Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
domen_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 714
Pridružen: Pe jan 26, 2007 3:06 pm
Kraj: Varšavski lok

Napisal/-a domen_ Če avg 26, 2010 2:06 pm

Ampak prehitevanje pa mene v eni situaciji zelo moti. Kadar peljem 50 po naselju in je potem konec naselja - eni me takrat hočejo takoj prehitet, in to je ravno takrat ko tud js hočem pospešit na 90. Mene to moti in če oni ne morejo počakat da najprej pospešim, in me potem prehitijo če hočejo, pol js nimam prov nobene krivde če pospešujem (enako kot bi sicer), ko me kdo prehiteva takoj po koncu naselja. Ker tu se ne gre za nobeno oviranje alpa počasno vožnjo ampak izsiljevanje iz strani tega ki hoče prehitevat.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Če avg 26, 2010 2:33 pm

domen_ je napisal/-a:Ampak prehitevanje pa mene v eni situaciji zelo moti. Kadar peljem 50 po naselju in je potem konec naselja - eni me takrat hočejo takoj prehitet, in to je ravno takrat ko tud js hočem pospešit na 90. Mene to moti in če oni ne morejo počakat da najprej pospešim, in me potem prehitijo če hočejo, pol js nimam prov nobene krivde če pospešujem (enako kot bi sicer), ko me kdo prehiteva takoj po koncu naselja. Ker tu se ne gre za nobeno oviranje alpa počasno vožnjo ampak izsiljevanje iz strani tega ki hoče prehitevat.


Saj če zmerno pospešuješ, bosta oba zadovoljna, sicer pa res ni problem niti tisti dve sekundi pozneje pritisnit na gas, da se vse lepo izteče. Druga zgodba je, če tak, ki prehiteva potem dela gužvo pred tabo. Čakanje, da bi ti pospešil, je lahko nerodna zadeva prdvsem zato, ker na slovenskih cestah večinoma ni kaj prida mest za varno prehitet in tudi tam kjer so, niso tako dolga, da bi imel tisti zadaj čas počakat, da ti pospešiš.

Torej pospešuješ ampak nekoliko manj "sunkovito" oz. z manjšo zamudo, kot če te ne bi nihče prehiteval in sta oba srečna. On pride naprej in lahko mirno vozi dalje s svojim tempom, ti imaš pa eno skrb manj za sabo.

abbe je napisal/-a:in tko se obnasajo samu juznjaki.slovenci se drzijo vseh predpisou...pa ne delajo napak.
nevem zakaj je treba v to temo upletat narodnosti,pa geografsko pripadnost...al kar kol ze.pa sigurn ni vec juznjakou k se ne drzijo predpisou kokr slovencev...


Tega, da to delajo samo južnjaki, ni noben tukaj napisal in sam tudi posploševal nisem na vse. Ampak kolone polno naloženih starih dizlov polnih delavcev na poti od našega mejnega prehoda proti Lj predstavljajo ravno južnjake in dejstvo je, da je velik delež le teh na cesti zelo nesramnih in celo nevarnih, geografska pripadnost gor ali dol. Tudi v Lj je nekako težko ne vpletat narodno pripadnost nekoga, ki na polno nabija glasbo, ki pripada določenemu narodu in pri tem s kakšnim črnim vozom skuša čim bolj ogrožati varnost vseh v prometu in prekršiti čimveč zakonov.

Ne pravim, da neumnosti delajo samo južnjaki in nikakor ne zagovarjam debilizma domorodcev, so pa pri tem dostikrat zelo opazni in dosledni. Gre se pa tudi za precej tipične "potegavščine", kot so tudi nekatere druge tipične za določene druge skupine voznikov. Nestrpen sem kvečjemu do idiotizmov v prometu, ne glede na to kdo vozi. Če rečem, da se takšni z malo boljšimi vozi pri nas pogosto(ne vsi in mogoče tudi večina ne) obnašajo arogantno v prometu, še ne pomeni, da sem nestrpen do bogatih! :D

Upam da razumeš o čem govorim... ;)
Zadnjič spremenil ~toMmy~, dne Če avg 26, 2010 2:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Če avg 26, 2010 2:36 pm

Se totalno ne strinjam. Ce te je nekdo dohitel, in vozi v naselju za teboj pomeni, da je v povprecju hitrejsi. Pustimo zdaj nestrpneze, ki vozijo hitreje tudi v naselju. In po tej logiki, kolega, si pomojem ti tisti, za katerega bo bolj primerno, da spustis za seboj vozecega ob prvi priliki predse. Ne vidim namrec razloga, zakaj bi te nekdo zelel prehiteti in potem voziti pocasneje od tebe? Poleg tega, prehitevanje je bistveno lazje, ko so hitrosti majhne, saj je takrat vecina avtomobilov dovolj poskocnih. Sam bi se raje vprasal v cem je smisel pospesevanja s tvoje strani? Pospesis lahko dejansko 5 sekund za tem, ko te je doticni prehitel, medtem, ko lahko v nasprotnem primeru ta ista oseba za teboj caka celo vecnost, da se mu / ji ponudi prilika v kolikor, bos ti nekoliko bolj pedal-happy...

Zakaj civkam? Ker, se mi precejkrat zgodi, da v taksnih primerih (bodisi na AC, ob koncu del na cesti, ko pridem izven naselja, ko se konca krizisce ipd.) smerniku navkljub (konec koncev pa je ze samo dejstvo, da sem nekoga dohitel dovolj zgovorno) nekdo med mojim manevrom prehitevanja poskusi skocit ven. In roko na srce, taksen manever je izredno nevaren.

In ne, ne gre za nobeno izsiljevanje - ce je hitrejsi, ce je dal smernik in nakazal, da zeli mimo, je zakonsko povsem v okvirih.

In se enkrat, iz primera so izvzeti vsi, ki jim zgolj sam akt prehitevanja fetis, tako, da komentar v primeru, da to naslavljas na osebke, ki po prehitevanju vozijo pocasneje od tebe, seveda ne leti nate ;)


LpF
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Če avg 26, 2010 7:11 pm

17.

Zakaj folk tako rad parkira na bencinskih črpalkah na istem mestu, ki je namenjeno pumpanju gum? In potem grejo lepo mirno pit v bufet? Ker jih noge bolijo in imajo zatečene sklepe da bi se malo dlje sprehodili?
Zakaj sem moral lansko leto pustiti traktor na dovozu na parkirišče zadaj za Polskavskem OMV, ga postaviti čisto blizu Cliota s katerim so 3 dekline (verjetno z izklopljenimi hrčki-na-kolo v glavi) zasedle ta namenski boks in mirno srebrale kofet pred bifejem?
In nategovati cev popreko traktorja, da sem lahko napumpal štiri gume?
Pa čeprav je ostalo parkirišče bilo prazno?

Vprašam vas???

Hec pa je bil da se mu nobena ni hotela niti približati, saj je škropivo proti peronospori kar sevalo od njega. 8)

18

Tulifončki... Ah, včasih je bilo boljše, ko smo s špago povezali dve piksni. Potem so prišli 0609 s slušalko, povezano na petkilogramski kovček v avtu. S tem si včasih bil glavni na vasi. Dandanašnji pa ko ena voznica razlaga kuharske recepte kolegicam, drug voznik pa kliče na borzo koliko so se pocenile delnice. -Kar ima za posledico to, da nazadnje s špago povežejo njuni vozili (podobni piksnam) na AMZS, onadva pa dobita gratis kuharske mojstrovine iz UKC in časopis kjer so na eni strani zbrani vsi borzni indeksi.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Če avg 26, 2010 9:02 pm

abbe je napisal/-a:velika britanija je na evropskem kontinentu pa se vozijo po drugi strani....
p.s. ne vem kaj mate eni tok prot juznjakom,k da sam oni delajo napake...
slovenija je se vedn zelo nestrpna do drugih narodov


Se opravičujem za moje neznanje geografije.. oops
Ampk mi je takoj na misel prišel kontinent pod nami, kjer sem 7 tednov preživel na cestah po nasprotnem pasu (12.000km). Nimam nič proti južnakom, vendar kulturo nekaterih slovenskih voznikov primerjamo z balkansko kulturo. Ja, niso samo južnaki taki.
Hudič se je blo nazaj navadit na đumbus na cesti. Kot zanimivost, Avstralija ima 20 miljonov ljudi, Slovenija 2 miljona, na cestah se na leto v obeh državah smrtno ponesreči enako število ljudi.

A vam to kaj pove o naši kulturi? Si je mau za zamislt ha? :shock:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če avg 26, 2010 9:12 pm

prjatu res bos moral na geografijo it.
pod nami je afrika,avstralije je pa cist na drugmu koncu tko da...
me je zmotilo to k si napisal lanac okol vrata pa kilo briljantine.to je bl tipicno za juznjake.
p.s. ne uporabljam briljantine tko da se v tvojem postu nisem videl sam me je vseen zmotilo pac to da se narode mesa v debato pa da se posplosuje
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Če avg 26, 2010 9:23 pm

... No ja, šeenkrat se opravičujem zarad neznanja geografije. Pa pustmo geografijo...
V prejšnjih dveh postih sem govoril o dveh različnih stvareh. Govoril sem, kakšni vozniki mi gredo na živce (1. post), ter splošna vozniška kultura (2.post).
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Napisal/-a Daedalus Pe avg 27, 2010 1:37 am

No...če gledamo zemljepisno širino, je Avstralija tudi pod nami. :lol:
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Pe avg 27, 2010 8:24 am

Še nekaj jutranjih zgod in prigod:

…Vse voznice, ki ste si »prislužile« skozi posteljne aktivnosti nagrado v obliki štirikolesnika višjega cenovnega razreda, vljudno prosim da ne (INSERT UGLY WORD) ostalih udeležencev v prometu.
(pomoč: INSERT UGLY WORD = posteljne aktivnosti v malce prenesenem pomenu)

… Vsem telefonistom – poslovnežem / »poslovnežem«: vaš moderni, tehnološko presežni, visokocenjeni konjiček premore najverjetneje že pripomoček v obliki danskokraljevskega modrega zoba, kakršnega si Alexander Graham Bell ni niti v sanjah predstavljal, z zanimanjem pa bi ga uporabljal tudi Scotty v prvih serijah – zatorej ga s pridom uporabljajte in ….ne…v letu 2010 ne boste več izgledali čudno, kot da se sami s sabo pogovarjate.
….vsem telefonistkam – gospodinjam: v vaši sedemminutni cestni avanturi se vaš pomivalni stroj ne bo pokvaril zaradi pomanjkanja Calgona, solata v hladilniku ne bo zgnila, ponovitve 74. dela venezuelske nadaljevanke Si me miran tus ojos, v katerem Josefina in Claudio poskušata s Fernandovo pomočjo odstaviti Ernesta z mesta predsednika uprave, ne boste zamudile - zaradi vsega tega pa vas mož najverjetneje ne bo zapustil.

…Vsi dušebrižniki, ki skrbijo z gestami in bogatim besednim zakladom za red in mir na naših cestah, pa so v mesecu februarju naslednjega leta vljudno vabljeni na Informativni dan v Policijsko akademijo Tacen, kjer bodo spoznali, kako postati pravi varuh reda.

…Voznice in vozniki, katerih talent se kristalizira skozi reakcijski čas umirajočega konja, so vabljeni na trening startov z Maticem Osovnikarjem na Atletski stadion ŽAK v Ljubljani. Na startu bo namesto pištole uporabljen semafor s prižiganjem zelene luči.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss So avg 28, 2010 6:41 pm

jack86 je napisal/-a: Kot zanimivost, Avstralija ima 20 miljonov ljudi, Slovenija 2 miljona, na cestah se na leto v obeh državah smrtno ponesreči enako število ljudi.

A vam to kaj pove o naši kulturi? Si je mau za zamislt ha? :shock:


O naši kulturi ne kej dosti, bolj o tvojem nerazumevanju stvari in mešanju hrušk in jabolk.

1.) Gostota prometa v Avstraliji in Sloveniji je neprimerljiva razen morebiti v mestih, kjer pa se najtežje nesreče načeloma ne dogajajo.

2.) ceste v Avstraliji so večinoma ravne z redkimi ostrimi ovinki pri nas pa je ravno obratno saj odsekov, kjer bi bilo 1km čiste ravnine lahko prešteješ na prste ene roke.

3.) Avstralija ni tranzitna država v nasprotju s Slovenijo. Skoraj vsi vozniki v avstraliji so domačini navajeni svojih cest, pri nas pa na glavnem tranzitnem križu ni tako.

4.) Avstralija je precej mlada država in temu primerna je arhitektura naselij in ceste skozi njih so bistveno širše kot je to primer v Sloveniji, kjer imamo veliko starih strnjenih naselij z izredno ozkimi cestami.

in še in še... ne da bi zagovarjal koga samo za vse prometno neugodne faktorje imamo še kar zadovoljivo varnost na cestah.
 
maliBobi
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če jun 03, 2010 6:02 pm

Napisal/-a maliBobi So avg 28, 2010 7:13 pm

BBoss je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a: Kot zanimivost, Avstralija ima 20 miljonov ljudi, Slovenija 2 miljona, na cestah se na leto v obeh državah smrtno ponesreči enako število ljudi.

A vam to kaj pove o naši kulturi? Si je mau za zamislt ha? :shock:


O naši kulturi ne kej dosti, bolj o tvojem nerazumevanju stvari in mešanju hrušk in jabolk.

1.) Gostota prometa v Avstraliji in Sloveniji je neprimerljiva razen morebiti v mestih, kjer pa se najtežje nesreče načeloma ne dogajajo.

2.) ceste v Avstraliji so večinoma ravne z redkimi ostrimi ovinki pri nas pa je ravno obratno saj odsekov, kjer bi bilo 1km čiste ravnine lahko prešteješ na prste ene roke.

3.) Avstralija ni tranzitna država v nasprotju s Slovenijo. Skoraj vsi vozniki v avstraliji so domačini navajeni svojih cest, pri nas pa na glavnem tranzitnem križu ni tako.

4.) Avstralija je precej mlada država in temu primerna je arhitektura naselij in ceste skozi njih so bistveno širše kot je to primer v Sloveniji, kjer imamo veliko starih strnjenih naselij z izredno ozkimi cestami.

in še in še... ne da bi zagovarjal koga samo za vse prometno neugodne faktorje imamo še kar zadovoljivo varnost na cestah.


Nekdo je v eni izmed drugih tem napisal nekaj o konstruktivnem in argumentiranem postu...jap... to je definitivno eden izmed njih.
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny Če sep 23, 2010 3:21 pm

še ena za pešce ...

- obstaja nekaj, čemur se reče PREHOD ZA PEŠCE. Cestišče ni modna pista in 'lagano šetanje' diagonalno čez križišče vas poleg kazni lahko stane tudi življenja.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če sep 23, 2010 3:37 pm

Tega, da bi nekateri pešci, ki samo stojijo ob prehodu (brez namena iti čez cesto) in morda veselo klepetajo, spoznali, da s tem povzročajo zmedo (nepotrebno in večkratno ustavljanje avtov pred prehodom oz oviranje prometa), niti ne pričakujem. Včeraj je en začel teči čez rdečo, ko so avti že speljevali. Preizkus novih "varnih" havb?
 
Uporabniški avatar
Martiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe okt 23, 2009 3:38 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Martiny Če sep 23, 2010 3:51 pm

eni ljudje tudi ne dojamejo, da:

* Krožiča imajo zunanji in notranji pas z namenom. Zunanjega se uporablja za vožnjo do prvega, ali izjemoma do drugega izvoza (če ni drugače označeno), notranjega pa za vse ostale. Delanje celega kroga po zunanjem pasu ni zaželjena, ker s tem vzameš možnost ostalim voznikom, da bi se norrmalno vključevali v krožišče. In še hujše - zapuščanje krožišča direkt iz notranjega pasa, počez čez zunanjega, medtem ko je ta zaseden :roll: AMZS bi si moral poleg dneva varne vožnje (ki je sicer ful super pogruntavščina) izmislit še tečaj vožnje v krožiščih - bi ga potrebovala kar več kot 50% Slovencev.

* Tudi nekateri prehodi za pešce, ki stojijo izven križišč, so semaforizirani z razlogom. In rdeča luč na takem semaforju pomeni 'ustavi, da lahko pešci, ki imajo zeleno luč prečkajo cestišče' in ne 'pospeši, da morajo ljudje, ki so že na prehodu z namenom prečkat cesto poskakat nazaj na pločnik'

Če kaj sovražim, so to ljudje, ki ne poznajo cestne kulture (oz. še huje - jo poznajo, ampak jim je vseeno)
Don't drive faster than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
Caby
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: To mar 29, 2005 7:38 pm

Napisal/-a Caby Če sep 23, 2010 8:12 pm

Slika

zmaga :twisted:
 
KtMw
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jan 05, 2010 8:21 pm
Kraj: Sežana

Re: Nekaj vozniških navodil za srečnejše življenje

Napisal/-a KtMw Sr nov 17, 2010 6:14 pm

No vem več, katera točka je tale, ampak še nihče ni omenil:

22. Prav bi bilo, da se v primeru, če je križišče polno, kamijoni, avtobusi in TUDI avtomobilisti ustavijo, četudi imajo zadnjo stotinko rumene!! luči, saj pravokotno vozeča vozila (ki se jim bo prižgala zelena luč) nimajo kril, da bi preletela stoječa vozila.

23. Vse domačine, ki ob splošnem pomanjkanju parkirnih mest spuščajo gume avtom z "nepravimi registrskimi tablicami" na javnih parkiriščih, bi prosil, da naj za Božjo voljo le spustijo ventil in ne da jo preluknjajo. Ker akcija -> reakcija.:)

LP.
Gregor
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Nekaj vozniških navodil za srečnejše življenje

Napisal/-a zuzek To nov 23, 2010 11:31 am

xxx.točka

vsak voznik naj vozi po SVOJEM voznem pasu, tudi ko je ovinek! ne, da seka v nepreglednem ovinku, medtem ko pridemo nasproti mi...


xxx1. točka

počasni vozniki, za katerimi vozimo mi, naj ne dajajo desnega žmigavca (znak naj prehitimo) ko to mi ne moremo

npr. ponavadi dajo pred nepreglednim ovinkom, in še poleg tega zmanjšujejo hitrost



xxx2. točka

meglenke ZELO bleščijo v dežju mimoidoče, zato še posebej v dežju jih NE vžigat!


xxx3. točka
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re:

Napisal/-a Energetik81 To nov 23, 2010 12:25 pm

Martiny je napisal/-a:eni ljudje tudi ne dojamejo, da:

* Krožiča imajo zunanji in notranji pas z namenom. Zunanjega se uporablja za vožnjo do prvega, ali izjemoma do drugega izvoza (če ni drugače označeno), notranjega pa za vse ostale. Delanje celega kroga po zunanjem pasu ni zaželjena, ker s tem vzameš možnost ostalim voznikom, da bi se norrmalno vključevali v krožišče. In še hujše - zapuščanje krožišča direkt iz notranjega pasa, počez čez zunanjega, medtem ko je ta zaseden :roll:

Kaj pa v primeru, ko:
1.) je načrtovalec 3x precenil premer krožišča in mu namenil 2 pasova kljub temu, da je R tako majhen, da ko se spravljaš na notranji pas že 1x obkrožiš krožišče?

2.) se po pravilih razvrstiš na notranji pas ter tako blagohotno omogočiš ostalim vključevanje na odcepih, le-ti pa te nato z 2x dovoljeno hitrostjo prehitijo po zunanjem pasu in ti onemogočijo izhod na tvojem izvozu?

In dejstvo je, da teh dveh primerov v SLO večina. Izključno zato nekateri peljemo kar po zunanjem do 2. ali 3. izvoza, sicer lahko kar vklopim tempomat in krožim do večera po notranjem pasu.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Re:

Napisal/-a cordo To nov 23, 2010 12:58 pm

[quote="jack86"
Ampk mi je takoj na misel prišel kontinent pod nami, kjer sem 7 tednov preživel na cestah po nasprotnem pasu (12.000km). Nimam nič proti južnakom, vendar kulturo nekaterih slovenskih voznikov primerjamo z balkansko kulturo. Ja, niso samo južnaki taki.
Hudič se je blo nazaj navadit na đumbus na cesti. Kot zanimivost, Avstralija ima 20 miljonov ljudi, Slovenija 2 miljona, na cestah se na leto v obeh državah smrtno ponesreči enako število ljudi.

A vam to kaj pove o naši kulturi? Si je mau za zamislt ha? :shock:[/quote]

Sem vprašal Avstralca zakaj ne vozijo hitreje od omejitve, ker cesta pač omogoča hitrejšo in še vedno varno vožnjo, gajbice pa imajo večinoma s hudimi konji. Možakar popolnoma hladno odgovori: ˝Zakon je tak.˝
Tem Downunder ljudem je jasn da je ZAKON. pika

PS: Sem v velemestih vidu par driftingov in kurjenja gum, pa še to od poševnookih (Kitajci?)... ne domačini... (toliko o socializaciji)...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Re:

Napisal/-a dask To nov 23, 2010 2:19 pm

cordo je napisal/-a:[quote="jack86"
Ampk mi je takoj na misel prišel kontinent pod nami, kjer sem 7 tednov preživel na cestah po nasprotnem pasu (12.000km). Nimam nič proti južnakom, vendar kulturo nekaterih slovenskih voznikov primerjamo z balkansko kulturo. Ja, niso samo južnaki taki.
Hudič se je blo nazaj navadit na đumbus na cesti. Kot zanimivost, Avstralija ima 20 miljonov ljudi, Slovenija 2 miljona, na cestah se na leto v obeh državah smrtno ponesreči enako število ljudi.

A vam to kaj pove o naši kulturi? Si je mau za zamislt ha? :shock:


Sem vprašal Avstralca zakaj ne vozijo hitreje od omejitve, ker cesta pač omogoča hitrejšo in še vedno varno vožnjo, gajbice pa imajo večinoma s hudimi konji. Možakar popolnoma hladno odgovori: ˝Zakon je tak.˝
Tem Downunder ljudem je jasn da je ZAKON. pika

PS: Sem v velemestih vidu par driftingov in kurjenja gum, pa še to od poševnookih (Kitajci?)... ne domačini... (toliko o socializaciji)...[/quote]

No vidiš, pa je padla teorija o južnjakih... Avstralcem delajo pi...rije po cestah severnjaki.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov