Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Ne jun 27, 2010 9:03 pm

Jutri se bom pa nalašč peljal po AC, da malo vinjeto koristim :lol: Svašta :)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Ne jun 27, 2010 9:06 pm

Koristiš jo šele takrat, ko te ustavijo DARS-ovci. Drugače je vožnja po AC brezplačna...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Ne jun 27, 2010 9:07 pm

Upamd a so se kaj skulirali od lani, ko mi je skočil izza tovornjaka, tolk da ga nisem nagazil.. :?
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
northface
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Ne mar 15, 2009 12:57 pm

Napisal/-a northface Ne jun 27, 2010 9:33 pm

Mislim, da si vsak, ki si lahko privošči imeti avto, lahko privošči letno vinjeto. Bi bile pa 10-dnevne boljše kot tedenske, polletnih pa tudi Avstrijci nimajo, če se že o njih debatira.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ Ne jun 27, 2010 9:43 pm

Fora je sam da če je letna naj velje leto od nakupa, to je to.
Resnica reporterja Milana :D :lol:

KLIKNI
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Po jun 28, 2010 11:35 am

NejcZ je napisal/-a:Fora je sam da če je letna naj velje leto od nakupa, to je to.
Resnica reporterja Milana :D :lol:

KLIKNI


Problem je v tem, da je pol težje kontrolirat vinjete saj se da že na osnovi barve ugotavljat a je to letošnja vinjeta ali ne. Če pa bi recimo letno kupil šele novembra bi pa le ta potem veljala še skoraj celo naslednje leto in bi te konstantno ustavljali ter kontrolirali.

To se je meni dogajalo s polletno (ko je ta še bila) saj sem jo kupil oktobra in so me po januarju mislim, da vsaj ene 5x 6x ustavili, ker jim barvani ustrezala. Sem jih mel poln k pa sem pol raje kupil letno, ki bi jo itak moral pa so se vse kontrole "čudežno" nehale.

Glede vinjet je najboljša rešitev madžarski sistem, kjer ti lepo vnesejo številko tablice v računalnik in na vsake toliko časa te posname kaka kamera in preko OCR programja preveri ali imaš veljavno vinjeto. Če nimaš ti lepo samo izstavijo račun po pošti. Tudi tujcem, ali pa jih ustavi policija in oglobi.
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Napisal/-a tiguan Po jun 28, 2010 11:03 pm

Kako bo z novim letom glede cestnine?
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a marko01 To jun 29, 2010 12:12 pm

Najbolša rešitev bi bila da se za kamione uredi elektronsko cestnino, za avte pa lepo vinjeta po normalni ceni.... Samo tega pri nas nebo vdarli bojo po naših žepih ne pa po tranzitu.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ To jun 29, 2010 12:16 pm

marko01 je napisal/-a:Najbolša rešitev bi bila da se za kamione uredi elektronsko cestnino, za avte pa lepo vinjeta po normalni ceni.... Samo tega pri nas nebo vdarli bojo po naših žepih ne pa po tranzitu.


x2 Oziroma ves tovorni promet na železnice :=) Utopija ;)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss To jun 29, 2010 7:22 pm

marko01 je napisal/-a:Najbolša rešitev bi bila da se za kamione uredi elektronsko cestnino, za avte pa lepo vinjeta po normalni ceni....


Se popolnoma strinjam
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ To jun 29, 2010 8:18 pm

marko01 je napisal/-a:Najbolša rešitev bi bila da se za kamione uredi elektronsko cestnino, za avte pa lepo vinjeta po normalni ceni....
Dober predlog, se strinjam.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To jun 29, 2010 8:34 pm

BBoss je napisal/-a:
NejcZ je napisal/-a:Fora je sam da če je letna naj velje leto od nakupa, to je to.
Resnica reporterja Milana :D :lol:

KLIKNI


Problem je v tem, da je pol težje kontrolirat vinjete saj se da že na osnovi barve ugotavljat a je to letošnja vinjeta ali ne. Če pa bi recimo letno kupil šele novembra bi pa le ta potem veljala še skoraj celo naslednje leto in bi te konstantno ustavljali ter kontrolirali.

To se je meni dogajalo s polletno (ko je ta še bila) saj sem jo kupil oktobra in so me po januarju mislim, da vsaj ene 5x 6x ustavili, ker jim barvani ustrezala. Sem jih mel poln k pa sem pol raje kupil letno, ki bi jo itak moral pa so se vse kontrole "čudežno" nehale.

Glede vinjet je najboljša rešitev madžarski sistem, kjer ti lepo vnesejo številko tablice v računalnik in na vsake toliko časa te posname kaka kamera in preko OCR programja preveri ali imaš veljavno vinjeto. Če nimaš ti lepo samo izstavijo račun po pošti. Tudi tujcem, ali pa jih ustavi policija in oglobi.


Nekatere stvari ( ne samo cestninjene ), bi se lahko naučili od naših vzhodnih sosedov.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
ris
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: To nov 15, 2005 8:19 pm

Napisal/-a ris Če jul 01, 2010 11:36 pm

Sicer sem že v eni drugi temi pisal, ampak ne morem, da ne bi še v tej temi malo pošinfal DARS. Pred kratkim sem menjal avto - starega sem odjavil iz prometa in prodal, nalepko pa nekako spraskal dol in jo (ostanke pač) poslal na DARS z vlogo za nadomestno vinjeto. Res so mi takoj poslali novo vinjeto. Glede na to, da sem na novem (rabljenem) avtu dobil vinjeto že nalepljeno, vinjete ne potrebujem in sem dal oglas na Bolho. Glej ga zlomka, že naslednji dan sem dobil obvestilo od Bolhe, da so oglas umaknili - da so dobili obvestilo, da vinjet ne smeš prodajati, če nisi pooblaščen. :x Ne vem, zakaj ne vrnejo denarja - to bi bilo bolj pošteno (denar vrnejo samo, če imaš račun od nakupa - če si že kupil potem novo vinjeto).

Skratka, imam povsem novo letno vinjeto 2010, pa ne smem objaviti oglasa. :(
Če ima kdo težavo, da potrebuje vinjeto, pa mu je sredi leta (upravičeno) škoda dati 95 EUR, se lahko javi. ;)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe jul 02, 2010 6:21 am

Tole sem zasledil na enemu drugemu forumu, pa se mi zdi zelo zanimivo in do sedaj tega nisem še nikjer zasledil.
Ciitam:
"Včeraj se mi je mudilo iz službe domov zato sem zavil na MB obvoznico v Melju iztopil pa na Teznu, za menoj pa policija z modrimi lučmi.Lepo me ustavijo pogledajo vinjeto in vidijo, da ni več veljavna.
Policaj mi reče če vidim, da je veljavnost vinjete potekla pred 8 dnevi,odgovoril sem da.Nato policist reče prosim če stopim z njim do vozila, ker mi bo napisal kazen za vožnjo brez vinjete.
V roke vzame obrazec in hoče napisati kazen,še zdaj nevem kaj kako mi je v tistem trenutku to padlo na pamet;

"Kazen katero hočete napisati je neveljavna oziroma me sploh po zakonu ne morate kaznovati.Zakaj?
Če jaz zavijem na obvoznico in za menoj tovornjak ali šlepar in oba zapustima obvoznico v tem primeru izvoz Tezno jaz dobim kazen ker nimam vinjete,voznik tovornega vozila,avtobusa in podobno pa ne saj tukaj on ne potrebuje vinjete in se lahko vozijo po obvoznicah koliko hočejo,ker uporabo avtoceste tovornjakarji in ostali plačajo komaj v Tepanjah oziroma Ptuju."

"Gospod imate prav, ne morem vas kaznovati saj ste našli luknjo v zakonu izvolite dokumente in nasvidenje."

Kazen za neuporabo vinjete na obvoznicah je neveljavna,kdor koli ima podobno težavo naj napiše ugovor kateri po zakonu mora biti upoštevan.

Morda bom komu prišparal par Evrov.

Pa lep dan. "

Torej, če zapelješ na obvoznico ali celo na AC na nekemu uvozu in ne prečkaš cestninske postaje, potem pa zaviješ dol iz AC, te policaji ne bi smeli kaznovati :?:
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Pe jul 02, 2010 8:20 am

Ne vem če to čisto drži. Namreč različna vozila se rangirajo po različnih cestninskih razredih kjer veljajo pač različna pravila in za vozila do 3,5 tone je vinjeta obvezna na teh cestah.

recimo tale uredba ti pove in določa kako in kaj glede cestninjenja

http://www.uradni-list.si/1/content?id= ... o+cestnini

V tvojem primeru se verjetno policaju ni dalo ukvarjat s tabo in te prepričevat pa verjetno si bil skuliran in prijazen pa se te je usmilil in spustil naprej z izgovorom o luknji v zakonu, ki osebno mislim, da je ni.

To velja tudi za ostale, da ne bi prizkušali ali zadeva pije vodo ali ne in da ne bo namesto popite vode pol glavobol. ;)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe jul 02, 2010 8:25 am

BBoss je napisal/-a:Ne vem če to čisto drži. Namreč različna vozila se rangirajo po različnih cestninskih razredih kjer veljajo pač različna pravila in za vozila do 3,5 tone je vinjeta obvezna na teh cestah.

recimo tale uredba ti pove in določa kako in kaj glede cestninjenja

http://www.uradni-list.si/1/content?id= ... o+cestnini

V tvojem primeru se verjetno policaju ni dalo ukvarjat s tabo in te prepričevat pa verjetno si bil skuliran in prijazen pa se te je usmilil in spustil naprej z izgovorom o luknji v zakonu, ki osebno mislim, da je ni.

To velja tudi za ostale, da ne bi prizkušali ali zadeva pije vodo ali ne in da ne bo namesto popite vode pol glavobol. ;)

Tole se ni zgodilo meni, to sem najdu na enmu drugemu forumu in pripopal sem gor. Jaz imam veljavno letno vinjeto ;)
 
8000rpm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To avg 11, 2009 6:17 pm

Napisal/-a 8000rpm Pe jul 02, 2010 5:41 pm

peroRS je napisal/-a:Meni se zdi, da bi bilo veliko ljudi veselih VINJETE, KI BI BILA PRENOSLJIVA, pa tudi če bi stala 200 ali pa 300€ ;)

Za 300€ dobiš 4 vinjete! in to kar si napisal je totalno nesprejemljivo.

Vinjete naj ostanejo, naj se naredi poštena cena, ne pa da nas tedenska vinjeta stane več, kot 10 dnevna v avstriji, ki ima veliko boljšo cestno infrastrukturo in tudi daljšo.
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo Pe jul 02, 2010 5:48 pm

8000rpm je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Meni se zdi, da bi bilo veliko ljudi veselih VINJETE, KI BI BILA PRENOSLJIVA, pa tudi če bi stala 200 ali pa 300€ ;)

Za 300€ dobiš 4 vinjete! in to kar si napisal je totalno nesprejemljivo.

Vinjete naj ostanejo, naj se naredi poštena cena, ne pa da nas tedenska vinjeta stane več, kot 10 dnevna v avstriji, ki ima veliko boljšo cestno infrastrukturo in tudi daljšo.


Nej dajo 150 eur vinjeto zarad mene sam nej se skinejo s k**** pol s cestninskimi postajami stran zato da se lah pelem k človk, ne da čakam v koloni tko kot takrat k ni blo vinjet na cestninski postaji zato ker zdej pa PREVERJAMO VINJETE. Pol raj kasirejte pa se bom izogibu cestninam kadar mi ne bo pasal plačevat pa je.
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
javr
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Pe avg 03, 2007 12:28 pm

Re: Vinjeta

Napisal/-a javr Sr jan 10, 2018 7:11 am

(jan. '18)
Kje se letos najbolj splača kupiti letno vinjeto ?
Petrol da za 30 goriva, če avto zavaruješ ali podaljšaš zavarovanje pri Triglavu. Ima še kdo kakšne podobne ugodnosti ?
___
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vinjeta

Napisal/-a Firediver Sr jan 10, 2018 7:37 am

Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov