Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Ah ti vozniki - divji in nespametni

Napisal/-a dzuro.na.izi To mar 08, 2016 8:24 pm

Fnatic je napisal/-a:P.S.S.:mislim, da mi kamera ni ''laufala'' ampak bom preveril. Če je posnetek, ga bom objavil. Da boš videl, kaj počneš na cesti.
lp


Upam da je kamera delala...me prav zanima tole!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Sr mar 09, 2016 7:42 am

Mi je zelo žal ampak ni bilo nič. Nisem je polnil in se tudi nisem spomnil na to. Še zdaj je nisem vbistvu..Moral bi jo priklopit na napajanje pa se skoraj nikoli ne spomnim (tako kot polnilec za telefon, ki ga dejansko še nisem priklopil pa ga imam že lep čas v avtu). Mislim, da je bom moral tako ali tako zamenjat. Sem pa na jutubu videl že nekaj podobnega. Če najdem, dam link pa boste videli vsja približno, kako je to izgledalo. Sicer pa je že mimo. Življenje teče dalje in itak vsak dan vidim kakega ''novega'' tepca. Ta pot čez Trzin do obvoznice me vsakodnevno preseneča. Ljudje vozijo tako, kot bi prvič videli dvopasovnico. Ali ''jajcajo'', ali pa vozijo kot po omejitvi na AC. Da ne govorim o skakanju iz pasu na pas brez smernikov in vrivanje na semaforju zadnjo desetinko sekunde itd...Vsakodnevni Gardaland in adrenalinski park obenem.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a nebivedu Sr mar 09, 2016 9:19 am

Trzinska obvoznica je pa ja avtocesta. :lol: Pa sej tam ja noben izpod 130 ne vozi po prehitevalnem pasu. Po voznem se pa jajcajo s 60km/h. :twisted:
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a dask Sr mar 09, 2016 9:32 am

Včeraj po 18. uri sem pred izvozom za Tržič skoraj nasadil pacienta z rdečo Toyoto Yaris. Padal je dež, kot rečeno že mrak, ta i**** pa je vozil samo s sprednjimi dnevnimi lučmi v megli, ki jo je dvigoval spredaj vozeči kamion.
Pri 120 km/h sem ga opazil zadnji trenutek, če bi peljal hitreje bi ga garantirano odpeljal s sabo. Pa mu sploh ni blo jasno, kaj mu kažem za luči :roll:
Mel je pa nekaj popisano Yarisko, pa nisem mel časa prebrat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a uros11 Sr mar 09, 2016 9:50 am

Saj, dež, megla,.... eni brez luči, drugi pa gas do konca.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Sr mar 09, 2016 2:34 pm

nebivedu je napisal/-a:Trzinska obvoznica je pa ja avtocesta. :lol: Pa sej tam ja noben izpod 130 ne vozi po prehitevalnem pasu. Po voznem se pa jajcajo s 60km/h. :twisted:



Hahahaha sej to ja :) Pomoje, da tam nihče ne pozna omejitve..Je pa točno tako, kot si napisal. Edino mogoče vozni pas še malo zmanjšaj, 60 se že redko vozim. Prej 50....
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a nebivedu Sr mar 09, 2016 10:40 pm

Omejitev na trzinski obvoznici je pa?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a odprti clio Sr mar 09, 2016 11:01 pm

nebivedu je napisal/-a:Omejitev na trzinski obvoznici je pa?


Pazi zdaj, ko bo nekdo izstrelil 70 km/h :roll:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a nebivedu Če mar 10, 2016 12:01 am

Tudi 70km/h je omejitev na enem delu.
Od križišča pri Obnovi do križišča z Dunajsko in potem naprej do križišča z Brnčičevo (ter v obratni smeri) je omejitev 70km/h. Od brnčičeve do rondoja Tomačevo in obratno je 110km/h.

Koliko je pa od križišča kjer je Obnova pa do konca Trzina?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a odprti clio Če mar 10, 2016 11:29 pm

Gledava iz smeri Domžal proti Ljubljani; od prvega semaforiziranega (kjer se zavije desno proti Kamniku) naprej je 90 km/h do naslednjega križišča, kjer je omejitev 70 km/h a od križišča naprej ponovno 90 km/h. Kmalu za Petrolom je pri naslednjem križišču ponovno omejitev 70 km/h in od križišča naprej 90 km/h. Pri naslednjem križišču je ponovno 70 km/h a je tudi kmalu za križiščem 70 km/h vse do Dunajske. Od Dunajske naprej proti Šlandrovi / Brnčičevi pa tudi kaj kmalu za semaforjem tabla 70 km/h. Od Brnčičeve proti rondoju je pa hitra cesta in 110 km/h.

V kontro podobno, če se dobro spomnim. Na kratko, konstantno 70 km/h je od Brnčičeve preko Dunajske do prvega semaforja. Samo je večina tam sveto prepričaa, da je cela trzinka 70 km/h in se raje pelje malo manj, da bo ja za zih.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a 5cenic Če mar 10, 2016 11:32 pm

Omejitev je točno toliko, kot pred tabo vozi vozilo na prehitevalnem/levem pasu :lol:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Pe mar 11, 2016 7:18 am

Odprti clio, jaz nimam pojma, kje je zdaj kaj :) 70, 90, 70....tudi Obnova ne vem, kje je oz.kaj je to. A lahko bolj laično oz.za tiste, ki ne poznamo vsega. 110 od Tomačevega do Brnčičeve, potem 70 do kam? Jaz zavijem levo proti Mengšu na semaforju (kjer je dvojni pas za levo). So me nedolgo nazaj poučili, da je tisto še vse Trzin do krožnega. No od tega semaforja proti Domžalam je pa koliko? Ne poznam na pamet tam omejitev pa tudi skoraj ni potrebno, saj tako več kot 50, morda 60 ne rata it nikoli (ravno lepo v prometnih konicah se peljem).
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a odprti clio Ne mar 13, 2016 12:38 am

Od Brnčičeve mimo Petrola do semaforja 70 km/h, potem pa 90 km/h le pred vsakim semaforjem je 70 km/h (zaradi križišča). Od zadnjega semaforja naprej proti Domžalam je 90 km/h in od unega malega Petrola naprej 50 km/h. Fora pa je, da se tam, kjer je 90 km/h ljudje vozijo 60 km/h. Včasih se koga celo da prehiteti, potem se ti pa na rit lima, ko se pelješ nekaj čez 50 km/h v naselju.

Vesel sem, da se ne vozim več po tej trasi. Res ena lepih cest, ki pokaže kdo za volanom razmišlja in komu se ne sanja kaj dela na cesti...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a 5cenic Ne mar 13, 2016 9:28 am

Jaz mev kaj toliko komplicirate za to trzinsko, saj so skoz znaki. Omejitev je pa preprosto 110 na začetku (od ljubljane) potem pa 90 razen kjer znaki drugače kažejo (križišča pa en del celoten kolikor imam v glavi, se mogoče 1-2 na leto vozim tam). Ne vem za kaj so znaki, sumim pa da so zato, da ti ni treba na pamet vedet vseh omejitev na slo cestah.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a danci1973 Ne mar 13, 2016 10:34 am

Od Brnčičeve proti Tomačevemu je najprej znak 'konec naselja', kar pomeni 90 km/h:
trzin1.jpg


Potem pa je obvestilna tabla z dopolnilno tablo, ki obvešča o hitri cesti čez 1,8km:
trzin2.jpg


Omejitev je do nadaljnjega torej 90 km/h.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Gosic Ne mar 13, 2016 11:19 am

Saj je vseeno koliko je omejitev, itak imamo dobre zavore in dobre (kupljene znižane Nexen) pnevmatike z 'nekaj' profila. Poleg tega nimamo več 'fičekov' in so avti varnejši.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a matejxx Ne mar 13, 2016 1:38 pm

Gosic, največja težava je, da imamo neumne omejitve. Avti so precej bolj napredni omejitve pa so še vedno enake.

Npr. poglej si mariborsko hitro cest. Če greš iz Hoče proti Mariboru imaš na začetku omejitev 80km/h (tam še ni znaka za hitro cesto). Zakaj je temu tako? Tam se bi takoj lahko začela hitra cesta, ne pa 80km/h. Točno vedo, da bo vsak vozil več kot 80. Na vsaki regionalni cesti se lahko voziš 90km/h, pa ti nasproti vozijo avti, tukaj imaš pa dva pasa v eno smer pa moraš voziti 80. V glavnem popolna neumnost.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a uros11 Ne mar 13, 2016 1:54 pm

Največja težava so neumni ljudje za volanom, katerim sodi v znanstveno fantastiko vsaj približno spoštovati omejitve. Za take še niso izumili dovolj naprednega avtomobila, so pa blizu takemu, ki bo prevzel nadzor nad vozilom, saj večina ljudi enostavno ni sposobna upravljati z vozilom.
Ali so vozniki nesposobni ali samo neumni, še nisem ugotovil, najbrž malo obojega.

Če ti je problem voziti po omejitvah, potem enostavno nisi za volan, psihiraj ženo doma, izogibaj pa se vozilom in cesti.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a odprti clio Ne mar 13, 2016 4:24 pm

danci1973 je napisal/-a:Omejitev je do nadaljnjega torej 90 km/h.


Hvala :) kot pravim, tam se ne vozim več.

Glede komentarja z Nexen pnevmatikami... ko sem jih grajal na Optimi sem jih od ta istega, ki jih sedaj blati, hitro dobil nazaj nekaj lepih :lol: moj sloni na Continental SportContact 5 in TS850, še predno utegneš vprašat ;)

@uros11, da in ne... ne vem kaj naj vam rečem... kaj imate toliko opravka s tistimi, ki vozijo prehitro? Da se razumemo, v naselju sem načeloma ljudem v napoto, ker vozim po omejitvah. Izven naselij navadno malo čez. Tu je policija, da mi piše kazen, ne pa vsak samooklicani šerif, ki mi bo že pokazal vzgojno :lol: kdor če hitreje, naj gre - še vedno sem mu naredil prostor, da me je prehitel.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Po mar 14, 2016 11:07 am

odprti clio je napisal/-a:Od Brnčičeve mimo Petrola do semaforja 70 km/h, potem pa 90 km/h le pred vsakim semaforjem je 70 km/h (zaradi križišča). Od zadnjega semaforja naprej proti Domžalam je 90 km/h in od unega malega Petrola naprej 50 km/h. Fora pa je, da se tam, kjer je 90 km/h ljudje vozijo 60 km/h. Včasih se koga celo da prehiteti, potem se ti pa na rit lima, ko se pelješ nekaj čez 50 km/h v naselju.

Vesel sem, da se ne vozim več po tej trasi. Res ena lepih cest, ki pokaže kdo za volanom razmišlja in komu se ne sanja kaj dela na cesti...



No, jaz na žalost uporabljam to traso vsakodnevo in se popolnoma strinjam z vsem napisanim. In da povzamem še enega, ''so table za videt hitrost, ne potrebuješ vedet na pamet.'' Nihče ni tega zahteval, sem pa samo želel info, ker priznam, da tabel tam nikoli ne gledam, saj se več kot 50 tako ne vozimo skoraj nikoli.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov