Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Pišite več porab, če imate vsaj petino take vožnje

Bencinar zmerno manj kot 5
6
2%
5-6,5
24
8%
6,5-8
19
6%
8-10
6
2%
Bencinar povprečno 5-6,5
14
4%
6,5-8
27
9%
8-10
10
3%
več kot 10
6
2%
Bencinar športno 6-8
11
3%
8-10
14
4%
10-13
13
4%
već kot 13
4
1%
Dizel zmerno manj kot 4
3
1%
4-5,5
26
8%
5,5-7
18
6%
7-9
2
1%
Dizel povprečno 4-5,5
12
4%
5,5-7
44
14%
7-9
7
2%
Dizel športno 4,5 - 6
7
2%
6-8
33
10%
8-10
5
2%
već kot 10
4
1%
 
Skupaj glasov : 315
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a Firediver Če nov 23, 2017 8:25 am

Torej ti ne ostane drugega, kot da na uradno meroslovno inštitucijo vložiš vlogo za uradno izmero volumna tanka.

In potem tožiš ali tovarno avtomobilov (napačno navajanje volumna, slab algoritem izračunavanja BC..) ali pa distributerja naftnih derivatov (nenatančno doziranje količine goriva skozi pištolio pri točenju.. )

Samo še mejo si moraš določiti, ali je zate npr. 0,1l še dovoljeno odstopanje ali mora biti natančno do 0,0001l, da boš zadovoljen.

Mislim, da ni druge poti, da prideš zadevi do dna in do svojega dušnega miru.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl Če nov 23, 2017 9:52 am

Samo sem opisal svoj primer, kateri je očitno specifičen, če si sploh prebral moje zadnje 3-4 poste. Takšen pač je, sem mislil, da še kdo podobno opaža. Tema je pač o porabi, če tebe poraba ne zanima, prebiraj kaj drugega. :roll: .
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a Firediver Če nov 23, 2017 11:00 am

Sem izpostavil dokončno rešitev za probleme, ki vas tarejo. Ampak je ne bo nihče uporabil, ker nihče noče priti zadevi do dna.

Bom rajši spremljal druge teme, tukaj se res ukvarjate z drobnarijami.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a corus Če nov 23, 2017 11:34 am

xxl je napisal/-a:Samo sem opisal svoj primer, kateri je očitno specifičen, če si sploh prebral moje zadnje 3-4 poste. Takšen pač je, sem mislil, da še kdo podobno opaža. Tema je pač o porabi, če tebe poraba ne zanima, prebiraj kaj drugega. :roll: .


Glede na tvoje težave bi lahko bilo kaj narobe s bc- jem ali čem drugiv v povezavi s tem, kolikor vem ima kadjar 55l posodo za gorivo enako kot qashqai , se je pa pri mojem prejšnjem qashqaiju dizlu , ki je imel 65l posodo goriva , lučka za rezervo prižgala nenormalno hitro , ko je bilo še 10-12l goriva na zalogi, na začetku me je to motilo , pa sem se navadil , je pa kazal konstantno enako in tudi bc je bil točen, pojdi na servis , ker taka zmešnjava po moje ne sme biti, res pa tudi meni sedaj lučka zagori šele ko je še 4-5l goriva na zalogi in sem se moral navaditi na ta preskok v podatkih glede na prejšnji avto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl Če nov 23, 2017 11:54 am

Na servisu sem povedal za to "posebnost" pa so nekaj filozofirali o plovcu v tanku in še kaj, da me je hitro minilo, ker niso bili prepričljivi, da vedo za kaj se gre. Upal sem, da se da računalniško odpravit, pa nič besede o tem, Saj ni moj namen komplicirat okrog tega, želel sem izpostavit ta čuden pojav, zaradi katerega lahko ostaneš na cesti, če zaupaš elektroniki.
@firediver, nisem tako nerazgledan, verjamem, da tudi ostali bralci tega foruma, da v tvojem postu ne prepoznamo, po domače povedano, podjebavanja. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a corus Če nov 23, 2017 2:45 pm

Normalno je , da na servisu ni nujno , da takoj vedo kaj je narobe , ker se napake pač pojavijo in ne more vsak takoj poznati rešitev , je pa problem , če nočejo iskati napake in te odpravijo z nekim brezveznimi odgovori, kar se res večkrat dogaja na različnih servisih. Jaz bi bil po domače rečeno pač tečn , edino tako včasih uspeš, čeprav obračajo z očmi , ko spet prideš , toda drugače ne gre , če imaš še garancijo pa sploh vztrajaj , da se mora popraviti , jaz sigurno bi.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl Če nov 23, 2017 3:57 pm

Prav imaš, še nekaj cvetk ima, katere ne znajo ali nočejo rešit. Ker pa ne vplivajo na varnost in zanesljivost avta, ne težim, ker nimam, ne časa ne živcev za to.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a For Pe nov 24, 2017 8:56 pm

ranilm je napisal/-a:jaz pa imam 6.9l porabe na 100km (P308 1,2 THP)...

:shock: Ja, pismo??? Kaj pa počneš? A to je samo mestnošportna vožnja?
Kot sem napisal ...včasih si privoščim kakšen tank res agresivne vožnje in ne dosežem te porabe.

xxl je napisal/-a:Te porabe, celo natančen izračun, so, vsaj v mojem primeru, vprašljive. Naj mi kdo razloži, zakaj mi bc enkrat laže 0,3, drugič 0,6, tretjič več kot liter, včasih je celo točen, ali kaže več?

Jaz sem eneparkrat to preveril in je vedno bilo podobno. Po moje zmedo dela računalnik...


corus je napisal/-a:Jaz bi bil po domače rečeno pač tečn , edino tako včasih uspeš, čeprav obračajo z očmi , ko spet prideš , toda drugače ne gre , če imaš še garancijo pa sploh vztrajaj , da se mora popraviti , jaz sigurno bi.

Se strinjam. Na servisih ne gre drugače. Nekaj časa sem iskal pravi servis in obupal. Temu kjer sem zdaj sem točno to povedal "ne boste se me znebili s neprijaznostjo in nestrokovnostjo, ker sem kar nekaj servisov dal skozi in so še slabši ...me boste še kar nekaj časa gledali"
Itak, da vsakič ko me vidijo obračajo z očmi, zato ker se ne pustim nategovat in ker jim gledam pod prste. Sem tudi opazil, da cene servisov kar rastejo ....samo tudi to jim ne pomaga. :mrgreen:
 
ranilm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr sep 27, 2017 1:08 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a ranilm Po nov 27, 2017 8:37 am

@For

imam 90% mestne vožnje ja in zato je poraba takšna kot je in ne more biti nižja...do službe imam 6km, klima je celo leto prižgana in poraba na P308 1,2THP ne more biti nižja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl Po nov 27, 2017 9:24 am

To je odličen podatek, skoraj neverjeten.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a For Po nov 27, 2017 12:33 pm

ranilm je napisal/-a:@For

imam 90% mestne vožnje ja in zato je poraba takšna kot je in ne more biti nižja...do službe imam 6km, klima je celo leto prižgana in poraba na P308 1,2THP ne more biti nižja...

Ja, če je samo mestna ne potem logično. Pri meni ne ravno obratno....ene 10% mestne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl To nov 28, 2017 12:12 pm

Evo spet to čudno obnašanje bc ali tanka, kaj vem. Zadnjič mi je ,kot sem že napisal, bc izračunal porabo 5,3, na roke pa 6,2 in to normalne vožnje po regionalki, kar iz izkušenj vem, da ni realno. Potem ta tank vozim večinoma po avtocesti, tempo 150,160, naredim cca 550 km (bc kaže 6,1), potem še cca 230 km po regionalki in mi zniža povprečje na 5,9. Tankam in naračunam 6,1. Kje je tu logika? Nemogoče je da mi avto na regionalki (vožnja več ali manj po predpisih) pije enako kot na ac pri 150-160 km/h. Tankano na isti črpalki, celo isti ročki. Po navadi, če mi bc laže za liter, naslednji tank je skoraj točen, drugič pa spet odstopa 0,3-0,6 (najbolj pogosto). Edina razlaga mi je, da se tank krči in širi. To so moja opažanja, zanimivo mi je, ker je to edini avto, kateri mi to dela. Mogoče je še komu to zanimiv podatek, saj je tema o porabi, mar ne?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 12:24 pm

Mislim , da pri tvojem dizlu z enim tankom lahko narediš 900 in več km, jaz bi testiral bc na tej osnovi, če dolivaš na pol tanka ni nujno, da bo bo kazal bc točne podatke. Da bi se tank krčil ali širil v to pa ne verjamem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl To nov 28, 2017 12:45 pm

Zdaj sem tankal na zadnji črtici, sicer kdaj točno tankam, ne vpliva na to, preverjeno. Večinoma tankam na zadnji črtici, ker lučke ne čakam, zaradi te težave z "odstopanjem" bc. Ne bi rekel, da je bc kriv, ker gre za fizično spreminjanje. saj če gre, recimo 51 liter v tank namesto 47 (po bc, ker ima tudi ta podatek), je to to, ne glede koliko km si naredil in zato pravim, da je nemogoče, da enkrat avto porabi bistveno več , drugič pa manj, kot bi logično sklepal, glede na ustaljen način vožnje in relacije.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 1:37 pm

Potem ne vem kaj bi bilo ,nekaj vsekakor ne štima, poznam pa da ima renault na bc, da pokaže litre po prevoženih km , koliko je to realno ne vem, je pa dobra opcija , nima pa trenutne porabe kot recimo qashqai , ker izračunava sproti na vsakih 500m in od vsakega zagona motorja do ustavitve , kar je meni zelo zanimivo in imam vedno tako nastavljen bc , poleg tega pa kaže seveda še skupno porabo dokler je ne resetiraš, renault sicer prikazuje sprotno porabo samo je ne izračunava na kancu vsake vožnje, vsaj kolikor je meni poznano ne in kot sem že pisal mi je odstopanje bilo do sedaj največ 03l , običajno pa je manjše ali ga skoraj ni glede na izračun.
Zadnjič spremenil corus, dne To nov 28, 2017 2:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl To nov 28, 2017 1:53 pm

Bc kaže povprečno porabo, trenutno (reagira na plin), nima pa B tripa, kar me moti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 2:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja mi je poznano, samo s tem si ne moreš kaj veliko pomagat, mislim na to (trenutno reagira na plin), meni bc izračuna od vsakega vžiga motorja do končanja vožnje posebej s tem, da ves čas seveda tudi kaže porabo ob dodajanju plina in še vsakih 500m pokaže trenutno povprečno porabo do takrat, na koncu , ko ustaviš pa pokaže povprečen izračun porabe na posamezni vožnji in ko ga ugaseš se resetira in gre ob ponovnem vžigu spet od začetka.

Mi je bilo pa zelo smešno , ko sem na nekem testu v slo mediju , ne vem več katerem prebral, kako je novinar pod minus napisal , da ima bc v qashqaiju zelo malo izbiro, ker je verjetno sploh ni znal pogledat, drugače takšne neumnosti ne bi mogel napisat , prej obratno, tudi jaz na prvi vožnji še nisem obvladal bc, in šele kasnej odkril kakšne možnosti nudi, samo če testiraš avto za nek medij, pa že moraš malo bolj preverit ali pa vprašat preden nekaj napišeš.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl To nov 28, 2017 6:51 pm

Ta sistem katerega opisuješ ima nov Civic. Glede na to, da je Kadjar klon Kaškaja, bi lahko imel enak bc, homologirana tudi 18" colska platišča, ne pa, da je podedoval neosvetljena stikala za šipe na vratih. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a blaze11 To nov 28, 2017 6:55 pm

xxl je napisal/-a:Evo spet to čudno obnašanje bc ali tanka, kaj vem. Zadnjič mi je ,kot sem že napisal, bc izračunal porabo 5,3, na roke pa 6,2 in to normalne vožnje po regionalki, kar iz izkušenj vem, da ni realno. Potem ta tank vozim večinoma po avtocesti, tempo 150,160, naredim cca 550 km (bc kaže 6,1), potem še cca 230 km po regionalki in mi zniža povprečje na 5,9. Tankam in naračunam 6,1. Kje je tu logika? Nemogoče je da mi avto na regionalki (vožnja več ali manj po predpisih) pije enako kot na ac pri 150-160 km/h. Tankano na isti črpalki, celo isti ročki. Po navadi, če mi bc laže za liter, naslednji tank je skoraj točen, drugič pa spet odstopa 0,3-0,6 (najbolj pogosto). Edina razlaga mi je, da se tank krči in širi. To so moja opažanja, zanimivo mi je, ker je to edini avto, kateri mi to dela. Mogoče je še komu to zanimiv podatek, saj je tema o porabi, mar ne?!


Mogoče se pa izvaja regeneracija filtra.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila - novo - ANKETA

Napisal/-a xxl To nov 28, 2017 7:48 pm

Ne vidim povezave z tem, da enkrat tankam 3-4 llitre več kot kaže bc, drugič pa točno , ali celo manj. Zaradi regeneracije se poveča trenutna poraba, da bi se to poznalo za 3 litre na cel tank, hm... Zakaj to bc ne prepozna? Potem bi drugi opažali isto. Je pa zanimiva teza. Drugače pa niti enkrat nisem opazil te regeneracije, čisto nobenega simptoma, ki nakazuje na ta proces. Avto ima 40 000 km in dela bp.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov