Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
Uporabniški avatar
T1cK0
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: So nov 13, 2004 11:14 pm

Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a T1cK0 Če dec 02, 2010 5:01 pm

Kar se dogaja v središču Ljubljane je že čist noro :D tudi eden ne zna več normalno počakat, da bo frej križišče in potem zapeljati v njega, da ne ovira ostalega prometa. Pa da to še ne bi bilo dovolj sem bil priča neverjetnemu pripetljaju pri Nami. :huh: :D

Voznik pred meneoj (črn Seat če se ne motim) je v trenutku, ko se je prižgala rumena luč na semaforju (pri pošti za prehod za pešce) pospešil na levi nasprotni pas, preko dveh neprekinjenih črt in se nato nekako zrinil nazaj v kolono sotječih vozil daaaleč naprej pri naslednjem semaforju.
Da pa to še ni bil dovolj velik šok ... peljal je direktno nasproti policaju, ki je moral nato še zmanjšati, da se je lahko frajer vrinil nazaj v kolono. :lol:

No, policaj ni storil totalno ničesar, odpeljal se je mirno naprej kot, da se ni nič pripetilo :D :D

Ne vem, koga bi tukaj označil za večjega cepina, policaja ali pa voznika osebnega avtomobila =P :D
Slika
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Scorp84 Če dec 02, 2010 5:49 pm

To je v ljubljani standard, je pa treba biti pozoren kdo sedi v policijskem avtomobilu. Če ni prometni policist, ga boli k**** kaj kdo dela. To so povečini kakšni detektivi ali ''pisarniški'' policaji. Predkratkim tudi jaz, budala, mal zabluzil, sem malenkost zapeljal čez dve črti in se od nikjer pojavi nasproti mene policaj, se mi je sam lepo umaknil :D. Seveda so bili v avtu eni komandirji, vsaj po obleki sodeč.
 
Uporabniški avatar
T1cK0
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: So nov 13, 2004 11:14 pm

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a T1cK0 Če dec 02, 2010 5:56 pm

ja polom no :D pa pozabu sm še omenit enega v srebrni opel astri. Vsi smo se ustavili pred dramo, ker se je prižgala rdeča na semaforju ta pa na pas za avtobuse in mimo čez rdečo ... še sreča, da so ga pešči opazili in ni nihče stopil na prehod. :huh:
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a pskoda Če dec 02, 2010 6:21 pm

Jaz imam tudi opčutek, da je letos res dobesedno noro. Narod ne zna več vozit, da ne govorim po Lj, po AC je isto sranje. Včasih se samo čudim, da ni več nesreč kot jih je.
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Jerry007 Pe dec 03, 2010 7:19 am

Sem govoril s stricom k je iz štepanjca. Je razlagu, da je en frajer z letnimi gumami na polno po gasu v klanec mimo parkirne ob merkatorju na koncu pa buf u drug avto :lol:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a ban Pe dec 03, 2010 7:30 am

Sej to se ne dogaja samo v lj, to se dogaja povsod po državi.
 
Uporabniški avatar
T1cK0
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: So nov 13, 2004 11:14 pm

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a T1cK0 Pe dec 03, 2010 9:02 am

In pol bi radi še tretji pas na avtocesti ? :lol: :lol: No Go! :D Dokler mamo take voznike po cesti se brezveze matrat ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a tristan01 Pe dec 03, 2010 12:04 pm

T1cK0 je napisal/-a:In pol bi radi še tretji pas na avtocesti ? :lol: :lol: No Go! :D Dokler mamo take voznike po cesti se brezveze matrat ;)


Tretji pas na AC rabimo zaradi povečanega prometa v SLO. Za take voznike pa bel jopič z rokavi ki se zavežejo na hrbtu. Če se odpovemo par km tretjega pasu na naših AC pa ostane dovolj denarja za jopiče za naslednjih 20 let.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a corrado92 Pe dec 03, 2010 2:13 pm

V LJ ima nek malinovc(moje starost) porsche jeep in samo da me zagleda se mi zalima za rit in me kar zasleduje!Pridemo iz obvoznice na odcep za Dravle kjer je ovinek pritsnem gas dokonca in porsche se zgubi in me ujame na rdečem semaforju!ustavi se mi tik za ritjo in začne nabijat gas do blokade!Nakar popiz... in stopim po gasu do konca in po njegovem odbijaču sekajo plameni,se prižge zelena,stopim še enkrat po gasu mu našpricam vetrobranske tekočine in nato se mulec umiri in zavije desno!kje so takrat policaji?u gastilni pomoje :DDD
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Energetik81 Pe dec 03, 2010 2:39 pm

T1cK0 je napisal/-a:ja polom no :D pa pozabu sm še omenit enega v srebrni opel astri. Vsi smo se ustavili pred dramo, ker se je prižgala rdeča na semaforju ta pa na pas za avtobuse in mimo čez rdečo ... še sreča, da so ga pešči opazili in ni nihče stopil na prehod. :huh:

Vožnja skozi rdeče luči je postala nacionalni šport, vsaj v LJ. Pa dobesedno na vsakem križišču gre kdo skozi rdečo, nekje celo po več. S tem da jasno vidijo gručo pešcev, ki bo ravnokar stopila na prehod. Ampak ne, pacienti kar po gasu.
Na cestah nastaja dobesedno kaos, vsako leto je hujše. Pa ne samo na cestah, povsod v javnem življenju. :evil:
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a SašoP Pe dec 03, 2010 2:42 pm

T1cK0 je napisal/-a:Kar se dogaja v središču Ljubljane je že čist noro :D tudi eden ne zna več normalno počakat, da bo frej križišče in potem zapeljati v njega, da ne ovira ostalega prometa. Pa da to še ne bi bilo dovolj sem bil priča neverjetnemu pripetljaju pri Nami. :huh: :D

Voznik pred meneoj (črn Seat če se ne motim) je v trenutku, ko se je prižgala rumena luč na semaforju (pri pošti za prehod za pešce) pospešil na levi nasprotni pas, preko dveh neprekinjenih črt in se nato nekako zrinil nazaj v kolono sotječih vozil daaaleč naprej pri naslednjem semaforju.
Da pa to še ni bil dovolj velik šok ... peljal je direktno nasproti policaju, ki je moral nato še zmanjšati, da se je lahko frajer vrinil nazaj v kolono. :lol:

No, policaj ni storil totalno ničesar, odpeljal se je mirno naprej kot, da se ni nič pripetilo :D :D

Ne vem, koga bi tukaj označil za večjega cepina, policaja ali pa voznika osebnega avtomobila =P :D


Prjatu zgleda da nisi ti velikrat na naših koncih to je čist normalno kar si ti doživeu tko da brez skrbi :lol:
 
Uporabniški avatar
Bojanxe
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So avg 14, 2010 9:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Bojanxe So dec 04, 2010 4:58 pm

hahaha sašo,tale bla realna :lol:
Sem usak dan 8 ur v prometu (ljubljana) in sčasoma se res navadiš vsega hudega :lol:
Priznam da sem tud jaz kdaj pa kdaj "cepec na cesti" ampak vedno skrbim da ne ogrožam nikogar.

Lp Bojan
Alfa Klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a SašoP So dec 04, 2010 6:08 pm

Ja js na cesti u Ljubljani preživim usaj 3 ure na dan na cesti tko da vidš res svašta, da sm še js šokeran učasih, kaj šele eni k so 1x na leto pr ns na obisku :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a B|ind So dec 04, 2010 6:18 pm

Danes sem se skoraj zaletel v parkiranega Senika na zunanjem pasu krožnega križišča (in to zelo prometnega - izvoz iz AC). Komaj se ustavim po pesku se pripeljem zraven, prazen avto !??
Imel je vse 4 žmigavce to je pa tudi vse.
To vreme očtino res spravlja ljudi do tega da počnejo nevrjetne norosti.
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a MateSLO To dec 07, 2010 12:25 am

Danes se v krožnem v Velenju peljem za eno črno astro in jaz sem šel iz notranjega na zunanji pas tam ko je prekinjena črta in sem se lepo postavil na zunanji pas tako kot učijo to v avtošoli ...
Sem pa malo imel zarošene šipe in nisem 100% videl kaj on spredaj ustvarja ... skratka ... direktiva in notranjega na izvoz pa meni zaprl pot, samo sreča da sem dovolj hitro ugotovil kaj se dogaja....... A ljudje res nič ne gledajo okoli sebe kaj se dogaja oz. ne razumejo da je POLNA neprekinjena črta z razlogom tam ko je in, da se je ne sme prevozit.... ?!
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Jerch_ To dec 07, 2010 1:11 am

tristan01 je napisal/-a:
T1cK0 je napisal/-a:In pol bi radi še tretji pas na avtocesti ? :lol: :lol: No Go! :D Dokler mamo take voznike po cesti se brezveze matrat ;)


Tretji pas na AC rabimo zaradi povečanega prometa v SLO. Za take voznike pa bel jopič z rokavi ki se zavežejo na hrbtu. Če se odpovemo par km tretjega pasu na naših AC pa ostane dovolj denarja za jopiče za naslednjih 20 let.

LP Tristan01


ne razumem zakaj bi rabili 3. vozni pas, če tam kjer ga imamo ljudje tega ne spoštujejo..
98% voznikov, predvsem nedeljskih namreč na avtocesti ne ve kaj je vozni pas, kaj je prehitevalni pas.
nevem zakaj sploh v avtošoli učijo, da je vozni pas eden in najbolj desen pas, če se tega nihče ne nauči.
 
Uporabniški avatar
Vz_ace
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe nov 16, 2007 8:02 pm

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Vz_ace To dec 07, 2010 8:31 am

Jerch_ je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:
T1cK0 je napisal/-a:In pol bi radi še tretji pas na avtocesti ? :lol: :lol: No Go! :D Dokler mamo take voznike po cesti se brezveze matrat ;)


Tretji pas na AC rabimo zaradi povečanega prometa v SLO. Za take voznike pa bel jopič z rokavi ki se zavežejo na hrbtu. Če se odpovemo par km tretjega pasu na naših AC pa ostane dovolj denarja za jopiče za naslednjih 20 let.

LP Tristan01


ne razumem zakaj bi rabili 3. vozni pas, če tam kjer ga imamo ljudje tega ne spoštujejo..
98% voznikov, predvsem nedeljskih namreč na avtocesti ne ve kaj je vozni pas, kaj je prehitevalni pas.
nevem zakaj sploh v avtošoli učijo, da je vozni pas eden in najbolj desen pas, če se tega nihče ne nauči.



...tretji pas pa najbolj rabimo za tiste, ki radi vozijo v nasprotno smer. Dandanes pa to ni več redkost. :p ;)
**classic power-original power!**
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a jack86 To dec 07, 2010 8:46 am

Mimo priključka Grosuplje, se danes zjutraj peljem 135 po tempomatu. En frajer z octavio karavan zapelje na ac in takoj prehiteva kamion, ki se je prav tako priključeval na ac in se peljal prbl 40. Bremzal sem k norc, tako da so se vsi 4-je žmigavci vključil. Seveda sem mu poblendal in trobu. In glej ga frajerja, se umakne na vozni pas, nato pa za mano tik za ritjo in mi blenda... Čedalje več je takih kurcu na naših cestah. To so dobesedno psihoti!

Šeenkrat hvala bogu za abs in dobre gume, kar me je že nekajkrat rešilo iz takih situacij!
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Symon To dec 07, 2010 9:13 am

corrado92 je napisal/-a:samo da me zagleda se mi zalima za rit in me kar zasleduje!

To je standard, če imaš malo hitrejši avto. Kolikokrat so se meni limali na 200SXa, 10NXa in zdaj na Cliota in si cajtali ego, češ "kaj rabiš tak avto, če sem ti lohk za ritjo in, če ga ne stisneš". Potem je pa samo od volje odvisno a mu uideš in mu ubiješ ego ali pa revčku narediš uslugo, voziš počasi in se mu lulček magično poveča. :lol:

Drugače pa mene razjezi folk, ki se pri 50-80 priključi na AC takoj ko je mimo cestninske oziroma že na začetku pospeševalnega. In to se dogaja ves čas. In potem jih taktično spustim naprej in grem mimo cestnine ja počas, da bom vsaj jaz pospešil na neko normalno hitrost bo pa ta b**** gotovo do konca pospeševalnega šel 60 in potem bam na voznega pred kak tovornjak. V glavnem takim bi vzel izpit, dal na glavno vožnjo in bi se smejal ko nihče ne bi v prvo naredil izpita. :evil:
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Cepci na cesti

Napisal/-a Polo78 To dec 07, 2010 10:54 am

Mene pa predvsem v LJ najbolj moti, ko določeni pri zeleni rinejo v križišče, ki je že zabasano in seveda tam obstanejo, ko že zdavnaj gori rdeča in tako zaprejo pot drugim. :evil: :evil: Takim + vsem tistim, ki namerno vozijo v rdečo in s tem resno ogrožajo varnost drugih, bi na licu mesta pobiral izpite. Kje je tu policija in mestno redarstvo se sprašujem?! :evil:
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Zodd in 36 gostov