Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
2kwik4ya
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: So jul 28, 2007 2:50 pm
Kraj: Zasavje

Vozniški izpit

Napisal/-a 2kwik4ya Sr jul 07, 2010 3:39 pm

Na obisk mi je prišel bratranec iz Avstralije in me zanima, ali je njemu dovoljeno voziti po evropskih cestah z avstralskim vozniškim izpitom, ali pa mora prej opraviti kakšen test oz. tečaj ?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Sr jul 07, 2010 3:58 pm

Mogoče ti tole kaj pomaga
http://www.amzs.si/?podrocje=37
 
Uporabniški avatar
2kwik4ya
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: So jul 28, 2007 2:50 pm
Kraj: Zasavje

Napisal/-a 2kwik4ya Sr jul 07, 2010 4:11 pm

A za ta MVD potrebuješ slovensko vozniško dovoljenje ? Ni mi čisto jasno to oops
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz Sr jul 07, 2010 4:36 pm

Sej piše

Za pridobitev MVD je potrebno predložiti

* veljavno slovensko vozniško dovoljenje,

----------------------



to je za Slovence, ki želijo vozit avto v državah, kjer zahtevajo MVD.
 
Uporabniški avatar
UrbanD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe jan 11, 2008 4:01 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a UrbanD Sr jul 07, 2010 4:38 pm

Nič komplicirat. Če ima veljavno avstralsko vozniško, potem naj se pejle lepo po pravilih in ne bo problemov. Tud policija dvomim da bi kaj zatežila če ga že ustavijo.
 
Uporabniški avatar
2kwik4ya
Novinec
 
Prispevkov: 180
Pridružen: So jul 28, 2007 2:50 pm
Kraj: Zasavje

Napisal/-a 2kwik4ya Sr jul 07, 2010 7:53 pm

Hvala za odgovore :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Sr jul 07, 2010 10:37 pm

AMZS je napisal/-a:Nekatere države, ki niso podpisnice Konvencije o cestnem prometu (1968) in ki poleg nacionalnega dovoljenja zahtevajo tudi MVD:
Angola, Argentina, Avstralija, Barbados, Bangladeš, Čile, Dominikanska republika, Egipt,...


Običajno velja recipročnost. In če je za Avstralijo potrebno MVD, je za Avstralce v Slo tudi potrebno.

2kwik4ya je napisal/-a:A za ta MVD potrebuješ slovensko vozniško dovoljenje ? Ni mi čisto jasno to oops


Moral bi ga (MVD) narediti že v Avstraliji (z avstr. vozn. dovoiljenjem), majhna možnost je, da mu ga naredijo na konzulatu.

Če ima tudi slo državljanstvo, morda sploh ne bo problemov, če ne, še vedno lahko naredi kot pravi UrbanD.
Zadnjič spremenil esem, dne Sr jul 07, 2010 10:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike Sr jul 07, 2010 10:39 pm

Nej se pelje po pravi strani ceste pa ne bo problemov :D
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Napisal/-a zuzek Ne avg 01, 2010 5:25 pm

imam vprašanje:

z očetom si menjava večkrat vozila, zanima me, ali je kakšna kazen če me ustavi pa nimam s seboj vozniške?


lahko dobim kje kakšno potrdilo, da ne bi skoraj vsak dan nosil s seboj vozniške?
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Napisal/-a ejsim Ne avg 01, 2010 5:33 pm

zuzek je napisal/-a:imam vprašanje:

z očetom si menjava večkrat vozila, zanima me, ali je kakšna kazen če me ustavi pa nimam s seboj vozniške?


lahko dobim kje kakšno potrdilo, da ne bi skoraj vsak dan nosil s seboj vozniške?


Mislim da je kazen cca 20 EUR? Čeprav ponavadi prideš skozi z opozorilom.

Obstaja opcija, da greš narediti kopijo vozniške in jo overiš pri notarju. Mislim, da v tem primeru velja oz ne boš imel problemov, lahko pa da se motim.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Ne avg 01, 2010 5:33 pm

Jaz imam vozniško vedno v denarnici. Tako da tudi če uporabljam avto koga drugega, ni skrbi, da bi me ustavili brez vozniškega. Najenostavnejša rešitev.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Napisal/-a zuzek Ne avg 01, 2010 6:09 pm

ejsim je napisal/-a:
zuzek je napisal/-a:imam vprašanje:

z očetom si menjava večkrat vozila, zanima me, ali je kakšna kazen če me ustavi pa nimam s seboj vozniške?


lahko dobim kje kakšno potrdilo, da ne bi skoraj vsak dan nosil s seboj vozniške?


Mislim da je kazen cca 20 EUR? Čeprav ponavadi prideš skozi z opozorilom.

Obstaja opcija, da greš narediti kopijo vozniške in jo overiš pri notarju. Mislim, da v tem primeru velja oz ne boš imel problemov, lahko pa da se motim.


kopijo misliš kot fotokopijo, ali še eno vozniško?
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Napisal/-a Shadez Ne avg 01, 2010 8:43 pm

martin_krpan je napisal/-a:Jaz imam vozniško vedno v denarnici. Tako da tudi če uporabljam avto koga drugega, ni skrbi, da bi me ustavili brez vozniškega. Najenostavnejša rešitev.

Če pa imaš še knjigco oz tisto pinky zadevo :lol: greš pa zamenjat za kartico katera bi ti sigurno pasala v denarnico :)

Lp
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Ne avg 01, 2010 9:14 pm

ejsim je napisal/-a:
zuzek je napisal/-a:imam vprašanje:

z očetom si menjava večkrat vozila, zanima me, ali je kakšna kazen če me ustavi pa nimam s seboj vozniške?


lahko dobim kje kakšno potrdilo, da ne bi skoraj vsak dan nosil s seboj vozniške?


Mislim da je kazen cca 20 EUR? Čeprav ponavadi prideš skozi z opozorilom.

Obstaja opcija, da greš narediti kopijo vozniške in jo overiš pri notarju. Mislim, da v tem primeru velja oz ne boš imel problemov, lahko pa da se motim.


In notar mu bo zaračunal toliko, kot ga stane, da zamenja (roza) vozniško za kartico in jo nosi v denarnici. ;)
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed Ne avg 01, 2010 9:23 pm

Mislim, da zamenjava knjižce s kartico stane okrog 13€ + cena male slikice.

Mam pa tud jst te probleme, da pozabljam izpit doma, al pa ga mam v svojem avtu in ga potem pozabim prestaviti v drugega, če ga vozim. :-P
Pomojem, če policaju lepo objasniš situacijo in se ne obnašaš nesramno nebo nič zatežil..itak pokliče in preveri, če maš veljavno vozniško.
 
Toma.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe apr 23, 2010 9:34 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Toma. Ne avg 01, 2010 9:49 pm

mislim da če nimaš nobenega dokumenta sabo in te ustavijo je identifikacija osebe 60€.
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 01, 2010 9:59 pm

martin_krpan je napisal/-a:Jaz imam vozniško vedno v denarnici. Tako da tudi če uporabljam avto koga drugega, ni skrbi, da bi me ustavili brez vozniškega. Najenostavnejša rešitev.


Hehe veš kokrat jaz denarnico pustim doma :D Do sedaj sem vedno povedal ime priimek, naslov ,roj. datum ter zadnjih šest številk matične....pa ni blo nobenga problema.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a barossa45 Ne jan 20, 2013 5:06 pm

Malo bi si sposodil temo...
Jaz sem naredil varno vožnjo za traktor, in sedaj moram list o varni vožnji nest na upravno enoto, da mi naredi novo kartico na kateri bo označen še izpit za traktor.
Ker pa bom kmalu moral iti podaljšat izpit za avto, ker ne bom več mladi voznik in tudi plačati, bi takrat sproti še dal to za traktor.
Sedaj če me v tem času ustavi policija ter zahteva izpit od traktorja, bo ta list o varni vožnji dovolj ali bo enako kot nebi imel nič ?
lp.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
matayus
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Ne sep 20, 2009 6:32 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a matayus Ne jan 20, 2013 6:43 pm

Enako bo kot nič.
Pejt vpisat. Mislim, da pride to okoli 25€ (nova kartica). Podaljšanje izpita pa pride 7€.
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Vozniški izpit

Napisal/-a barossa45 Ne jan 20, 2013 8:28 pm

matayus je napisal/-a:Enako bo kot nič.
Pejt vpisat. Mislim, da pride to okoli 25€ (nova kartica). Podaljšanje izpita pa pride 7€.

Ampak potem ko bom šel naslednjič podaljšat izpit bom plačal kartico 25 + podaljšanje 7€ ?
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 147 gostov