Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a EX-B So apr 04, 2015 11:34 am

Tudi jaz nisem se videl da bi koga ustavili na AC za karkoli pod 160km/h, razen ce so bile zraven se druge bedarije (premajhna varnostna, prehitevanje po desni in podobno), iz lastnih izkusenj seveda.. oops
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair So apr 04, 2015 12:43 pm

tr00per je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Kaka krivica se vam godi. In to vse zaradi omejitve 50km/h.


Ni krivce, sej sm vozu prehitro in plačal za to, ampak, to, da merijo na lokaciji, kjer težko koga ogrožaš z vožnjo 60 km/h-široki pločniki, zid levo in desno, preglednost super-je zgolj dokaz inkasantstva. Pa sej ne krivim policajev pač majo neke glupe norme. Vseeno sem pa mnenja, da če me ustavijo zaradi prehitre vožnje, vseeno sem vreden preprostega "dober dan"... ne vem, stvar kulture.


Res je. Ni problem omejitev, problem je butasta omejitev. Mene moti, da se s tem služi in mobilni radarji niso namenjeni temu, zakar so jih nabavili. Mene moti, da jih majo zaradi denarja in ne zaradi varnosti. Mene moti, da nisem z njimi nič bolj varen na cesti, kvečjemu lahko kje na hitro fašem 3 točke in ne vem koliko evrov je. Mene moti, da jih majo, ožemajo narod, na cesti pa VEDNO VEČJI KAOS. Mene moti.....sej ne rabim več nadaljevati. Ali pač?

Dejmo raje prilepit en video, kako se pri nas dela na varnosti.
https://www.youtube.com/watch?v=GH0gTbS ... e=youtu.be

Lepšega zaslužka ni, kot je tale primer. Resnično ne vem v čem je fora, ali se jaz peljem 60, 80, 100 ali pa 120 čez te cestninske, katere bi lahko bile podrte v dveh dneh, vse po sloveniji. Ampak stojijo z namenom. ;) Vrtcev ne vidim, šole tudi ne, pločnika nobenega, stene na obeh straneh, nobenih trgovin, nobenih ljudi,.....Žalostno, res žalostno. Še bolj je žalostno, ko uporabnik napiše, da se nam krivica godi, ker se moremo voziti po omejitvah. A se rabim res še 1x ponoviti? Pri nas smo izgubili kompas in razum. :cry: :| :huh: Včeraj fasal inšpekcijo, to je šele žalostno. Odlična inšpektorja z razumom. Očitno se še najdejo ljudje. Na koncu se ti opraviči, ker so pač morali prist, ampak tako je. Odvrnem, da ju povsem razumem. Ehh.....ta slovenistan nej že bankrotira in nej vse zgnije, ker nismo vredni, da sploh še obstajamo.

Gosiš in one, two, three!
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a Ivan36 So apr 04, 2015 12:47 pm

Qua ste smešni sploh niste vrpašali, kaj hudiča je prehiteval s tako hitrostjo, če je omejitev 130 kmh MAX na AC :lol: verjetno kolono kamionov dolgo 3 kilometre :mrgreen:, Ali mogoče spipnega golfa 1 :mrgreen:
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a blackey So apr 04, 2015 12:55 pm

Mah vlak se je peljal po avtocesti pa sem se moral nekako mimo prebit :mrgreen:

Drugače pa vem da kazen je kazen, če pride tak daleč, ampak zanimalo me je informativno kako majo to kaj porihtano.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a _furby_ So apr 04, 2015 1:10 pm

https://youtu.be/llZd8h57A1s

evo primer ... ta kamera zazna do 32 vozil naenkrat. Ne vem kaksne uporabljajo nasi, ma po moje niso dosti zadaj
turbo inside
 
gas zajla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So maj 17, 2014 7:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a gas zajla So apr 04, 2015 2:36 pm

Nikoli me veš kje ga postavijo.Tega ne objavljajo po radiu.Samo lepo dobiš fotko in položnico.Sem sprobal to.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a darkside So apr 04, 2015 2:56 pm

Razen če imaš radar detektor. In to tistega dražjega, ki zaznava ta signal in ne onega ki ima vnešene kordinate in gleda po gpsu
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a 5cenic So apr 04, 2015 7:48 pm

_furby_ je napisal/-a:https://youtu.be/llZd8h57A1s

evo primer ... ta kamera zazna do 32 vozil naenkrat. Ne vem kaksne uporabljajo nasi, ma po moje niso dosti zadaj

Te na avtocestah pri nas so precej drugačne.
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Wankel So apr 25, 2015 11:02 am

Radar v Matenji vasi (med Postojno in Pivko ).

Slika
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER To apr 28, 2015 9:23 am

tr00per je napisal/-a:Roomster se zna tud zna Drenikovi-kontra Štadiona najdt



:o
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER To apr 28, 2015 9:32 am

sem mislil da je prvo kakšna naprava za merjenje cesa drugega... ker zadaj gradijo hišo :) drugače pa zgleda kot da je na privat zemljišču? sej ne morejo uporabiti če nimajo dovoljenja oz ne bi smeli postaviti tja..
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Wankel To apr 28, 2015 10:59 am

Hiša je od policajke , redar sedi v Pežoju pred garažo. Jim skuha kafe ,prinese pijačo...tako se to dela. ;)
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a edey Pe maj 01, 2015 1:03 pm

Kak dolgo pa traja da dobiš pošto če so te slučajno dobili na radar?
 
Mario Navalio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr mar 16, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Mario Navalio So jun 06, 2015 8:03 am

Mobilni radarji so velik hit ob delovnih zaporah na avtocesti okoli Celja.
- med izvozom Žalec in Šempeter ko so potekala dela
- trenutno ob delih pri počivališču lopata
- in ob izvozu za Celje vzhhod in delovnih zaporah...

Od 10 voženj mimo sem mobilni radar opazil 7 x.
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a SuperVeloce So jun 27, 2015 11:46 pm

Je bil kdo danes (oz. že včeraj - v soboto) dovolj pozoren, da bi opazil radar na počivališču Zima (Dramlje) v smeri Maribora okoli 12 ure? Pri izhodu iz počivališča je sumljivo stal beli dostavni avto (mislim da Roomster), sicer teh Kangoojev in podobnih je ob tem delovišču polno, ampak ta skoraj gotovo ni bil od kakšnih delavcev (pa sobota je). Omejitev na tem klancu je 60. Nekdo je sedel v avtomobilu, zadek sem samo ošvrknil, ampak bi skoraj stavil, da je bilo nekaj na podstavku notri.

Mislim, da sem pripeljal kakšnih 5km/h prehitro, da bi me rešil odbitek (če predpostavimo, da je radar točen) in napaka števca, ampak če so merili vse po vrsti in ne samo divjakov, potem so nas vse poslikali (kolona vozil cca. 80-85kmh) :lol: , s tem da so nas po desni prehitevali še precej hitreje. Ponavadi takšne zadeve posumim veliko prej (še nikoli kazni na avtocesti, tudi na tem odseku, katerega razkopavajo že skoraj 2 leti, radarji pa zelo pogosti), tokrat pa takšnih stvari nisem pazil ker je bilo drugega dogajanja na cesti dovolj in sem posumil šele 20-30 metrov pred avtomobilom.
when in doubt, flat out
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a ~toMmy~ Ne jun 28, 2015 1:26 am

A je lapsus, da so vas prehitevali po DESNI al si skupaj z vsemi ostalimi počenjal neumnost/prekršek?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: Radar na avtocesti

Napisal/-a SuperVeloce Ne jun 28, 2015 12:27 pm

ja lapsus pri pisanju :lol: . Hotel sem povedati, da smo se peljali kolona po desni in so nas prehitevali po levi, jasno da. Ampak glede na gostoto prometa na desnem pasu bi rekel, da so se tisti na levem verjetno malo izognali meritvi.
when in doubt, flat out
 
Milan957
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne jun 28, 2015 12:40 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Milan957 Ne jun 28, 2015 12:46 pm

tosmjst je napisal/-a:Velikokrat v Čiginju ali Volčah :D [relacija Tolmin-Nova Gorica]
Bel golf 3 :roll:



Res je, tam je velikokrat radar
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a FLINK Pe okt 23, 2015 4:17 pm

Radar na avtocesti Nm-Lj pri pocivaliscu ze dela? Opazil sem skatlo danes, baje je tam ze od torka
:)
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ddejc Ne dec 06, 2015 1:31 pm

Kerem počivališču?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 25 gostov