Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a 5cenic Po mar 14, 2016 2:40 pm

odprti clio je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:Glede komentarja z Nexen pnevmatikami... ko sem jih grajal na Optimi sem jih od ta istega, ki jih sedaj blati, hitro dobil nazaj nekaj lepih :lol: moj sloni na Continental SportContact 5 in TS850, še predno utegneš vprašat ;)

Odvisno katere Nexen gume...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Rdeča luč

Napisal/-a uros11 Pe mar 25, 2016 1:03 pm

Zanima me, kako opravičujete vožnjo v rdečo luč?

Zadnje dni spremljam paciente, pa ne v LJ, ki to kar redno počnejo.

Pogosteje kot ponavadi.

Sprašujem zato na tak način, ker se vedno najde kdo, ki so mu predpisi zgolj in samo ovira.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a pskoda Pe mar 25, 2016 3:03 pm

5cenic je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:Glede komentarja z Nexen pnevmatikami... ko sem jih grajal na Optimi sem jih od ta istega, ki jih sedaj blati, hitro dobil nazaj nekaj lepih :lol: moj sloni na Continental SportContact 5 in TS850, še predno utegneš vprašat ;)

Odvisno katere Nexen gume...


Ja, ker nekatere so še za samokolnico zanič in nekatere so delno zadovoljive, ampak jaz jih ne bi dal gor, ker te lahko v ovinek zdrsne
Lp
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a plinaš Pe mar 25, 2016 3:56 pm

Fnatic je napisal/-a:Odprti clio, jaz nimam pojma, kje je zdaj kaj :) 70, 90, 70....tudi Obnova ne vem, kje je oz.kaj je to. A lahko bolj laično oz.za tiste, ki ne poznamo vsega. 110 od Tomačevega do Brnčičeve, potem 70 do kam? Jaz zavijem levo proti Mengšu na semaforju (kjer je dvojni pas za levo). So me nedolgo nazaj poučili, da je tisto še vse Trzin do krožnega. No od tega semaforja proti Domžalam je pa koliko? Ne poznam na pamet tam omejitev pa tudi skoraj ni potrebno, saj tako več kot 50, morda 60 ne rata it nikoli (ravno lepo v prometnih konicah se peljem).

zelen accent (1.5 ali 1.6 ? )in malo močnejši izpuh zadaj ? :lol: razen ko dregaš z modrim balenotom ... :lol:
plin je cnej k bencin
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a 5cenic So mar 26, 2016 8:16 am

pskoda je napisal/-a:Ja, ker nekatere so še za samokolnico zanič in nekatere so delno zadovoljive, ampak jaz jih ne bi dal gor, ker te lahko v ovinek zdrsne

Ti si na glavo padu.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic To mar 29, 2016 7:10 am

plinaš je napisal/-a:
Fnatic je napisal/-a:Odprti clio, jaz nimam pojma, kje je zdaj kaj :) 70, 90, 70....tudi Obnova ne vem, kje je oz.kaj je to. A lahko bolj laično oz.za tiste, ki ne poznamo vsega. 110 od Tomačevega do Brnčičeve, potem 70 do kam? Jaz zavijem levo proti Mengšu na semaforju (kjer je dvojni pas za levo). So me nedolgo nazaj poučili, da je tisto še vse Trzin do krožnega. No od tega semaforja proti Domžalam je pa koliko? Ne poznam na pamet tam omejitev pa tudi skoraj ni potrebno, saj tako več kot 50, morda 60 ne rata it nikoli (ravno lepo v prometnih konicah se peljem).

zelen accent (1.5 ali 1.6 ? )in malo močnejši izpuh zadaj ? :lol: razen ko dregaš z modrim balenotom ... :lol:



Moj Accent je 1.5 ja. Dragam? Niti ne..in nimam pojma s katerim, ker je nešteto avtov tam, ki se ''jajcajo'' po uni cesti. Drugič mi potrobi, poblendaj itd.. Izpuh ja, ne samo zadaj. Kar cel. Samo ne gre nikamor. Se zadnje čase bolj fijakam, ker ga nisem uspel še dokončno zrihtat..morda ta teden :) Moja pravi, da je še ta avto premočen zame, ker itak izkoristim vse konje (še sebe:)). Ampak mi gre res na živce, kaj to folk dela..sem že tudi par kolegom omenil, da pač niso za zjutraj za na cesto in pika. Popoldne pa tudi ne vem, kje imajo glavo.
Ba-dum tssssssss =P
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a plinaš To mar 29, 2016 7:24 pm

Fnatic je napisal/-a:Moj Accent je 1.5 ja. Dragam? Niti ne..in nimam pojma s katerim, ker je nešteto avtov tam, ki se ''jajcajo'' po uni cesti. Drugič mi potrobi, poblendaj itd.. Izpuh ja, ne samo zadaj. Kar cel. Samo ne gre nikamor. Se zadnje čase bolj fijakam, ker ga nisem uspel še dokončno zrihtat..morda ta teden :) Moja pravi, da je še ta avto premočen zame, ker itak izkoristim vse konje (še sebe:)). Ampak mi gre res na živce, kaj to folk dela..sem že tudi par kolegom omenil, da pač niso za zjutraj za na cesto in pika. Popoldne pa tudi ne vem, kje imajo glavo.

no ja..90 konjev proti 86 ni ravno hud drag priznam =P drugače pa ne trobim - no zdaj ti bom če bova vštric .. za poblendat pa nisi bil dovol naprej =P ..eh jajcarji pa - kaj čmo tko je... kakšnega prehitiš kakšnemu se pa pač prilagodiš..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Po apr 04, 2016 10:43 am

No bom zdej bolj pozoren nate :)
Ej, drag je drag. Nikjer ni napisano, kakšna mora bit konjenica :) edino je res, da jih imaš ti sedaj sigurno več, ker moj nima nobenega pritiska. Čez vikend sem ga malo poštimal ampak še ne dokončno. Bolje, da ne govorim, kaj sem počel (ko mi z rs4 in gti jajcata, potem pa na polno za ritjo vozita. Sem ju naučil vozit tudi s toliko ''slabšimi'' konji (ni vse v pritiskanju na pedala)), zdaj pa potrebno poštimat :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Po maj 16, 2016 4:34 pm

Ta vikend sem tudi jaz naletel na kretena ki je šel pospeševat medtem ko sem ga prehiteval, prej se je pa cijazil da je bil še sebi v napoto.

Kaj takim pacientom hodi po glavi? Je pa bil s sivim BMWjem 118d, torej kinder jajček, mu pa bremze kar dobro primejo na mokri cesti. Če tole dotični možakar bere, vedi da naslednjič brezmam na polno do 0, ne "samo" na 80 km/h.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a sašo5 Po maj 16, 2016 5:17 pm

kaj hočeš povedat? Da ko si ga "končno" prehitel, si pred njim stopil na brenzo :?: (srčno upam, da se motim, ker.....ah :roll: ni besed vredno)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Ivan36 Po maj 16, 2016 5:48 pm

Ko bo spet prilika kupim TURBO stroj! Sedaj sem TALEC bedakov na cesti :lol: Ravno toliko se cjazijo, da nasproti pripelje drugo vozilo a meni manjka vsaj še 20 koničev :roll: Že 3x sem naletel na budale, ki ne poznajo znakov in sploh PODTABEL!!! :mrgreen: Omejitev 30 na glavni cesti ki je 90 a spodaj PODTABLA Kamioni ! A budale bremzajo na polno :rofl :ue da zmanjšajo na 45hmh iz ene 70 na uro :shock: Drugo so pa mobiteli v rokah budal, ki še z obema rokama in 101% osredotočeni na vožnjo motornega vozila imajo velike probleme! Amen
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a primozek68 Po maj 16, 2016 6:11 pm

sašo5 je napisal/-a:kaj hočeš povedat? Da ko si ga "končno" prehitel, si pred njim stopil na brenzo :?: (srčno upam, da se motim, ker.....ah :roll: ni besed vredno)

Itak. Najbolj retardirano dejanje kar je možno. In še smrtno nevarnom
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Po maj 16, 2016 6:44 pm

primozek68 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:kaj hočeš povedat? Da ko si ga "končno" prehitel, si pred njim stopil na brenzo :?: (srčno upam, da se motim, ker.....ah :roll: ni besed vredno)

Itak. Najbolj retardirano dejanje kar je možno. In še smrtno nevarnom

A to da je šel pa on po gasu ravno tisti trenutek ko sem ga šel prehitevat pa ni nevarno oz. retardirano početje? In da se je prej cijazil kljub temu da sem imel varnostno razdaljo? To je pa družbeno sprejemljivo in normalno ali kaj?? :roll:

In ja, me je tok pogrelo da sem fajn stopil na bremzo takoj ko sem zapeljal pred njega, edino kar obžalujem je da nisem ustavil pred njim. Če ima gas, naj pokaže da ima tudi bremze! Se že dolgo ne igram več šerifa na cesti in požrem marsikaj, ampak takile bedaki mi pa dvignejo pritisk.

Tudi jaz pogrešam močnejši avto, ravno zaradi takih pacientov.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a danci1973 Po maj 16, 2016 6:53 pm

DePalmo je napisal/-a:A to da je šel pa on po gasu ravno tisti trenutek ko sem ga šel prehitevat pa ni nevarno oz. retardirano početje? In da se je prej cijazil kljub temu da sem imel varnostno razdaljo? To je pa družbeno sprejemljivo in normalno ali kaj?? :roll:

Saj ni nihče rekel, da je njegovo ravnanje bilo OK...

Ampak po eni nevarni situaciji namerno povzročit še eno je pa vseeno še slabše.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a primozek68 Po maj 16, 2016 7:04 pm

DePalmo je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:kaj hočeš povedat? Da ko si ga "končno" prehitel, si pred njim stopil na brenzo :?: (srčno upam, da se motim, ker.....ah :roll: ni besed vredno)

Itak. Najbolj retardirano dejanje kar je možno. In še smrtno nevarnom

A to da je šel pa on po gasu ravno tisti trenutek ko sem ga šel prehitevat pa ni nevarno oz. retardirano početje? In da se je prej cijazil kljub temu da sem imel varnostno razdaljo? To je pa družbeno sprejemljivo in normalno ali kaj?? :roll:

In ja, me je tok pogrelo da sem fajn stopil na bremzo takoj ko sem zapeljal pred njega, edino kar obžalujem je da nisem ustavil pred njim. Če ima gas, naj pokaže da ima tudi bremze! Se že dolgo ne igram več šerifa na cesti in požrem marsikaj, ampak takile bedaki mi pa dvignejo pritisk.

Tudi jaz pogrešam močnejši avto, ravno zaradi takih pacientov.


A si ti prizadet? Ne moreš človeka prehitet, pol pa na bremzo!! V dežju?!? In potem še opravičuješ to.
Jaz ti poberem avto in izpit.
Kaj če bi on slučajno samo za sekundo pogledal v vzvratno ogledalo, na radio, sopotnika,...
Kako potem lahko zineš, da se že ''dolgo ne igraš več šerifa'', kaj si potem šele prej počel. Ti nisi zrel za izpit za kultivator!
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Ivan36 Po maj 16, 2016 7:26 pm

Saj 2.4 JTD je že rakekta proti bencincu :mrgreen: a tu je še ogromno navora 320 proti skromnih 186 :huh: Torej TURBO + vsaj 260 navora ! BINGO! Ne divjam več a še lahko normalno hitro vozim po regionalki cca 80 / 90 kmh itak je vsa v luknjah pa še poseda se KELTIKA od sp Idrije do Želina ( Straža) V dežju pa sam bog pomagaj, da ne odletiš kam spodaj!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Po maj 16, 2016 9:43 pm

primozek68 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:kaj hočeš povedat? Da ko si ga "končno" prehitel, si pred njim stopil na brenzo :?: (srčno upam, da se motim, ker.....ah :roll: ni besed vredno)

Itak. Najbolj retardirano dejanje kar je možno. In še smrtno nevarnom

A to da je šel pa on po gasu ravno tisti trenutek ko sem ga šel prehitevat pa ni nevarno oz. retardirano početje? In da se je prej cijazil kljub temu da sem imel varnostno razdaljo? To je pa družbeno sprejemljivo in normalno ali kaj?? :roll:

In ja, me je tok pogrelo da sem fajn stopil na bremzo takoj ko sem zapeljal pred njega, edino kar obžalujem je da nisem ustavil pred njim. Če ima gas, naj pokaže da ima tudi bremze! Se že dolgo ne igram več šerifa na cesti in požrem marsikaj, ampak takile bedaki mi pa dvignejo pritisk.

Tudi jaz pogrešam močnejši avto, ravno zaradi takih pacientov.


A si ti prizadet? Ne moreš človeka prehitet, pol pa na bremzo!! V dežju?!? In potem še opravičuješ to.
Jaz ti poberem avto in izpit.
Kaj če bi on slučajno samo za sekundo pogledal v vzvratno ogledalo, na radio, sopotnika,...
Kako potem lahko zineš, da se že ''dolgo ne igraš več šerifa'', kaj si potem šele prej počel. Ti nisi zrel za izpit za kultivator!

Ne opravičujem, se polno zavedam kaj sem naredil in kaj bi lahko sledilo, se pa hkrati tudi zavedam da če bi imel švohnejši avto, bi lahko jaz nastradal in dobil nekoga čelno če nebi nobeden odnehal. In če lahko meni on med prehitevanjem stisne polni gas, lahko tudi jaz po prehitevanju njemu polno brezmo! Sploh ker sem videl da j**e v glavo in ne da vozi kot bi se moralo.
Če si že brihten, potem bi lahko napisal da bi bilo treba OBEMA vzeti izpit! Ne da si se sedaj zapičil SAMO vame.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a titanius Po maj 16, 2016 10:13 pm

Pravi oče da ga je en tip s kolegi zafrkaval na avtocesti. Oče s cliotom 1.2 98 letnik, ta tip pa z audijam nekje 2003 letnik z dizlom. Ko ga je oče skušal prehitet z 140(tak clio več kot 150 skorajda ne zmore :D), je ta držal konstantno hitrost ali pa ga pritisnil še malo, ko pa se je oče umiril-vrnil nazaj na pas, pa je ta zmanjšal hitrost na 100-110. Ponovno ko je oče hotel prehitevat, je pospešil. Ko jih je pogledal pravi, da so crkavali od smeha in ga gledali, tablice LJ. Nakar je oče zgubil živce, zagrabil telefon in jim pokazal, da bo poklical policijo. Nakar ga naenkrat spustijo naprej in na prvem izvozu zavijejo z avtoceste.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a danci1973 Po maj 16, 2016 10:28 pm

DePalmo je napisal/-a:In če lahko meni on med prehitevanjem stisne polni gas, lahko tudi jaz po prehitevanju njemu polno brezmo!

Ne.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a lisko Po maj 16, 2016 11:13 pm

titanius je napisal/-a:Pravi oče da ga je en tip s kolegi zafrkaval na avtocesti. Oče s cliotom 1.2 98 letnik, ta tip pa z audijam nekje 2003 letnik z dizlom. Ko ga je oče skušal prehitet z 140(tak clio več kot 150 skorajda ne zmore :D), je ta držal konstantno hitrost ali pa ga pritisnil še malo, ko pa se je oče umiril-vrnil nazaj na pas, pa je ta zmanjšal hitrost na 100-110. Ponovno ko je oče hotel prehitevat, je pospešil. Ko jih je pogledal pravi, da so crkavali od smeha in ga gledali, tablice LJ. Nakar je oče zgubil živce, zagrabil telefon in jim pokazal, da bo poklical policijo. Nakar ga naenkrat spustijo naprej in na prvem izvozu zavijejo z avtoceste.



No sila podobno je bilo zadnjič na AC iz celja proti mb. Tip z X6 vozi 140 po prehitevalnem od CE do MB, kdorkoli mu je poblendal da bi želel naprej se je tip umaknil na vozni pas ( ko je imel možnost) in pospešil vse dokler ni tist , ki ga je skušal prehitet obupal....in potem spet nazaj na prehitevalni pas in meni nič tebi nič spet lepo lagano 140....Mam slikanega in če tale tip sedaj bere, nasljednjič objavim fotko. Ker takega primitivizma pa še nisem doživel.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov