Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Če feb 04, 2010 6:19 pm

Zlo čudno se mi zdi, če so za problem vedeli in so tajili, zakaj niso vsaj izbolšali in popravili, za modele recimo 2007,2008,2009, ampak so kar delali enako naprej.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Če feb 04, 2010 6:34 pm

Toyotini možje so priznali napako na zavornih sistemih Priusov

http://www.youtube.com/watch?v=G8SXMbmkQ8Q

Napaka naj bi bila na ABSu.
 
nalcoq4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Sr jul 15, 2009 6:58 pm
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Napisal/-a nalcoq4 Če feb 04, 2010 7:10 pm

Toyota vsaj prizna napako in poskrbi za kupce japonci ne iščejo krivca ampak rešujejo napake. :)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Če feb 04, 2010 7:16 pm

nalcoq4 je napisal/-a:Toyota vsaj prizna napako in poskrbi za kupce japonci ne iščejo krivca ampak rešujejo napake. :)


Kakšnega krivca pa naj bi iskali? Saj so oni krivi, gospodje "mi delamo najkvalitetnejše avte na svetu". :roll:

Pa tudi vzeli so si čas preden so priznali napake, ki naj bi se po navedbah strank pojavljale že od leta 2002 ;)
 
Uporabniški avatar
c.o.b.
Uporabnik
 
Prispevkov: 973
Pridružen: Če maj 04, 2006 5:16 pm

Napisal/-a c.o.b. Če feb 04, 2010 7:18 pm

nalcoq4: na podlagi česa pa to trdiš? na podlagi tega, da vozš Toyotin avto? :D preglej mal stvari pa boš vidu, da niso takoj priznal...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Če feb 04, 2010 9:19 pm

BBoss je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
BBoss je napisal/-a:. Pač to je naravna selekcija, ker če praktično človek nima več naravnih sovražnikov je pač največji naravni sovražnik lahko le sam sebi in butec se ubije ravno zarad tega, ker je butec.


Aja! Zato imamo v Sloveniji toliko prometnih nesreč s smrtnim izidom. In ogromno slovencev je celo tako zelo butastih, da se zavestno kar sama eliminira, saj smo tudi po številu samomorov med prvimi.

Vedno se najdejo eni zelo pametni :roll:


A te lahko vprašam, kako je kaj s tvojo funkcionalno pismenostjo? Še 1x preberi pa probaj razumeti napisano in ne tisto kar so tvoji možgani sproducirali. Če pa ne bo šlo ti pa lahko tudi še enkrat razložim.


Pa razloži, saj očitno spadam med polpismene rednecke, ki jih omenjaš. Naj še omenim, da rednecki nimajo problemov z pedalom za gas ali zavoro saj zagotovo nihče ne vozi Priusa ali kakšno podobno tojoto. Tojote baje v ameriki vozijo bolj izobraženi ljudje, ki pa nimajo pojma o avtomobilski tehniki in se v kritičnem trenutku žal ne znajdejo. Vprašanje pa je tudi kako bi kdorkoli od nas tukaj na forumu odreagiral v taki situaciji. Lahko je bit pameten doma pred računalnikom.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če feb 04, 2010 9:34 pm

buče pišete nekateri; dejte pogledat koliko vpoklicev je imela toyota v zadnjh 10 letih, potem pa primerjajte vpoklice renaultov, peugeotov, citorenov tudi vw grupe...je so zajebali, bodo popravili...sicer je pa glavni krivec firma sama , ki je selila dejavnost v države, kjer niso veljali za pojem kakovosti in s tem hotela prihraniti denar; češka naprimer...pa res je da med drugim tudi vozim toyoto, predvsem sedaj subaruja, vozil sem veliko avtov od audijev pa do bmwjev, in vem da kljub temu, da so imeli vpoklic toliko avtomobilov bom še naprej vozil japonca...tisti , ki so na japoncih jih bodo še kupovali, tisti ki niste jih ne boste, pa še to 9,7 mio prodanih avtov na svetu( 1 mesto) tudi pove nekaj..sicer pa 1 vpoklic pri skoraj 10 mio vozilih je še vedno boljše kot 1 vpoklic pri 3 mio vozilih ( renault)....lahko se pa naredi lestvica vpoklicev zadnjih 10 let, pa me zanima na katerem mestu ste vi s svojim avtom; bi bilo zanimivo videti, zatorej če ima kdo podatke..
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Če feb 04, 2010 9:39 pm

TOYOTA je napisal/-a:sicer pa 1 vpoklic pri skoraj 10 mio vozilih je še vedno boljše kot 1 vpoklic pri 3 mio vozilih ( renault)....lahko se pa naredi lestvica vpoklicev zadnjih 10 let, pa me zanima na katerem mestu ste vi s svojim avtom; bi bilo zanimivo videti, zatorej če ima kdo podatke..


Tale slikca je že par strani nazaj v tej temi (velja za ZDA):

Slika
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če feb 04, 2010 9:45 pm

ja to sem videl, zanima me za desetletje in mogoče svetovni trg, ker tukaj nikjer ni zajetih francozev,....
priznam pa da zgleda hudo (leto 2009 mislim ) in ne morem razumet, da so spregledali toliko napak, saj je njihov sistem odkrivanja napak in stremenje h kakovosti skopirala marsikatera ugledna firma...zihr jih bo to izučilo...ampak škoda je zihr že narejena
lp,a.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Če feb 04, 2010 9:51 pm

toyoti kot tovarni kjer po njihobo izdelujejo NADavtomobile, se kaj takega nebismelo zgoditi

tudi sam vozim toyoto yaris, pa sem že imel 1x odpoklic zaradi nekih napak na servo volanu, tako de...

toyote sem kupil ravno zaradi kakovsti, in zato tudi plačal dražje, kot pa naprimer kaki hyundai ali pa kia,

zelo razočaran
Slika
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če feb 04, 2010 10:05 pm

PogachnyK je napisal/-a:toyoti kot tovarni kjer po njihobo izdelujejo NADavtomobile, se kaj takega nebismelo zgoditi

tudi sam vozim toyoto yaris, pa sem že imel 1x odpoklic zaradi nekih napak na servo volanu, tako de...

toyote sem kupil ravno zaradi kakovsti, in zato tudi plačal dražje, kot pa naprimer kaki hyundai ali pa kia,

zelo razočaran

ja kaj hočeš s tem povedat...jaz sem bil tudi razočaran nad passatom in bmwjem, pa zato ne govorim da so zanič...pač prodaj pa kupi kio , vsak se je že nategnil z nakupom...nikoli ni bilo rečeno da so avti nepokvarljivi, je pa res da so bili skoraj vedno v samem vrhu po nepokvarljivosti...sicer pa kakor komu, lahko gremo gledat kateri avto je največkrat omenjen pri problemih na tem forumu, pa sem zihr da ni toyota...so zajebal, saj zdej bodo pa plačali....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
bugy1
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Po dec 25, 2006 8:38 pm

Napisal/-a bugy1 Če feb 04, 2010 10:12 pm

Tukaj imate vse vpoklice za vse znamke na spodnji povezavi. Ni lepo kar se je Toyoti zgodilo in temu bo tudi primerni padec prodaje vozil v celem svetu. Vendar se bodo iz tega kaj naučili in začeli delati dobre stare Toyote kot so jih delali pred leti. To se lahko tgodi vsakemu kot se je AUDI-ju z modelom TT ko je par ljudi izgubilo življenje pa se ni na velik zvon obešalo..... Bo zelo zanimljivo videti kako se bo zadeva uredila z strani Toyote ter kako bo trg odreagiral. Namreč nekateri avto koncerni se že norčujejo iz Toyote v svojih reklamah, le naj pazijo, da se tudi njim kaj takega ne zgodi. Uživajte v pregledu vpoklicev za vse znamke in videli boste kje se nahajate.
http://www.internetautoguide.com/auto-r ... index.html
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če feb 04, 2010 10:23 pm

bugy1...super, to sem hotel...zanimivo, res
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Če feb 04, 2010 10:29 pm



Če prav vidim to zopet velja samo za ZDA, saj nekatere znamke in modeli pri določenih znamkah manjkajo. ;)
 
bugy1
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Po dec 25, 2006 8:38 pm

Napisal/-a bugy1 Če feb 04, 2010 10:36 pm

peroRS @ Ja res je to za deželo čez Atlantik. Vendar poglejte še ostale znamke ki pri nas imajo status nekaj (značke) več pa boste ugotovili, da Toyota ni izjema. Npr. BMW serija 5 se vijak lahko odvije in povzroči karambol....... Tako, da si takih stvari ne želim nobeni tovarni. Zamerim pa tistim ki se iz tuje žalosti norčujejo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Pe feb 05, 2010 1:01 am

bugy1 je napisal/-a: nekateri avto koncerni se že norčujejo iz Toyote v svojih reklamah, le naj pazijo, da se tudi njim kaj takega ne zgodi.

...ali pa še kaj hujšega! Nikoli se ne ve,kaj se lahko že jutri zgodi s kakšnim od konkurenčnih avtomobilov,
Tako norčevanje v reklamah iz stvari, kjer so bile celo smrtne žrtve pa imajo lahko celo kontra učinek.
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ Pe feb 05, 2010 7:27 pm

No, da se mal nasmejemo sem na Jalopniku našel postopek odprave Toyotine napake na servisu

1. Connect Diagnostic Computer to Diagnostic Port.
2. Wait for options list to populate
3. Scroll down to "Kamikaze Mode"
4. Toggle to "OFF" position
5. Select "Save and Exit"
6. Disconnect Diagnostic Computer from Diagnostic Port.

:D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Pe feb 05, 2010 7:41 pm

Ta je pa res odličen primerek črnega humorja. Še tako lepo se naveže na obujanje epizode kamikaz. :-P :roll: oops

Jim bodo pa taki vici verjetno naredili več škode kot zgoraj omenjeno antiproduktivno reklamiranje.
 
kickin88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po feb 01, 2010 1:08 am

Napisal/-a kickin88 So feb 06, 2010 12:17 am

uff tud sam mam naročeno novo yaris...jim bom raje naročil, naj vse pregledajo, če je ok ;)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Napisal/-a Marek_ So feb 06, 2010 12:21 pm

kickin88 je napisal/-a:uff tud sam mam naročeno novo yaris...jim bom raje naročil, naj vse pregledajo, če je ok ;)


Vpoklicani Yarisi so iz obdobja
(11/2005 - 09/2009)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov