Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Gosic Če mar 12, 2015 12:33 am

Kaka krivica se vam godi. In to vse zaradi omejitve 50km/h.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER Če mar 12, 2015 8:31 am

hahaha

Bolje da se začne pisati kje jih nikoli ni :)
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a tr00per Če mar 12, 2015 3:13 pm

Gosic je napisal/-a:Kaka krivica se vam godi. In to vse zaradi omejitve 50km/h.


Ni krivce, sej sm vozu prehitro in plačal za to, ampak, to, da merijo na lokaciji, kjer težko koga ogrožaš z vožnjo 60 km/h-široki pločniki, zid levo in desno, preglednost super-je zgolj dokaz inkasantstva. Pa sej ne krivim policajev pač majo neke glupe norme. Vseeno sem pa mnenja, da če me ustavijo zaradi prehitre vožnje, vseeno sem vreden preprostega "dober dan"... ne vem, stvar kulture.
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a blazkom Po mar 23, 2015 7:54 pm

Pozdravljeni.

Danes je bila okoli 4te ure po radiju objava da je ba trzinski obvoznici mobilni radar. Ga je mogoce kdo videl ker sam sem se peljal mimo ter ga nisem opazil. Ce ga je kdo videl bi prosil za info kje je bil. M
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a DX5050 Po mar 23, 2015 10:00 pm

Jz sm se okrog treh peljal po trzinski obvoznici v smeri domžale, pa nism nič opazu. A pri mobilnem radarju te mora ustavit ce si prehiter, a lahko kazen dobiš naknadno oz. a to da te mora takoj ustavit velja samo če te s "pištolo" pomeri?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a tr00per To mar 24, 2015 3:15 pm

naknadno, v kuverti ti na dom pošljejo fotografijo s podatki in položnico
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Radar na avtocesti

Napisal/-a blackey Pe apr 03, 2015 10:26 pm

Zdravo.

Danes popoldne se peljem po avtocesti in pri izvozu za Vransko je ob strani stala policijska Octavia RS in policaj je čez okno "streljal" z radarjem. Jaz sem ravno takrat prehiteval in peljal cca 160 na uro. Pa me zanima, kako je s tem... to je verjetno imel laserski merilnik in če bi mi hotel dat kazen bi se tako moral za menoj spustit ali lahko dobim domov pošto? Kolikor je meni znano te s tem ne more slikat in te more ustavit ali že majo kako novo tehnologijo?

Zanima me, da vem kaj lahko pričakujem, čeprav se mi zdi da sem tokrat imel srečo in nebo nič. :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a ~toMmy~ Pe apr 03, 2015 10:49 pm

Če je imel tega ročnega laserskega, potem bi te verjetno morali takoj ustavit, drugače pa itak do 170 km/h ni kazenskih točk, kazen za 160 je pa če se ne motim 160€, polovička 80€.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a 5cenic Pe apr 03, 2015 11:00 pm

In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a _furby_ Pe apr 03, 2015 11:22 pm

5cenic je napisal/-a:In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.


Si preprican v svoje besede? :D
turbo inside
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a 5cenic Pe apr 03, 2015 11:31 pm

_furby_ je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.


Si preprican v svoje besede? :D

Ja. Ne pošiljajo slik od stacionarnih radarjev, če sta na sliki dva avtomobila. Tudi mene je to že rešilo, ko se je iz radarja vidno posvetilo med prehitevanjem in ni bilo kazni domov.

Ti laserski oz pištole pa ne slikajo vendar ti more kazen izdati "na mestu". Ker mu je ni je lahko miren ker nebo dobil kazni.
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a blackey So apr 04, 2015 4:25 am

Se mi je zdelo da če me z "pištolo" meri, da me more ustavit na licu mesta. Možno pa tudi da so merili varnostno razdaljo (čeprav to naj bi iz nadvozov merili ali ne?)..ampak zato me ne skrbi.
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a matej_ So apr 04, 2015 7:20 am

čeprav je po logiki zgrešeno, da z laserjem merijo na AC. ker te ne ustavi takoj, ampak mora za tabo zapeljat.
Kdo ti lahko garantira (razen policaj), da je to tvoja hitrost.
Men je to na AC zgrešeno.
V mestih in na regionalkah je drugače. Te pomeri in ustavi in pokaže. Na AC tega ne more.

Pa pazite če se vozite iz Vranskega proti MBju. Radar je pri izvozu Celje Center, možno, da je samo kišta (smetkanta) in da dejansko notri ni mašince. Ampak omejitev je 60km/h
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a LaMike So apr 04, 2015 7:38 am

5cenic je napisal/-a:In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.


Ni res! Dobil domov sliko, bila dva avtomobila vzporedno na sliki. Seveda sem vedel, da sem jaz tisti prehiter. Ker je bilo slikano v križišču, je bila lepo razvidna črta in oba avta na črti (celo počasnejši avto malo pred menoj). Sem se ves pameten pritožil in se izgovarjal na to, kar ti trdiš! Na koncu sem namesto 500€+pike ( bi plačal pa bil tiho), plačal polno kazen 1000€, stroške sodnika za prekrške in za čokoladni obliv vrh torte dobil še kazenske pike!
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a yeo So apr 04, 2015 7:40 am

Zgleda se jim za tako majhno kazen ne da poditi zadaj. Tudi men se je že na tem odseku naredilo, da na tako hitrost sploh niso reagirali. Najverjetneje iščejo večje prekrškarje :)
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a blackey So apr 04, 2015 7:56 am

Možno da lovijo na tak način tiste, ki res divjajo in se potem za njim spusti ja. Ker ko sem ga opazil sem ga prav gledal, pa še glave ni obrnil proti meni :)

Pri izvozu za Celje center pa sem jaz tudi opazil kišto ja, ampak folk pelje mimo 80-100, da mi je včasih prav smešno, ko nevem ali so slepi ali jim je vseeno za radarje.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a 5cenic So apr 04, 2015 8:22 am

LaMike je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.


Ni res! Dobil domov sliko, bila dva avtomobila vzporedno na sliki. Seveda sem vedel, da sem jaz tisti prehiter. Ker je bilo slikano v križišču, je bila lepo razvidna črta in oba avta na črti (celo počasnejši avto malo pred menoj). Sem se ves pameten pritožil in se izgovarjal na to, kar ti trdiš! Na koncu sem namesto 500€+pike ( bi plačal pa bil tiho), plačal polno kazen 1000€, stroške sodnika za prekrške in za čokoladni obliv vrh torte dobil še kazenske pike!

Tako bom rekel. Si prvi primer, ko sem slišal, da je nekdo dobil kazen in dva avta na sliki. S čim so ti pa dokazali, da si bil ti tisti, ki je peljal prehitro?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a Scorp84 So apr 04, 2015 8:46 am

Tudi mene so 1x tko dobili, na sliki dva avta, ker je moj bil v ospredju, sem dobil kazen.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a tr00per So apr 04, 2015 10:53 am

v švici sem priletel na radar, pa sva bla avta en ob drugim (prekoračil cc. 25 km/h), pa ni priletelo nič do mene. Kar se pa tega tiče, policaj mnde do 160 km/h ne trzajo kj dost, ampak šele kj višje.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a X-Hair So apr 04, 2015 11:13 am

5cenic je napisal/-a:
LaMike je napisal/-a:
5cenic je napisal/-a:In če prehitevaš ni nikoli pošte domov, saj če se dva avtomobila vozita vzporedno nemorejo dokazati kdo je vozil prehitro.


Ni res! Dobil domov sliko, bila dva avtomobila vzporedno na sliki. Seveda sem vedel, da sem jaz tisti prehiter. Ker je bilo slikano v križišču, je bila lepo razvidna črta in oba avta na črti (celo počasnejši avto malo pred menoj). Sem se ves pameten pritožil in se izgovarjal na to, kar ti trdiš! Na koncu sem namesto 500€+pike ( bi plačal pa bil tiho), plačal polno kazen 1000€, stroške sodnika za prekrške in za čokoladni obliv vrh torte dobil še kazenske pike!

Tako bom rekel. Si prvi primer, ko sem slišal, da je nekdo dobil kazen in dva avta na sliki. S čim so ti pa dokazali, da si bil ti tisti, ki je peljal prehitro?


Najbrž je dobil domov še eno sliko, katera je bila slikana 0.5s kasneje. Potem pa ni več vprašanje.

Mene bolj bega to. Da iz slike ni razvidno kdo je prehiter (slikano zanalašč tako). Se pritožiš in ravno na take čakajo ;) Hop, dobiš še eno slikco slikano kasneje, pa zaslužijo 100%, če ne še več (stroški sodnika in kaj te jaz vem kaj še vse, da majo lahko nesposobni ljudje plače) Win win situacija :DDD

Odpiralcu teme pa brez skrbi. Ne boš nič dobil. Umirjeno živi naprej, pa četudi bi, zaradi zaskrbljenosti in sekiranja ne bi bila kazen nič manjša.
SlikaSlika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov