Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
GuanoApe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po maj 11, 2009 9:36 pm
Kraj: Kranj/Kr. Gora

Napisal/-a GuanoApe So maj 23, 2009 11:45 am

fiatpowered je napisal/-a:tudi ti boš enkrat star, a boš takrat tudi takole govoril, sploh pa največ pizdarij naredi mularija, daleč največ ;)

:bow
Slika
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Napisal/-a C4V4L13R So maj 23, 2009 12:22 pm

pa tud tkole ko se pogovarjam s kom 200 ur, 7-ič opravlja izpit, pol mu ga končno šenkajo in dela pizdarije po cesti (še vedno ne pozna smernikov, ogledal, parkiranje je sploh večurna umernost...). vem za precej takih primerov, tako da bi tud okol tega lahko se kaj nardilo
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto So maj 23, 2009 1:00 pm

Diabetiki, epileptiki, shizofreniki, srčni bolniki,........ nikakor ne sodijo za volan. Ljudje ki jemljejo zdravila katera imajo trikotnik na embalaži so v prometu enakovredni vinjenim voznikom.
Starostniki kjer je nevarnost akutnih in kroničnih obolenj med vožnjo zaradi starosti nikakor ne sodijo za volan.
Dejstvo je to, da če bi bili tej izločeni iz prometa in bi se manj pločevine valilo po naših cestah bi bilo bolj varno in manj onesnaženo.
Zastoji na cestah zaradi prepočasne vožnje nekega diabetika bi bilo tudi manj prehitevanj in tveganj za nesreče.
Sicer pa je res dosti razlogov, da se bolnike in starostnike odstrani iz prometa.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a JamesTheMan So maj 23, 2009 2:54 pm

Obvezno bi morali spremeniti zakonodajo glede tega. Prav tako se mi ne zdi normalno, da nekomu ki je trenutno zdrav (beri: nima težav z vidom) podaljšajo izpit za 60 let. Čez par let se mu bo pa vid poslabšal in če ne bo takoj odreagiral in šel k okulistu, bo ogrožal sebe in tudi druge. Jaz pa ker nosim leče, moram pa vsake tolko časa na preglede hodet.

Prav tako bi bilo potrebno vzeti pod drobnogled starejše ljudi, nad 60 let, ker so se jim sposobnosti bistveno zmanjšale, zato niso več varni vozniki. Koliko nesreč je prišlo zaradi tega, ker starejši ljudje rabijo dalj časa da speljejo, vozijo prepočasi in s tem spravljajo v nevarnost druge, ker jih gredo prehitevati. Da o kaskadeskih vložkih v krožiščih in avtocestah ne pišem. In še bi lahko naštevali.

Zdravniške preglede bi dal brez izjeme do starosti 60 let, na vsakih deset let. Tisti, ki so starejši od 60 let pa pogosteje.
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Kama So maj 23, 2009 3:22 pm

Drage kolegice in kolegi, namesto da nabijamo o tem, kakšna je starostna struktura udeležencev in natančnih vzrokov nesreč, bi bilo pametno, da naš Žlender pove kaj na to temo. Aja, tam majo samo neprilagojena hitrost, previsoka hitrost ali vinjen kot vzroke. No ja, takle mamo...
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky So maj 23, 2009 6:10 pm

moj-avto je napisal/-a:Diabetiki, epileptiki, shizofreniki, srčni bolniki,........ nikakor ne sodijo za volan. Ljudje ki jemljejo zdravila katera imajo trikotnik na embalaži so v prometu enakovredni vinjenim voznikom.
Starostniki kjer je nevarnost akutnih in kroničnih obolenj med vožnjo zaradi starosti nikakor ne sodijo za volan.
Dejstvo je to, da če bi bili tej izločeni iz prometa in bi se manj pločevine valilo po naših cestah bi bilo bolj varno in manj onesnaženo.
Zastoji na cestah zaradi prepočasne vožnje nekega diabetika bi bilo tudi manj prehitevanj in tveganj za nesreče.
Sicer pa je res dosti razlogov, da se bolnike in starostnike odstrani iz prometa.
ti pa ravno ne poznaš vseh teh bolezni, ki jih naštevaš ;)
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Napisal/-a Kael So maj 23, 2009 6:10 pm

fiatpowered je napisal/-a:tudi ti boš enkrat star, a boš takrat tudi takole govoril, sploh pa največ pizdarij naredi mularija, daleč največ ;)

No vsaj js sem zase zelo trdno odločen, da ko ne bom več sposoben, ne bom več vozil. Ker dejansko, če nisi popolnoma zbran, vsaj malo spočit ipd. nisi za na cesto. Se mi šel npr. zjutraj v Maribor na izpit, sem se dolgo v noč učil, po izpitu pa bil tuk sfukan, da sem klical punco, da pride po mene z vlakom, pa grem potem z avtom domov, ali pa da sem komu drugemu odstopil volan oziroma pustil avto tam kjer je, pa šel z drugim prevoznim sredstvo domov. Ker dejansko čim voziš ves sfukan, mar reflekse ko crkjen konj, dosti slabše spremljaš promet, ipd. - zaradi tega se striktno držim tega, da če vozim, vozim v sposobnem stanju.

Je že res, da ogromno pizdarij naredi mularija po sistemu nesreče v Celju, se vsekakor strinjam, sam sem vozil prvi dve leti tudi dokaj divje in če se zdej ozrem nazaj se mirno oktategoriziram za b*****, vendar... tako kot je treba nekja storit na mladih, da čimprej dojamejo, da je volan zelo odgovorno delo (ko maš enkrat nosečnico v avtu in pol otroka se vse na glavo obrne), ampak nekaj bo treba tut s temi kurčevimi penzionisti naredit, ker pri nas lahko vsak vozi ko ima denar:
- babica se iz istega dovoza širokega za dva Tourana ločena s špegli vozi že 40 let, zadnja 3 leta se vsak drug dan zaleti v stebre pri ritenski vožnji ven. Na eno oko 100% izguba vida, na drugo oko 70%.
- kolegica ima sivo mreno (za take sploh velja, da jim vozniška neha veljat) - a ona še vedno ima izpit in vozi. Na avtomobilu ne dela polovica stvari, vključno z zavorami (en prednji in en zadnji disk sta praktično fuč), odbijač prliman gor,...
- tretja kolegica, stara 82 šla pred mesecem v dom, pred tem vozila skozi krožišče v nasprotni smeri kej je pač bliže, vozila po enosmernih v nasprotni smeri, ipd bedarije. Da ne govorimo kaj vse ta star folk požre in potem vozi. Mislim halo in to je za na cesto?

Osebno se povsem strinjam, da se nekje po 60 letu uvede obvezen test sposobnosti vožnje. Prideš s svojim avtomobilom, odpelješ kar je potrebno, pa je to to. Zdej met izpitno vožnjo pa jo opravit. Hmnja, bi rad videl koliko bi nas ta trenutek naredilo izpitno vožnjo... verjetno bol malo, zaradi bedarij (npr. se postaviš preveč na eno stran na enosmerni ko zavijaš, spregledalo kak znak za omejitev, nebi pobulu vseh špeglov, ipd.).
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto So maj 23, 2009 9:40 pm

Kaki testi starostnikov po mojem odpadejo, kajti vprašanje bi bilo, če bi bili opravljeni strokovno. Zdravstveni karton je najbolj merodajen za tovrstna dokazovanja starostnika. In ob določenih boleznih in zdravilih se bi moralo avtomatično odvzeti vozniško dovoljenje.
Poznam primer, ko je stara mama povzročila prometno nesrečo, ker je iz neznanega razloga treščila v rit nekim Avstrijcem. Policistiom pa solila pamet, da imajo Avstrijci avtomatsko bremzo. Šla je gladko skozi, ker je fantoma v modrem dala za sladoled. Fantom pa se je zdela zabavna in prijazna. Stroške nesreče pa je itak krila zavarovalnica.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero So maj 23, 2009 10:16 pm

Premajhen nadzor, premajhna samokontrola, preveč brezbrižna okolica...dedek bil na meji sposobnega za vožnjo (naše laično mnenje). Doktorja je obdobnem pregledu okrog preneso (zameglil njegove težave). Kljub našemu prigovarjanju naj avto proda in pač za svoje potrebe naroči taxi si ni dal reči. Mi pa tudi nismo javili UE o rizičnosti ... No, zdaj je že pokojni (pa hvala bogecu ni bila prometna)
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar So maj 23, 2009 10:36 pm

zadnič je mel kolega prometno, sta mu pripeljala dva avta nasproti na mostu..
tip je baje skup padu al zaspal ker ima pač nizek pritisk..

in bojo vzel takemu izpit?
seveda ne, policaji so bili prijazni do njega :roll:
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Napisal/-a FoxTer So maj 23, 2009 10:55 pm

Moj tast prav pove, ko pravi, da tisti, ki preživijo pač preživijo, ostale pa pobere naravna selekcija...
Je kruto, vendar resnično. Sicer pa vse bolezni ne moremo metati v isti koš.
Diabetes ni nevaren, kot tudi gripa ne. Do določene stopnje. Če se bolani spravimo za volan, je lahko hitro kaj narobe... Že povišana temperatura zelo vpliva na percepcijo in zbranost. Kar se pa tiče epilepsije, bi se strinjal za obvezni zdravniški nadzor, saj ob neprimernem jemanju zdravila nimajo pravega učinka. Če so pravilno odmerjena in redno jemana, potem skoraj ni razloga za paniko. Spet seveda to ne velja za zelo hude oblike.
Nekje na forumu sem že napisal, da bi morali vse voznike, ki imajo vozniški izpit več kot 15 let poslati na obvezno praktično usposabljanje, saj se je v zadnjih nekaj letih v prometu marsikaj spremenilo.... Nekdo je vprašal, kdo naj bi to kril.... Ja v prvi vrsti bi to moral biti interes države, potem pa tudi zavarovalnic.....Če bi se zmanjšalo število nesreč samo za 10%(v krožiščih, napačna smer vožnje po AC....), bi država že bila v velikem +....
Ne zavedamo se, da imamo samo eno veliko srečo, ko vsak dan pridemo živi domov. Bolj ko opazujem promet okoli sebe, bolj me postaja strah.
Pred hišo imamo semafor za pešce. 50m naprej pa normalen semafor v križišču.
Marsikdo sploh ne upošteva semaforja za pešce. Kako naj svojega otroka naučim, da bo varno prišel čez cesto, če pa zeleni možicelj lahko pomeni tudi smrtno nevarnost ?!?!?!? Sem večkrat poklical na policijo, naj malo pridejo in opazujejo, kaj se dogaja.... Ma se njim prav j**e za to.....Ampak za ovinkom, parkirani na avtobusni, pa znajo zajebavat tiste, ki so pripeljali 55 km/h namesto 50........
Me ima, da bi posnel nekaj(100???) kadrov z prekrški in jih poslal Kresalki. Mogoče bi pomagalo?
Več sreče prihodjič....
IN NE POZABITE: TUKAJ POČIVA FRANČEK FRNIKOLA, IMEL JE PREDNOST! R.I.P
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 So maj 23, 2009 11:21 pm

No, da se spet malo vmešam v tole temo;

Tisti, ki se sprašujete kdo bi to kril, ali država, zavarovalnica...zakaj pa ne bi vsi sodelovali po malem? Zagotovo je to v interes tudi zavarovalnici, pač manjši stroški z izplačili ob prometni, verjetno tudi državi, ampak v glavnem pa bi morali biti pobudniki za to ljudje sami. Ker dejansko vsakodnevno nosimo naprodaj svojo glavo ko se vsedemo v avto. in če lahko privoščimo sebi in svojim otrokom plačilo izpita v višina 1000 eur in več, registracijo, servisi, gume in vse ostalo, zakaj si potem še ne bi mogli enega pregleda na vsakih 5,10 let? :roll: Pred leti ko sem še delal izpit je stal teoretični del CPP nekje 3 ali 5 tisoč SIT, recimo, da bi bil danes ta znesek nekje 20 EUR (popravite me, v kolikor se motim), kar se mi ne zdi nek strošek!? V kolikor seveda pogrneš, pač še enkrat. Pa zdravniški pregled do max 50 EUR. kdor si pa to ne more privoščit, potem boljše da nima avtomobila.

Sedaj me pa veselo popljuvajte :)

lp
 
Uporabniški avatar
hacsty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr apr 19, 2006 5:14 pm

Napisal/-a hacsty Ne maj 24, 2009 8:27 am

Men se je zgodilo da se mi je ena stara mama v križišču ko sem čakal ,da zavijem zaletela v zadnji konec . Ni imela očal ker jih je pozabila . Pol je pa moža poklicala , k je reku da on vse pozna na zavarovalncah, mene pa obtožila da sm bil jazt kriv k sem stavu ! haloo . Kasneje pride ravno mimo en cenilec in ata kao do nega , a cenilc je reku da naj kr odpre denarnico in poravna škodo ,ki jo je mama naredila - tko naporavnavo ali dogovor- če ne bo precej dražje zanj seveda .
Taka je moja zgodba !
Slika
 
protonika
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 582
Pridružen: Sr nov 03, 2004 4:19 pm

Napisal/-a protonika Ne maj 24, 2009 9:43 am

No, mi pa zadnjič upočasnjujemo pred prehodom za pešce in se je našel en mladenič, po mojem star komaj nekaj čez 20, ki nas je šel prehitevat... Na srečo so pešci na tistem prehodu tako pametni, da gledajo ves čas levo in desno, zato je tudi ta pešec preživel.
Poglejte statistiko, kdo povzroča prometne nesreče.

Ponovni CCP bi moral biti obvezen za vse, ki ne poznajo prometnih predpisov. Jaz bi med drugim na ponoven test poslala ljudi, ki besno začnejo zavirati takoj, ko vidijo policiste, in sicer za vsak slučaj na 50 km/h, čeprav je omejitev recimo 90 (zunaj naselja). :) To kaže, da niso gotovi v svoje znanje.

Ponovna testiranja bi lahko bila skupinska, enkrat na leto v vsakem večjem kraju, in komur bi potekla veljavnost CCP, bi moral v roku enega leta to ponovno opravljati, kjerkoli v Sloveniji.
Protonika ima bullbar.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Napisal/-a Vikking Ne maj 24, 2009 4:09 pm

luke18 je napisal/-a:
Vikking je napisal/-a:PRAV TAKO: vzeti izpit vsem najstnikom, mladim voznikom ki prekršijo cestno prometno omejitev v naseljih za več kot 10km/h, kajti le po nekaj mesecih opravljanja CPP-ja bi morali vedeti omejitve. Kazen bi bila odvzem za najmanj 10let.
Odvzeti izpit vsem mladim ki vozijo vinjeni po cesti za njamanj nekaj let.

Ja pametnjakovič, ti še nikoli nisi skozi naselje peljal več kot 50km/h?
Strinjam pa se, da bi vinjenim odvzeli izpit.


Ne, strnjenih naselij, šol (tudi z težkim motorjem nikoli), ker ta omejitev ne pomeni, da če se zaletim imam večjo možnost preživetja. Ampak če slučajno prileti na cesto otrok ali oseba, lahko toliko zmanjšam hitrost da bo oseba preživela.

Dokler pa boš razmišljaš tako, da so omejitve za tebe, če se slučajno zapičiš da boš lahko preživel :roll:

Stari ljudje vozijo počasi, slej ko prej ga boš lahko brez tveganja prehitel. V prometu je potrebno biti STRPEN! STRPEN! STRPEN!

Statistično se ve kdo povzroči največ nesreč, kdo mori po cestah, tako da je razprava brezpredmetna o starih ljudjeh. Tile dedeki imajo več km prevoženih kot jih imaš ti. In vedo (kar boš šele ti spoznal čez 20-30 let) da vožnjo prilagodiš svojim sposobnostim.
 
goldhorn
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr maj 28, 2008 1:13 pm

Napisal/-a goldhorn Ne maj 24, 2009 5:29 pm

NIč ne prilagodijo... ne vidijo, ne slišijo, so nezbrani, ne poznajo CPP ja ali pa celo pod vplivom zdravil.

Danes sem imel enega Hrvaškega dedka pred sabo na avtocesti... Vijugal je med pasovoma, večji čas pa celo peljal po obema. Dva kilometra sem vozil za njim, predno sem sam bil prepričan, da je kolikor toliko varno, da ga prehitim.
 
Uporabniški avatar
luke18
Novinec
 
Prispevkov: 196
Pridružen: Sr dec 24, 2008 2:05 pm

Napisal/-a luke18 Ne maj 24, 2009 5:53 pm

Vikking je napisal/-a:
luke18 je napisal/-a:
Vikking je napisal/-a:PRAV TAKO: vzeti izpit vsem najstnikom, mladim voznikom ki prekršijo cestno prometno omejitev v naseljih za več kot 10km/h, kajti le po nekaj mesecih opravljanja CPP-ja bi morali vedeti omejitve. Kazen bi bila odvzem za najmanj 10let.
Odvzeti izpit vsem mladim ki vozijo vinjeni po cesti za njamanj nekaj let.

Ja pametnjakovič, ti še nikoli nisi skozi naselje peljal več kot 50km/h?
Strinjam pa se, da bi vinjenim odvzeli izpit.


Ne, strnjenih naselij, šol (tudi z težkim motorjem nikoli), ker ta omejitev ne pomeni, da če se zaletim imam večjo možnost preživetja. Ampak če slučajno prileti na cesto otrok ali oseba, lahko toliko zmanjšam hitrost da bo oseba preživela.

Dokler pa boš razmišljaš tako, da so omejitve za tebe, če se slučajno zapičiš da boš lahko preživel :roll:

Stari ljudje vozijo počasi, slej ko prej ga boš lahko brez tveganja prehitel. V prometu je potrebno biti STRPEN! STRPEN! STRPEN!

Statistično se ve kdo povzroči največ nesreč, kdo mori po cestah, tako da je razprava brezpredmetna o starih ljudjeh. Tile dedeki imajo več km prevoženih kot jih imaš ti. In vedo (kar boš šele ti spoznal čez 20-30 let) da vožnjo prilagodiš svojim sposobnostim.

To se pa nebi strinjal s teboj, ker sem tudi sam motorist in vem kakšne so moje sposobnosti, kje je meja. Moti me to, da vse ljudi (mlade) mečeš v isti koš. Tako kot za vse motoriste pravijo, da smo norci.
 
scott
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe avg 08, 2008 1:25 pm

Napisal/-a scott Ne maj 24, 2009 6:21 pm

Vikking je napisal/-a:Ja se strinjam, odvzeti izpit vsem starejšim ki se vozijo nasprotno po rondoju, ki so bolani...

PRAV TAKO: vzeti izpit vsem najstnikom, mladim voznikom ki prekršijo cestno prometno omejitev v naseljih za več kot 10km/h, kajti le po nekaj mesecih opravljanja CPP-ja bi morali vedeti omejitve. Kazen bi bila odvzem za najmanj 10let.
Odvzeti izpit vsem mladim ki vozijo vinjeni po cesti za njamanj nekaj let.

Ne motijo me ljudje ki vozijo počasi svojim sposobnostim primerno, ker so starejši ali pa so mogoče telesno omejeni.

Motijo me tisti objestneži, ki so komaj iz plenic zlezli in so sedaj najboljši vozniki, se verjetno zna pravilno peljati skozi rondo (statistično večkrat kar naravnost preko rondoja, kot pa se starih ljudi pelje v nasportni smeri).



PODPIS
 
Uporabniški avatar
kr3mn1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr mar 26, 2003 10:48 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a kr3mn1 Ne maj 24, 2009 7:10 pm

Vikking je napisal/-a:Ja se strinjam, odvzeti izpit vsem starejšim ki se vozijo nasprotno po rondoju, ki so bolani...

PRAV TAKO: vzeti izpit vsem najstnikom, mladim voznikom ki prekršijo cestno prometno omejitev v naseljih za več kot 10km/h, kajti le po nekaj mesecih opravljanja CPP-ja bi morali vedeti omejitve. Kazen bi bila odvzem za najmanj 10let.
Odvzeti izpit vsem mladim ki vozijo vinjeni po cesti za njamanj nekaj let.

Ne motijo me ljudje ki vozijo počasi svojim sposobnostim primerno, ker so starejši ali pa so mogoče telesno omejeni.

Motijo me tisti objestneži, ki so komaj iz plenic zlezli in so sedaj najboljši vozniki, se verjetno zna pravilno peljati skozi rondo (statistično večkrat kar naravnost preko rondoja, kot pa se starih ljudi pelje v nasportni smeri).


lepo napisano. Samo 90% teh ki tukaj pišejo da stari ljudje ne spadajo na cesto, bi morali biti brez izpita, ker so pod 20, objestni, po 2h pivih gredo cikcak z avtom (nisem zagovornik alkohola za volanom, a za 1 pivo normalnega voznika ne bo svet drugačen), poleg tega stari ljudje vozijo avto 1x ali pa še to ne na teden, pa še to na kak obisk, v trgovino in do dohtarja. Kaj pa mulci počnejo? Pijejo, dragajo, se pobijajo...Eden ki je 40 let odvozil na naših cestah brez hujših dogodkov in ima manj prekrškov in nesreč kot danes mlad voznik do 20ga leta v povprečju, je čisto vseeno ali je delal izpit v Đibutiji, Jugoslaviji ali v Nemčiji. Zna vozit in ne spregleda STOP znaka če je sedaj roza namesto rdeč.

Še malo pa bo mularija zahtevala da ne smejo več ljudje v fabriko hodit na 3 šihte, ker ko je ob 22h zvečer izmena, jih to ovira da ne morajo zadeti/pijani/objestni dirkat, driftat in zaradi krivde drugih umirat pri nas.

Nimate kaj bolšega za debatirat?
...narodni heroj...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov