Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
lfc-fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 15, 2008 1:11 am

Prevoz psa v avtomobilu

Napisal/-a lfc-fan To jul 15, 2008 1:25 am

Sem popolnoma nov na forumu tako, da ne vem, če podobna tema že obstaja. Torej stvar je sledeča, doma smo si kupili psa in prišli do vprašanja, kako psa prevažati v avtomobilu. Nekako nam je najbližje mreža, ki se jo napne med prednje in zadnje sedeže saj se nam zdi, da bi bil pes v škatli za prevoz živali utesnjen.
Če kdo ve, kje se te mreže dobi in kako se jih namesti v avtomobil, bi bili zelo veseli. Za lažjo orientacijo in pomoč govorimo o toyoti carini in vw sharanu
Hvala
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael To jul 15, 2008 6:22 am

Če misliš tisti plastičen box ki je toliko velik kot pes v klobčiču, se absolutno strinjam, da je za tisto za psa furat naokoli izključno smiselno za kakšen kilometer ali dva. Dobijo pa se tudi kovinske kletke, v kateri pa ima pes več kot dovolj prostora, pa še super praktične so, saj jih lahko zložiš in v višino ne zavzamejo več kot nekaj cm. Kletka je takšne velikosti, da zadesede celoten kuferaun Tourana. Če te zanima, lahko pokličem mat, pa prašam, kje je to kletko kupla.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 15, 2008 6:51 am

Jaz sem v P-teamu kupil mrežo, ki jo imajo za prevoz tovora v helikopterjih. Zame je bilo dovolj 120cmX120cm. Napel sem jo za prednjimi zici in pes ima zadaj vse frej, pa lahko skače. Od firme trixie dobiš mrežo, ki se da na okno in imaš lahko okno odprto, pa pes ne more ven skoćčit, zrak pa dobiva. Sam imam pa vedno na pol odprto okno in pes ven moli glavo, pa opleta z jezikom (snežni pes in je navajen na veter).
Old subarus never die, they just get faster!
 
krho
Novinec
 
Prispevkov: 211
Pridružen: Pe mar 09, 2007 8:30 am

Napisal/-a krho To jul 15, 2008 7:36 am

Pri nas ga v prtljažniku vozimo. Samo včasih gleda čez zice, drugače pa lepo leži...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov in iger - http://xcollect.sf.net
 
lfc-fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 15, 2008 1:11 am

Napisal/-a lfc-fan To jul 15, 2008 7:46 am

Kael, če bi lahko to zvedu, bi blo super.

nebivedu je napisal/-a:Jaz sem v P-teamu kupil mrežo, ki jo imajo za prevoz tovora v helikopterjih. Zame je bilo dovolj 120cmX120cm. Napel sem jo za prednjimi zici in pes ima zadaj vse frej, pa lahko skače.

Lahko samo prašam, kam si mrežo pritrdil. Razmišljal sem, da bi na strop na nek način pritrdil 2 kavljčka kamor bi jo pripel. Glede na to, da nimam veliko izkušenj, kar se tega tiče me zanima, če je to sploh mogoče, ali je boljše, da jo probam fiksirati na stebriček, kjer so pripeti varnostni pasovi?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 15, 2008 8:01 am

lfc-fan je napisal/-a:Kael, če bi lahko to zvedu, bi blo super.

nebivedu je napisal/-a:Jaz sem v P-teamu kupil mrežo, ki jo imajo za prevoz tovora v helikopterjih. Zame je bilo dovolj 120cmX120cm. Napel sem jo za prednjimi zici in pes ima zadaj vse frej, pa lahko skače.

Lahko samo prašam, kam si mrežo pritrdil. Razmišljal sem, da bi na strop na nek način pritrdil 2 kavljčka kamor bi jo pripel. Glede na to, da nimam veliko izkušenj, kar se tega tiče me zanima, če je to sploh mogoče, ali je boljše, da jo probam fiksirati na stebriček, kjer so pripeti varnostni pasovi?


Imam 3 vratni avto in imam ročke za držat, ki so ponavadi nad vrati, postavljene na stebričku in zgoraj sem jih zapel na tiste ročke, spodaj pa imam kavelj za pripet sedeže, če jih nagnem naprej in sem jih zapel za tista 2 kavlja.

Da se pa dobit kovinsko ogrado, ki jo vpneš v tla in strop - ta bi bila zate pomoje še bolj primerna. Cena pa je tudi nizka.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker To jul 15, 2008 8:04 am

evo za 49€ na vsakem VW servisu.
Priponke
OBLOGA ZA PSA.jpg
 
lfc-fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 15, 2008 1:11 am

Napisal/-a lfc-fan To jul 15, 2008 8:44 am

nebivedu je napisal/-a:Da se pa dobit kovinsko ogrado, ki jo vpneš v tla in strop - ta bi bila zate pomoje še bolj primerna. Cena pa je tudi nizka.

Mogoče veš kje, bi jo lahko nabavil?
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass To jul 15, 2008 10:41 am

S|icKeR je napisal/-a:evo za 49€ na vsakem VW servisu.


Če se pa zaletiš pa pes fino čez vetrobran. Superca.
Če je cucek mora biti mreža.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To jul 15, 2008 11:24 am

lfc-fan je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Da se pa dobit kovinsko ogrado, ki jo vpneš v tla in strop - ta bi bila zate pomoje še bolj primerna. Cena pa je tudi nizka.

Mogoče veš kje, bi jo lahko nabavil?


Bauhaus, baumax, obi in vse trgovince z avto materialom.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
eLiSiR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po nov 29, 2004 3:47 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a eLiSiR To jul 15, 2008 4:24 pm

bass je napisal/-a:
S|icKeR je napisal/-a:evo za 49€ na vsakem VW servisu.


Če se pa zaletiš pa pes fino čez vetrobran. Superca.
Če je cucek mora biti mreža.

Pa paziš, da se ne zaletiš. ;)

Mi mamo bolj malega cuceka, pa ga tudi tako prevažamo kot je na fotki zgoraj. Eno deko smo raztegnli po zicih da jih ne zaserje... je pa res hudič ker za vsako ko preveč zabremzaš bogega reveža malo naprej vrže... sicer se je že navadu in lepo stabilno sedi tam na ziceku. Je pa res hudič če bi se kam zaleteli in bi ga vrglo lahko k nam naprej... :x

@lfc-fan Kaj pa mate to za enega psa?
ka te tu dam?
 
Uporabniški avatar
bigturbo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jul 24, 2007 11:19 am
Kraj: lj

Napisal/-a bigturbo To jul 15, 2008 6:39 pm

jst ga prevažam u prtljažniku karavan in to je to pa mrežo mam dvignjeno
biturbo SKN Project CT3 50
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 To jul 15, 2008 6:55 pm

Ja so tiste kovinske pregrade od 25€ dalje in se dajo prilagoditi širini ter višini vozila v prtljažniku tudi za tovor rpride pol zelo prav pa , če so to samo kovčki ali pa kake torbe vse se tam ustavi ob močnejšem zaviranju :idea: :!: Prodaja : vse avtotrgovine po SLO tudi Potokar in Motomat in podobni.
http://www.nakupovanje.net/pregrada-za-psa-pr-1165154 točno tako imam jaz se odlično obnese že ene 4 leta pa samo 20€ je :shock: :D
 
Uporabniški avatar
G17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe mar 16, 2007 5:16 pm

Napisal/-a G17 Sr jul 16, 2008 7:32 am

lfc fan morda bi še pojasnil za kakšno velikost psa gre?
mi našo prevažamo tako, da ima oprsnico, ki je z pasom pripeta v zatič za varnostni pas tako, da ne more kar odleteti ob zaviranju
:lol:
to vrv oz pas za pse pa mislim, da se dobi v vsaki bolj založeni trgovini za živali
The person who has nothing for which he is willing to fight, nothing which is more important than his own personal safety, is a miserable creature and has no chance of being free unless made and kept so by the exertions of better men than himself. - J.S. Mill
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM Sr jul 16, 2008 12:33 pm

S|icKeR je napisal/-a:evo za 49€ na vsakem VW servisu.


To ne bo šlo skozi (če odmislim, da isti hec dobiš v Baumaxu za več kot pol ceneje). Prej sem imel xsaro in tole notri (zadeva ima tudi luknje, da lahko vmes pripneš pas), pa če to uporabljaš, ne smeš imeti psa brez oprtnika s klipsno za varnostni pas. Ker drugače ti odleti naprej.
Jaz imam 40 kilskega psa in se s kinologijo ukvarjam že kar nekaj časa, pa ga vozim absolutno v prtljažniku, imam pa karavana in imam tudi mrežo za psa. Kar je ugodno, ker psa lahko za par minut pustim v avtu, ko skočim v trgovino (seveda mora biti avto v garaži ali senci, drugače bogi cucek dehidrira zdaj poleti). V xsari mi je pa splezal čez sedeže in se spravil na levo stran voznikove polovice spredaj in naštudiral, kako lahko trobi, če je sam v avtomobilu. Poleg tega je ful rad plezal na zadnjo polico (slika),

Slika

tudi če sem ga pripel (in naštimal oprtnik na najkrajše), kar pa seveda spet ni varno, ko zabremzaš. Skratka... Najbolj ugodno je, da ga voziš v prtljažniku (če imaš karavana ali hatchback).

Nekdo je priporočal tudi pasji box, ki je zložljiv.
Le tega odsvetujem, ker ti mimogrede v avtu lahko kaj razbije, sploh če imaš velikega psa, ki kdaj pa kdaj "zamaja" tak box. Tak box (zložljiv-slikca), sem jaz sicer kupil največjega, kar se da dobiti (v njega spraviš npr. tudi 90-kilsko dogo).

Slika

Se pa menda da najceneje dobiti prek neta (mimovrste ali enaa - nekaj takega) za okrog 70-80€ (če se prav spomnim za tegale največjega). No takšna boksa imam jaz kar dva, oba pa uporabljam izključno za razstave (star je že skoraj razpadel, toliko smo ga uporabljali) in ne za prevoze. Drugače pa za prevoz, če hočeš imeti kakšen boljši transporten box, je pa kul npr. Atlas (plastičen - slika),

Slika

ki ima vrata spredaj ali ob strani. Sam sem imel srečo, da sem ga dobil s kolesi (dobiš ga v Mr.Pet-u ali Hobby Programu ali kaj takega mal odtipkaj v najdi.si). V takšnem boxu kot je npr. tale na sliki, poznam ljudi, ko so pripeljali v njem tudi po dva psa po 1500 km (in še dlje) brez problemov, seveda, če je izpolnjeno vse drugo (se dovolj pogosto ustavljaš, da psa malo razmigaš in da mu daš za pit itd..) Je fajn tudi zaradi transporta, ko daš zgornji del dol in imaš na kolesih kot neka nosila za psa. Zame je bilo kul tak transport že zato, ker ko sem npr. psa peljal na slikanje kolkov itd... Je pes pod narkozo in ko ga moraš odnest, ni ravno lahko nositi tam med 40-50 kg mrtve teže (ki je še težja od žive teže). Zato pride tak voziček tudi drugače prav. Ima pa snemljiva kolesa.
Obstajajo tudi specialni boxi za v prtljažnik avtomobila, ki pa imajo debele jeklene rešetke, vendar so zame bili vseeno predragi (mogoče kdaj, ko še kakšnega psa kupimo).
No, na kakšnih svetovnih razstavah pa vidiš vse možno. Npr. letos, ko sem bil na svetovnem na Slovaškem, sem bil navdušen nad prikolicami, ki imajo več boxov in so klimatizirane (slikca)...

Slika

Itditd..
Če te kaj zanima, pa kr vprašaj, ker imam dosti kolegov, ki so se ubadali s tem vprašanjem in je vsak drugače to rešil.
(Seveda tu govorim o poštenih cuckih nad cca. 20-25 kg, tisto manj od 20 kg so bolj ščeneta, ki ga spraviš lahko v potovalko.)
 
Uporabniški avatar
Mosa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr apr 30, 2008 10:13 am
Kraj: Ljubljana - Šiška

Napisal/-a Mosa Sr jul 16, 2008 3:07 pm

mi mamo karavana pa uzadi mejhno kletko (za kokr španjela), da če je mokra pa da ne skače po avtu med vožnjo.
 
Karletto
Novinec
 
Prispevkov: 333
Pridružen: To feb 13, 2007 10:27 pm
Kraj: KP

Napisal/-a Karletto Sr jul 16, 2008 3:22 pm

za odbijač ga zveži in pozabi :twisted: :twisted:
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Sr jul 16, 2008 11:06 pm

Jaz mojo psico vozim pripeto na sedežu. Tiste rešetke se pri meni niso obnesle, nisem jih mogla stabilno montirati in je ob močnejšem zaviranju vse skupaj padlo.
Po zakonu mora biti pes ali pripet z varnostnim pasom, ali v boksu ali v prtljažniku za mrežo. Če že mreža, naj bo trdna in kovinska, daj jo delati po meri, da bo res sploh kaj zalegla. Menda se s tem ukvarja nekdo iz okolice LJ, točno ne vem. Mislim, da je nekje v starih temah.
Velika prednost boksa je, če res pride do nesreče - pes ne zbezlja po cesti, med reševanjem ne more nikogar napasti... ampak dobro, recimo, da se ne zaletavamo vsak dan. Drugače pa v nasprotju s splošnim prepričanjem psu v boksu ni nič hudega, saj se doma na ležišču tudi spravi v klobčič in tako prekoma ure in ure.
Protonika ima bullbar.
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Sr jul 16, 2008 11:13 pm

ja pa ga mej v boxu, ko vpije da radio preglasi. s punco "mava" francoskega buldoga, starga 3 mesce in ne laja, ampak se dere. pa mej takega psa v boxu, se ti mora zasmilit. tako da ga mava zaenkrat kar v naročju, kako bo pa ko bo zrasla pa ne vem. treba bo oprtnik pa privezat zadaj, druge najbrž ne bo.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jul 16, 2008 11:14 pm

NaceM je napisal/-a:Če te kaj zanima, pa kr vprašaj, ker imam dosti kolegov, ki so se ubadali s tem vprašanjem in je vsak drugače to rešil.
(Seveda tu govorim o poštenih cuckih nad cca. 20-25 kg, tisto manj od 20 kg so bolj ščeneta, ki ga spraviš lahko v potovalko.)


No, no jst imam 18kg psa, pa ni lih ščene - haski. Pa v avtu še prekleto nemiren, ker hoče vse videt čez šipe in ob vsakem psu, ki ga vidi postane nervozen, ker bi se on rad lovil.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov