Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Sm4jli Po avg 25, 2014 10:32 am

 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Gosic Po avg 25, 2014 11:11 am

bucko_99 je napisal/-a:ima se, može se. Lupjo rajo, baje ljubljanski redarji napišejo za 6 miljonov eur kazni na leto. Pol se pa lahk afnajo pa kupujejo nova vozila na plin pa ne vem kaj še vse.


Vozi po omejitvi, pa se ne bodo preseraval ane. Mislim, kdo pa jim omogoča preseravanje? A ni nekaj smisla v tem vprašanju?
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a bucko_99 Po avg 25, 2014 11:45 am

Nisem še nikoli plačal prekrška zaradi hitrost in me tudi to ne moti, da poostreno preverjajo. Ampak tudi za hitrost so kazni nenormalno visoke v primerjavi z drugimi evropskimi državami in našimi plačami.

Bolj me moti, da sem recimo plačal kazen, ker sem npr. parkiral na parkirnem mestu in sem skočil točno za 5 minut vrnit knjige v knjižnico, ko sem se pa vrnil je bila kazen že gor, redarjev pa nikjer več. To se mi pa zdi obiranje ljudi in kazni so za takšne "prekrške" absolutno previsoke.
6.000.000eur/leto ljubljanski občini s strani davkoplačevalcev je pretirano velik denar s tega naslova.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a xalfist Po avg 25, 2014 3:07 pm

Pa tile mobni radarji so tako tako, če te slika in če imam vredu delodajalca, zdravnika ..... pa malo časa sploh ne rabiš plačati. Poznam par primerov ki so dobili potrdilo da so bili v času slike avta v službi, in da niso oni vozili. Pojasnevat kdo je vozil pa ti ni potrebno, pac slo zakonodaja.
Alfa romeo 147
 
proceed31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe maj 09, 2014 1:10 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a proceed31 Pe avg 29, 2014 10:28 pm

Ljubljančani imajo novo pridobitev, provida beli Golf 6 GTI. V centru pri Nobel bureku se postavi za mano, jaz ravno na telefonu, tišči po gasu....Sem mislil, da je kak pijanc, ignoriram, šipe dol, nabija muziko, speljem in on za mano....od Tivolija naprej divjava, dragava na vsaki rdeči do obvoznice (3x me je stisno), se smejita dva ven in zajebavata, komaj sem ju slišal, "če ceed ne potegne" ali nekaj v tem smislu ..Golf pred Petrolom prižge tablico, policija vozite za mano. " Dober večer gospod, ustavili smo vas zato, ker ste na Miklošičevi 28 telefonirali med vožnjo" - nisem, "kaže posnetek". Če bi vozil kaj jačega in bi jaz stisnil njega, bi me dobil na radar in bi še za to kasiral. nisem si mislil, GTI, šipe dol, šopa čefurska muzka na polno, not pa policija. Kasiral sem vglavnem 120€. Ko sem speljal se je zapodil za enim ki je šel čez rdečo pri Petrolu..Pazite ker imamo očitno nočno center provido.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair Sr sep 03, 2014 9:35 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Nah,...sej dobro veš, da govorim o takih kot si ti in tebi podobnih kalibrih, ki radarja nikoli ampak res nikoli ne vidijo na pravem mestu, pa četudi je radar pospravljen v škatli v prtljažniku policijskega avta...Verjetno misliš na tistih par primernih mest, kjer se pelješ max 2x na leto..
Mislim, lej, ne se delat b***** iz samega sebe. Pojdi na grobnik...tam jih sigurno ne boš srečal...


Prav maš. Jaz ga nikoli ne vidim na pravem mestu, ker to je men itak brezveze. Jaz vem, da se nekje raje peljem 40, pa čeprav je omejitev 50. Vem pa tudi, da se nekje moram peljati 50, pa čeprav pri 70 nobenega nebi ogrožal. No, v teh primerih sem jih že srečal, a ni zanimivio. In ne delam se budale, samo razmišljam s svojo glavo in na to gledam izključno iz vidika varnosti. ;) Na Grobniku sem pa že bil, pa srčno upam, da bom lahko spet čimprej šel, ampak s svojim avtomobilom. Pa ne samo na Grobnik. 8) Trenutno se pa še borim za preživetje, sej bo počas.... ;)
SlikaSlika
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a acad Ne nov 23, 2014 12:30 pm

Pozdravljeni

Pred časom sem naletel na podoben mobilni radar, kdaj približno pa pride slika oz. kazen po pošti domov? v prvih dveh tednih ali čakajo vse do konca (30 dni od prekrška) ?

Pa še eno drugo vprašanje, če ima mobilni radar, v tem primeru R. CLIO, prižgane pozicijske luči na avtobusni postaji tudi slika? nisem še namreč nikoli videl da bi imel stacionarni radar prižgane pozicijske lučke

lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a darkside Ne nov 23, 2014 2:35 pm

Ne vem kaj se bunite toliko da radar ni postavljen na pravem mestu. Pač če je omejitev 50 se pelji 50 ne pa 70. Takim vam pa res ni nikol na pravem mestu postavljen.
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a edey Ne dec 28, 2014 5:22 pm

Je možnost plačila polovične kazni v roku 7-ih dni če domov dobiš pozožnico da so te dobili na radar? In ali se vedno zbliska ko prideš na radar ali ne?
 
Uporabniški avatar
BL4ZZ3D
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jan 02, 2015 6:30 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a BL4ZZ3D So jan 03, 2015 12:29 pm

edey je napisal/-a:Je možnost plačila polovične kazni v roku 7-ih dni če domov dobiš pozožnico da so te dobili na radar? In ali se vedno zbliska ko prideš na radar ali ne?

Možnost plačila polovičke je v vsakem primeru 16 dni. Ker imaš prvič: 8 dni časa, da podaš zahtevo za sodno varstvo in drugič: ko se izteče teh 8 dni postane plačilni nalog pravnomočen, nato imaš še 8 dni časa, da poravnaš polovičko. Enaka zadeva piše tudi v pravnem poduku, ki je priložen plačilnemu nalogu, ki si ga dobil na dom.
All that we are is a result of what we have thought. The mind is everything. What we think we become - Buddha
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER To mar 10, 2015 3:03 pm

Lokacije kjer jih jaz ponavadi vidim:

Ljubljana:

Šentvid-predor smer lj takoj za predorom dostikrat stoji zelen kangoo
Šentvid smer medvode predno je konec ljubljane...kake 200m pred tablo. ponavadi tudi zeleni kangoo
Razcep kozarje iz smeri brda proti dolgem mostu... ko greš na razcepu levo na južno obvoznico tam je omejitev 80km/h in takoj za zavojem ga tudi postavijo
Gospodarsko razstavišče avtobusna postaja
Linhartova avtobusna postaja
Tržaška na mali bencninski postaji nasproti knjižnice.

Te VW UP-e imajo že tudi po enosmernih parkiraih po lj.
Videl sem roomsterja tudi že v trnovem na avtobusni postaji pri domu ostarelih.


No če potegnemo črto povsod jih je dovolj
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ddejc To mar 10, 2015 3:12 pm

Zeleni kangoo je v nedeljo nabiral kvoto poleg trafo postaje na razcepu kozarje v smeri iz brda proti lj-vič. Se je pa lepo videl rdeč blisk, ki sicer ni moteč je pa opazen, če si pozoren. Namenjen pa je bil kombiju z avstrijsko tablico, ki ga je kar precej suvereno vsekal mimo.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER To mar 10, 2015 3:22 pm

aja hehe,.. no jaz sem svoj blisk videl že od tega zelenega kangooja ... še rska je stala 200m naprej od predora in že startala vendar sem šel potem mimo njih po omejitvi in so se ustavili.. ko sem šel cca 140 namesto 80 ampak nikoli nisem dobil kazni... sem bil pa 1 mesec čisto živčen.. tako da sedaj bolj po pameti..
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 5cenic Sr mar 11, 2015 12:10 am

Sem že večkrat peljal mimo Kangoo-ja na razcepu Kozarje in ugotovil, da do 95 km/h (100 na števcu) ne slika več se pa nisem še upal it mimo oz. se nikoli ne vozim hitreje tam mimo.
 
44ER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Po apr 14, 2014 6:15 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a 44ER Sr mar 11, 2015 9:59 am

5cenic je napisal/-a:Sem že večkrat peljal mimo Kangoo-ja na razcepu Kozarje in ugotovil, da do 95 km/h (100 na števcu) ne slika več se pa nisem še upal it mimo oz. se nikoli ne vozim hitreje tam mimo.


Aja lepa lepo vedeti če si bom pa upal mim toliko iti je pa drugo hehe
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a tr00per Sr mar 11, 2015 2:51 pm

Roomster se zna tud zna Drenikovi-kontra Štadiona najdt
 
nalcoq4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Sr jul 15, 2009 6:58 pm
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a nalcoq4 Sr mar 11, 2015 4:43 pm

Ma v lj je povn teh belih ali modrih Vw upov.Največkrat na roski pa na busni kjer je AMZS pa na gospodarskem raztaviscu itd..skoraj vsak dan pa merijo policaji na Kodeljevem na busni nasproti jovota.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a tr00per Sr mar 11, 2015 11:00 pm

to pa sploh, sm pa tud sam že naletu na to mino pr jovotu in doživu s strani policistk še najbolj osoren odnos, ki si ga lahko zamislš.
 
nalcoq4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Sr jul 15, 2009 6:58 pm
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a nalcoq4 Sr mar 11, 2015 11:07 pm

Pri jovotu so res vsak dan..edin če je dež jih ni...
Lepa ravnina je pa še klanec moraš prov bremzat,da greš 50kmh.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a hrošč Sr mar 11, 2015 11:36 pm

Tam so res našli idealno inkasantsko pozicijo. Široka cesta, med pločnikom in cesto še kolesarska, pregledno..omejitev pa 50, v primerjavi s kako Litijsko mimo Olive ali bežigrajski del Topniške npr., kjer pa je 60. Pa še avto lepo skrijejo na pločnik za grmovje.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Mare77 in 36 gostov