Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a Wankel Sr jul 30, 2014 9:24 am

Pozdravljeni ! :)

V nedeljo 20.7. se je na primorski avtocesti zgodila nesreča. Nastal je daljši zastoj. Ves promet je bil preusmerjen na
regionalno cesto Postojna - Vrhnika. Medobčinsko redarstvo Postojna,pa je izkoristilo to priložnost in postavilo radarski merilnik hitrosti v naselju Planina. Seveda so ga postavili na odseku pregledne in široke ceste,brez hiš ali uvozov.
Radar ni bil v avtomobilu,ampak je bil skrit za ograjo in je bil praktično neviden. Tukaj tudi RadarShare ne pomaga ,
ker je radar neviden tudi voznikom ki vozijo iz nasprotne smeri.
Zdaj me zanima ,ali je še kdo dobil plačilni nalog od redarstva Postojna,ali sem samo jaz tak divjak,da sem si dovolil peljati 15 kilometrov
hitreje od dovoljene ? :mrgreen:

LP
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a tr00per Sr jul 30, 2014 9:40 am

a ni na Planini zdej že en cajt radar? Al je zdej še eden?
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a krimič Sr jul 30, 2014 9:41 am

Je že en čas ja. Sem cca mesec in pol nazaj dobil njihov spominček pa sem bil z motorjem.
 
Uporabniški avatar
dbsquared
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So feb 11, 2012 1:07 pm
Kraj: Kranj

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a dbsquared Sr jul 30, 2014 10:51 am

Kdaj si pa dobil kazen. Koliko dni je minilo od prejsne nedelje? Zdaj me kar malo skrbi, ker sem se tudi sam peljal po tisti poti do Portoroža. :(
Ni važno kaj voziš, važno je kako voziš.

Slika
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a Wankel Sr jul 30, 2014 11:12 am

Mislim da so radar postavili bolj proti večeru okoli 19 ure .
Plačilni nalog mi je bil vročen na začetku tega tedna. :shock:

LP
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a uros11 Sr jul 30, 2014 12:26 pm

Viden je bil, bil je na treh nogah za zidom. Videl ga je lahko vsak, ki je pripeljal nasproti, kot tudi vsak, ki je peljal mimo njega. Če sem ga jaz videl, seveda s hitrostjo 50, kot običajno, bi ga lahko vsak, ki je vozil 50. Tisti, pa ki norijo, ki jih to, da so sredii vasi, nič ne briga, seveda pa tudi ne norijo samo po lepih ravnih cestah sredi naselja, kjer niti pod razno ni drugih udeležencev, peščev, kolesarjev, pa ga jasno niso.

Edino pravilno, da so ga postavili, še večkrat bi ga morali. Tam je omejitev 50 km/h in iz tega sledijo znane posledice. Na falus mi gredo vsi po vrsti, ki na omejitvi 50 ne znajo ali zmorejo voziti 50. Jokanje po forumih - ste deci, ste vozili prehitro, plačat.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a rs5 Sr jul 30, 2014 12:50 pm

Postojnska in Pivška občina je leglo občinskih radarjev na stojalu :twisted: Treba vozit po predpisih pa ne bo sekirancije.
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Radar zaseda 20.7.2014,Planina pri Postojni

Napisal/-a NejcZ Če jul 31, 2014 8:25 am

Tam je radar kar standard. Sta 2 lokacije take iz stopnic da težko vidiš če nisi pozoren. Vsako jamranje pa je brezpredmetno, na radar te opozori rumena tabla z črno obrobo.
I'm not speeding I'm qualifying...
 
edey
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: To nov 16, 2010 9:40 am

Pomurska avtocesta

Napisal/-a edey Ne avg 03, 2014 5:54 pm

Živjo, zanima me kje na pomurki najpogosteje videvate oz. srečujeta policiste z radarskimi kontrolami? Zanima me še tudi kakšne merilnike hitrosti pri tem najpogosteje uporabljajo? Stacionarnih radarjev ni ali se motim? Predvsem me zanima odsek proti Lendavi...

LP
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Sm4jli Če avg 07, 2014 6:38 pm

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/ ... /0#2062743

Nov radar LJ-redarstva - - - - VW UP, reg.št. LJ IL-801


Slika
Slika
Slika
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a bucko_99 Če avg 07, 2014 6:57 pm

ima se, može se. Lupjo rajo, baje ljubljanski redarji napišejo za 6 miljonov eur kazni na leto. Pol se pa lahk afnajo pa kupujejo nova vozila na plin pa ne vem kaj še vse.
 
pikm57
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So avg 09, 2014 12:56 pm

stacionarni radar

Napisal/-a pikm57 So avg 09, 2014 1:10 pm

Pozdravljeni!

Vceraj popoldne sem se peljal skozi Planino proti Logatcu. Ves čas sem vozil za avtobusom zato nisem videl veliko v naprej, zato me je presenetil stacionarni radar na trinoznem podstavku. Radarja si nisem mogel dobro ogledati, zato me zanima ali je mozno, da je bil radar postavlen tako, da je slikal v hrbet, kar se mi je tudi zdelo da je bil postavljen tako.

LP
 
Wankel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr jul 30, 2014 8:14 am

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a Wankel Po avg 11, 2014 9:05 am

Sliko boš dobil v roku enega tedna,če te je slikal. ;)
http://www.intermatic.si/c/a/t/multaradar_c_v_mobilni_izvedbi-859.html
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a tr00per Po avg 11, 2014 10:59 am

bucko_99 je napisal/-a:ima se, može se. Lupjo rajo, baje ljubljanski redarji napišejo za 6 miljonov eur kazni na leto. Pol se pa lahk afnajo pa kupujejo nova vozila na plin pa ne vem kaj še vse.


Če je folk smotan, si je čisto sam kriv za kazen, ne pa, da se govori, da lupijo. Čeprav res nebi bilo škode, če bi se ta denar uporabil npr. za izgradnjo dirkališča ipd. Po drugi strani so pa, kar se tega tiče kki Švicarji še dosti hujši.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a ~toMmy~ Po avg 11, 2014 11:29 am

Ma kaj je folk smotan, lahko se voziš kot v Nemčiji, pa pri nas dobiš kazen, tam pa ne, ker je sankcioniranje vzgojno, ne pa inkasantsko. Naši bi lahko rekorde podirali, če bi se postavili v krožne ipd., pa še vzgojno bi bilo, ampak tam bi treba "delat"...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair Pe avg 22, 2014 6:57 am

Folk smotan in si je sam kriv za kazen? Kaj mora ta zemlja vse nosit, jaaaaoooo bože. Nismo nič smotani, ampak pri nas se tam lovi, kjer se lahko kaj ulovi. Kje sem 2 dni nazaj srečal merjenje hitrosti. Za kozlat, res. Ti se pa še kar naprej tolaži, kolk smo smotani. Jaz osebno vidim tukaj en problem, ampak je brezveze napisat. Smo itak smotani. ;)

Dejte si že prosim te plašnice dol z glave, odprite oči in začnite za božjo voljo že 1x razmišljat. Je bil čas že 10 let nazaj. :roll:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a TrijoAdijo Pe avg 22, 2014 7:59 am

Ja, folk je smotan in si je sam kriv za kazen. Če hočete tiščat, pa tiščite. Samo ne potem kot noj z glavo v pesek....
Tudi jaz sem v zadnjih dnevih radar srečal tam,kjer ga ni nikoli prej bilo. Je pa res, da je folk smotan in na tistih relacijah tišči pedal za gas v asfalt.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a hrošč Pe avg 22, 2014 3:08 pm

Včeraj ali predvčerajšnjim so na enem od radiev poročali, da policisti merijo varnostno razdaljo z nadvoza nad AC na Brdu na LJ obvoznici. Verjetno tisti nadvoz, ki je med izvozom Brdo in Podutik, saj je neprometen z lepim razgledom.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a X-Hair So avg 23, 2014 8:29 am

Trijoadijo potem ti govoriš o tiščanju, torej o budalah, tistih, ko ne vejo a bo šlo skozi ovinek ali ne? To se strinjam.

Jaz govorim o jebanju, ko se ti postavi točno tam, kjer nima nobene veze z ničemer, kot samo s tem, da polni blagajno. Meni to ni všeč, jaz bi raje, da se dela na varnosti, ne na blagajni, da si lahko potem tajkun vzame kakšen milijonček. Je par primernih mest, kjer bi lahko merili, pa jih še nisem videl. Se pa strinjam z njimi, da bi bil tam izkupiček zeeeeelo majhen, ampak tistega katerega bi pa ulovili, bi pa nekaj naredili za varnost. Tam med travniki merit, ker je omejitev 60 in ti prinoriš s svetobnimi 70 in ogrožaš travo, mravljinčke ter pesek, je pa men brezveze. To se dela samo slabo voljo med vozniki. Za varnost pa ama popolnoma nič. Sedaj pa hitro napisat, peljal bi se po omejitav in nebi dobil kazni. ;) :eyes

Zadnjič sem jih srečal, ko greš mim Žalca. Ko je ne vem koliko kilometrska ravnina. Skratka smešno. Meni ni nič nevarno se vozit naravnost 160 in vidljivost 1km. Sedaj pa hitro napisat, da zagovarjam divjanje. Meni je čudno, kako se niso nemci že pobili med sabo. Še bolj mi je čudno, kako nizozemska sploh še deluje, ko je vse zapohano gor. Zanimivo res.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Mobilni radarji

Napisal/-a TrijoAdijo Ne avg 24, 2014 12:44 pm

Nah,...sej dobro veš, da govorim o takih kot si ti in tebi podobnih kalibrih, ki radarja nikoli ampak res nikoli ne vidijo na pravem mestu, pa četudi je radar pospravljen v škatli v prtljažniku policijskega avta...Verjetno misliš na tistih par primernih mest, kjer se pelješ max 2x na leto..
Mislim, lej, ne se delat b***** iz samega sebe. Pojdi na grobnik...tam jih sigurno ne boš srečal...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov