Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
manco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:57 pm

Kvaliteta goriva

Napisal/-a manco Po apr 27, 2009 6:53 pm

Imamo Škodo Fabio 1.4MPi.Motor ni ne vem kakšen biser najnovejše tehnologije.Že od začetka se nam je večkrat prižigala lučka za napako na elektronskem vžigu.Na servisu so dejali ,da pač je to težava teh vrst motorjev,namreč da je elektronika prenatančna za to vrsto motorja ali nekaj podobnega.Z ženo smo ugotovila,da se lučka prižge oz. ugasne ponavadi potem ,ko gremo na črpalko.Čedalje bolj se mi dozdeva,da je vzrok prižiganja alarmne lučke,neenakomerna ali bolj rečeno slaba kvaliteta določenih sarž goriva.Zanima me,če ima še kdo podobne težave oziroma če je moja "diagnoza "pravilna.Še to bi dejal,da je na žalost Petrol v naši okolici edini s svojimi črpalkami in praktično ostale črpalkarje ne uporabljamo,da bi preverili,če imajo res boljše gorivo,kot nekateri menijo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po apr 27, 2009 6:59 pm

petrola se treba izogibat......(enako je sosedu delala octavija 2.0 115km) ...odkar na omw-ju "stotko" tanka problemov ni...

P.S če nimaš druge možnosti kot petrol, potem se izogibaj 95 oct. - prešaltaj na 98.....(101%-no bo boljš....)
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Po apr 27, 2009 7:01 pm

če se da tankaj na omw ali agip. drugače pa na petrolu obvezno 98.
 
manco
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:57 pm

Napisal/-a manco Po apr 27, 2009 7:12 pm

Torej če je v gorivu res razlika,bi se jo po mojem laičnem mnenju morala ugotoviti z kemično analizo.Namreč če nam Petrol prodaja za isto ceno slabše gorivo kot ostali,nas na nek način goljufa.Seveda pa je možno,da so naši standardi za 95 oktansko gorivo tako ohlapni,da pač kvaliteto držijo spodnji meji dovoljenega.Predvsem me moti,da se problemi pojavijo občasno,kar mei še potrjuje mojo tezo,da so razlike v saržah ali pa je bencin na kakšen drug način "krščen".Na "naši"črpalki so namreč nekateri v plastenki namesto aditiva za disel gorivo našli običajno nafto(take so govorice).
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 Po apr 27, 2009 7:16 pm

Meni se sicer lučka za napako ni prižigala, ampak se je prižigala za kao napako katalizatorja, da je preveč co2 izpusta. Na koncu sem ugotovil da se mi je prižigala zaradi nafte. 2x se je zgodilo po Agipu (Rudnik), od takrat se ga izogibam. Dvakrat tudi na petrolu ampak sta bili manjši črpalki, kjer ni tolk prometa.
Zdej skoz hodim na omw pa na par petrol črpalk kjer je res velik prometa in s tem tudi ''sveže'' gorivo. Od takrat mi avto nič ne jamra. Pa kolikor vidim agip nima spet toliko prometa, ker nista na dobrih lokacijah, po tem je tudi sklepat da jim nafta dalj časa stoji.
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Po apr 27, 2009 8:17 pm

agip naj bi bil med kvalitetnejšemi, tudi osebno vedno tankam na agip.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Po apr 27, 2009 8:38 pm

omw pa petrol dobijo gorivo iz istih rezervoarjevm tko da ne vem kje bi nastala razlika :roll:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po apr 27, 2009 8:59 pm

kolesar je napisal/-a:omw pa petrol dobijo gorivo iz istih rezervoarjevm tko da ne vem kje bi nastala razlika :roll:

malo "morgen".......
p.s a nisi že mal tečen s tem?

OMV-jeva "stotka" se vozi direkt iz Avstrije.......nafto tankajo v Kopru(včasih) iz istih rezervoarjev, vendar cisterne nato zavijejo vsaka na svojo stran, ker primešajo dodatke_in v tem je "point".....in v petrolovi nafti je vedno več bio dizla, kot v ostalih...
..in še enkrat; petrol je za en k....
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Napisal/-a kiki13 Po apr 27, 2009 9:03 pm

Ko so naredili molovo črpalko pri nas, smo se smejali tistim, ki so hodili tja tankat. Sedaj imajo zelo veliko prometa, baje pa tudi zelo kvalitetno nafto in bencin (v delu sem prebral, da naj bi na madžarskem imeli eno izmed najsodobnejših rafinerij surove nafte v evropi in posledično tudi zelo kvalitetne derivate). Sam tudi hodim na mol, pa sem zelo zadovoljen. Kakšne izkušnje imate vi z to črpalko?
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Napisal/-a ironmaiden Po apr 27, 2009 9:16 pm

Sem tankal samo enkrat na MOL-u,pa nikdar več.Bilo pa je v Rogaški Slatini.
Tankal sem polhen kestel(polo 1.0).Avto mi je cukal na veliko,tako da sem komi čaku da ga skurem.Nikoli nisem imel probleme s tem oz. tudi potem ko sem skuril tank.Samo takrat!
Iz moje strani -razočaran
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po apr 27, 2009 9:40 pm

Jaz sem v preteklosti tankal na Petrolu i se je izkazalo, da vlivajo notri vodo, ker mi je cuknil avto na vsakih 100 km ene trikrat...ne bom povedal kater petrol, potem pa sem začel hodit na druzga in napake so čudežno izginjale, ampak še vedno petrol.
Točim tam, kjer imam najbližje, čeprav na Brezovc je OMV.

Vsi pa pravijo, da bejš stran od Petrola toč na Agip.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Po apr 27, 2009 9:40 pm

Zakaj si vsi skupaj ne kupite Hyundai. Natankal sem že vse iz vseh Znamk črpalk v sloveniji, hrvaški (znana po total CRAP benzu razen TIFON črpalk), italiji pa nikoli niti enega samega problema :P

-Drugače pa ja 98 je že po osnovi čistejši benz od 95 verzije, tako da probajta z ženo ;)
-Mogoče kak filter za benz zamenjat; malo "pretiščat" na AC....
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
HuskY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Sr jun 04, 2003 3:10 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a HuskY To apr 28, 2009 6:32 am

abcabc je napisal/-a:Jaz sem v preteklosti tankal na Petrolu i se je izkazalo, da vlivajo notri vodo, ker mi je cuknil avto na vsakih 100 km ene trikrat


Nč ne vlivajo vodo, samo ne pucajo redno rezervoarjev in posledično ostane več vode v njih, katero pol dobiš zraven v tank!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban To apr 28, 2009 6:57 am

Pred leti sem mel tud jst fabio 1.4 pa sem vedno tankal na petrolu 95 oktanca in nisem imel nikol nobenih problemov. In tud zdej golfa tankam na petrolu z 95 oktancem pa tud nimam nobenih težav, sem probu tud na omw in unesu (točijo agip bencin), pa sem pogruntu, da če tankam petrolov benz naredim več km kot pri ostalih dveh. Hecn :?
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Napisal/-a pocesnkII To apr 28, 2009 7:18 am

hm hecno tukaj da vsi hvalite OMW jaz sem mel pa ravno obratno situacijo. doma smo kupl novo meco (sprinter) in takoj tankali na omw (dizla) pripeljemo domov avto deloval super. zjutaj pa nc. avto ni vzgal. :roll: na servisu so ugotovil da je bla kako voda v rezevoarji. zadeva se je ponovila vsakic ko smo tankali na omw (4-5krat) potem smo presaltali na petrol in teh tezav ni bilo več. zdej nevem v cem je tezava samo moja izkusnja kaze ravno nasprotno z vaso. :roll:
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 To apr 28, 2009 7:43 am

Kot so nekateri že napisali. Osnovno gorivo je več ali manj isto, saj je v Srminu (Koper) skladišče naftnih derivatov od koder tankajo vsi trgovci z nafto. Razlike nastanejo v aditivih, ki ima vsaka blagovna znamka svoje. Največ težav pa nastaja pri tankanju zaradi slabo vzdrževanih bencinskih servisov. Vsako gorivo vsebuje majhen procent vode. Če gorivo stoji dovolj časa se voda počasi nabira na dnu cisterne. Z leti pa se nabere toliko da lahko ob kakšnem tankanju potegne tudi del vode. Vendar sodobne točilne naprave imajo tudi filtre ki preprečujejo da bi tankali vodo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica To apr 28, 2009 8:16 am

tolikokrat predebatirana tema s neskoncno nasprotnimi mnenji tko da moje mnenje da velikih razlik ni...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 To apr 28, 2009 8:20 am

sašo5 haha,tudi pri OMW je vedno več biodizla,ker poznam enega izmed šoferjev ki dostavlja nafto za OMW ;) drugače pa se sam izogibam PETROL-u,pa hodim še vseeno k OMW tankat ali pa k AGIP.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 To apr 28, 2009 10:04 am

Kaj pa črpalke 24/7, ima kdo izkušnje? Gorivo naj bi jim dobavljal prav MOL... Sam tankam sicer na Agip-u, kjer naj bi vozili gorivo direkt iz Italije.

Sicer pa a ni nekdo enkrat govoril oz. imel kao insiderske informacije, da je bistvena razlika med Petrolom in OMW-jem v tem, da naj bi Petrol dobival starejše gorivo iz državnih rezerv, medtem ko naj bi OMW dobival bolj sveže gorivo, v osnovi pa gre pri obeh za enako gorivo iz istih cistern? :?
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW To apr 28, 2009 10:11 am

Patrik_A3 je napisal/-a:sašo5 haha,tudi pri OMW je vedno več biodizla,ker poznam enega izmed šoferjev ki dostavlja nafto za OMW ;) drugače pa se sam izogibam PETROL-u,pa hodim še vseeno k OMW tankat ali pa k AGIP.

Ki te je omw?
Poznam samo omv :lol: :P

Drugace pa sam najveckrat tankam pri tusu ;) In vedno 95, ker ni nekih obcutnih razlik med 95 in 100
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov