Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a corrado92 Po jan 17, 2011 2:12 pm

mislim da ma zatemnjene šipe zadi in je letnik tam okoli 2002 bele barve
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Sm4jli Če jan 20, 2011 8:10 am

alfaboy je napisal/-a:eno vprašanje..a kdo slučajno ve ali ima beli ford focus karavan z lučkami in zadnjimi šipami zatemnjeni v Lj in okolici vgrajen mobilni radar?mislim da je letnik okoli 2002+ :roll: je bil zadnjič na lavrici parkiran na pločniku pri eni gostilni..

Lp

Ni. To je vozilo od EVSP (Enota vodnikov službenih psov). Radar je v civilnem belem Focusu, brez zatemnjenih šip, reg.št.LJ C0-67Z
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Skubic Če jan 20, 2011 8:24 am

Pa je na tej relaciji Ljubljana - Kočevje kaj teh mobilnih radarjev? Ker policisti se pojavijo z laserjem ampak za te civilne pa ne vem...
 
alfaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Po jan 17, 2011 7:50 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a alfaboy Če jan 20, 2011 8:48 am

Sm4jli je napisal/-a:
alfaboy je napisal/-a:eno vprašanje..a kdo slučajno ve ali ima beli ford focus karavan z lučkami in zadnjimi šipami zatemnjeni v Lj in okolici vgrajen mobilni radar?mislim da je letnik okoli 2002+ :roll: je bil zadnjič na lavrici parkiran na pločniku pri eni gostilni..

Lp

Ni. To je vozilo od EVSP (Enota vodnikov službenih psov). Radar je v civilnem belem Focusu, brez zatemnjenih šip, reg.št.LJ C0-67Z


Hvala za odgovor..imam pa še eno vprašanje..ali kateri avtomobili od policije sluzbeni ali civilni z radarjem imajo zadnje šipe zatemnjene ali jih ne smejo imeti?

Lp
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Sm4jli Če jan 20, 2011 1:25 pm

Kolikor je meni znano ne.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair Če jan 20, 2011 7:51 pm

SlikaSlika
 
Stup0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Po feb 21, 2011 1:22 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Stup0 Sr feb 23, 2011 10:29 pm

Jaz še nisem videl nobenega z zatemnjenimi šipami.
Bel Ford Focus večkrat stoji na ljubljanski obvoznici, malo pred izvozom za Bežigrad (v smeri proti Šiški).
Včeraj sem opazil bordo rdečo Škodo Romster med Fužinami in Poljem.
Po Ljubljani se pa velikokrat vozi provida - srebrn Ford Mondeo.
 
bircaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po sep 15, 2008 6:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a bircaboy So feb 26, 2011 7:37 pm

Tudi na primorskem nimajo, bel Fokus stacionarni in siva Vectra provida.
 
Uporabniški avatar
Evo girl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 27, 2011 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Evo girl Ne feb 27, 2011 9:33 pm

V Ljubljani naj bi jih bilo že kar nekaj, tako da poleg omv na zaloški, če še kod kej ve naj pove :)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a adis Ne feb 27, 2011 10:06 pm

Evo girl je napisal/-a:V Ljubljani naj bi jih bilo že kar nekaj, tako da poleg omv na zaloški, če še kod kej ve naj pove :)


to je že objavljeno na prvi strani te teme.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a IcEm4n Po feb 28, 2011 7:13 pm

Zelo hinavsko postavijo focusa na trzinski obvoznici v smeri proti Domžalam (od Petrola naprej, ko je naslednji semafor; takoj za protihrupno ograjo). Ko ga opaziš, je že prepozno (če si seveda prehiter).
Slika
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Bojanxe Če mar 03, 2011 8:12 pm

Po Ljubljani sta 2 Škodi Roomster ki sta last mestnega redarstva in ne policije, bordo rdeča in mišje siva kot že napisano. Zelene zaenkrat ni.
Standardne lokacije:
-na zaloški pred OMV v smeri centra
-na zaloški pred silosom, na parkirišču enega lokala v smeri zaloga
-na zaloški pred porodnišnico, pred parkingi za taksiste v smeri centra
-na letališki nasproti Yulona v smeri obvoznice
-na zadobrovški pri pokopališču, v smeri proti zaloški
-na litijski, 200m pred gostilno Pri Micki v smeri centra
-na jamovi pri garažah, v smeri centra

Policija ima pa Kangoo-ja in Focusa karavana, videl (in prezkusil) sem ga na agrokombinatski v zalogu, Focusa parkirajo nekje vmes, potem pa na avtobusni pred zaloško ustavljajo. Dostikrat sem jih pa tudi videl na celovški, za gostilno Jelen proti Mednem.
Težka je tale šoferska :rofl če se še kaj spomnim bom pa dopisal.

Lp Bojan

p.s. Mogoče kdo ve, če tisti policijski radar ki je nameščen v "kanti za smeti" uporablja bliskavico ko slika? Ravno danes so ga postavili na prvem izvozu za NM (iz smeri Ljubljane) in sem malo prehitro pripeljal, vendar ni bilo nobenega fleša. Upam da me ni ujel :DDD
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
Klobasa
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne avg 22, 2010 8:02 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Klobasa Po mar 07, 2011 12:28 pm

Radar v Radovljici pri avtobusni postaji Isospan. Merijo v smeri Lesc, ampak na obeh straneh ceste stojijo policisti in kontrolirajo če je vse ok :D
(Tablice, var. pas....) Očitno imajo neki veliko akcijo v Radovljici, ker sem slišal sireno še pri pošti. Pa en policaj pri Isospanu se kar sprehaja gor in dol po pločniku. Nevem kaj mu ni jasno :lol:

ps: Na splošno na tem mestu radi merijo hitrost
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a adis Če mar 10, 2011 8:21 pm

glede na to, da se ti radarji "premikajo" evo še ena provida.

vir:
označen na fotografiji.

http://www.avtomagazin.com


"lov" za kršitelji se začne na cestninski postaji Torovo.
Priponke
hk9h0003_gallery960x700.jpg
hk9h0028_1_gallery960x700.jpg
hk9h0020_gallery960x700.jpg
 
Uporabniški avatar
RobberDuck
Novinec
 
Prispevkov: 283
Pridružen: Če mar 27, 2008 6:33 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a RobberDuck Če mar 10, 2011 8:34 pm



Tole belo škodo sem imel danes priložnost pogledati od blizu (ni me ustavila). Zanimivo se mi je zdelo, da ima na zadnjih dveh šipah "nalepljen" tiste otroške senčnike (v obliki medvedkov) - očitno je policajema, ki sta sedela na zadnjih sedežih nagajalo sonce :) Tko da je treba dans zgleda kr pazit, da te ne zavedejo.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a IcEm4n To mar 22, 2011 4:52 pm

Tole mi je kolega dons zutri poslal na mail. Tisti, k delate oz. ste delal na brniškem letališču, najbrž poznate lokacijo (cona 30). Prokleti inkasanti :evil: :evil: :evil:

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair Ne apr 17, 2011 9:30 am

Most na Soči. Velikokrat opažen. No ja, ni bil ravno opažen. Sem moral it prov obrnit. :mrgreen: Bel clio.

Slika
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair Sr apr 27, 2011 6:04 pm

S tem cliotom bojo strašili na severnem primorskem, ker so akcije. Malo pozornosti najbrž ne bo odveč. Je kdo fasal kakšno položnico, v občini Idrija, tale vikend :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=OYFXGyh8 ... r_embedded

Tukaj ga je skinil kolega.
http://www.youtube.com/user/112umberto? ... HPpLrozNeI
SlikaSlika
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a LukL Po maj 30, 2011 9:23 pm

 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Novi radarji

Napisal/-a egster To avg 23, 2011 12:55 pm

To je prišlo danes ven:

Slovenski policisti bodo po novem s šestimi laserskimi radarji z avtocestnih nadvozov lovili prehitre voznike.


Policisti bodo prehitre voznike na avtocestah lovili tudi z laserskimi radarji.
Doslej so policisti hitrost na avtocestah merili s stacionarnimi merilnimi sistemi, sistemom Provida in z merilniki, ki so vgrajeni v policijska vozila. "Zdaj pa uvajamo sistem laserskih merilnikov, ki so podprti z videosistemom, kar pomeni, da imamo za vsako prekoračitev hitrosti fotografijo. Laserski merilniki nam omogočajo, da hitrost na avtocestah merimo z nadvozov. Policisti na nadvozu lahko že s prostim očesom vidijo, da je nekdo v prometnem toku znatno hitrejši," je povedal predstavnik Generalne policijske uprave Robert Vehovec.

Takšnim voznikom bodo policisti z nadvozov izmerili hitrost in to sporočili policistom na motorjih, ki nadzirajo promet na avtocestah. Ti policisti bodo potem ustavili prehitrega voznika in ga kaznovali. Z laserskim sistemom meritve hitrosti ni možno izvajati masovnih meritev. Ta sistem so doslej policisti uporabljali na regionalnih in lokalnih cestah, v Sloveniji pa imamo šest laserskih merilnikov ter 18 stacionarnih merilnikov hitrosti.

Vehovec je tudi opozoril, da neprilagojena hitrost še vedno ostaja poglavitni vzrok prometnih nesreč z najhujšimi posledicami. Letos je tako zaradi neprilagojene hitrosti umrlo 26 prometnih udeležencev, lani pa je zaradi prevelike hitrosti na slovenskih avtocestah cestah umrlo 45 ljudi, kar predstavlja 33 odstotkov vseh, ki so lani izgubili življenje na slovenskih cestah.

http://24ur.com/novice/slovenija/policija-bo-prehitre-voznike-lovila-tudi-z-nadvozov.html

Kako gledate na to? Meni se zdi malo nesmiselno, ker je število nesreč na AC majhno in v večini primerov ne gre za nesreče zaradi običajne prekoračitve hitrosti ampak zaradi tistih, ki to počnejo v mokrem, ali pa se neprevidno umikajo s pasa na pas.
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov