sploh pa ne k zarad takih bedarij kdo nastrada. Banalen primer, ampak se prehit se loh nardi.


Nimajo suvov, ker imajo terence. Ne mešaj jabolk in hrušk. Spoštovali bodo prometne predpise, kar pomeni, da bodo spuščali avtomobile v kolono iz stranskih ulic, ne pa da se bodo zaletavali vanje. Večinoma pa mislim, da nimajo nič proti mamicam z otroki v avtu, temveč imajo dovolj brezobzirnosti ravno hondašev, motoristov, skuteristov in podobnih smeti, ki gonijo z preveliko hitrostjo skozi križišča in čez rdeče luči, ter se vrivajo na pasove tako, da se stran obrnejo, pa si mislijo, sej se bo že umaknil. In taki pa bodo nastradali, ker se ne znajo obnašat v prometu. In takih jst že zadnjih par let ne upoštevam. Le da jih ne upoštevam s to razlko, da imam tok pobutan avto, da se sami umaknejo, že ko vidijo avto.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:15 pm

Rain je napisal/-a:Ti bi trobil ? Zakaj ze ? Da opozoriš da ti rojeva žena ? ravno si rekel da moraš tudi če ti rojeva žena upoštevati prometne predpise, torej bi lepo ustavil pred semaforjem z rumeno/rdeco, peljal lepo 60 (oziroma kolkor pac ze je tam omejitev) po skoraj prazni celovski, ce pa bi tako naredil pa ne vidm poante zakaj bi potem trobil... da ljudje vidijo da mas dzipa ? :roll:


Ni treba trobit da vidijo, da imam terenca (ne pa dzipa). Če se moraš nekam premaknit, pač potrobiš in s tem opozoriš ostale, da je nekaj narobe in da naj se umaknejo - seveda pa v ljubljani tega ne moreš narest, ker vsi neki trobte, tut če ni nobene nuje.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW To sep 04, 2007 1:15 pm

Pol pa svizec zavije čokolado :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI To sep 04, 2007 1:17 pm

@Rain - a si se ti včeraj prvič udeležil prometa? -Zakaj ima sploh rešilec zvočne in vizuelne signale; -da opozorijo nase, da lahko ostali v prometu ustrezno odreagirajo oz. jih opazijo.
Torej če bi se slučajno znašel v filmski sekvenci divjanja z rojevajočo ženo na zadnjem zicu (give me a break - LOL) bi gotovo imel vse štiri utripalke pa blendal in trobil. Tako bi marsikdo poštekal da nekaj ni OK ne pa da sem samo še eden k****n za volanom.

:lol: :lol: :lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:21 pm

INFINITI je napisal/-a:Sam opažam zadnje čase vedno bolj popularen šport v LJubljani. Recimo križišče: dva pasova za naravnost in eden za zavijanje levo. Pasova za naravnost imata po 10-15 avtomobilov, ampak tisti za zavijanje je prazen in seveda pride en "jebač" in se razvrsti v pas za zavijanje. Ob zeleni pa nabije gas do konca in upa da bo "vskočil" in izsilil tistega v pasu za naprej še preden se zabije v bližajoči se kos robnika nasproti.
Takemu bi z veseljem dal gas če bi bil v terencu vzporedno in ga gledal kako ali drgne po bulbarih ali pa zalizuje kandelabr ker me ni uspel izsiliti. In to brez nekega perverznega zadovoljstva ali privoščljivosti; pač sorry kolega - naslednjič tega gotovo več ne boš naredil.

Nazadnje je bile en tak jebač v črnem, kadečem se BMW serije 3 in skoraj povzročil verižno trčenje za sabo, ko je ženska v šoku ,ki jo je prestregel nabila zavoro, da se je kretenček lahko vrinil.


Takih izsiljevanj je v ljubljani polno in skoraj na vsakem križišču se najde tak pacient. Ampak za ljudi na tem forumu je tak tipček, ki to počne junak, tisti, ki bi ga pa zaprl, da nebi mogel izvest svojega podviga pa je i****, ki se hoče namerno zaletavat. Vsaj tak občutek dobivam ob uporabnikih tipa rain, krypton, eclipse_r in podobni.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown To sep 04, 2007 1:23 pm

Me zanima kdo bo junak in ustvaril policijo, ki bo vcepljala strpnost, potrpežljivost in spoštovanje do drugih voznikov. ;)

Z načinom 'jaz si upam in imam večji avto' se bo kvečjemu doseglo to, da bo se našel nekdo, ki si bolj upa in ima še večji avto ter te zmečkal v tvojem azijskem plehu. ;)
S silo se ubija ljudi, z besedami se spreminja svet.
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik To sep 04, 2007 1:25 pm

@Nebivedu: Ne, taki za mene definitivno niso junaki, kot tudi te samozvani novi policaji... zame so vsi nekako enaki pacienti... Ne vem če se res še to rabi na naših cestah, ker namreč zgledi vlečejo in kmalu se bo to razširilo kot virus, potem bo pa polno zvite pločevine, zavarovanja se bodo dvignila edino servisi bodo še bolj služili na ta račun. Počasi se bomo začeli še streljat po cesti.... amerika hello!
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:27 pm

Očitno je brezveze komentirat idiote na cestah, ker jih policija ne more spravit iz cest (pa iz takih forumov tudi ne), če pa se nekdo spravi malo upoštevat predpise, ste pa takoj proti njemu. Očitno resnično večina noče spoštovati predpisov in bi radi po cestah samo niorel in delal prekrške.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik To sep 04, 2007 1:31 pm

nebivedu je napisal/-a:Očitno je brezveze komentirat idiote na cestah, ker jih policija ne more spravit iz cest (pa iz takih forumov tudi ne), če pa se nekdo spravi malo upoštevat predpise, ste pa takoj proti njemu. Očitno resnično večina noče spoštovati predpisov in bi radi po cestah samo niorel in delal prekrške.


Ne pretiravat, nihče tu nima proti nobenemu, če vozi po predpisih... ljudje imajo proti takim, ki bodo v neljubi situaciji povzročali nepotrebno škodo... Se zgodi da se kdo pred mene vrine, pa mi še zdaleč ne pade na pamet, da bi se zaletel vanj, vsaj ne namerno... Se zgodi da me kdo prehiti v škarje, pa ga zaradi tega ne bom zrinil s ceste.... pač potrobiš, si misliš svoje in pelješ dalje.
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain To sep 04, 2007 1:33 pm

ne gre se zato, ampak sem se pac obdregnil v to da nebivedu zagovarja striktno voznjo po predpisih pa ce ti magari rojeva zena ( :lol: ), seprav bi itak spostoval vse predpise in ti neb blo treba cez rdeco vozit in jemat prednosti (kar je prekrsek, pa ce mas osemnajst zmigavcev przganih pa 10 hup), ob taki voznji pa itak ne rabi uporabljat zvocnih signalov? (okej, odstejmo ljubljano :lol: ) In ce se ne umaknes takemu avtu ki ima pac prizgane vse zmigavce, trobi in blenda si pac p.izda od cloveka, nisi pa v prekrsku. Neumikanje vozilu na nujni voznji pa je prekrsek AFAIK.
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:33 pm

Kritik je napisal/-a:@Nebivedu: Ne, taki za mene definitivno niso junaki, kot tudi te samozvani novi policaji... zame so vsi nekako enaki pacienti... Ne vem če se res še to rabi na naših cestah, ker namreč zgledi vlečejo in kmalu se bo to razširilo kot virus, potem bo pa polno zvite pločevine, zavarovanja se bodo dvignila edino servisi bodo še bolj služili na ta račun. Počasi se bomo začeli še streljat po cesti.... amerika hello!


Meni je pa čisto všeč, če se bo res našlo par ljudi, ki bodo recimo te, ki iz pasu za zavijate levo potem potegnejo naravnost in se vrinejo pred kolono mal zaprli in jim pristrigli peruti. Mene taki s temi terenci ne ogrožajo, ker ne delam prekrškov in se držim CPP-ja. Pa mislim, da tudi tisti, ki se tega držijo nimajo nobene bojazni, da bi se kdo v njih zaletel zanalašč. Pa všeč mi je misel, da mi ne bo treba imet oči na pecljih, da bi kdo iz stranske ceste skozi rdečo priletel direkt pred mene, ker se bo vsak zamislil, kaj mu tak terenec lahko naredi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW To sep 04, 2007 1:33 pm

Fantje vsi kupit te krave velike pa delat red po Slovenskih cestah :roll: pa kolk ste stari :?: tako še moj sin ne razmišla ki ima 9let mal razmislite!!!
Slika
 
Uporabniški avatar
street_vr6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Po mar 19, 2007 8:52 pm

Napisal/-a street_vr6 To sep 04, 2007 1:35 pm

ko bo pa eden od te "nove policije" koga povozil bo pa jok. oprosti nism hotu :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:37 pm

Rain je napisal/-a:ne gre se zato, ampak sem se pac obdregnil v to da nebivedu zagovarja striktno voznjo po predpisih pa ce ti magari rojeva zena ( :lol: ), seprav bi itak spostoval vse predpise in ti neb blo treba cez rdeco vozit in jemat prednosti (kar je prekrsek, pa ce mas osemnajst zmigavcev przganih pa 10 hup), ob taki voznji pa itak ne rabi uporabljat zvocnih signalov? (okej, odstejmo ljubljano :lol: ) In ce se ne umaknes takemu avtu ki ima pac prizgane vse zmigavce, trobi in blenda si pac p.izda od cloveka, nisi pa v prekrsku. Neumikanje vozilu na nujni voznji pa je prekrsek AFAIK.


In zakaj nebi mogel striktno voziti po predpisih od doma do porodnišnice? Aja, sem pozabil, zato ker ostali 75% tega ne počne in se ne moreš lepo pripeljat do porodnišnice, ker te vsak izsili ali pa te zapre, ker je šel čez rdečo, zdej pa čaka v koloni sredi križišča, ti pa imaš zeleno luč in ne moreš naprej.

Se ti ne zdi, da je tole ravno tisti začarani krog?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain To sep 04, 2007 1:47 pm

problem je v tem ker vsi mislijo (mislimo) kako dobr furamo in kako mamo prov.

pa ce se nek krunkelj vrine pred tabo v kolono na semaforju, jao, big deal, bog mu pozegnaj tisto minuto (in pa ockovga bmw-ja zravn) k jo bo prsparal k bo enkrat manj pocakal na semaforju. nekak sm se prvi teden k sm se zacel v ljubljano furat se mal razburjal zarad takih reci, zdj mi je pa vseen, zarad enga k se bo not urinu v kolono pred mano ne bom nc na slabsem. pac spustis pa je.
Zadnjič spremenil Rain, dne To sep 04, 2007 1:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
krypton
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Sr jul 25, 2007 1:17 pm

Napisal/-a krypton To sep 04, 2007 1:47 pm

Nebivedu!

Pa kaj ti res misliš, da se bo s tem kaj spremenilo. Še slabše bo.

Takih stvari se neda skozi noč rešit, to je dolgotrajen proces in ponavadi je potrebna menjava generacije, da se spremenijo navade. Ljudi se neda čez noč prevzgojit. malo pomisli v Ljubljani se dnevno giba po 100 000 vozil, ti bi pa s 6 terenci naredil red. To je nemogoče.

Če se ne strinjam s tvojimi metodami še ne pomeni, da podpiram tiste, ki drvijo 120 po mojem voznem pasu proti meni.Tud mene včasih prime, da bi komu stisnil kak mavashigeri v glavo, samo mislim, da to ni pravi način. Mogoče v kakšnem brezveznem ameriškem filmu to pali pri nas pa ne.

Zadeva je takšna, da bi to morala reševati država, pa ne samo s policijo in astronomskimi kaznimi.

Nekoč so bile za kazniva dejanja dosti hujše kazni, recimo tatvina - odsekali so ti roko, umor - pa glavo.
Kaj je blo folk se je naprej pobijal in kradel. Iz tega se lahko naučimo, da kazen ni rešitev.
 
Uporabniški avatar
daks
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po jan 22, 2007 11:15 pm
Kraj: baška grapa

Napisal/-a daks To sep 04, 2007 1:48 pm

TO!! podpiram! in se mi zdi da tisti ki tega ne podpira sam vozi tako, da se zdaj boji da jih bo 'kasiral'... če bojo res vozili tako kot je treba, in nasadil taprave majmune, samo gas!
"ne delaj drugim tega, kar nočeš da drugi tebi"

pa lp
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic To sep 04, 2007 1:50 pm

bemtisveca, pa nehite že s to nosečo ženo no. Če bi imeli vsaj kake kolege, ki so že dobili otroke, bi vedeli da se ponavadi vendarle ne mudi tako. Če je pa vendarle kaj bolj nujnega, je pa itak bolje klicat rešilca.

Tole "pravo policijo" pa kar podpiram. Sicer le moralno, njihovih metod ne mislim kmalu uporabljat (nov golf V, mi ga je še precej škoda, pa tudi zelo škoda bi mi bilo časa, izgubljenega s formalnimi sitnostmi po trku). Ampak na račun takih kot sem jaz, se najde krdelo kretenov v avtih, skutejih, biciklih in na nogah, ki nesramno izsiljujejo in delajo pizdarije. Sicer je jeba, če po naključju spregledaš rdečo luč ali stop znak, ampak tudi to je izjemno redko, če si kolikor toliko normalen.
Ampak res dostikrat vidiš, da te človek namerno izsiljuje iz čiste objestnosti in brezvestnosti. Kar tudi ni moralno, ko so eni že nekaj o morali piskali prejle. Enim se pač očitno res ne da dopovedati drugače kot z bullbarom.

Sicer pa, kot ponavadi, marskdo je na forumu zapizdil proti zadevi, na da bi sploh dobro ptrebral, za kaj gre...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To sep 04, 2007 1:57 pm

Rain je napisal/-a:problem je v tem ker vsi mislijo (mislimo) kako dobr furamo in kako mamo prov.

pa ce se nek krunkelj vrine pred tabo v kolono na semaforju, jao, big deal, bog mu pozegnaj tisto minuto (in pa ockovga bmw-ja zravn) k jo bo prsparal k bo enkrat manj pocakal na semaforju. nekak sm se prvi teden k sm se zacel v ljubljano furat se mal razburjal zarad takih reci, zdj mi je pa vseen, zarad enga k se bo not urinu v kolono pred mano ne bom nc na slabsem. pac spustis pa je.


Res je ne boš nič na slabšem, če pa imaš 30 križišč do doma in ti na vsakem to naredita 2 komada, pol se moraš pa že vprašat, če sploh še kdo spoštuje CPP.
Sam imam od službe do doma 7km, 6 križišč in en velik rondo tomačevo, pa za teh 7km ob 15h popoldne porabim tut do pol ure, medtem, ko ob prazni cesti rabim par minut. Prvo se začne v križiščih na šmartinski cesti, ker se vsi zrinejo čez rdečo in potem čakajo kr sredi križišča, pa se zato tisti, ki imamo zeleno luč, ne moremo premaknit, potem čakam zato, ker ne se ne znajo vključit v rondo tomačevo, ker tam vsi vozijo po skrajno zunanjem pasu mimo dveh izvozov in moraš čakat, da se kdo spomni, da bi bilo dobro tudi po sredinskem kdaj pelja, potem pa še čakam da prečkam trzinsko obvoznico, kjer me pa še vedno kdo preseneti, ko prileti 120km/h skozi rdečo luč - na srečo se to dogaja ob prazni cesti, tko da se mu vsaj umakneš lahko - ampak jih je tudi že par iz tega foruma, ki so na tistem križišču bili udeleženi v nesrečo, ker je nekdo zapeljal čez rdečo luč.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov