Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Pe jan 29, 2010 9:03 pm

lancia hf je napisal/-a:Kaj bi lahko gdo našel kašno stran, kjer so (če so) vpoklicali Alfo ali Lancio, ker zdajle sem preletel temo, pa nisem o teh avtomobilih nič zasledil, da so jih kaj na servise klicali.


Če bomo začeli pisat o Betah, bo zmanjkalo prostora na strežniku :D
Šala.

Na prvi strani je dal @esem kar nekaj linkov, kjer je omenjen tudi Fiat pa Alfa. Preišči mal. :pop:

EDIT: kle maš (v prazno vrstico vpiši Lancia, pa bo kar nekaj zadetkov):
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rape ... ves_en.cfm
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ So jan 30, 2010 10:06 am

Ponoreli Camry

http://www.autoblog.com/2010/01/29/elde ... nintended/

Baje, da je čez lužo ogromno paničnih lastnikov Toyot, ki se bojijo usesti za volan.
http://www.youtube.com/watch?v=4Ivp74aisjs

http://www.youtube.com/watch?v=V3iUSAbCTiE&NR=1

Je to konec Toyotine slave?
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ So jan 30, 2010 11:12 am

Še en primer, ko inštruktor simulira zataknjen pedal in primerja Toyoto z jetto
http://www.youtube.com/watch?v=rfWETL493YQ
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ So jan 30, 2010 11:19 am

Nevem, a res taka panika zagrabi voznike al kaj.. lepo daš v ler in ugasneš.. to je to.. tud če samo ugasneš avto nebo več pridobival na hitrosti,.. :roll:
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS So jan 30, 2010 11:25 am

NejcZ je napisal/-a:Nevem, a res taka panika zagrabi voznike al kaj.. lepo daš v ler in ugasneš.. to je to.. tud če samo ugasneš avto nebo več pridobival na hitrosti,.. :roll:


A res? ;)
Kaj pa zavore? ČE ugasneš motor, nimaš več zavor, razen ročne. :lol:
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ So jan 30, 2010 11:29 am

Tudi ročna nekaj pomeni... a to res nisem pomislil, je pa vsekakor res. Meni se je zaradi moje slabe montaže zataknil gas na koncu na motorju.. hitro sklopka pa sem ga ugasnil.. res pa da so bile samostojne zavore in majhna hitrost (okrog 100km/h).

Pač daš v nevtralno.. kako je pti avtomatskem menjalniku nevem če gre pri polnem gasu, pri ročnem pa sigurno gre.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ So jan 30, 2010 1:27 pm

Dokler se zatake pedal pri avtu z ročnim menjalnikom ni panike. Problem je pri avtomatikih, kjer se ročica menjalnika zaklene pri vožnji. Odkleniti bi se moralo, ko držiš zavoro, sam je problem, ko ljudi prime panika.
Kar se tiče ugašanja avta, če boš poslušal klic na 911, ko se je tistemu vozniku Lexusa zataknila pedalka, ga je operater vprašal, če lahko ugasne avto in voznik odgovori, da ga ne more.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Napisal/-a MateSLO Po feb 01, 2010 9:54 pm

Ja dejansko ni ravno prijeten obcutek ko imas pedal zataknjen in avto samo pospesuje ... :roll:
Samo dejansko sklopka ena izmed tistih resitev na katero pomislis najprej ... ce nimas avtomatika seveda :D
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Po feb 01, 2010 10:33 pm

Ko sem mal prebiral to o vpoklicu Toyot, sem ravno tist čas dobil SMS o Toyotini ugodni ponudbi... Mi je šlo kr na smeh :lol: :lol: :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Po feb 01, 2010 10:39 pm

NejcZ je napisal/-a:Tudi ročna nekaj pomeni... a to res nisem pomislil, je pa vsekakor res. Meni se je zaradi moje slabe montaže zataknil gas na koncu na motorju.. hitro sklopka pa sem ga ugasnil.. res pa da so bile samostojne zavore in majhna hitrost (okrog 100km/h).

Pač daš v nevtralno.. kako je pti avtomatskem menjalniku nevem če gre pri polnem gasu, pri ročnem pa sigurno gre.


američani so pa tut čist nori na avtomatike...
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 01, 2010 11:03 pm

V VAG koncernu že pokajo šampanjci :D
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK To feb 02, 2010 12:33 pm

pomoje jim bo prodaja močno upadla, saj je narod kupoval toyote zaradi kvalitete, ne pa zato0, ker so poceni
Slika
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask To feb 02, 2010 12:38 pm

Na žalost bodo veliko negatvinega pokasiral od Američanov, ki so pač naravnani tako, da vsako tako stvar izkoristijo za miljonkse odškodnine in negativno reklamo.
Mala pomoč njihovim avtomobilskim gigantom.
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 To feb 02, 2010 12:39 pm

MateSLO je napisal/-a:Ja dejansko ni ravno prijeten obcutek ko imas pedal zataknjen in avto samo pospesuje ... :roll:
Samo dejansko sklopka ena izmed tistih resitev na katero pomislis najprej ... ce nimas avtomatika seveda :D

Sej če maš avtomatika pa bremza pomaga. Z drugo nogo pa brcat v gas dokler ne skoč nazaj :-P
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf To feb 02, 2010 12:42 pm

Kaj se pri avtomatiku neda dati v N položaj, če ti gas drži :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Napisal/-a Tattoo- To feb 02, 2010 12:53 pm

lancia hf je napisal/-a:Kaj se pri avtomatiku neda dati v N položaj, če ti gas drži :?:

Očitno tukaj gori ni še nihče vozil avtomatika! :roll:

Pri vseh avtomatikih, ki sem jih vozil do sedaj se je dalo med vožnjo prestaviti v Nevtral (N) brez da bi bilo potrebno pritisniti zavoro! ;) Zavoro je potrebno pritisniti le, ko iz Nevtrala (N) pretavljaš v Reverse (R) ali Drive (D)...res pa je, da sem vozil le evropske avtomatike (BMW / Mercedes / Audi / VAG / ...).
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf To feb 02, 2010 1:02 pm

Tattoo- je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:Kaj se pri avtomatiku neda dati v N položaj, če ti gas drži :?:

Očitno tukaj gori ni še nihče vozil avtomatika! :roll:

Pri vseh avtomatikih, ki sem jih vozil do sedaj se je dalo med vožnjo prestaviti v Nevtral (N) brez da bi bilo potrebno pritisniti zavoro! ;) Zavoro je potrebno pritisniti le, ko iz Nevtrala (N) pretavljaš v Reverse (R) ali Drive (D)...res pa je, da sem vozil le evropske avtomatike (BMW / Mercedes / Audi / VAG / ...).


Saj točno to me je zanimalo, ker nisem še nikoli vozil avtomobila avtomatik, samo čudno se mi je pa zdelo da se nebi dalo. :?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To feb 02, 2010 6:04 pm

lancia hf je napisal/-a:Kaj se pri avtomatiku neda dati v N položaj, če ti gas drži :?:

Pa ne da od polpismenih redneckov pričakuješ, da bo to znal v tistem trenutku pametno odreagirat. Pač to je naravna selekcija, ker če praktično človek nima več naravnih sovražnikov je pač največji naravni sovražnik lahko le sam sebi in butec se ubije ravno zarad tega, ker je butec.

Kot pripovedujejo naj bi z zataknjenim gasom voznik ali voznica celo poklicala 911 na pomoč. Se pravi je bil cajt za klicat po mobitelu, a zraven je ena ogromna stopalka, ki se ji reče bremza in samo prtisnit jo je treba pa se bo avto ustavil neglede, da je zataknjen gas. Iz tega se vidi vsa brezmejna glupost nekaterih (predvsem ameriških) voznikov.

http://www.darwinawards.com/
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 85 gostov