Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a pskoda Sr dec 16, 2015 1:07 pm

FLINK je napisal/-a:Radar na avtocesti Nm-Lj pri pocivaliscu ze dela? Opazil sem skatlo danes, baje je tam ze od torka



Kje točno :?:
Lp
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a a_sist Sr dec 16, 2015 3:15 pm

Bil je pri podsmreki, dokler je še bila cestna zapora.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a pskoda Sr dec 16, 2015 9:39 pm

Aja tisti je bil začasno pa še prej so ga odstranili predno so zaključili z delom
Lp
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Wankel So mar 25, 2017 10:13 am

Nova inkasantska točka se je pojavila v naselju Log pri Brezovici, (med Ljubljano in Vrhniko).

Več kot dvajset let so stali znaki za omejitev hitrosti 70 km/uro. (Od križišča proti Bevkam do avtobusne postaje proti Vrhniki )

Pred nekaj dnevi so jih enostavno odstranili. Zdaj za cel Log velja omejitev 50 km/uro.

Hitrost merijo od gasilskega doma do konca ravnine, v obe smeri.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Stumpjumper So mar 25, 2017 12:03 pm

Vprašanje glede mobilnih radarjev...se zadeva "zabliska" ko te poslika? Zadnjič pripeljal 60 na 50...stal je za ovinkom, na koncu naselja kjer ni žive duše (bravo pizduni). Zabliskalo se ni nič, sprašujem pa zato, ker pred leti ko me je poslikal, se je zabliskalo kot bi bomba vsekala. :lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a limas So mar 25, 2017 1:41 pm

Ja, vedno se močno zabliska.
V kolikor ni bilo bliska, ti ni treba skrbeti.
Pri 60 km/h na števcu se ne sproži, malo preko 60 pa ja. Nastavitve so po želji.

Vozniki zaznavajo vedno večjo prisotnost radarjev, občine pa pospešeno kupujejo stacionarne radarje.
Niso vsi radarji policijski.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a esem So mar 25, 2017 3:06 pm

Zakaj pisat take "občutljive" (ker gre za lahko precej denarja) stvari brez bpravega vedenja? :twisted:
Večina radarjev ima možnost IR flasha O tem smo že pisali, samo poiskat je treba!
esem je napisal/-a:Samo opozarjam, da se nekaterih flešev ne vidi, tudi ko slikajo. IR svetlobnih dolžin človeško oko ne zaznava. Lahko pa zazna odsev v/na ohišju, večkrat je res tako, ni pa nujno. In tudi radar oz fleš v Kp ni IR, kolikor vem (ni 100%!). Možno je sicer tudi to, da je fleš najprej bil navaden rdeč, sedaj pa je IR (so ga npr "posodobili" - ravno zato, da ne zaslepi voznikov), a to je tudi samo kot možnost zanemarljivo (morajo menjat tudi npr kamero).

Še vedno nobene 100% informacije iz prve roke? Mad - je tvoja veza na policiji zanesljiva? Kakšen fleš oz kamero imajo?

-----------------------------------------

spet samo kot info - in to tu

MacTron je napisal/-a:No sedaj pa nekaj kar bo morda presenecenje...

Torej taksne "kapelce" kot jim pravimo na nasem koncu - kangooji z radarjem vsebujejo
Gatso radar 24... kateri ima opcijsko varianto IR flasha torej tisti flash katerega se ne
vidi... :idea: samo toliko za info.

The Gatso Digital RCS is designed to capture high quality images with two million-pixel
resolution, in varying weather and lighting conditions. It is a combination of the radar
type 24 with Handheld Control, the digital colour or B/W camera (with optional infrared
flash) which are all connected to a Digital Control Unit
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a svetilnik So okt 21, 2017 5:54 am

Kako je z radarji, škatlami na delovišču AC Postojna - Unec in obratno? Je kdo kaj opazil? Ta odsek mi resnično dviga pritisk, saj bo delo trajalo dalj časa, omeitev je pretirano nizka na 60 k/mh, ljudje pa totalno zmedeni, v strahu prehiteti tovornjak in celo manjše avtomobile, pa sami tovornjaki, Romuni, Bolgari... skratka katastrofa katero plačujemo s cestnino in plačevanjem AC... itak pa pri nas na splošno v zadnjih letih za vse, tudi počasne obstaja samo levi pas!!! :evil: :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a pskoda So okt 21, 2017 7:39 am

Nimaš kaj drugega kot vozit po prepisih. Jaz sem šel v Portorož oz sem še in sem tam vozil po omejitvah
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a motom So okt 21, 2017 7:37 pm

Mislim da je en pravi in en fake. Ponavadi se vidi ze po kotu postavitve, ki mora biti 20...22 st. Npr cestninska torovo je postavljen skoraj vzporedno.
Sicer pa nimam nic proti fake radarjem. Delajo red in nic ne stane ce slucajno spregledas.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a hahehihoh So okt 21, 2017 8:00 pm

Za varnost bo poskrbljeno ko bodo radarji vsakih 5-20 km kot v Svici in kazni ter odvzemi kot tam. Kar je nad 20 kmh prekoracitve, odvzem.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a svetilnik Ne okt 22, 2017 5:35 am

Če govoriš o divjakih in psihopatih na cestah, potem se strinjam. Če pa misliš na normalne ljudi, kateri bi si želeli gladko, neovirano vožnjo in s tem ne škodujejo nikomur, potem vsekakor pretiravaš. Nihče se ne sprašuje zakaj nekateri neprestano vozijo po levi, tudi počasi, zakaj se v praznih krožnih križiščih ustavljajo kot na stop znaku, zakaj se ne znajo razporediti, zakaj ne da smernikov, zakaj se na cestah naslajajo nad prometnimi nesrečami, ovirajo promet pri buljenju v nesreče, zakaj na AC majhna nesreča(zvit odbijač) na odstavnem pasu naredi kilometerske zastoje, zakaj se ne umikajo intervencijam in zakaj lahko vozi že zdavnaj starejši nesposoben voznik, kateremu bi morali prepovedati udeležbo v prometu... in še bi lahko našteval. .. Upam, da razumeš... ;)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a limas Ne okt 22, 2017 9:55 am

Svetilnik, popolnoma se strinjam.
En tretjina voznikov ne bi smela dobiti vozniške. Opisani so zgoraj. Dodal bi tudi veliko večino ženske populacije: so popolnoma zmedene ob nepredvidljivih situacijah, na AC ne dajejo smernikov, držijo volan v stanju popolne zakrčenosti in ponavadi imajo mobi v eni roki. Sposobne so upočasniti in popolnoma zaštopati promet v trenutku in brez razloga.
Ali lahko mobilni radar pride do živega zgoraj omenjenim?
Ali predstavljajo večjo nevarnost v prometu od "divjakov"?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Renault VG Ne okt 22, 2017 11:40 am

hahehihoh je napisal/-a:Za varnost bo poskrbljeno ko bodo radarji vsakih 5-20 km kot v Svici in kazni ter odvzemi kot tam. Kar je nad 20 kmh prekoracitve, odvzem.

Ko bodo kupim električen avto, ki se bom sam vozil, sem raje potnik potem kot pa voznik. Ob takih ukrepih lastna vožnja nima več smisla.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a pskoda Ne okt 22, 2017 11:59 am

Ja potem bi vsaj meni bilo brezveze drugo mogoče začetku 2019 kupit novega rs3
Lp
 
Fredi28
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To nov 21, 2017 8:27 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Fredi28 To nov 21, 2017 8:30 pm

Čisto simpl je, tam ko vemo da so radarji se vsi počasi vozimo, tudi tisti ki vozimo malo bolj hitro :) torej radar na vsake 100m pa je to to :D jz pa si potem kupim letalo :)
 
alex_l
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 27, 2018 10:05 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a alex_l To nov 27, 2018 10:10 am

Pozdravljeni,
danes je za mano najverjetne vozil radar - mislim da bela škoda oktavia, reg. št : KK - XX- 696.
Kar hitro sem upočasnil in se umaknil na desni pas, isto je naredil on. Ko sem šel ven iz AC na odcepu LJ-center , je zapeljal mimo.
Zanima me, ali me mora mobilni radar ustaviti, ali mi kar pošljejo položnico.
lp, A.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a AssKicker To nov 27, 2018 10:15 am

Če res nisi pretiraval, ne bo nič. Provida ima visoko toleranco. Jaz sem 150 prišel mimo provide, potem kakih 5 km vozil pred njo z enih 135kmh, pa ni bilo nič. Jaz na izvozu dol, oni naprej.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a mrtwelvetrees To nov 27, 2018 10:18 am

Provida te mora vsaj par kilometrov posnet ko si "pretiraval" ali izsiljeval ali kaj podobnega, tudi če bi jo prehitel na hitro pri 170km/h in nato takoj na voznem pasu zmanjšal na 130 nebi bilo nič.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
alex_l
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To nov 27, 2018 10:05 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a alex_l To nov 27, 2018 10:52 am

Sem se peljal iz Dolenjske proti Lj čez zadnji tunel na AC 150km/h (omejitev mislim da je 100), pa tudi pred AC križiščem Rudnik, kjer je omejitev mislim da 80, sem peljaj recimo 130... :(

Sem bil v prekršku cca 1km, potem sem vozil po omejitveh. Tip se me je držal kot klop, takoj ko sem zamenjal pas in pribremzal, je šel na pas za mano.
Na odcepu center sem prvič v življenju (razen ko je stoječa kolona) peljal 40km/h, vam rečem, to je neživljenska omejitev... :?

Ne jezim se na policaje, opravljajo svoje delo, danes se mi je preveč mudilo...

Zanima me le, če mi kljub temu, da me niso ustavili, lahko pošljejo kazen? Včasih vidim, da na AC zapeljejo pred kršitelja in ga s svetlečim napisom izza zadnje šipe preusmerijo na najbližji odcep...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 35 gostov