Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Pe maj 22, 2009 2:51 pm

Tudi jaz vedno uporabljam smernik, moti pa me predvsem neuporaba le-tega v krožiščih.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Walker_P Pe maj 22, 2009 3:13 pm

Večinoma jih uporabljam, razn recimo pr izhodih iz krožnega, seveda v primeru, da se noben ne bo vključil na tistem delu v krožnega. AC pa obvezno. Maš pa talente k ne poznajo ne smernike ne luči.
 
SuperSnake
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe maj 22, 2009 1:59 pm

Napisal/-a SuperSnake Pe maj 22, 2009 3:14 pm

Kaj pa pravite na tiste voznike, kateri avtomatsko zavijejo cim prizgejo smerokaz? Jaz sem imel veliko takih primerov.. Se posebej vozniki kamionov... Mislim da je najvazneje vedeti kako stvar uporabiti.. Ob pravem casu na pravem mestu... :roll:
 
Uporabniški avatar
asfalt
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: To maj 27, 2008 6:14 pm

Napisal/-a asfalt Pe maj 22, 2009 4:16 pm

Jaz tudi žmigovce uporabljam vedno in povsod.Ker sem poklicni voznik mi je to nekako prišlo v navado in prav čudno bi se mi zdelo,da bi kdaj ne dal žmigovca.Jst dajem žmigovce avtomatsko podzavestno iz pasa na pas VEDNO pa tudi,če je treba ga dati 50X na razdalji 10km.Zanimivo se mi zdi to,da večina ljudi,ki ne uporablja žmigovcov ali so pa po domač povedan preveč šlampasti vozi ravno boljše avtomobile.Smešno mi je to kakor je nekdo rekel,da človek zavije levo da pa desni žmigovec to sm dostkrat vidu ja.LoL.Na avtomobile bi lahko uvedli tak sistem žmigovovcev,da bi se smerniki avtomatsko vklopili čim bi zavil malo bolj levo ali desno.To sem videl pri igrici NFS Porsche Unleashed :) To je za take nesposobneže,ki jim je malo mar zase in za druge v prometu.
Jaz pa ZNAM uporabljati smernike in to tudi jasno pokažem in se ne sramujem tega :)

PS:interesantno je pa še nekaj,kar mogoče ne spada sem ampak vseeno:Bodite pozorni na avtomobile,ki se vključujejo na avtocesto.Ali se res ne zna 99% ljudi pravilno vključit? Sam pozorno spremljam in vidim,da gre ljudem to zelo težko od rok.Vsi zavijejo na vozni pas,že po skoraj 10 20 metrih.Pa jebote človek glup dej pospeši vsaj na primerno hitrost in se vključi v zadnji tretjini oz.bolj proti koncu pospeševalnega pasu.Jaz grem vedno skoraj do konca pospeševalnega in nato na vozni pas.Drugi očitno(iz prve roke) NE.

PS2:Aja pa imamo še eno skupino frajerjev,ko se npr.nekje cesta zoža v en pas recimo levi v desnega(delo na cesti) se jih najde eno par,ki imajo še kakšnih 100m do zapore in ga veselo žgejo v upanju,da te prehiti(beri izsili) in pride pred tabo.Jaz,če vidim koga,da ima tak namen mu ene 200m pred zaporo zaprem pot(se postavim po sredini pasu oz.bolj levo-vozim kombi) Ko te J..e!Dost se ljudje upajo na cesti in jaz pravim,da se po vožnji točno vidi kdo je kdo,kakšen karakter je in kako visok prag kulture premore.Že z uporabo smernikov se da to pogruntat le,če malo dlje časa voziš za njim in ga opazuješ.Da o meglenkah sredi sončnega dne ne govorimo
:roll:
Divjake s cest !!!
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Pe maj 22, 2009 4:31 pm

asfalt je napisal/-a:PS:interesantno je pa še nekaj,kar mogoče ne spada sem ampak vseeno:Bodite pozorni na avtomobile,ki se vključujejo na avtocesto.Ali se res ne zna 99% ljudi pravilno vključit? Sam pozorno spremljam in vidim,da gre ljudem to zelo težko od rok.Vsi zavijejo na vozni pas,že po skoraj 10 20 metrih.Pa jebote človek glup dej pospeši vsaj na primerno hitrost in se vključi v zadnji tretjini oz.bolj proti koncu pospeševalnega pasu.Jaz grem vedno skoraj do konca pospeševalnega in nato na vozni pas.Drugi očitno(iz prve roke) NE.


Tuki se pa strinjam! Z inštruktorjem sva se enkrat skregala ker sem se priključil na avtocesto z 90 km/h, od takrat naprej uporabljam celoten POSPEŠEVALNI pas. Pa kaj ljudem ni jasno ko se grejo 60 na avtocesto priključit in to pred tovrnjak ki gre dobrih 90-100 km/h. Pa do zdej sem samo dva videl ki sta pospeševala do konca pasu. Sami reskirajo da jih tovrnjak zbije. Potem pa mi hupajo ko jih prehitim na pospeševalnem pasu, edina stvar ki sem jo naredil je pa to da sem ga uporabil.
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Pe maj 22, 2009 4:32 pm

asfalt je napisal/-a:PS:interesantno je pa še nekaj,kar mogoče ne spada sem ampak vseeno:Bodite pozorni na avtomobile,ki se vključujejo na avtocesto.Ali se res ne zna 99% ljudi pravilno vključit? Sam pozorno spremljam in vidim,da gre ljudem to zelo težko od rok.Vsi zavijejo na vozni pas,že po skoraj 10 20 metrih.Pa jebote človek glup dej pospeši vsaj na primerno hitrost in se vključi v zadnji tretjini oz.bolj proti koncu pospeševalnega pasu.Jaz grem vedno skoraj do konca pospeševalnega in nato na vozni pas.Drugi očitno(iz prve roke) NE.

Jap, to je tudi kar pogosto. Zadnjič peljem za tremi avti, vozijo 40, potem pospešijo na pospeševalnem na slabih 60, in hop na voznega. Kaj naj nardim potem, jaz ne bom šel z 50-60 na voznega, ko tam avti mimo vozijo 130+. No, potem sem lepo pospešil in do konca prehitevalnega prehitel vse tri po desni in se z avtocestno hitrostjo lepo vključil na vozni pas. Ne vem zakaj uni niso imeli dovolj prostora.
(Je pa v takih primerih ponavadi samo prvi v koloni kriv, drugi se potem nekako čredno vključijo za njim in so prisiljeni imet tako hitrost kot ta prvi.
 
nikimali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr maj 20, 2009 8:39 pm

Napisal/-a nikimali Pe maj 22, 2009 5:14 pm

vedno kadar spremenis smer je treba dati smernik primeren temu kam zavijas.ko stojis u koloni in si zadnji je vedno treba imeti vse stiri.enkrat se je zgodlo ko sm prletu mal prevec in vidis ze na dalec avto pa nima vseh stirih mislis ok saj pocasi vozi al neki,pa se se malo priblizas pa je prepozno pa nardi paff u ritko.zato so vsi stirje da oni za tabo vidi in ve da je neka ''narobe'' in ve da mora pac zmanjsat hitrost.na avtocesti pa sem naletu tut ze na take kretene ja ko ti na prehitevalni pas zavije brez smernika al pa kar zavije pa moram jaz na bremzo ko fukjen.vsi se neka s temi smerniki ukvarjate,da bi pa kdo na to pomislo kok vozi folk,recimo ko je rudeca lu in se preklopi na zeleno namesto da bi vsi istocasno spelali,ze prvi avto porabi tolko casa da je skor nazaj rdeca in pol se to vlece ko nevem ka.uglavnem ce bos vedno ko bos zavil dal smernik kamor zavijas nebo nic narobe,ce pa pac nebos ker si trmast in si mislis eh saj drugi tudi ne,pa bolse da ne naletis name pa da nebos dal zmigavca,ker pol si ga nafuko pa tut ce sm jaz kriv.
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Pe maj 22, 2009 7:01 pm

Najbolj mi gre na "k...orenjaka", kadar stojim pred rondojem in čakam da zapeljem v njega. Pa čakaš, kolona, pripelje 15 avtov, od tega 1 okoli rondoja, ostali pa ven pri tistem izvozu in vsi brez smernika. Ti pa stojiš ko budala tam :evil: Bi jim v rit zatlačo žmigavce :roll:

Ali pa, ko vozeči pred tabo nenadoma stopi na žlajf pa zavije brez smernika. :? Takemu pol iebem vse po spisku sam pri sebi, ko ga obvozim :lol:

Ali pa še en primer. Stojiš pri zeleni luči na pasu za levo in čakaš nasproti vozečega, da zapelje mimo, ker seveda nima smernika in misliš da gre ravno. Ampak frajer zavije na njegovo desno (mojo levo), kamor mam namen tudi sam it. Pol pa še te gleda tak mutavo ven z avta ko zmaješ z glavo. :lol: Da mi gre na smeh poleg ko vidim tote frise no. :twisted:
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Pe maj 22, 2009 7:24 pm

nikimali je napisal/-a:...da bi pa kdo na to pomislo kok vozi folk,recimo ko je rudeca lu in se preklopi na zeleno namesto da bi vsi istocasno spelali...


To sem jaz naredil enkrat in nikoli več. Speljal sem praktično takoj ko je speljal tisti pred menoj. Nato pa je iz meni neznanega vzroka malo zaviral - verjetno zaradi koga pred njim. Jaz sem seveda odreagiral in enako zaviral, ampak tisti za mano je bil malo prepozen - in po vsej verjetnosti je tudi ta za mano speljal skupaj z menoj. Malo me je kušnil od zadaj, ampak na srečo se mi ni nič poznalo.
Od takrat naprej raje speljujem ko je tisti pred mano že poldrugi naprej.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
scorpiotm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jun 05, 2009 2:23 pm

Vprašanje

Napisal/-a scorpiotm Pe jun 05, 2009 2:37 pm

Pozdravljeni!

Zanima me, ali moram v tem primeru dati smerokaz ali ne?

Hvala za odgovore!
Priponke
untitled.JPG
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Napisal/-a ijuvan Pe jun 05, 2009 3:23 pm

@scorpiotm: Da, moraš dati, ker spremeniš smer; tudi če je prednostna tista v desno. Na podoben način sta križišči v Škalah pri Velenju, le da je križišče z le tremi cestami. Stranska je naravnost, glavna pa v levo; ampak 70% voznikov ne da smernika :?
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 Pe jun 05, 2009 3:29 pm

To tudi jaz opažam, zelo veliko voznikov ne daje žmigovca ko prednostna cesta zavije.
V nekaterih avtošolah tudi učijo tako, da ga ni treba dati, vendar to ni prav.
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Pe jun 05, 2009 3:41 pm

To pa prvič čujem da je treba dat smerokaz ko zavije prednostna cesta. Do zdaj ga nikol nisem.
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Napisal/-a ijuvan Pe jun 05, 2009 4:02 pm

Inštruktor mi je tako pravil 2 leti nazaj. Jaz ga dam v vsakem primeru, če grem po glavni, ki zavija, ali pa ko grem naravnost na stransko (škodit ne more).
Zadnjič spremenil ijuvan, dne To jun 09, 2009 8:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe jun 05, 2009 4:13 pm

asfalt je napisal/-a:Jaz tudi žmigovce uporabljam vedno in povsod.Ker sem poklicni voznik mi je to nekako prišlo v navado in prav čudno bi se mi zdelo,da bi kdaj ne dal žmigovca.Jst dajem žmigovce avtomatsko podzavestno iz pasa na pas VEDNO pa tudi,če je treba ga dati 50X na razdalji 10km.Zanimivo se mi zdi to,da večina ljudi,ki ne uporablja žmigovcov ali so pa po domač povedan preveč šlampasti vozi ravno boljše avtomobile.Smešno mi je to kakor je nekdo rekel,da človek zavije levo da pa desni žmigovec to sm dostkrat vidu ja.LoL.Na avtomobile bi lahko uvedli tak sistem žmigovovcev,da bi se smerniki avtomatsko vklopili čim bi zavil malo bolj levo ali desno.To sem videl pri igrici NFS Porsche Unleashed :) To je za take nesposobneže,ki jim je malo mar zase in za druge v prometu.
Jaz pa ZNAM uporabljati smernike in to tudi jasno pokažem in se ne sramujem tega :)

PS:interesantno je pa še nekaj,kar mogoče ne spada sem ampak vseeno:Bodite pozorni na avtomobile,ki se vključujejo na avtocesto.Ali se res ne zna 99% ljudi pravilno vključit? Sam pozorno spremljam in vidim,da gre ljudem to zelo težko od rok.Vsi zavijejo na vozni pas,že po skoraj 10 20 metrih.Pa jebote človek glup dej pospeši vsaj na primerno hitrost in se vključi v zadnji tretjini oz.bolj proti koncu pospeševalnega pasu.Jaz grem vedno skoraj do konca pospeševalnega in nato na vozni pas.Drugi očitno(iz prve roke) NE.

PS2:Aja pa imamo še eno skupino frajerjev,ko se npr.nekje cesta zoža v en pas recimo levi v desnega(delo na cesti) se jih najde eno par,ki imajo še kakšnih 100m do zapore in ga veselo žgejo v upanju,da te prehiti(beri izsili) in pride pred tabo.Jaz,če vidim koga,da ima tak namen mu ene 200m pred zaporo zaprem pot(se postavim po sredini pasu oz.bolj levo-vozim kombi) Ko te J..e!Dost se ljudje upajo na cesti in jaz pravim,da se po vožnji točno vidi kdo je kdo,kakšen karakter je in kako visok prag kulture premore.Že z uporabo smernikov se da to pogruntat le,če malo dlje časa voziš za njim in ga opazuješ.Da o meglenkah sredi sončnega dne ne govorimo
:roll:


Tovarnjakar ki misli da zato k ma 20 ton pod ritjo da je vso pamet sveta požrl :roll: , glede pospeševanja in večine ostalih stvari se lepo strinjam s tabo, ampak koji šerif si ti da boš zapiral cesto jebemu mater...pa to non stop delate tovarnjakarji, a ste prizadeti al kaj? še niste slišal za sistem zadrge? če lahko jaz spustim vaših 18 m dožine predse lahko tudi vi mojih 4 metre pa še hitrejše pospešujem od tovornjaka...

Se opravičujem za besede ampak mi dvignejo pritisk prepotentni šoferji tovornjakov. izjemam vsaka čast ampak jih je vedno manj nažalost.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 Pe jun 05, 2009 4:34 pm

Kombi pa tovornjak je pa dost razlike :D
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a gecco Pe jun 05, 2009 4:40 pm

Technologic je napisal/-a:To pa prvič čujem da je treba dat smerokaz ko zavije prednostna cesta. Do zdaj ga nikol nisem.


Kako pa potem nakažeš ali boš šel po prednostni ali boš šel naravnost?
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 Pe jun 05, 2009 4:46 pm

Taki pol ponavadi za naravnost dajo žmigovc, ker grejo kao dol iz prednostne ceste.
 
Uporabniški avatar
Cross
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr jun 01, 2005 11:27 am

Napisal/-a Cross Pe jun 05, 2009 6:48 pm

Kako ste tukaj vsi pridni, če je vse to res kar pišete. Jaz dajem žmigovc le ko je to res potrebn, pač ko se nekam vrivaš oziroma res rabiš opozorit nekoga da greš pred njega, da bom pa med temi penzionerji vsako stvar signaliziru pa sploh ni realno. Kot prvo zato ker imam roko na vrhu volana in to zato ker mi je tako najboljši občutek med vožnjo plus da za večino primerov iz vidika varnosti to ni potrebn. Vsaka čast vem vsem ki skos žmigate sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla. Raje naj se ljudje mal načijo predvidevat pa zravn mal bl dinamčn vozt al pa se vsaj umakn. Torej naj povem da uporabljam žmige, a le ne vsakič ko mislm volan obrnt. No tok o tem.
Supression!
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Pe jun 05, 2009 7:43 pm

Cross je napisal/-a:...sam ko padem mimo nekoga in grem na desnega pa jaz ne vidim smisla...


Mhm, menjava pasov in smeri brez smerokaza. Pametno Polde, pameno... :jao: Kaj pa če to storiš ravno v trenutku ko tisti na desni stisne gas?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov