Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Pe jun 25, 2010 7:39 pm

Elektronsko cestninjenje bo do 2014, bi blo pa najbolj preprosto in fer, pa tudi najmanj stroškov, uvest nazaj ABC kot edino plačevanje cestnine.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Pe jun 25, 2010 7:54 pm

NejcZ je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:Samo nekateri pa res pišete kot da ste prisiljeni kupovati letno vinjeto. Sej so še ostale vinjete. Če so vam pa predrage, so pa regionalne ceste brezplačne ;)


Seveda, ti je mama plačala cestnino? :lol:


Če se pa še za to sekiraš, si pa kupi kolo. ;) Pločniki so pa res brezplačni :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Pe jun 25, 2010 7:55 pm

peroRS je napisal/-a:Bi pa DARS moral spremeniti to "logiko", da si tudi sredi leta prisiljen kupiti letno vinjeto (ob morebitnem nakupu novega avtomobila), pa čeprav bo veljala samo pol leta. To je čisti nateg. Morali bi nazaj uvesti polletne. ;)


Sej klele se da čisto enostavno rešit zagato, če bi seveda obstajala volja pri odgovornih. Enostavno, če kupiš letno vinjeto po 1. julija, plačaš cca polovico cene pa bi bilo čist fer.
 
Uporabniški avatar
M-jack
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: Po mar 24, 2008 6:10 pm

Napisal/-a M-jack Pe jun 25, 2010 8:09 pm

Po pravici povedano nikoli ne bo pravično za vse, vedno bo imel kdo kaj proti..
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe jun 25, 2010 8:44 pm

Jaz še imam pa kar zeleno gor :lol: , bi že bil počasi čas da bi jo dol cuknil. Mi je ravno danes v oči padlo, da je že kar razpokala na šipi :lol:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Pe jun 25, 2010 8:59 pm

Sej nisi edini :lol:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
slatncan
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Po maj 01, 2006 5:06 pm

Napisal/-a slatncan Pe jun 25, 2010 9:23 pm

en nateg so te letne, drugi nateg so pa tedenske...zakaj?ravno danes sma na pumpi mela z enim starješim gospodom debato ker gre jutro(do sobote do sobote) na morje...in do kdaj mu velja tedenska...seveda do petka...torej pomeni da more v soboto ko se bo vračal kupiti spet tedensko...lahko bi se malo zgledoval po avstrijcih pa bi blo...tut pr cenah...če že gledamo kolko AC majo oni kolko pa mi...
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Napisal/-a ThugBoy Pe jun 25, 2010 9:40 pm

kaj imamo tedenske vinjete ali 10 dnevne?
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Pe jun 25, 2010 9:48 pm

ThugBoy je napisal/-a:kaj imamo tedenske vinjete ali 10 dnevne?


Imamo tedenske oz. 7-dnevne. :pop:
 
Uporabniški avatar
RENO911
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: To jun 26, 2007 9:53 pm
Kraj: Mb

Napisal/-a RENO911 Pe jun 25, 2010 11:02 pm

M-jack je napisal/-a:Po pravici povedano nikoli ne bo pravično za vse, vedno bo imel kdo kaj proti..


To sploh ni res, vsaj dokler je jasno, kaj je v tem primeru pravično, in to je plačilo po kilometru oz. čimvečji približek temu, s tem da sedaj če je potrebno kupiti celoletno za pol leta, bi polletna bila že boljši približek k idealnemu.

Po drugi strani pa sploh ni pomembno za koliko dni jih imamo, ker ko sem se zadnje peljal od Pesnice do Šentilja, sem gledal avte s tujimi tablicami, ki jih ni bilo malo, pa jih je vsaj polovice lepo brezskrbno peljala po avtocesti brez vinjete. Pri cestninski so stali darsovci z daljnogledom, pa se jim izgleda ni dalo ustavljat avtov, ker so enega reveža naprej matrali, drugi pa so lepo pod gasom leteli mimo njih, z vinjeto ali brez. Sem se počutil res lepo, ko sem vedel, da sem en redkih, ki sem dal 100 €, da se lahko peljemo vsi.
 
Uporabniški avatar
M-jack
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: Po mar 24, 2008 6:10 pm

Napisal/-a M-jack So jun 26, 2010 10:21 am

RENO911 je napisal/-a:
M-jack je napisal/-a:Po pravici povedano nikoli ne bo pravično za vse, vedno bo imel kdo kaj proti..


To sploh ni res, vsaj dokler je jasno, kaj je v tem primeru pravično, in to je plačilo po kilometru oz. čimvečji približek temu, s tem da sedaj če je potrebno kupiti celoletno za pol leta, bi polletna bila že boljši približek k idealnemu.



To sem povsem strinjam s tabo, samo še uvesti morajo tak sistem, če bi se obneslo e-cestninjenje in bi bili stroški karseda minimalni bi bilo super! :)
 
Uporabniški avatar
der_Alte
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: Sr jul 02, 2003 3:42 am

Napisal/-a der_Alte So jun 26, 2010 11:27 am

O pravičnosti govoriti, je popolnoma brezzveze. Pravično bi bilo, da bi tudi tovornjaki imeli potem toliko višje cestnine, ker neprimerno več uničujejo cestno omrežje.

V resnici lastniki avtomobilov »subvencioniramo« tovornjakarje. Če 40 tonski tovornjak uniči cesto toliko kot 35 - 40 tisoč avtomobilov, koliko naj bi potemtakem bila pravična cestnina zanje?

Recimo, da se odločimo, da jim damo 50% »popusta«, ker prevažajo baje tudi življensko pomembne zadevščine. Letna vinjeta za tovornjak naj bo 1,9 mio €. :twisted:

Ob takih cenah se železnica takoj splača za tranzitni promet, za lokalne dobave se pa ponavadi ne uporabljajo najtežji tovornjaki.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ So jun 26, 2010 11:31 am

Poleg tega bi bila lahko cestnina polovica nižja za nas ki mamo avte pod eno tono, ker to je glih tolko da se mal dotakne ceste, kaka vlka limuzina pa že kr nuca :lol: :lol:
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ So jun 26, 2010 11:45 am

Ampak pri zeleznicah ni dosti rezerve, so tudi precej obremenjene. Vecino teh, ki jih imamo, so zgradili v casu Avstro-Ogrske, s tem da ce prav vem je bila takrat potovalna hitrost celo visja.

Mogoce bo posodobitev zeleznic se hujsi zalogaj kot zgradit avtoceste. Ampak tako je v demokraciji, glas dobijo tudi tisti, ki z nasprotovanjem zavirajo izboljsanje kvalitete zivljenja.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d So jun 26, 2010 1:18 pm

NejcZ je napisal/-a:Poleg tega bi bila lahko cestnina polovica nižja za nas ki mamo avte pod eno tono, ker to je glih tolko da se mal dotakne ceste, kaka vlka limuzina pa že kr nuca :lol: :lol:


hehe, sej pa plačas cestine zato manj :D
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Napisal/-a NejcZ So jun 26, 2010 2:10 pm

Ja k***, 77€ al kolk, ker cestnina gre pa samo po kubikih :) do 1,8 je tolk, pol do 2,5 je pa 110 (+/-10), nevem točno zdle iz glave :) Kkrkoli obrneš plačujemo vsi trikrat preveč za to kaj dobimo..
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh So jun 26, 2010 3:32 pm

Najlepše je bilo prejšnjo sezono in upam da bo še kdaj tako: Letna vinjeta po 55 €, polletna pa 35 €, pa vozi miško! Kaj češ lepšega?
Pa ne mi prosim spet o tem kolikor tovornjaki bolj uničujejo ceste in bla bla - če bi bile ceste zgrajene kot se spodobi, bi brez problemov prenesle še dvakrat toliko tovornjakov.

Mimogrede - ima kdo kakšne "insajderske" informacije za ceno vinjet naslednje leto?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo So jun 26, 2010 4:43 pm

Nej že razbijejo te cestnine pa če je vinjeta 200€ na leto pa naj bo 200€...

Elektronsko cestninjenje bo pa varuh človekovih pravic spravil na kant al se bom pa jaz odselu.... Ker to da bo nekdo iz satelita na uraden in dovoljen način spremljal vsak km ki ga naredim z avtom je pa za moje pojme ena največjih kršitev zasebnosti kar so si jih izmislili...

V angliji je že cela pi*darija okrog tega da stacionarni radarji slikajo vsakega ki se pelje mimo, ne glede na to ali krši pravila ali ne in se že govori o ukinitvi tega, pri nas bi radi pa kar sproti spremljali? Ste zmešani al kaj?
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So jun 26, 2010 5:25 pm

LoCo je napisal/-a:...V angliji je že cela pi*darija okrog tega da stacionarni radarji slikajo vsakega ki se pelje mimo, ne glede na to ali krši pravila ali ne in se že govori o ukinitvi tega, pri nas bi radi pa kar sproti spremljali? Ste zmešani al kaj?


Ja no v VB je celo zakon, da država lahko prisluškuje vsem tovjim telefonskim klicem, lahko pregleduje tvojo e-pošto, sledi tvojemu sprehajanju po spletu, in nadzira tvoj FB profil :). Vzrok za tak zakon je seveda nič drugega kot v teh primerih najbolj zguljena beseda - terorizem. Pa se očitno nihče ne buni. Seveda morajo imeti za tak nadzor dovoljenje, ki pa je ponavadi osnovano zgolj na sumu. Torej če si sumljiv si lahko legalno nadzorovan. Podoben zakon imajo tudi v ZDA . Kot primer - če se jim recimo na letališču zdiš sumljiv te zaprejo za nedoločen čas. Se je nekaj takega zgodilo enemu italjanu, ki je šel v ZDA po punco, pa je v zaporu preždel kar lep čas. Na srečo ga je oče, nek doktor, potem spravil ven.


Tako, da mislim da nimamo kaj dosti za postorit, ker bo v roku nekaj let podoben zakon veljav skoraj vsepovsod.
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Ne jun 27, 2010 8:40 pm

Lahko izvolis drugacno vlado.. Kaksno cisto novo, namesto enih in istih politikov ze desetletja.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 48 gostov