Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
luxi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne feb 26, 2012 8:34 am

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a luxi Ne feb 26, 2012 8:38 am

Ali lahko kdo zrihta navodila za passat 1998, 1.9tdi, jih nisem dobil zraven, na netu jih pa tut ni, oz. niso prosto dostopna.
Hvala
LP
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc
 
luxi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne feb 26, 2012 8:34 am

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a luxi Ne feb 26, 2012 11:38 am

mihaing je napisal/-a:http://lmgtfy.com/?q=vw+passat+b5+manual

100 x hvala! nisem vedu da je treba guglat za b5!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a DePalmo Sr mar 07, 2012 1:13 am

Vsa (ok, skoraj vsa :)) uradna navodila za Peugeote v večih jezikih:

http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/
 
MarkoSiroki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:29 pm
Kraj: Ljubljana

Ford Focus Mk1 (letnik 2000) service manual

Napisal/-a MarkoSiroki Ne mar 18, 2012 7:32 pm

Spostovani!

Ima kdo mogoce .pdf izvedbo service manuala za Ford Focus Mk1 (letnik 2000)? Pozabil sem povedati, da predvsem potrebujem elektricne sheme!

S spostovanjem,
M.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a TrijoAdijo Po mar 19, 2012 3:54 pm

MarkoSiroki je napisal/-a:Spostovani!

Ima kdo mogoce .pdf izvedbo service manuala za Ford Focus Mk1 (letnik 2000)? Pozabil sem povedati, da predvsem potrebujem elektricne sheme!

S spostovanjem,
M.


Menda ne bom prekršil kakšnega pravila, če objavim tale link: http://www.torrentreactor.net/torrents/ ... 04-DVD-ISO

To je manual za tvojega forda (pa še za ene par drugih). Notri imaš vse....električne sheme, raznorazne specifikacije, navodila, kak se razstavi/sestavi določen sklop..itd...
Zadnjič spremenil TrijoAdijo, dne To mar 20, 2012 11:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
MarkoSiroki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:29 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a MarkoSiroki To mar 20, 2012 5:22 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
MarkoSiroki je napisal/-a:Spostovani!

Ima kdo mogoce .pdf izvedbo service manuala za Ford Focus Mk1 (letnik 2000)? Pozabil sem povedati, da predvsem potrebujem elektricne sheme!

S spostovanjem,
M.


Menda ne bom prekršil kakšnega pravila, če objavim tale link: Ford-TIS-2004-DVD-ISO

To je manual za tvojega forda (pa še za ene par drugih). Notri imaš vse....električne sheme, raznorazne specifikacije, navodila, kak se razstavi/sestavi določen sklop..itd...
Hvala za pomoc, ampak tole ni link. :D Drugace pa res hvala, bom poiskal po netu sedaj, ko vem, kako se stvari rece ...
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 739
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a ChuckNorris To mar 20, 2012 5:34 pm

Rabil bi slovenska navodila za ford fusion letnik 2003, če se slucajno komu svita kje jih dobiti..
hvala
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a TrijoAdijo To mar 20, 2012 11:03 pm

MarkoSiroki je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:
MarkoSiroki je napisal/-a:Spostovani!

Ima kdo mogoce .pdf izvedbo service manuala za Ford Focus Mk1 (letnik 2000)? Pozabil sem povedati, da predvsem potrebujem elektricne sheme!

S spostovanjem,
M.


Menda ne bom prekršil kakšnega pravila, če objavim tale link: http://www.torrentreactor.net/torrents/ ... 04-DVD-ISO

To je manual za tvojega forda (pa še za ene par drugih). Notri imaš vse....električne sheme, raznorazne specifikacije, navodila, kak se razstavi/sestavi določen sklop..itd...
Hvala za pomoc, ampak tole ni link. :D Drugace pa res hvala, bom poiskal po netu sedaj, ko vem, kako se stvari rece ...


A jbg...zgleda da je prišlo do neke napake...al kaj jest vem. vglavnem, je popravljeno
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
MarkoSiroki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:29 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a MarkoSiroki Sr mar 21, 2012 5:43 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
MarkoSiroki je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:
MarkoSiroki je napisal/-a:Spostovani!

Ima kdo mogoce .pdf izvedbo service manuala za Ford Focus Mk1 (letnik 2000)? Pozabil sem povedati, da predvsem potrebujem elektricne sheme!

S spostovanjem,
M.


Menda ne bom prekršil kakšnega pravila, če objavim tale link: http://www.torrentreactor.net/torrents/ ... 04-DVD-ISO

To je manual za tvojega forda (pa še za ene par drugih). Notri imaš vse....električne sheme, raznorazne specifikacije, navodila, kak se razstavi/sestavi določen sklop..itd...
Hvala za pomoc, ampak tole ni link. :D Drugace pa res hvala, bom poiskal po netu sedaj, ko vem, kako se stvari rece ...


A jbg...zgleda da je prišlo do neke napake...al kaj jest vem. vglavnem, je popravljeno
Ja hvala res!!! Samo sedaj pa imam racunalniski problem - Vsebine tega DVDja ne morem instalirati pod Windows 7, delamo na tem ... :mrgreen: Komaj cakam, da vidim sheme. Namrec, z avtekom sem super duper zadovoljen, vendar, ker je bilo nekaj narobe z alternatorjem (oz. razsmernikom/diodno plosco), je par elektronskih podsklopov slo k vragu. Eno leto iscem spodobnega avtoelektricarja in ga nisem nasel, nato je padla odlocitev, da bom stvar zrihtal sam, tolko stroma pa ze poznam. No in prva naloga je, da usposobim v kabini izbiranje jakosti pihanja venitlatorja. Tukaj je sel termoupor (se vedno mi gre na kozlanje, da sem za usran upor moral odsteti 32 EUR) in stvar se vedno ni delala. Nato sem razdrl kompletno masko, kjer je radio in ugotovil, da je potenciometer za moc pihanja v panelu z 3mi gmubi (izbiranje toplo/vroce, smer pihanja ter moc pihanja) totalno prekurjen, zato sedaj iscem nadomestek le-tega in spet sok - kosta 40 eur (EN HUDICEV POTENCIOMETER?!?!?!?!?!?!?!), dobavni rok 45 dni (a so te nasi servisisi uradni malo zmesani). Ko to popravim, se bom lotil tipke same za vklop klime, saj tudi ne daje kontakta. Nato bom zamenjal lucke v tem panelu, vendar bi namesto belih rad modre in kot naroceno - spet jih nikjer ne najdem. Naslednja faza je zamenjati izbirnik za smer pihanja (to je drugi rotacijski gumb v tem panelu), saj se je zajla strgala in zato lopute ne usmerja vec. Za vse to pa nujno rabim elektricne in mehanske sheme! :mrgreen: Skratka, posla za znoret. :mrgreen:

S spostovanjem,
M.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a TrijoAdijo Sr mar 21, 2012 7:10 pm

In zakaj ne bi za tem materialom pogledal na kakšnem avtoodpadu? (samo ne pri feštajnu :mrgreen: ).

In ja...tisti servis, na katerem si bil...je zmešan. Sam osebno, če že moram it na uradni servis in če talenti v LJ tega nimajo na lagerju, dobim ves material, pa čeprav še tako nemogoč v treh delovnih dneh.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
MarkoSiroki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 18, 2012 7:29 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a MarkoSiroki Sr mar 21, 2012 9:33 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:In zakaj ne bi za tem materialom pogledal na kakšnem avtoodpadu? (samo ne pri feštajnu :mrgreen: ).

In ja...tisti servis, na katerem si bil...je zmešan. Sam osebno, če že moram it na uradni servis in če talenti v LJ tega nimajo na lagerju, dobim ves material, pa čeprav še tako nemogoč v treh delovnih dneh.
Ker sem trenutno brez sluzbe, ze 3 tedne klicem po avtoodpadih in iscem potenciometer, danes sem sel se do enega uradnega Fordovega zastopnika in me je skor vrglo na tla - cena za potenciometer, kratko malo, 50 EUR (z DDV). Nehote sem se zakrohotal, prodajalec me je malce cudno gledal in nato sem odsel. Ta servis me vec ne vidi. Preko koga pa ti dobivas material?

Lp,
M.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 739
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a ChuckNorris Sr mar 21, 2012 9:37 pm

ChuckNorris je napisal/-a:Rabil bi slovenska navodila za ford fusion letnik 2003, če se slucajno komu svita kje jih dobiti..
hvala

bump, anyone? =P
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a TrijoAdijo Sr mar 21, 2012 11:00 pm

MarkoSiroki je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:In zakaj ne bi za tem materialom pogledal na kakšnem avtoodpadu? (samo ne pri feštajnu :mrgreen: ).

In ja...tisti servis, na katerem si bil...je zmešan. Sam osebno, če že moram it na uradni servis in če talenti v LJ tega nimajo na lagerju, dobim ves material, pa čeprav še tako nemogoč v treh delovnih dneh.
Ker sem trenutno brez sluzbe, ze 3 tedne klicem po avtoodpadih in iscem potenciometer, danes sem sel se do enega uradnega Fordovega zastopnika in me je skor vrglo na tla - cena za potenciometer, kratko malo, 50 EUR (z DDV). Nehote sem se zakrohotal, prodajalec me je malce cudno gledal in nato sem odsel. Ta servis me vec ne vidi. Preko koga pa ti dobivas material?

Lp,
M.


Do kako leto nazaj sem še klicaru v LJ na avtomotosvet, kjer možakar prodaja originalne ford dele po bolj ugodnih cenah od pooblaščenega servisa. Zadnje čase pa tistih par neumnosti (brisalci, kakšen šrauf ali dva, kakšen termostat, tesnilo...vglavnev material, katerega cena ni višja od 50€) vzamem kar na pooblaščenem servisu. In če česa servis nima na lagerju in če slučajno tega dela nima niti generalni uvoznik (talent) na lagerju, potem traja tri delovne dni, da del pride v moje roke.

ChuckNorris je napisal/-a:
ChuckNorris je napisal/-a:Rabil bi slovenska navodila za ford fusion letnik 2003, če se slucajno komu svita kje jih dobiti..
hvala

bump, anyone? =P


Poklič na Summit v LJ...Včasih se je za takšno stvar dalo kaj z njimi zmenit.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
DJ_MiheC
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne okt 29, 2006 11:22 am

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a DJ_MiheC Če maj 17, 2012 9:34 am

Prosil bi, če mi lahko kdo najde navodila (service manuals) za renault scenic 3, laguna 3 in r4 :)
 
devetka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 14, 2012 9:59 am

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a devetka Če jun 14, 2012 10:12 am

Spoštovani,

potrebujem navodila za ford mondeo 2.0 tdci (karavan) 2008 titanium
pregledala vse prispevke in linke, pa nič.
Mi lahko kdo pomaga?
Hvala
 
demah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po mar 22, 2010 10:10 am

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a demah Pe jun 29, 2012 7:47 pm

Pozdravljeni,rabiu bi navodila za uporabo za VW Passat 2.0 Tdi letnik 2007,hvala,LP demah
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a erixon Sr jul 04, 2012 9:20 am

Pri praznenju omar se je našla knjiga Jetzt helfe ich mir selbst, Dieter Korp za VW Golf II oz. Jetta II in sicer za motor 1.6 l oz. 1.8 l (bencin, brez dizla ali syncra). Knjiga je namenjena popravilu oz. vzdrževanju vozila v lastni režiji.

Več na spodnjem linku:

http://www.kfz-buecher.de/?menu=shop&ty ... showdetail

Knjigo seveda podarjam. Želje prosim na zs. Sem pa iz Savinjskih koncev.

LP
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
velikib
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jun 15, 2012 9:46 pm

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a velikib Pe jul 06, 2012 4:31 pm

Pozz. Potreboval bi slo navodila za audi a4 2008 letnik. Mi lahko kdo pomaga? Hvala lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navodila za osebne avtomobile

Napisal/-a MacTron Če jul 12, 2012 10:48 pm

velikib je napisal/-a:Pozz. Potreboval bi slo navodila za audi a4 2008 letnik. Mi lahko kdo pomaga? Hvala lp

Celotna navodila v originalu (ENG): tukaj
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: format, zrmkf in 36 gostov