Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Na AC/HC s 3 pasovi v eno smer morajo vozila voziti po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden. 150 €

Vem za ta člen in se ga držim
158
59%
Vem za ta člen, a se ga praktično ne držim
18
7%
Prvič slišim
52
20%
Vedno vozim po prehitevalnem pasu
9
3%
Pravila me ne zanimajo, vozim po občutku in brez oviranja drugih
29
11%
 
Skupaj glasov : 266
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a esem Po maj 16, 2016 11:39 pm

Od svete nemške trojice (tudi z MB-ji sem že većkrat doživel, najbolj pogosto z BMW-ji) je normalna vožnja skoraj izjema. Isto na park placih za invalide.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Ivan36 To maj 17, 2016 7:11 am

Ahaha Tile ABM friki so pusy gay :lol: Samo pohodiš gas in, da števec hitrosti preseže 160kmh se poserjejo a ne zaradi hitrosti, PORABA čudežno naraste preko 10 litrov!!! Oni pa samo za 20€ nafte not :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a TrijoAdijo To maj 17, 2016 9:17 am

danci1973 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:In če lahko meni on med prehitevanjem stisne polni gas, lahko tudi jaz po prehitevanju njemu polno brezmo!

Ne.


NE!

Izšolaš ga po moje:

itak je vsem znano,da so ABM fahrerji pussyi na svoj pleh (raje si vratno žilo prereže,kot pa faše kamenček v havbo). Vglavnem, i**** z 320-ko se je vozu 65-70km/h pri omejitvi 90km/h. S fordovim rešetom,zvanim focus, sem se ga spravu prehitevat, neizšolanec v 320-ki pa na juriš po gasu. En cajt sva vozla vštric, nakar se meni nasproti približuje avto. Hja, kaj pa sem hotu nardit kot to,da sem lagano penzionistično začel zavijat...v desno...:D :D 320-ka res ni imela toliko moči,da bi rešeto pustla zadaj,ampak ima pa prekleto dobre bremze :mrgreen: ..aja..pa sireno tut...pa blendat tudi zmore :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a EX-B To maj 17, 2016 10:42 am

Vceraj okoli 14:40, lokacija med izvozom iz AC za Domzale, naravnost cez semafor in do prvega krizisca za Domzale, avto: novejsi bel Hyundai Tucson.
Tip notri zavija po celem pasu sem in tja, nobene kontrole, nobene pregleda nad dogajanjem okoli sebe.. Malo bolj pogledam kaj clovek dela.. V levi roki drzi telefon, ocitno na speakerju, v drugi roki drzi neke liste/dokumente in se veselo pogovarja, oblivious na kakrsenkoli znak in promet okoli sebe. Bravo, res, bravo, cel car! Mi je prav zal, da nisem imel vklopljenega telefona v dashcam mode da bi ga posnel, ker si niti registrske nisem zapomnil..

Da sploh ne omenjam (ker se mi zgodi veliko preveckrat in sem ratal ze malo imun), da sem moral 5 min prej na AC proti Domzalam bremzat iz 140 na 100 na prehitevalnem pasu zaradi enega b***** v novejsem Audi A4 karavan, ki ni preveril svojih vzvratnih ogledal preden se je vkljucil na prehitevalni pas. Seveda si je prav veselo in nic kaj skrito tiscal telefon k usesu in veselo debatiral in mu ni bilo popolnoma nic jasno, ko sem mu probal nakazat naj lepo prosim odlozi telefon in zacne gledat promet okoli sebe.

Zanimivo mi je, da opazim res ogromno ljudi s telefonom na usesih v novejsih avtih, kjer je BT ze res v skoraj vsakem serijska oprema.. Ali se motim??
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Ivan36 To maj 17, 2016 7:18 pm

Zanimivo mi je, da opazim res ogromno ljudi s telefonom na usesih v novejsih avtih, kjer je BT ze res v skoraj vsakem serijska oprema.. Ali se motim??

Bo kar držalo ja ... več je full opreme več je omejenih lastnikov, saj tudi luči ne prižgejo dokler ni full tema :mrgreen: Pomoje so falili, ker so verjetno tudi števci osvetljeni pa zato ne vklopijo luči ??? Samo dnevne furajo do poznega mraka :twisted: Tudi v nalivu ali močnem dežju!!!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Sr maj 18, 2016 6:49 am

Ah jaz tega ne bom nikoli razumel. Zase sem kupil naparavo za prostoročno telefoniranje, če bi bilo že res nujno (serisko je pač nimam) ampak se držim načela, da telefon med vožnjo nima kaj počet v rokah. In to vejo vsi tudi, s katerimi se vozim kdaj. Drugo, AC so itak obup (ne samo to ampak primeri od tam) kar se tiče prehitevalnega pasu. Neštetokrat sem že moral zavirat ravno zaradi idio**v, ki ''lagano sportski'' vozijo ali pa zavijejo na ta pas s 100 ali manj. Vse to še prenesem nekako (res ogromnokrat že prehiteval po desni, ker se pač enostvano niso hoteli umaknit (in me potem preklinjali?????) ampak vključevanje, prehitevanje, zavijanje brez vklopa SMEROKAZA..to me pa najbolj pogreje. In sem opazil, da je to postal nacionalni šport. Samo recimo od doma do službe, teh bogih 20km vidim vsaj 50 voznikov, ki ne vedo, zakaj se uporablja tista obvolanska ročica. Pa to je res že noro no.
Ba-dum tssssssss =P
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Gosic Sr maj 18, 2016 11:19 pm

To o uporabi smerokaza je čista navadna lenoba! V smislu češ, bodo že ugotovili, kakšne namene imam. Nerazumem tega in nikoli ne bom. V avtu dobesedno lenarimo, pa se večini prebivalcev ne ljubi dat smerokaza. Ne rečem na prazni AC, ampak krožišča so pa obupna. To je osnova ze pretočnost. To je tisto, ko vas večina benti, da ne gre promet nikamor, se ne premakne. Ja, tudi zaradi vaše lenobe in neuporabe smerokaza. Sekunda, dve na vozilo nepotrebnega čakanja in krat dvomestno število in smo hitro na minutah. Poleg tega je smerokaz ponavadi jasen znak, da voznik misli in spremlja vožnjo.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a nebivedu Če maj 19, 2016 7:35 am

Gosic je napisal/-a:... ampak krožišča so pa obupna. To je osnova ze pretočnost. To je tisto, ko vas večina benti, da ne gre promet nikamor, se ne premakne....


Še bolj so zanimivi tisti, ki za vstop v krožišče dajo smernik, za izstop pa ne.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a dask Če maj 19, 2016 7:59 am

Danes zjutraj je na Bledu v krožišču eden stal in čakal oz. dajal prednost nam, ki smo v krožišče prihajali z njegove desne :shock: :lol: pa sem mislil, da sem že vse videl....
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 19, 2016 10:04 am

Enim pač ni jasno...ne bi bilo slabo delat izpit za avto vsakih 10 let.

Takšne primere kot je Nebivedu napisal, take vidim non-stop.

Levi žmigovc ko vstopi v krožišče in izklop žmigovca ko izstopi. To vidim še posebej pri starejši populaciji, ki niso nikoli spoznali krožišča v avtošoli. :bonk

Druga stvar, ki me moti v krožiščih je to da v večpasovnem krožišču ljudje 3/4 krožišče peljejo po zunanjem pasu in tako ovirajo druge, ki bi se radi vključili.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a esem Če maj 19, 2016 10:21 am

Vse je res - kot je res tudi to, da večina naših krožišč ni ustrezno narejena. Zaradi "majhnosti" je večkrat kontraproduktivno dajat smernik oz vozit po notranjem pasu. Ali kdo narobe (v bistvu prav!) razume smernik (greš ven šele na naslednjem izhodu in ne takrat, ko daš smernik) in pride lahko do nesreče ali si v krožišču cel dopoldan (izjemoma tudi popoldan). Skratka - ni varno in s smerniki je kdaj celo nevarneje.

Tistih deset metrov smernika pa na pretočnost ne more dosti vplivat, še posebno, ker marsikdo spi ali si ne upa speljat v krožišče (in jim je treba kdaj dati prav, sem že videl tudi take nevarne situacije - zaradi prezgodnjih smernikov).
Vse zaradi premajhnih krožišč, kdaj celo dvopasovnih!

Najboljši so pa taki, ki na notranjem pasu dajo smernik in nato očitno mislijo, da imajo prednost pred tistimi na zunanjem pasu ter jih grobo izsilijo, ko kar zavijejo ven (in čez zunanji pas, čeprav je zelo zaseden) iz krožišča.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a Fnatic Če maj 19, 2016 10:47 am

Če se le da, vedno zapeljem v krožišču na skrajni notranji pas. Vem tudi, da ima prednost voznik na zunanjem (in se ti kakšni butci ustavijo sredi krožišča, ker ne morejo speljat ven). Ampak plus pri tem je, da večina vozi vedno po zunanjem in dejansko pridobiš čas, ko zapelješ na notranjega in nato normalno ven. To s smerokazi v krožnih je pa tudi višek, ja. Ga vklopi, nato pa pelje po celem krožnem z vklopljenim. Potem pa ti vedi, kdaj gre ven. Vem, da tudi jaz delam napake, sem tudi že koga (nenamerno) izsilil vendar VEDNO vklopim smerokaz. To res ni tak problem ljudje. No, saj ste rekli, očitno je. Lenoba pač...
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a dzuro.na.izi Če maj 19, 2016 10:53 am

Esem nebi se strinjal, mislim da je žmigavc ob izhodu kr pomemben podatek za vsakega ki se hoče vključt v krožišče da ne čaka zastonj.

Enkrat sem tudi vidu enga telebana, ki je zgrešil izhod v krožišču, se ustavil in zapeljal rikverc da bi šel ven tam kjer je sprva hotel...pri tem pa oviral 3 avte za njim...kot da je težko zapeljat še en krog v krožišču.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a ~toMmy~ Če maj 19, 2016 2:16 pm

@esem: Tistih 10m žmigavca meni pogosto pomeni razliko med popolnim ustavljanjem treh ton (+/-500 kil), šaltanjem v prvo in speljevanjem iz nule, ko gre mimo že "n" avtov ter nadaljevanjem v drugi, včasih celo tretji pred "tabo". NIKOLI v krožnem ni pravilno uporabljen žmigavec kontraproduktiven, lahko je kvečjemu brez efekta, če imaš opravka z ljudmi, ki ne znajo vozit, ampak ne vidim absolutno nobenega izgovora, da bi zaradi tega kaznoval tudi tiste, ki znajo!

Tudi, če se ti zdi že prepozno, lahko po domače povedano lepo zaje*** nekoga, ki drži na bremzi zelo veliko silo in jo namesto za pospeševanje vrže v uničevanje bremz!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a plinaš Če maj 19, 2016 6:01 pm

ko uletiš po levem pasu na vstop v krožnega pa ti stoji na mestu mamca z vklopljenim levim smerokazom... ali pa ko uletiš po levem pasu na vstop v krožnega pa te tip z vklopljenim desnim smerokazom debelo gleda kaj si pripeljal po "njegovem" pasu na katerega želi zaviti..pol ti pa še s pestjo grozi ..me je že mel , da bi dal lev žmigavc pa dolge .. eh...
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Če maj 19, 2016 9:54 pm

Glede na to kaj vse se dogaja oz. doživljam na cesti, me včasih že resno skrbi za moje življenje. Od prehitevanja v škarje (seveda meni čelno), vožnje čez črto po mojem pasu, do pospeševanj ko nekoga prehitevaš, do vožnje za ritjo, do vijuganj po AC tudi čez črto. Neuporaba smerokazov je še najmanjši problem.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a primozek68 Pe maj 20, 2016 1:22 pm

No no... Pljuvaš v lastno skledo btw. Si sam isti.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Ne maj 22, 2016 8:34 pm

Me ne poznaš niti ne poznaš mojega stila vožnje, tako da mi neboš govoril da sem isti!
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a primozek68 Ne maj 22, 2016 8:48 pm

Veš da ti bom govoru. Svoj stil vožnje opisuješ v svojih postih. Na bremzo, pa to...
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Telebani na cesti (Anketa)

Napisal/-a DePalmo Po maj 23, 2016 1:55 pm

Heh, obešaš se na en dogodek in sedaj misliš da me poznaš :lol:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: emozul, Google [Bot] in 39 gostov