Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Pišite več porab, če imate vsaj petino take vožnje

Bencinar zmerno manj kot 5
6
2%
5-6,5
24
8%
6,5-8
19
6%
8-10
6
2%
Bencinar povprečno 5-6,5
14
4%
6,5-8
27
9%
8-10
10
3%
več kot 10
6
2%
Bencinar športno 6-8
11
3%
8-10
14
4%
10-13
13
4%
već kot 13
4
1%
Dizel zmerno manj kot 4
3
1%
4-5,5
26
8%
5,5-7
18
6%
7-9
2
1%
Dizel povprečno 4-5,5
12
4%
5,5-7
44
14%
7-9
7
2%
Dizel športno 4,5 - 6
7
2%
6-8
33
10%
8-10
5
2%
već kot 10
4
1%
 
Skupaj glasov : 315
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a J.McLane Po maj 09, 2016 9:43 am

To glede različnih tipov ljudi je res, ampak si pozabil da bencinarja kupi dosti takih, ki imajo več kratkih mestnih voženj, to pa tudi ne vpliva ravno blagodejno na porabo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Energetik81 Po maj 09, 2016 10:00 am

J.McLane je napisal/-a:To glede različnih tipov ljudi je res, ampak si pozabil da bencinarja kupi dosti takih, ki imajo več kratkih mestnih voženj, to pa tudi ne vpliva ravno blagodejno na porabo.
Jaz dvomim, da se ljudje odločajo tako racionalno pri nakupu, da bi tvoja izjava veljala.
Bi rekel, da povprečen folk nabavi tisto, kar mu uturi prodajalec. Torej dizla, ker je "IN" ter ker je "šparoven". Ne glede na potrebe kupca.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a ~toMmy~ Če maj 12, 2016 3:08 am

J.McLane je napisal/-a:To glede različnih tipov ljudi je res, ampak si pozabil da bencinarja kupi dosti takih, ki imajo več kratkih mestnih voženj, to pa tudi ne vpliva ravno blagodejno na porabo.


Dizlov je pa več na avtocesti (z višjimi hitrostmi, sploh iz spritmonitorja).
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a sova501 Če maj 12, 2016 9:23 am

Off:
Ne bom napisu kdo, pa tut ime bom izbrisu, ampak to je nekdo objavu par let nazaj na sosednjem forumu, sodeluje pa tudi v tej razpravi.

"Sem xy, prihajam iz xy, veliko se me da videt tudi v Lj. Sem že 3 mesce bolj ali manj ponosni lastnik polota TSI z boavista paketom, z enega drugega foruma me mogoče poznate mogoče pa tudi ne. Verjetno bom uporabnik z največjo porabo na TSI-ju, največ prevoženimi kilometri na mesec in največ obiski servisa  .

Aja, sem zagret ljubitelj italianskih vozil,....

tsi je prodan....preveč je bilo težav za nov avto, šel je z 16500 kilometri prejšni teden od mene ...."

Ta še preden je začel avto vozit je vedel da bo imel največjo porabo med TSIji in da mu bo crknu(bog si ga vedi kaj je z bogim polotom vse počel).
Sej ni edini ko tak razmišlja. To kaže da nekateri ljudje v Evropi imajo očitn predsodke za bencinarje in porabo, ampak resnica je ta da pri vožnji po omejitvah so razlike vedn manjše, pri preganjanju so še malenkost večje.
In pol jst sodelujem v razpravi s takimi prepričanci, njegov dizel mu pa pr 150 pije magičnih 5 litrov...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a J.McLane Če maj 12, 2016 10:39 am

Energetik81 je napisal/-a:
J.McLane je napisal/-a:To glede različnih tipov ljudi je res, ampak si pozabil da bencinarja kupi dosti takih, ki imajo več kratkih mestnih voženj, to pa tudi ne vpliva ravno blagodejno na porabo.
Jaz dvomim, da se ljudje odločajo tako racionalno pri nakupu, da bi tvoja izjava veljala.
Bi rekel, da povprečen folk nabavi tisto, kar mu uturi prodajalec. Torej dizla, ker je "IN" ter ker je "šparoven". Ne glede na potrebe kupca.


Podal sem samo še drugo plat, ki prav tako lahko vpliva na porabo. Koliko je takih in drugačnih in koliko ljudi kupi avto "racionalno" so pa za mene čiste neznaneke.

Če stojiš z eno nogo na vroči pečici, z drugo v hladilniku… statistiki bi rekli, da si povprečno na ugodni temperaturi.
Če se voziš povprečno 160 po AC in 30 po mestu ... statistiki bi rekli, da voziš v povprečju na idelani hitrosti za idelano porabo. :lol:

Natančne cifre ti pred nakupom novega avta nihče ne bo mogel predvideti, se pa za moje pojme, da ocenit z neko 10% napako. Za večino bi to moglo biti dovolj dobro za tega enega izmed n kriterijev pri odločitvi za nakup avta.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Reaper85 Če maj 12, 2016 2:04 pm

sova501 je napisal/-a:To kaže da nekateri ljudje v Evropi imajo očitn predsodke za bencinarje in porabo, ampak resnica je ta da pri vožnji po omejitvah so razlike vedn manjše, pri preganjanju so še malenkost večje.

Vožnja po omejitvah je preveč širok pojem, ki ga večina uporablja za nedeljsko vožnjo, sem prepričan da tudi ti, glede na številke o porabi.
Sam imam z 1.4 TB lahko 7-11l, pa sem vedno v mejah omejitve.
Recimo:
1. max hitrost 60-80 (včeraj sem ravno za test porabe vozil za kolono 60, pa nisem prišel pod 7l, tako da je zame enako kot 80 in vsaj pri 6 prestavah bedarija), plin tam do 20%, prestavljanje pri 3000: 7l (da se prit na 6,5l, če probaš še prej prestavljat, ampak potem že vseeno če grem s kolesom)
2. hitrost po ravninah 100 (da, to je še v meji omejitve, policaj bi ti dal kazen za 85, če bi šel tolk pri manjši omejitvi od 90), v klanec gor po ovinkih do 80 v. 4./5., prestavljanje pri 3000, plin max 20%: nekje med 7,5 in 8l
Ker imam 230Nm je to že realna poraba in se da tako vsak dan vozit, edino če prideš do kakšnega počasnega, ki ga je treba prehitet, se lahko posloviš od 8l.
Ko dam v Normal način kjer je samo 190Nm, in v bistvu dobim 1.8/2.0 atmosferca (turbine se ne čuti, tudi max navor je šele pri 4500, drugače odlično za po dežju), mi je pa prav žal, če se hočeš normalno vozit, moraš šaltat pri 4000, ker res ne gre nikamor, tudi prejšnjega 1.6 16V sem moral tako.
3. hitrost po ravninah 100, ampak tudi v ovinkast klanec ful gas v 3./4. do nekje 90, prehitevanje vsakega, ki ga lahko in gre 90 ali manj; prestavljanje vsakič ko se rabi moč - pri 4000-5000 (pri več krivulja močno pade), plin po pameti, ko je treba pospešit iz 50 na 100 in med prehitevanji - 100%, kjer ne bi nič profitiral pa seveda ne dajem 100%: 10,5-11,5l
Sam vozim večino časa s takim režimom vožnje, enako kot pskoda, tudi imam po enem letu povsem enako povprečno porabo - 10,7l.

Povprečnih hitrosti nisem pisal, ker je na tej poti vedno okol 50, mogoče 55 v 3. režimu. 60, mogoče celo 70, dobim samo z res divjo vožnjo, poraba pa seveda proti 13l.
V naseljih je pa povsod enako 50-55 po števcu (itak nam ki teramo, je to v bistvu vmesna dobrodošla sprostitev, tisti ki gredo izven 70, pa zastopim da se jim potem ne da v naseljih 50), tako da eto, vse po omejitvah.
Za Golfa 1.2 TSI pa mislim da več kot 1l ni treba odštet, se pravi 6/7/10l, 5l so pravljice za lahko noč in s tako porabo nimaš kaj delat na cesti.
Zadnjič spremenil Reaper85, dne Če maj 12, 2016 2:29 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Milan_48 Če maj 12, 2016 2:08 pm

Končno sem enkrat peljal umirjeno, dizelaško, avtobusno, malo prehitevanj. Skoraj po predpisih. V mestu in na lokalnih cestah do 10km/h nad omejitvijo, po AC pa izjemoma 120km/h. Avto Golf TSI 150KM DSG ACT. Eco program. Klima izklopljena. Original eco gume in original eco olje za 30tkm. Sam v avtu s prtljago in psom (cca 100kg plus mojih 100kg). Rezervoar poln. Vreme suho, vetrovno in cca 15 do 20°C. Trasa: Koper - Trst do Monfalcona AC, nato lokalna ob meji in skozi Novo in staro Gorico, po soški dolini do Mosta na Soči, pa po Keltiki do Dolenje Trebuše in nato po grapi do Gorenje Trebuše in nazaj. Plus nekaj lokalnih voženj. Skupaj 267km. Poraba realna 4,9l/100km, po števcu v avtu 4,8l/100km. Avto 20tkm. Povprečna hitrost cele trase 69km/h. Nisem mogel verjeti. Skoraj sem se približal tovarniškim podatkom za mešano vožnjo. Bom poiskusil naslednjič, če se mi bo dalo. Sicer je pa moja povprečna poraba 6,5l/100km (pri največ po lepih lokalnih cestah) in sedaj vidim, da predvsem zaradi višjih hitrosti po AC, prehitevanj in voženj v sport programu. 8)
Slika
Zadnjič spremenil Milan_48, dne Če maj 12, 2016 2:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Nulla tenaci invia est via!
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a evilfury Če maj 12, 2016 2:08 pm

10.5 povprečje pol leta.

Focus ST mk2.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Milan_48 Če maj 12, 2016 2:13 pm

Če ga tudi voziš kot se za njega spodobi, je to spodobna in v redu poraba.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a sova501 Če maj 12, 2016 2:37 pm

Milan, v sport programu se ti en valj nikoli ne izklopi in tudi zato "višja" 6,5 poraba. Vsak nekdo ki je z nizko porabo moje pisanje potrdil.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Milan_48 Če maj 12, 2016 2:57 pm

Da, res je, v sport programu se srednja valja ne izklapljata in ves čas deluje v vseh prestavah v nekaj višjih obratih. Pri Eco programu in do cca 130km/h pa se izklapljata srednja valja. Po AC pri 120/h voziš večino časa z dvemi valji. Še celo dinamic light assist je izklopljen. :huh: V Eco programu tudi deluje kot freilauf ko popustiš plin. In takoj te opozori, da imaš kakšno okno odprto in s tem višjo porabo. Opazil sem tudi zanimivost da po spritmonitorju močnejši in novejši TSI žrejo skoraj enako, ali pa še manj. Nekaj je tehnologija, nekaj pa manjša obremenjenost motorja, kar je že vse lepo razložil pskoda.
PS of topic: Moj najvišji rekord porabe na relaciji Koper - Šmarje - Poljane in nazaj s Hondo CR-V , prejšnji model, 2,2l dizel, je bila 22,4 l/100km. Nikjer čez 90 km/h. Nizke prestave, dinamično, gas, zavora, ...
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a pskoda Če maj 12, 2016 4:05 pm

Za 6.5l se jaz z 2.0tdijem vozim vsaj 180km/h potovalne na tempomat.

O porabi 4.9l z 150hp bencinarjem pa sploh pisal ne bom, ker že z dizlom vem kaj moraš počet, da prideš do tega povprečja kaj šele z bencinarjem
Lp
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a evilfury Če maj 12, 2016 4:39 pm

Ja ja da maš pr 180 na uro 6.5 na dizlu

malo morgen

mrbit ti računalnik tako kaže
 
autofrik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: To mar 22, 2016 7:56 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a autofrik Če maj 12, 2016 5:36 pm

@pskoda To ga pa že malo biksaš, kje pa dosegaš takšne nore potovalne hitrosti, na novi NFS na playstation? Poznam možakarja z novim passatom 2.0 tdi, ki se vozi samo relacije, letno jih naredi tu nekje kot jaz, 50.000 km. Pravi da mu porabi okoli 7 litrov. Potovalno hitrost ima 140 tako kot jo ima vsak ki dela daljše relacije. 180 potovalne hitrosti ni možno dosegati niti zaradi koncentracije ker več kot 20 minut ne zdržiš, niti zaradi gostega prometa. Veliko jih računa porabo samo v eno smer, treba je v obe. Če se peljejo na morje iz nmv 400m na nmv 0m je tja lahko tudi do 1 liter nižja kot nazaj in obratno.

Že kdo prebral o novem poslu Hidrie in novega sistema bencinskih motorjev?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a emozul Če maj 12, 2016 6:41 pm

Evo, pa de še jaz napišem.
Bil sem na Češkem.
420km je bila avtocesta + 80km je bilo ceste zunaj naselja. Povem še to, da smo bili v avtu 4 odrasli, vsak s ca. 90kg in zelo naloženim pritljažnikom.
Po avtocesti sem peljal od 155-160 km/h (po garminu), zunaj naselja pa max. 10 km/h čez omejitev (prav tako po garminu).

Porabo sem imel 6,5 l na 100km, računano na roke.
Avto-astra karavan 1,7 cdti-130KM.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Gosic Če maj 12, 2016 7:46 pm

Zanimivo mi je brati komentarje ljudi, ki ponosno napišejo, koliko vozijo in to brez sramu. Še bolj mi je zanimivo to, da tako početje večina ljudi podpira. Podobno je pri alkoholu. Več kot spiješ, večji korenjak si. Čeprav vsi vemo, pa če si priznamo ali ne, da jih veliko zaradi alkohola umre. In s hitrostjo ni čisto nič drugače. Dejstvo je, da bodo posledice manjše pri manjši hitrosti in dejstvo je, da se vozilo z manjšo hitrostjo hitreje ustavi.

Da preidem na tisto dvoličnost ljudi. Večina prebivalstva 'udarja' po tistih, ki se zakonov ne držijo ( razni stereotipi o politikih, tajkunih in ostale zgodbice). Pa je v primerjavi z zgornjimi stavki kaj drugače? Enako je kršenje pravil. Ja.. pa se bo nekdo oglasil: to ni isto.
Taka dejanja niso moralna in vsako kršenje vodi v večje. Podobno je z denarjem. Več kot ga imaš, več ga hočeš imeti.

Očitno se nekaj procentov ljudi 'dokazuje' svetu s hitrostjo (ker se z drugimi stvarmi ne more?). In to je neka koza, kateri sledi precejšen delež nacije (beri: ne misliti s svojo glavo).
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a maniaxxx Če maj 12, 2016 7:53 pm

sova501 je napisal/-a:Off:
Ne bom napisu kdo, pa tut ime bom izbrisu, ampak to je nekdo objavu par let nazaj na sosednjem forumu, sodeluje pa tudi v tej razpravi.

"Sem xy, prihajam iz xy, veliko se me da videt tudi v Lj. Sem že 3 mesce bolj ali manj ponosni lastnik polota TSI z boavista paketom, z enega drugega foruma me mogoče poznate mogoče pa tudi ne. Verjetno bom uporabnik z največjo porabo na TSI-ju, največ prevoženimi kilometri na mesec in največ obiski servisa  .

Aja, sem zagret ljubitelj italianskih vozil,....

tsi je prodan....preveč je bilo težav za nov avto, šel je z 16500 kilometri prejšni teden od mene ...."

Ta še preden je začel avto vozit je vedel da bo imel največjo porabo med TSIji in da mu bo crknu(bog si ga vedi kaj je z bogim polotom vse počel).
Sej ni edini ko tak razmišlja. To kaže da nekateri ljudje v Evropi imajo očitn predsodke za bencinarje in porabo, ampak resnica je ta da pri vožnji po omejitvah so razlike vedn manjše, pri preganjanju so še malenkost večje.
In pol jst sodelujem v razpravi s takimi prepričanci, njegov dizel mu pa pr 150 pije magičnih 5 litrov...






O bog, kje si zbrsku ta post :lol: . In ja, a mogoče nisem imel prav? Imel sem enega prvih TSI-jev v SLO in enega prvih, ki je imel težave ( sem pač hitro klepal kilometre). Kaj sem pa s polotom počel...nič tazga, kar nisem z drugimi avti, kvečjemu še bolj sem pazil ta j***a.

Aja pa še nekaj, po 3h mesecih je ta avto imel ene 8000km, in ene par izrednih servisev, torej sem že malo vedel kaj pa kako, tisto o najvišji porabi s TS je pa bilo napisano zato, ker so vsi pisali kako jim TSI žre 4 ali 5 litrov ( tvoji kolegi očitno :mrgreen: )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a sova501 Če maj 12, 2016 9:18 pm

maniaxxx je napisal/-a:tisto o najvišji porabi s TS je pa bilo napisano zato, ker so vsi pisali kako jim TSI žre 4 ali 5 litrov ( tvoji kolegi očitno :mrgreen: )

Moji niso bli, jaz nisem še enga post-a na tistem forumu napisu, berem ga pa dvakrat na leto. Metadata je bla kriva da sem na to naletel.
Škoda da si imel tako hitro težave s starim TSI, sicer pa nisi edini(za razliko velike porabe). Kako je z novim serijam pa ne vem ;)
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a Reaper85 Pe maj 13, 2016 5:06 am

Če imaš boost leak, to verjetno tudi vpliva na porabo? So mi pa to ugotovili pri CSS, kjer je šla krivulja nad 5000 nekajkrat gor in dol in potem ni bilo nič s chip tuningom, prišlo je pa iz originalnih 138-139KM nekje 148KM namesto 160-165, seveda so mi potem dali nazaj originalno mapo.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Poraba tvojega avtomobila

Napisal/-a J.McLane Pe maj 13, 2016 7:40 am

Lepo da šele zdaj napišeš na sum okvare motorja, a kaj več ti pri CSS-u niso znali povedati. xxl je imel pred Kadjarjem Alfo Giulietto 1.4 Multiair in je na umirjenih relacijah lahko dosegal porabo okrog 6 l/100 km, je pa res da je v Mito s tem motorjem kao "športna" izvedenka in vprašanje, če ima tako varčen (dolg) menjalnik kot v Giulietti.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov