Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Pe jun 05, 2009 7:56 pm

Cross: se ti ne zdi, da bi olajšu drugim to predvidevanje tko da bi signaliziru svoj premik? sej vem da nisi pol tak "jack" k daš žmigavc po pravilih sam vseen :lol: predvidevaš lahko, ne morš pa brat misli drugim...
 
zajbel
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Po sep 08, 2008 11:28 am

Napisal/-a zajbel Ne jun 07, 2009 8:53 am

asfalt je napisal/-a:PS2:Aja pa imamo še eno skupino frajerjev,ko se npr.nekje cesta zoža v en pas recimo levi v desnega(delo na cesti) se jih najde eno par,ki imajo še kakšnih 100m do zapore in ga veselo žgejo v upanju,da te prehiti(beri izsili) in pride pred tabo.Jaz,če vidim koga,da ima tak namen mu ene 200m pred zaporo zaprem pot(se postavim po sredini pasu oz.bolj levo-vozim kombi) Ko te J..e!

Ti priporočam, da osvežiš znanje prometnih pravil. Predvsem tisti del, ki govori o sistemu zadrge.
 
zajbel
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Po sep 08, 2008 11:28 am

Napisal/-a zajbel Ne jun 07, 2009 8:55 am

Cross je napisal/-a:Kako ste tukaj vsi pridni, če je vse to res kar pišete. Jaz dajem žmigovc le ko je to res potrebn, pač ko se nekam vrivaš oziroma res rabiš opozorit nekoga da greš pred njega, da bom pa med temi penzionerji vsako stvar signaliziru pa sploh ni realno. Kot prvo zato ker imam roko na vrhu volana in to zato ker mi je tako najboljši občutek med vožnjo plus da za večino primerov iz vidika varnosti to ni potrebn. Vsaka čast vem vsem ki skos žmigate sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla. Raje naj se ljudje mal načijo predvidevat pa zravn mal bl dinamčn vozt al pa se vsaj umakn. Torej naj povem da uporabljam žmige, a le ne vsakič ko mislm volan obrnt. No tok o tem.

A si ti tudi drugače tak velik egoist in se ti dobesedno j.... za druge? Ker v prometu si, glede na to, da smernik uprabljaš samo za lastne potrebe, ko te mora nekje nekdo spustit. Da bi pa s tem komu drugemu pomagal, je pa zate že prehudo, a ne? Ampak lepo bi bilo, da kdaj pomisliš še na druge, ne pa samo na svojo rit!
 
Uporabniški avatar
Cross
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr jun 01, 2005 11:27 am

Napisal/-a Cross Ne jun 07, 2009 10:54 am

Ah dejte no, in zdej sem največa baraba zato ker ne dajem za vsako stvar žmige al kaj. Zajbel prosim te lepo, sam na podlagi tega pa ne moreš sodit kakšen človek sem, ko bi ti vedel koliko ljudi sem že spustil ki jih drugi niso, jih še čakal da so mel frej, se umaknil, preprečil nesrečo itd. tako ne bodi glasen preveč. Jaz sem čisto povprečen kar se tiče dajanja žmigov, samo kle ste se obesl eni striktneži k ga date tut če ste sami na cest. Me zanima če upoštevate tut ostale predpise tako dosledno. Bi reku.
Supression!
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Ne jun 07, 2009 1:19 pm

EDIT: mah brezveze
Zdaj že objavlam občasno
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Napisal/-a Sriple Tix To jun 09, 2009 5:44 am

Sriple Tix je napisal/-a:Nop, "sportna voznja".
Ena roka vrh volana, druga polozena na sredinski naslon (glava med prednjima sedezema) in tako zmanjka okoncin za rocico smernikov.

Cross je napisal/-a:Kako ste tukaj vsi pridni, če je vse to res kar pišete. Jaz dajem žmigovc le ko je to res potrebn, pač ko se nekam vrivaš oziroma res rabiš opozorit nekoga da greš pred njega, da bom pa med temi penzionerji vsako stvar signaliziru pa sploh ni realno. Kot prvo zato ker imam roko na vrhu volana in to zato ker mi je tako najboljši občutek med vožnjo plus da za večino primerov iz vidika varnosti to ni potrebn. Vsaka čast vem vsem ki skos žmigate sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla. Raje naj se ljudje mal načijo predvidevat pa zravn mal bl dinamčn vozt al pa se vsaj umakn. Torej naj povem da uporabljam žmige, a le ne vsakič ko mislm volan obrnt. No tok o tem.

Malce pozno, a vseeno.
Potrditev moje teze "sportskega vozaca" s premalo okoncinami za nakazovanje spremembe smeri. Ceprav vemo, kako ti v soli dobre voznje (ali dirkaske, ki sem jo opravil se pred tem) instruktorji postavijo roke na volan.
 
Uporabniški avatar
Senad
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr mar 28, 2007 4:49 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Senad To jun 09, 2009 6:03 am

Sriple Tix je napisal/-a:
Sriple Tix je napisal/-a:Nop, "sportna voznja".
Ena roka vrh volana, druga polozena na sredinski naslon (glava med prednjima sedezema) in tako zmanjka okoncin za rocico smernikov.

Cross je napisal/-a:Kako ste tukaj vsi pridni, če je vse to res kar pišete. Jaz dajem žmigovc le ko je to res potrebn, pač ko se nekam vrivaš oziroma res rabiš opozorit nekoga da greš pred njega, da bom pa med temi penzionerji vsako stvar signaliziru pa sploh ni realno. Kot prvo zato ker imam roko na vrhu volana in to zato ker mi je tako najboljši občutek med vožnjo plus da za večino primerov iz vidika varnosti to ni potrebn. Vsaka čast vem vsem ki skos žmigate sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla. Raje naj se ljudje mal načijo predvidevat pa zravn mal bl dinamčn vozt al pa se vsaj umakn. Torej naj povem da uporabljam žmige, a le ne vsakič ko mislm volan obrnt. No tok o tem.

Malce pozno, a vseeno.
Potrditev moje teze "sportskega vozaca" s premalo okoncinami za nakazovanje spremembe smeri. Ceprav vemo, kako ti v soli dobre voznje (ali dirkaske, ki sem jo opravil se pred tem) instruktorji postavijo roke na volan.


taki so se hujsi v nekaterih primerih, ker mislijo da so boga primili za muda, ker je opravo neki tečaj oz ispit, al kak temu praviš ...
67,0420305 Vseh statistik ni natančnih.
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 To jun 09, 2009 6:57 am

Tudi jaz se trudim dajati smernike vedno in povsod, bedno mi pa je ko si zadnji v koloni da boš deval vse 4, sploh podnevi, ponoči je druga pesem.

Tisti, ki ne da smerokaza dobi orng trobo od mene, ravno včeraj je bil eden pacient. Pa v krožnem bi tudi morali devati bolj pogosto smerokaze ampak to ne moreš nič, če so delali izpite 20 let nazaj in niti ne vedo kaj je to sploh krožni promet.

Aja pa prvo je smerokaz, šele nato bremzanje Very Happy
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Napisal/-a Sriple Tix To jun 09, 2009 8:41 am

@Senad
Nikjer ne omenjam nikakrsnega tecaja ali izpita, niti koga drzim za dolocen organ. Opravil sem solo varne voznje in nekaj lekcij osnovnih prvin dirkastva na Grobniku, kar v prometu najverjetneje nikomur ne more skoditi.
Ce se vrnem nazaj na temo, pa pisem le o polozaju rok med voznjo, ki (vam?) "sportskim vozacem" onemogoca nakazovanje spremembe smeri z ustreznimi znaki.
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos To jun 09, 2009 10:55 am

Technologic je napisal/-a:To pa prvič čujem da je treba dat smerokaz ko zavije prednostna cesta. Do zdaj ga nikol nisem.


Prednostna je ravno tako križišče, zato daješ smernik.
 
Uporabniški avatar
Senad
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr mar 28, 2007 4:49 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Senad To jun 09, 2009 11:38 am

Sriple Tix je napisal/-a:@Senad
Nikjer ne omenjam nikakrsnega tecaja ali izpita, niti koga drzim za dolocen organ. Opravil sem solo varne voznje in nekaj lekcij osnovnih prvin dirkastva na Grobniku, kar v prometu najverjetneje nikomur ne more skoditi.
Ce se vrnem nazaj na temo, pa pisem le o polozaju rok med voznjo, ki (vam?) "sportskim vozacem" onemogoca nakazovanje spremembe smeri z ustreznimi znaki.



ni bilo mišljeno direkt tebe, ampak očitno si se najdel v mojem postu, kar je razvidno iz tvoje reakcije.

Vam sportskim vozacem? haha, ja verjetno ga z dizlom pune dirkam po mbju in okolici...
67,0420305 Vseh statistik ni natančnih.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Napisal/-a Sriple Tix To jun 09, 2009 12:14 pm

Senad je napisal/-a:
Sriple Tix je napisal/-a:
Sriple Tix je napisal/-a:Nop, "sportna voznja".
Ena roka vrh volana, druga polozena na sredinski naslon (glava med prednjima sedezema) in tako zmanjka okoncin za rocico smernikov.

Cross je napisal/-a:Kako ste tukaj vsi pridni, če je vse to res kar pišete. Jaz dajem žmigovc le ko je to res potrebn, pač ko se nekam vrivaš oziroma res rabiš opozorit nekoga da greš pred njega, da bom pa med temi penzionerji vsako stvar signaliziru pa sploh ni realno. Kot prvo zato ker imam roko na vrhu volana in to zato ker mi je tako najboljši občutek med vožnjo plus da za večino primerov iz vidika varnosti to ni potrebn. Vsaka čast vem vsem ki skos žmigate sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla. Raje naj se ljudje mal načijo predvidevat pa zravn mal bl dinamčn vozt al pa se vsaj umakn. Torej naj povem da uporabljam žmige, a le ne vsakič ko mislm volan obrnt. No tok o tem.

Malce pozno, a vseeno.
Potrditev moje teze "sportskega vozaca" s premalo okoncinami za nakazovanje spremembe smeri. Ceprav vemo, kako ti v soli dobre voznje (ali dirkaske, ki sem jo opravil se pred tem) instruktorji postavijo roke na volan.


taki so se hujsi v nekaterih primerih, ker mislijo da so boga primili za muda, ker je opravo neki tečaj oz ispit, al kak temu praviš ...


Najbrz sem se res nasel v tvojem postu, saj si me citiral...

In se enkrat preberi, kaj mislim s "sportskimi vozaci", kajti pri moji obrazlozitvi tega termina, hitrost voznje ne igra nikakrsne vloge.
 
Dejchov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jul 17, 2009 8:50 am

Napisal/-a Dejchov Pe jul 17, 2009 8:56 am

VIdim, da več al man samo opravičujete svoje nedajanje smerokazov.... Ce obstajajo pravila pa tut ce si sam na cesti jih upostevaj ce ne zarad varnosti pa zaradi tega da ti ne bo potrebno govoriti " ja saj jas se pa trudim" in da naslednjic ko bos malo manj zbran za volonom ne bos "pozabil" da je treba dati smerokaz....

Smerokaz dajam vedno ko spremenim pas, kar pomeni tudi ko se iz prehitevalnega umikam, saj s tem vozniku za mano nakazem da lahko pospeši in me normalno prehiti...
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a format Če mar 26, 2020 7:03 pm

Da obudim staro temo, ki je vedno aktualna. Na spletnem portalu moški svet sem naletel na zanimiv članek:
https://www.moskisvet.com/visoki_obrati ... ravil.html
Koliko je resnice v tem, naj vsak sam presodi.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a limas Če mar 26, 2020 7:12 pm

Množično neuporabo smernikov opažam pri ženskah. V veliko večjem obsegu kot pri moških.
V mestu jih še nekako prenašam, na AC pa so že nevarnost za ostale udeležence. So prava zlata jama za državni proračun, ampak nisem videl, da bi na AC koga ustavili zaradi "žmigavcev".
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a Gosic Če mar 26, 2020 7:41 pm

Jaz jih redno uporabljam. Včasih se sam sebi smejim, ko ni nikogar nikjer in ga enostavno dam pri izvozu, menjavi pasu itd :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a DePalmo Pe mar 27, 2020 8:27 am

Po tem članku sem jaz super inteligenten ... Vedno uporabnim smerokaze in ko vozim se posvetim vožnji in ne drugim 1000 stvarem, odkar imam pa v avtu še prostoročni set, je pa to še toliko lažje. In nikoli nebom zastopil tistih ki med vožnjo brskajo po internetu. Kako jim to uspe?? Meni na kraj pameti ne pade da bi med vožnjo šaril po telefonu.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a Kohec Pe mar 27, 2020 9:52 am

Neuporaba smernikov v krožiščih je postala že kar slovenska folklora. Bi rekel, da tista raziskava o inteligenci kar drži. Prepogosto se dogaja, da čakam pred rondojem in gledam tipa v oči in pričakujem da bo dal žmigavec. Vendar ne, veselo odpelje iz rondoja in se mu j..be za vse ostale, ki stojimo pred rondojem in bi lahko komot in varno zapeljali vanj brez nepotrebnega čakanja.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a vuli So apr 25, 2020 8:54 pm

ja ,nažalost je tko.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Uporaba smerokazov

Napisal/-a limas So apr 25, 2020 9:31 pm

Krožišča in AC. Redko vidim kakšen smerokaz. Ženske voznice so večji problem.

Ampak prometa bo definitivno manj kot v zlatih letih. Upad gospodarske dejavnosti, povečanje brezposelnosti, zmanjševanje potrošnje, izginjanje srednjega razreda... ljudje se ne bodo več kar tako vozikali, ampak bo vsaka uporaba avta premišljen postopek. Izvzet je le JS.

Ljubljana v teh dneh je kot v 70. letih - seveda kar se tiče prometa. Meni deluje dobro. Zrak je čistejši, manj hrupa in stresa...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov