Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a nevermind Po jan 18, 2010 3:44 pm

Pozdravljeni!

Mene zanima, če je kdo tu na forumu oz. če kdo pozna koga, ki odkupuje rabljena vozila (+10 let) in jih ti potem s kamijonam odpeljejo... nevem, v Bosno, Kosovo,... in podobne države... po AC vidim veliko takšnih tovornjakarjev (relacija ZG-Osijek).
Sem parkrat zasledil, da so nekateri pisali, da so prodali starejši avto na Kosovo.

Kakšen kontakt bi mi bil dobrodošel.

Najbolj zaželjeno je, da so te osebe z notrajsko-kraške regije, primorske.

Lahko mi pišete tukaj ali na PM.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a Matjazy Po jan 18, 2010 4:19 pm

nevermind je napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene zanima, če je kdo tu na forumu oz. če kdo pozna koga, ki odkupuje rabljena vozila (+10 let) in jih ti potem s kamijonam odpeljejo... nevem, v Bosno, Kosovo,... in podobne države... po AC vidim veliko takšnih tovornjakarjev (relacija ZG-Osijek).
Sem parkrat zasledil, da so nekateri pisali, da so prodali starejši avto na Kosovo.

Kakšen kontakt bi mi bil dobrodošel.

Najbolj zaželjeno je, da so te osebe z notrajsko-kraške regije, primorske.

Lahko mi pišete tukaj ali na PM.

Hvala!

Na mojem audiju 85 letnik sem imel non stop za brisalci listke z GSM številkami ter pripisom kupim.

Ko sem ga dal na avto.net, so me zasuli s klici. Če imaš aktualen avto, te bodo hitro našli. Sicer se je z njimi težko kaj zmenit, ker ponujajo smešne zneske.. na koncu ga je vseeno nekdo odpeljal na Kosovo, kupil ga je pa za sebe (in bil tako pripravljen odšteti nekaj več).
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po jan 18, 2010 5:38 pm

to je pa mni tud znano mam golfa II dizl 91l lepo ohranjen pa je vsak 2tedn zihr listek kupim avto :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a roberto-82 Po jan 18, 2010 5:43 pm

nevermind je napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene zanima, če je kdo tu na forumu oz. če kdo pozna koga, ki odkupuje rabljena vozila (+10 let) in jih ti potem s kamijonam odpeljejo... nevem, v Bosno, Kosovo,... in podobne države... po AC vidim veliko takšnih tovornjakarjev (relacija ZG-Osijek).
Sem parkrat zasledil, da so nekateri pisali, da so prodali starejši avto na Kosovo.

Kakšen kontakt bi mi bil dobrodošel.

Najbolj zaželjeno je, da so te osebe z notrajsko-kraške regije, primorske.

Lahko mi pišete tukaj ali na PM.

Hvala!


aja za kak avto gre sploh ko nekaj gre za srbijo golfi ,zastave....
za bolgarijo opli,fordi :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
marko21
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr okt 07, 2009 6:36 pm

Napisal/-a marko21 Po jan 18, 2010 6:10 pm

Naj ti povem mojo izkušnjo s tem...Jaz sem svojega forda dal na avto.net, po dobrem tednu me je klical nek mudel(ki sem ga zelo zelo težko zastopil), ki mi je ponudil takšno ceno kot je bila podana(kljub temo da sem imel napisano gotovinski popust). Vprašal me je če sem doma, ker se njegova prijatelja nahajata na tem območju kjer pač stanujem in da bi prišla pogledat avtomobil še isti dan. Čez dobre pov urce sta tipa res prišla pogledala avto(avto sta pogledala neverjetno hitro in površno...mudel se sploh v avto ni vsedel,niti zaštratal ga ni). Zmenili smo se da ga naslednji dan odpeljeta, imela pa sta samo eno prošnjo... da mu pustim tablice češ da nebi imel stroškov, in da ko pride v makedonijo oz. kamerkoli sta šla, naredita prepis in mi pošlje tablice po pošti še isti dan. Ker sta zgledala kolker tolk pošteno sem jima pustil tablice (ponujala sta mi tudi neko ''izkaznico'' z sliko in njihovima podatkoma, kot dokaz da mi bosta poslala resnično poslala tablice).

Po domače povedano sem se dobro nategnil, ker tablic še danes (po več kot pov leta) nisem videl. Sreča da ni bilo kaj hujšega, kajti lahko bi imel večje probleme... bi tipa imela karambol in v primeru krivde, bi meni trgali pri naslednjem zavarovanju.
Če delaš na tak način, je najbole da ti pusti 500€ in mu rečeš, ko ti prinese tablice dobi keš.
Naj povem, da sta mi povedala(tisti dan ko sta prišla gledat avtomobil), da zvozita tudi od 4-5 avtomobile na teden dol na jug....
 
genius100
POZOR! Nekredibilen uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe jan 15, 2010 10:09 pm
Kraj: primorje

Napisal/-a genius100 Po jan 18, 2010 6:58 pm

cudno to. ce pa neznate naredit kot je treba pa vas .... :lol: js sm tut prodau golfa 3 lani poleti u srbijo :D pa isto je tip hotu tablice pa mojo zavarovalnisko polico. ni problema sm mu reku :D greva do obcine naredimo izjavo da sm mu avto in polico pustil da se pripelje do doma in da vozi ta in ta os. dokument kopiran, vozi in odgovarja sam na morebitne tezave v prometu kot je nesreca itd.. posebej navedeno da krije stroske sam ;) in sla do notarja potrdila on placal 35eur in evo kljuci on meni pare in srecno pot :lol: in lejga postarja paket :lol: prometna, polica, tablice pa pisno zahvalo za zaupanje ;)
use kar se zgodi se zgodi z razlogom...
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a vinny Ne jul 22, 2012 9:56 pm

Da ne bom odpiral nove teme bom tu vprašal. Prodajam avto in ga bom odpeljal nekemu tipu, da mi vozilo odkupi. Torej postopek poznam, zanima me kak je postopek potem, ko avto pustim tam? Grem na občino odjavim vozilo? Kako je glede zavarovalne police, je potrebno to prekiniti ali mi velja še naprej? In še glede registerskih tablic, ostanejo moje ali jih vrnem na občini?
Hvala
 
Uporabniški avatar
filip**
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če jan 17, 2008 5:06 pm

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a filip** Po jul 23, 2012 8:11 pm

Narediš prepis na novega lastnika(identifikacijo), odjaviš vozilo iz prometa, vrneš tabilce in je to to. S kopijo odjavljene prometne pa lahko prekineš obstoječo zavarovalno polico, saj se le ta ne da prenesti na drug avto...
 
aleks123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jul 16, 2012 2:13 pm

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a aleks123 To jul 24, 2012 7:21 pm

filip** je napisal/-a:Narediš prepis na novega lastnika(identifikacijo), odjaviš vozilo iz prometa, vrneš tabilce in je to to. S kopijo odjavljene prometne pa lahko prekineš obstoječo zavarovalno polico, saj se le ta ne da prenesti na drug avto...

Filip** - v tvoji temi http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=79977 glede renault 1.9 dci me zanima če mi lahko pomagaš, kako si rešil svoje težave z motorjem? Imam identične probleme in mi vsak mehanik svetuje drugače... Zato bi te prosil če mi lahko poveš, kaj je pomagalo tvojemu motorju?

hvala in lep pozdrav,
Aleks
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a ojnica Če jul 26, 2012 8:55 pm

Niti pod razno dajat avta brez odjave. :roll:
Član od leta 2004 :)
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a vinny Pe jul 27, 2012 11:33 am

ojnica je napisal/-a:Niti pod razno dajat avta brez odjave. :roll:


Torej prvo odjavim avto pa ga potem peljem tja kjer ga bodo odkupili?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a ojnica Pe jul 27, 2012 12:44 pm

Avto pelješ tja, se zmeniš s kupcem, da gresta narest prepis, greš na tehnični, odjaviš, daš ključ in adijo....
Član od leta 2004 :)
 
rslapa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 27, 2005 9:36 pm

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a rslapa Sr mar 26, 2014 9:49 am

Pri avtomobilih za tok nizko ceno jaz definitivno nebi zapravljal časa s prodajo. Pokličeš nekoga, ki ima odkup avtomobilov kot je tale http://odkup.net/ verjetno ti podo ponudili kakšnih 200€ manj, kot je avto vreden, vendar, če greš za ta čas delati, ko se boš ukvarjal s prodajo, boš prej zaslužil 200€ :) vsaj po mojem.
 
matic.s.k
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr nov 15, 2017 4:06 pm

Re: Odkup rabljenih vozil

Napisal/-a matic.s.k Sr dec 13, 2017 12:59 pm

Pobi NIKOLI IN RES NIKOLI ne smete predati avta preden je narejen PREPIS!!!

Kolega je prodajal berlingota, za 1000-2000 €, ne spolnem se točno. Imel je 2-3 klice od različnih oseb, da bi avto vzeli isti dan, prepis pa naredili v ponedeljek (bila je nedelja). Eden je še celo rekel, da prepis naredila, ko se vrne iz Hr al Srbije. Da bi se z avtom odpeljal do "svojih dol".

Teka nikoli ne smete narediti, ker če ta človek nabije 10 radarjev, ste vi odgovorni, čeprav imate ime in priimek človeka. Ostane vam potem samo sodišče, da dokažete da je on odgovoren. Kako pa gredo postopki v SLO pa tako vemo vsi, tako da ne bomo zgubljali besed.

Moje mnenje je, da večino takih nategunov cilja na avtomobile do vrednosti 2000 €!!!

Kar se pa odkupa rabljenih vozil tiče, predlagam, da odpeljete avto v kakšno večjo avtohišo (pod pogojem da je solidno ohranjen). Nekatere avtohiše imajo testiranja preden odkupijo rabljeno vozilo in če vidijo da je vse OK boste 100% dobili nekaj več € kakor, če ga odkupi nek lokalni diler.

Takšna je bila moja izkušnja, ko sem hodil do prodajalce, da bi odkupili moje rabljeno vozilo v okolici Celja. Na koncu sem dobil največ €€€ za svoje rabljeno vozilo http://avtotehnika-celje.si/rabljena-vozila tukaj. Je pa res, da so na mojem vozilu naredli neke teste, da so preverili v kakšnem stanju je. Itak ti pa vsi za kakšen ris zbijajo ceno, tako da na to se pripravite, kamrkoli ga peljete oz. ga malo spolirajte in očistite!!!!

Če pa ima kdo kakšne izkušnje z odkupom iz drugega dela Slovenije, pa naj napiše, je pa res, da se marsikomu ne da za 50-100 € več prevozit celo slovenijo pa zabušit 2 dni :) hehe
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 27 gostov