Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM Če jul 17, 2008 6:27 am

Vidiš. Moj ima čist iste probleme, ko kakšnega psa ob cesti vidi jokat začne, ker se bi igral. Zato ga imam v prtljažniku za mrežo. Pa še en stranski (neprijeten) učinek je bil dokler ni bilo karavana. Cel avto je bil poln dlak in nobenega nisi mogel v avtu peljat, ker ti je bilo nerodno, zato ker se te tamale dlake primejo povsod. Zdaj je ok, ker ga na sedeže ne pustim, ima pa cel prtljažnik.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Če jul 17, 2008 7:16 am

S|icKeR je napisal/-a:ja pa ga mej v boxu, ko vpije da radio preglasi. s punco "mava" francoskega buldoga, starga 3 mesce in ne laja, ampak se dere. pa mej takega psa v boxu, se ti mora zasmilit. tako da ga mava zaenkrat kar v naročju, kako bo pa ko bo zrasla pa ne vem. treba bo oprtnik pa privezat zadaj, druge najbrž ne bo.


Dobro da si nista omislila kakšnega večjega psa, če se že temu pustita okrog prenašat. Pa naj se dere, bo že nehal, samo ne k njemu letet vsakič k se oglas.

Sploh morš pa postopoma psa navajat na box (kletko ali pa plastičnega) naj mu bo z
zavetje na pa prisila. Najprej ga naštimaš v stanovanju in mu not postelješ, njegovo ležišče pa umakneš. Bo že pogruntal da je prov fajn bit v boxu. Ko mu ni problem bit v boxu ga pa še zapreš not.

Naša opica se je na zadnjem sedežu dost bol počutla v boxu kot pa na oprsnici in pasu. Zdej k je karavan bo pa dobila alu box po meri, da se max izkoristi prtlažnik.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Napisal/-a vugy Če jul 17, 2008 7:54 am

heh...mi po smo pred štirinajst dnevi pripeljali psa labradorca, ki je zelo miren in že učen......in se rad vozi.....jas imam karavana pes ko se pela vedno leži v prtljažniku.........pa do zdaj niti pomislil nisem na mrežo...samo izgleda bi jo bilo vseeno pametno nabavit.......zdaj pa:

Kje se da to kupit, da bi pasalo direktno kot original v avto...pa nebi rad na pooblaščenem dajal neke vlke dnare????

ker tiste na mimovrste itd. so univerzalne :D

Aham...imam passata 35i, model 4B
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če jul 17, 2008 8:12 am

Pri nas pa imamo mrcino 55 kg (psica) pa dam na zadnje zice deko pa se ravno čez celo klop lepo raztegne. Velikokrat pa jo daje radovednost pa kar sedi pa čez zadnjo šipo gleda, najbolj se ji dopade, če se kdo zadaj pelje, da ima kaj za gledat. Če pa se noče kar uležt pa malo zabremzaš, ko jo hoče iz sedeža vrečt se pa hitro bolj stabilizira in se uleže :D Res so pa malo problemi z dlakami sploh takrat, ko se dlje časa ne vozi in hoče met sprednje tace na tleh z glavo pa med prednjimi sedeži ;)
Je pa to psica, ki se pelje pa ni važno s čim, samo da se vozi pa ni važno ali je to traktor, prikolica, tud v šajtergi se vozi sam pokazat ji moreš, da skoči noter :D
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM Če jul 17, 2008 8:22 am

vugy je napisal/-a:heh...mi po smo pred štirinajst dnevi pripeljali psa labradorca, ki je zelo miren in že učen......in se rad vozi.....jas imam karavana pes ko se pela vedno leži v prtljažniku.........pa do zdaj niti pomislil nisem na mrežo...samo izgleda bi jo bilo vseeno pametno nabavit.......zdaj pa:

Kje se da to kupit, da bi pasalo direktno kot original v avto...pa nebi rad na pooblaščenem dajal neke vlke dnare????

ker tiste na mimovrste itd. so univerzalne :D

Aham...imam passata 35i, model 4B


Jaz imam original mrežo (sem dal za njo takrat enih 90€ (za Citroena C5 break), če se ne motim, kar je FUL DRAGO), samo je kovinska mreža in je fiksna, kar se mi zdi boljše (tisti, ki imajo to že v dodatni opremi imajo takšno mrežo za zvit).

Drugač pa sem pogledal na ena-a (za zainteresirane), potovalni box Atlas CAR (100x60x66) pride 121€ , malo manjši pa 90,18€

Kovinski zložljiv transporter (največji)
pride 98€

varovalna ograja (univerzalna)
pride 47,03€

varovalna ograja (univerzalna) z 2 elementi
pride 44,90€ (zgleda malce slabše od zgoraj navedene ograje)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron Če jul 17, 2008 10:49 am

Uf, kako lahko psa vozite v avtu? :ue Povsod polno dlak, sline!

pes je za zunaj, ne pa za v avto ali hišo/stanovanje!
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Če jul 17, 2008 12:12 pm

RedBaron je napisal/-a:Uf, kako lahko psa vozite v avtu? :ue Povsod polno dlak, sline!

pes je za zunaj, ne pa za v avto ali hišo/stanovanje!


Dlaka, slina? Mogoče pri tvojem psu... :D Sicer pa, nekje ga moreš vozit?!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jul 17, 2008 12:55 pm

RedBaron je napisal/-a:Uf, kako lahko psa vozite v avtu? :ue Povsod polno dlak, sline!

pes je za zunaj, ne pa za v avto ali hišo/stanovanje!


Pri nas je pes stalno z nama, kamorkoli greva in živi z nama v hiši. Ne vem zakaj nebi?

A si ti tudi en izmed tistih, ki je 100% prepričan, da psi jedo kosti in da se od njih najedo?
Old subarus never die, they just get faster!
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Napisal/-a vugy Če jul 17, 2008 1:49 pm

Če psa redno počešeš sploh ne pušča dosti dlak....vsi psi se tui ne slinijo...pa mimogrede v prtljažniku imam eno koco na tleh drugje pa se itq ne giblje po avtu...in jo stepem če je že od dlak :lol:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če jul 17, 2008 1:55 pm

prenosni sesalec je rešitev za pse
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Če jul 17, 2008 1:56 pm

RedBaron je napisal/-a:Uf, kako lahko psa vozite v avtu? :ue Povsod polno dlak, sline!

pes je za zunaj, ne pa za v avto ali hišo/stanovanje!


Glej, če nimaš konkretnega nasveta, razen tega, da naj človek psa pač ne vozi v avtu, je vseeno, če si tiho.
Jaz tiste univerzalne rešetke in mreže odsvetujem, razen če ti kdo z enakim avtom priporoči konkreten model, ki se njemu obnese.
Psu bi moralo biti v boksu načeloma čisto fajn, sploh če ga navadiš od majhnega. Da mu je neudobno, je samo predsodek.

Pes v naročju - kaj pa, če boš sam v avtu? Pa vseeno je dobro upoštevat, da je kdaj treba na ful zabremzat ali da se zgodi nesreča, ni treba, da je kaj hudega. Če pes ni nekje fiksiran, ga bo razmetalo po avtu, tista 55-kg psica bi te pa itak ubila, če ti prileti v glavo. Veš kaka sila je to!
Protonika ima bullbar.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če jul 17, 2008 2:04 pm

Ja je še nažalost veliko takih, ki mislijo, da je pes za na ketno pa boh ne daj za kam drugam. Pri nas je pes kot član družine. Pri veliko ljudeh pa jim pes predstavlja kot ena žival, ki more lajat, da lisice nagaja, ponavadi pa tak potem ne laja kaj dosti, saj ne more, ko pa nima nobene volje do življenja, če pa ga v tej vročini po možnosti še kje na soncu zapnejo za en kos verige, ki bi bila bolj primerna za kakega bika.
Naša psica je najbolj srečna, ko grmi, da se skrije pod mizo ali pa najmanjši kot ki ga najde. Ob nevihtah je največkrat kar v bajti, drugače pa zunaj spi pa pridno goni lisice pa zlovene mačke :lol: Včasih je bila ponoči pripeta, zdaj je pa kar prosta in imamo mir pred mačjim zavijanjem okrog bajte, prej pa ni bilo mira čeprav je lajala kot nora, maček je ne šmirgla, ko vidi, da ne more blizu :x
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM Če jul 17, 2008 7:05 pm

Psa na ketno? Pred bajto? Pa saj nisi normalen, če to zahtevaš od boge živali. Moj cucek je kratkodlak in če ga dam ven, je tako kot da bi tisti, ki to misli moral v gatah spat pod milim nebom!
Moj pes je družinski član in gre povsod z menoj (z nami je prepotoval že na tisoče kilometrov in dostikrat je bil tudi on razlog za potovanje - npr. razne razstave po svetu).
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron Če jul 24, 2008 8:14 pm

pes nikakor ni za na ketno, pol ga raje nimam!

Ampak družinski član pa tudi ne more bit, ker je pa le treba ločit med živaljo in človekom!! Se vam ne zdi???

Jaz mam rad pse, ampak kušnem ga pa ravno ne ko pridem domov, pa tudi v bajto nima vstopa! - garaža še, ostalo pa ne!
 
Uporabniški avatar
Rain
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Pe nov 29, 2002 11:00 pm
Kraj: Tržič

Napisal/-a Rain To jul 29, 2008 12:22 pm

adis je napisal/-a:prenosni sesalec je rešitev za pse


in kako bos psa stlacil v sesalec? :roll:
Slika
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Napisal/-a vugy To jul 29, 2008 12:54 pm

Rain je napisal/-a:
adis je napisal/-a:prenosni sesalec je rešitev za pse


in kako bos psa stlacil v sesalec? :roll:


:har :har :rofl :rofl :rofl :rofl :P
 
Uporabniški avatar
NaceM
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Po feb 04, 2008 1:24 am

Napisal/-a NaceM To jul 29, 2008 12:58 pm

Moj cucek spi v spalnici (na posteljo pa sam noče) in ker živimo v stanovanju, tudi ne razumem, kako bi ga zunaj pustil...
 
lfc-fan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jul 15, 2008 1:11 am

Napisal/-a lfc-fan To jul 29, 2008 1:01 pm

Sem prišel iz dopusta in vidim, da se je tema kar razvila.
Gre za psa pasme Beagle in avtomobile navedene v prvem postu. Hvala za vse podane informacije in predloge.
 
vesnasan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne dec 25, 2016 9:41 am

Re: Prevoz psa v avtomobilu

Napisal/-a vesnasan Ne dec 25, 2016 9:51 am

Pomembno je tudi, da je varnostni pas za psa varen in da se med vožnjo ne strga, ker potem nismo naredili nič. Mogoče se izogneš kazni, psa pa še vedno vrže čez vetrobransko steklo... Mi imamo tega: http://www.sleepypod.si/ - varnostni pas je prestal vse teste trčenja in je zakon! Zelo zadovoljni, da je kuža med vožnjo varen enako kot mi! :)
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Prevoz psa v avtomobilu

Napisal/-a metor Ne dec 25, 2016 3:59 pm

Reklama?
Don't worry, be happy ;)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov