Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Napisal/-a Slicker Če dec 31, 2009 9:20 am

pri VW-ju ni tako. ko/če seveda prideš na pooblaščen servis in je okvara predmet servisne akcije se le ta brezplačno odpravi, pa tudi če okvare ni in program pokaže da je potrebno na avtu opraviti servisno akcijo, se le ta naredi. tako da ne metat vse v isti koš.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Če dec 31, 2009 9:25 am

Volvo power je napisal/-a:Pri nas nič ne vpokličejo, počakajo da prideš jamrat na servis, pol pa, če avto ni več v garanciji, ti še mastno računajo :twisted:


Odvisno od znamke, kolikor jaz vem Fiat vpokliče za vsako stvar, brez jamranja.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Če dec 31, 2009 11:55 am

Slicker je napisal/-a:pri VW-ju ni tako. ko/če seveda prideš na pooblaščen servis in je okvara predmet servisne akcije se le ta brezplačno odpravi, pa tudi če okvare ni in program pokaže da je potrebno na avtu opraviti servisno akcijo, se le ta naredi. tako da ne metat vse v isti koš.


Res je. :pop:
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a AudiBoy Če dec 31, 2009 12:16 pm

Volvo power je napisal/-a:Pri nas nič ne vpokličejo, počakajo da prideš jamrat na servis, pol pa, če avto ni več v garanciji, ti še mastno računajo :twisted:

Prijatelj, si pa le docakal prvega :)
Za vec kot 140.000 volvov od letnika 2001-05

Preberi si
http://www.autoblog.com/2009/12/22/volv ... over-fuel/
[size=75]Volvo. For life.[/size]
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 31, 2009 9:52 pm

To se tiče tudi Slovencev - Audi bo po celem svetu vpoklical kakih 40.000 Q5, narejenih med decembrom 2008 in majem 2009. Razlog - v primeru sprožitve airbaga lahko pride do poškodb zaradi neustrezne plastike in to bodo zamenjali z ustreznejšo. Lahko tudi med rednim servisom.

giovedì 31 dicembre 2009
Audi: maxi richiamo per 40.000 Q5
pubblicato da omar in: Annunci Audi SUV

Audi Q5

Saranno circa 40.000 in tutto il mondo le Audi Q5 ad essere richiamate dalla casa per un problema costruttivo: il costruttore tedesco avrebbe infatti scoperto, durante specifici test per gli interni, che le coperture interne dei montanti anteriori, che ospitano in parte gli airbag, potrebbero causare danni agli occupanti dell’abitacolo in caso di urto; probabilmente lo scoppio dell’airbag causa un distacco della cover interna potenzialmente pericoloso per guidatore e passeggero.

Il difetto riguarda Q5 prodotte nel periodo fra Dicembre 2008 e Maggio 2009: la riparazione preventiva del difetto può essere effettuata presso qualsiasi officina autorizzata mediante una copertura più sicura. Il lavoro può essere anche effettuato durante le visite al servizio di assistenza per la manutenzione ordinaria.

Audi Q5 officialAudi Q5 officialAudi Q5 officialAudi Q5 official

Via | audiblog.nl
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Če dec 31, 2009 10:40 pm

Ceed je napisal/-a:
kolikor jaz vem Fiat vpokliče za vsako stvar, brez jamranja.


Jap, pri "Wagiju" moraš pa dostikrat "živce" na servisu pustiti predno jim dopoveš serisko napako, pa še takrat krivijo voznika.:roll:
PS: Zagovornikom nemislim razlagati, ker je to bil tudi kolegou problem, in ne moj, jaz z makaronarji nimam teh problemou :lol: ;)
LP. Pa brez zamire
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
alesek86
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: Ne jul 02, 2006 9:18 am
Kraj: Sevnica

Re: Vpoklici

Napisal/-a alesek86 Če dec 31, 2009 10:48 pm

Zdravo!

Mami je letos kupla punto grande 1.4 16V, torej je letnik 2009, ne vem pa na pamet, katerga mesca je izdelan. Kako naj vem, katera serija je ta grande?

Lp


Evo ene "ustrahovalne" teme - o vpoklicih avtov vseh znamk.

Tema je namenjena predvsem obveščanju in ne kregariji o kvaliteti znamk!

Za začetek vpoklic, ki se tiče tudi nekaterih Slovencev.
FIAT bo vpoklical pol milijona Grande Puntov letnika 2008 in 2009 in sicer serijo 24267 do 412774 ter serijo 1112419 do 1392261. Zaradi neke manjše napake na volanu bi se le-ta morda lahko zlomil (malo verjetno - do sedaj en sam primer slabega delovanja), o posledicah verjetno ni potrebno govorit. Nesreče sicer še ni bilo.
Lep pozdrav,

Aleš
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če dec 31, 2009 10:56 pm

Ne vem, ta številka je verjetno kje na šasiji (pragovi vrat?) ali v motornem prostoru, verjetno tudi ena od številk v prometnem d.
Vprašaj mehanika ali na pooblaščenem servisu - tudi, kako je s tem vpoklicem.

Srečno!
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Napisal/-a lexer Pe jan 01, 2010 11:01 am

kolkr se spomnim je mel tud opel neke težave z elektriko(kabli kao pretenki)kdo kej ve?
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Re: Vpoklici

Napisal/-a AndrejD Pe jan 01, 2010 12:17 pm

alesek86 je napisal/-a:Zdravo!

Mami je letos kupla punto grande 1.4 16V, torej je letnik 2009, ne vem pa na pamet, katerga mesca je izdelan. Kako naj vem, katera serija je ta grande?

Lp


Evo ene "ustrahovalne" teme - o vpoklicih avtov vseh znamk.

Tema je namenjena predvsem obveščanju in ne kregariji o kvaliteti znamk!

Za začetek vpoklic, ki se tiče tudi nekaterih Slovencev.
FIAT bo vpoklical pol milijona Grande Puntov letnika 2008 in 2009 in sicer serijo 24267 do 412774 ter serijo 1112419 do 1392261. Zaradi neke manjše napake na volanu bi se le-ta morda lahko zlomil (malo verjetno - do sedaj en sam primer slabega delovanja), o posledicah verjetno ni potrebno govorit. Nesreče sicer še ni bilo.


http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rape ... ?rx_id=265

Je pripet neki pdf, kjer verjetno bolj natančno piše kako to ugotoviš...
Slika
 
Volvo power
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Pe jul 18, 2008 1:05 pm
Kraj: kočevje

Napisal/-a Volvo power Pe jan 01, 2010 2:15 pm

AudiBoy je napisal/-a:Prijatelj, si pa le docakal prvega :)
Za vec kot 140.000 volvov od letnika 2001-05
Preberi si
http://www.autoblog.com/2009/12/22/volv ... over-fuel/


Kolikor vidim tudi tvoj avto spada v to skupino, poročaj malo kaj ti bodo rekli na servisu

Glede vw servisov si pa lahko preberete v temi, kako se popravi webasto grelec v garancijskem roku, tko da mora mož plačat pičlih 2,5k € :shock:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Pe jan 01, 2010 3:33 pm

No recimo moja izkušnja. Pri modelu ceed, so odpadali pokrovčki za pritrditel sani, na strehi. Najprej mi je mankal eden, sem bil ziher da ga je nekdo pač sunil. No nakar mi še eden zgine. Grem na Kmag, na leskovškovo in pravim, da mi manjkajo pokrovčki(pač mu razložim, da sva bila na isti frekvenci). Kar mi zatrdi da moram jit na servis. cena tega je 4.80€. Halo? 5€ za plastiko, veliko 1cm/2 (na kvadrat). Rekel sem mu, da moram jaz 2 uri delat za 4cm plastike.
Pustil sem, tako kot je.
No nato je prišel prvi servis, pri Črešniku iz Medvod. Vse sem mu povedal, kaj morajo še narediti
-počena plastika pri zadnjem desnem kolesu(tisto malo, ko čisto pod kolesom dol gleda)
-pokrovčki

Pač sem rekel, dobro bom plačal to plastiko, čeprav se ti bedno zdi.
Pridem čez nekaj ur in mi prodajalec razloži da so te pokrovčki v garanciji in so odpadali, tako da je to zastonj.
Kmag bi pa temu le lepo zaračunal. :roll:
 
Uporabniški avatar
SamoK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 792
Pridružen: Po feb 05, 2007 6:36 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a SamoK Pe jan 01, 2010 3:51 pm

Vem, da so imele Opel Corse D (tudi moja) okvaro na grelcih zadnje šipe in so postopama crkovale, na koncu mi je delala samo se ena zička.. pa ni bilo nobenega vpoklica! Vem, pa da je slo za vec Cors, ker mi je sprejemnik na servisu sam rekel, da je to ze deseta!! Corsa z isto okvaro ta mesec! Bil pa je glih ta čas začetek mrzlega vremena lani in so ljudje zaceli uporabljat zadnje gretje stekla! Moje mnenje je, da je to GM oz Opel vedel, ampak ni naredil vpoklica.. ali pa je slo za izredno malo serijo Cors z to napako! Ampak vseeno, 10 Cors v enem mescu samo na eni AH??
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Pe jan 01, 2010 7:45 pm

Ta problem glede črt na zadnji šipi za gretje sm imel tud jst lani, ko zgornja tretjina sploh ni bila odrošena/odmrznjena. Se je pa vseeno čisto na koncu garancije zrihtalo, da so mi jo zamenjali (o kaki serijski napaki ni bilo niti besede).

Sem pa pred kratkim zasledil, da naj bi bilo pri Corsah D letnika 2007 in 2008 problem, da se odlomil plastični zobnik regulatorja spodnje lopute na 'pečki' za gretje/hlajenje (najbolj pri avtomatskih klimah). Naj bi bila to serijska napaka, ampak ko je avto izven garancije, tega na nobenem servisu ne želijo popravljati na njihov račun (oz. račun znamke). Ni pa lih preveč pocen to popravilo, čeprov zgleda "malenkost".
Slika
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Napisal/-a lexer Pe jan 01, 2010 11:26 pm

sori ampak nvm točno zakaj se je šlo in če je šlo za serijsko napako in ali je bilo tudi kaj upoklicev ampak enkrat mi je fotr razlagal za kolega da je mel težave s štromom pri mahkovicu niso nič rešili ampak samo naložili na avtovleko via ljubljana na servis.
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Napisal/-a lexer Pe jan 01, 2010 11:29 pm

SamoK je napisal/-a:Vem, da so imele Opel Corse D (tudi moja) okvaro na grelcih zadnje šipe in so postopama crkovale, na koncu mi je delala samo se ena zička.. pa ni bilo nobenega vpoklica! Vem, pa da je slo za vec Cors, ker mi je sprejemnik na servisu sam rekel, da je to ze deseta!! Corsa z isto okvaro ta mesec! Bil pa je glih ta čas začetek mrzlega vremena lani in so ljudje zaceli uporabljat zadnje gretje stekla! Moje mnenje je, da je to GM oz Opel vedel, ampak ni naredil vpoklica.. ali pa je slo za izredno malo serijo Cors z to napako! Ampak vseeno, 10 Cors v enem mescu samo na eni AH??

Oni so to vedeli ampak zakaj bi si morali delati stroške ko pa lahko vse pomedejo pod preprogo...po moje je šlo za serijsko napako ki jo je GM lepo prekril...10 cors v enem mesecu v eni AH ti da malo misliti...sramota kaj delajo te velike korporacije...
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun So jan 02, 2010 1:48 am

Pred kakim mesecem so moji poročni priči zamenjali obe vilici (roki) spredaj na accentu l.1996!!!!
Brezplačno, tovarniška napaka :) 13 let po proizvodnji!! :)
 
Uporabniški avatar
lexer
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Pe jan 01, 2010 8:49 am

Napisal/-a lexer So jan 02, 2010 2:59 am

po 13 letih???noro...kaj je pa blo fuč?
 
Uporabniški avatar
alesek86
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: Ne jul 02, 2006 9:18 am
Kraj: Sevnica

Napisal/-a alesek86 So jan 02, 2010 3:38 pm

http://ec.europa.eu/consumers/images/rapex/2009-w46/2009-w46_26.pdf

Tole je seznam tistih vozil, ki imajo serijsko napako.

Naša vin je ZFA1990000...pol so pa še neke cifre naprej. A je naša številka tudi na tem seznamu? Ker tale ( 1990000) številka je na seznamu, pa ne vem, če je to to, al kak je s temi številkami?

Lp
Lep pozdrav,

Aleš
 
Uporabniški avatar
alesek86
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: Ne jul 02, 2006 9:18 am
Kraj: Sevnica

Napisal/-a alesek86 Po jan 04, 2010 3:49 pm

A ve kdo kaj o tem al naj gre mami kar na servis vprašat?

Lp
Lep pozdrav,

Aleš
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov