Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a bizi10 Sr jan 26, 2011 5:26 pm

Pozdravljeni,

Zanima me če je kdo že iskal in našel kakšne kvalitetne otroške avtosedeže, ki niso preširoki. Namreč testno sem poskusil dat dva avtosedeža 9-18 Brevi + jajčka s podstavkom v Citroen C5 in Hondo Accord. Zaradi same oblike klopi gredo v C5 malo lepše, v Accordu pa so sedeži bolj vgreznjeni, zato bi rabil tudi avtosedež ki zadaj ni preširok. Zato me zanima če je kdo že našel kakšne otroške sedeže, ki bi bili kompaktni in v delu ko pridejo na sedež nekoliko ožji.
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a airbus320 Sr jan 26, 2011 10:27 pm

bizi10 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Zanima me če je kdo že iskal in našel kakšne kvalitetne otroške avtosedeže, ki niso preširoki. Namreč testno sem poskusil dat dva avtosedeža 9-18 Brevi + jajčka s podstavkom v Citroen C5 in Hondo Accord. Zaradi same oblike klopi gredo v C5 malo lepše, v Accordu pa so sedeži bolj vgreznjeni, zato bi rabil tudi avtosedež ki zadaj ni preširok. Zato me zanima če je kdo že našel kakšne otroške sedeže, ki bi bili kompaktni in v delu ko pridejo na sedež nekoliko ožji.


Pozdravljen,
imam 3 mulce (2,3 in 5 let), sem se soočal z istim problemom, kot ga imaš ti. Ko sem imel službeno vozilo (za privat uporabo in samo dva otroka) Renault Megane-karavan, ni bil problem. Ko sem pričakoval tretjega otroka, sem v službi prosil za zamenjavo za enoprostorca. Najprej so mi ponujali Accorda, vendar kot si omenil, ni šlo zaradi školjkaste klopi. Če imaš otroka še v lupinici, ni problem (začasno) izklopiš airbag, se bo žena stiskala nekaj časa zadaj :) Vendar, dolgoročno s tem tipom avta ne bo šlo. V službi so mi nabavili Xsaro Piccasoja, fantastično vozilce ki ima zadaj tri ločene enakovredne sedeže. Vse otroške sedeže (2x 9-18 in 1 jahač z naslonom) sem brez problema montiral. Ker sem cca 1 leto na novem delovnem mestu (moral avto vrniti), sem bil primoran kupiti nov avto. Glede na finance, sem si "privoščil" Renault Grand Scenica :? . Ta avto zadaj nima enakovrednih treh sedežev, ampak cca 2 in 3/4, tako da ko jih tlačim v avto, sem pri -5 stopinj kar prešvican. Kot zanimivost, imamo doma še Cr.Voyagerja (nima ločenih sedežov, ampak klop), komaj dobim oz montiram 3 otroške sedeže. Je pa prednost, ker ima drsna vrata.
V glavnem, v navadno osebno vozilo, ne glede ali je karavan ali ne, boš zelo težko dobil oz montiral 3 otroške sedeže in tudi veliko mantranja z posedanji in pripenjanji otrok ( mene že križ boli :) ). V Baby centru sem pa tudi že celo študijo s sedeži naredil. Čisto vsi so tamo vamo enakih mer oz zelo široki. Predlagam ti nakup enoprostorca, po možnosti z drsnimi vrati. Pa še hrbtenica ti bo hvaležna.
lp
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a bizi10 Sr jan 26, 2011 11:52 pm

Hvala za informacije. Malo sem tudi premeril koliko je notri prostora in tako od oka mislim da v C5 (2004) ki je eden prostornejših karavanov je zadaj med vrati 140 cm prostora. V Accordu (2007) pa par centimetrov manj cca. 135 cm. Je torej za vsak sedež nekje max 45 cm širine prostora. Sedeži standardni so kolikor sem jih gledal ponavadi od 44-46 cm širine tako da tu bi šlo res na tesno s tremi, dva+lupinica načeloma še. Sem pa opazil en model ki je malenkost ožji in sicer neki KID COMFORT 9-36kg. Piše da bi naj bila zunanja širina sedeža 42 cm, tudi bolj školjkast je zadaj, ter da je homologiran v Nemčiji in potrjen po evropskem standardu ECE R44/04. Pozna kdo to?

Obstaja še kaj ožjega? :)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a adamovc Če jan 27, 2011 8:07 am

bizi10 je napisal/-a:Hvala za informacije. Malo sem tudi premeril koliko je notri prostora in tako od oka mislim da v C5 (2004) ki je eden prostornejših karav--anov je zadaj med vrati 140 cm prostora. V Accordu (2007) pa par centimetrov manj cca. 135 cm. Je torej za vsak sedež nekje max 45 cm širine prostora. Sedeži standardni so kolikor sem jih gledal ponavadi od 44-46 cm širine tako da tu bi šlo res na tesno s tremi, dva+lupinica načeloma še. Sem pa opazil en model ki je malenkost ožji in sicer neki KID COMFORT 9-36kg. Piše da bi naj bila zunanja širina sedeža 42 cm, tudi bolj školjkast je zadaj, ter da je homologiran v Nemčiji in potrjen po evropskem standardu ECE R44/04. Pozna kdo to?

Obstaja še kaj ožjega? :)


Verjetno misliš Kiddy Comfort Pro? to je zelo priznana znamka, po testih med najbolj varnimi v zadnjih letih. Mi imamo njegovega predhodnika Life Pro (9-36kg) in še praktično identični model Discovery Pro (mislim, da je enak Comfort PRO-ju, le brez mizice in zato primeren le od 15-36kg) in smo z obema zadovoljni. Edino glede širine pazi - ti sedeži imajo tako širino le v najmanjši poziciji, ko pa ga povečuješ skupaj z rastjo otroka se širi tudi ramenski del. Pa še ena stvar - ti sedeži se pripenjajo le z varnostnim pasom, zato je to lahko kar precej nepraktično, če je malo prostora (večina sedežev 9-18kg je stalno pripetih na avtomobilski sedež, bodisi z ISOFIX-om ali pasovi, kar pomeni, da se le enkrat pomatraš s prtrjevanjem v avto na malem prostoru).

Drugače pa si poglej še ta test na siolu http://www.siol.net/avtomoto/testi/primerjalni_testi/2011/01/trije_otroski_sedezi.aspx

Še vedno pa obstaja možnost, da enega otroka voziš spredaj, zadaj pa dva otroka in odrasel, če drugače ne gre.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a eclipse_R Če jan 27, 2011 4:36 pm

Nimam nič za pripomnit, ampak v bistvu bi samo pohvalil mišljenje, da še kdo daje oz. razmišlja dajati več kot enega otroka v navadnega karavana ;) Kot je bilo že večkrat na forumu debat, opažam, da zadnje čase veliko parov že pred prvim otrokom kupi enoprostorca, ali pa kar SUVa, ker jih skrbi, da bo za enega premalo placa :bow Očitno se le da tudi tri otroke dat v en avto ;)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a DrSaso Če jan 27, 2011 5:15 pm

Treh otroških sedežev se ne da dat kulturno v avto brez da bi pop... vsakič ko otroke pripneš. Sem mel mondeota pa sicer so šli trije noter, ampak če bi malo bolj zaprl vrata bi na drugi strani en padel ven. Da ne govorim, če bi se nekdo malo bolj "naslonil" na vrata, bi mel en otrok tapeto v naročju. Pripenjanje je pa itak poglavje zase. Ne rečem, če je to drugi avto oz se otroci ne vozijo veliko, ok, ampak za vsak dan-ne hvala.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a airbus320 Če jan 27, 2011 7:58 pm

Točno tako, kot je napisal DrSašo. Jaz osebno, sploh zdaj pozimi, ko so tamali v bundah, popi....am, ko jih tlačim notri. Najprej najmlajšo (sedež 9-18 na sredini), ta v bistvu ni tak problem, ker so pasovi v samem sedežu. Ko dajem druga dva, skrajno levo in skrajno desno (jahač z naslonjalom), si pa roke totalno spraskam, ko ju zapenjam z avtomobilskim pasom, ker je sedež od tamale širok kot sam avto sedež in težko pridem do zapenjalcev :evil: Res ne pretiravam, da mi ob 6.30 pri -5 stopinjah teče z glave. Sploh, ko na parkirišču nekateri tako fantastično parkirajo, da komaj vrata odprem (Renault G.Scenic). Tko da resno razmišlja o kakšnem C8 ali P807. Po drugi strani, bo pa kmalu spomlad/poletje, otroci bojo večji...... ;)
 
bizi10
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Pe maj 23, 2003 2:20 pm
Kraj: Štajerska

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a bizi10 Če jan 27, 2011 8:11 pm

eclipse_R je napisal/-a:Nimam nič za pripomnit, ampak v bistvu bi samo pohvalil mišljenje, da še kdo daje oz. razmišlja dajati več kot enega otroka v navadnega karavana ;) Kot je bilo že večkrat na forumu debat, opažam, da zadnje čase veliko parov že pred prvim otrokom kupi enoprostorca, ali pa kar SUVa, ker jih skrbi, da bo za enega premalo placa :bow Očitno se le da tudi tri otroke dat v en avto ;)
lp


Hvala, si eden redkih ki podobno misli. Ne samo to da ne mislim nabavljati enoprostorca, po vsej verjetnosti niti karavan ne bo ampak limuzina. Imamo dvojčka ki sta se slabe tri leta vozila v C5 karavanu in kaj sem ugotovil? Da sem okrog vozil prazen prtljažnik 99% časa. Eni se nabašejo v enoprostorce in zraven odpeljejo pol krame, ki je pri hiši za dan ali dva izleta. Mi smo povečini okrog hodili s torbo ali dvema. 2x ali max 3x na leto je mogoče karavan imel neko funkcijo, pa še takrat ga ponavadi napolniš do ponjave ne do vrha, to je pa skor ista kapaciteta prtljažnika kot v limuzini. Zdaj bomo imeli še enega otročka in želim samo poskrbet da bodo zadaj lepo in varno sedeli. Za zabavo pa verjemite mi ne bodo nikjer prikrajšani kamorkoli bomo šli, lani na morju je bilo vse kar sta tamala rabila oblačila in kamni na plaži, ki sta jih metala v morje :) Če bi jih pustil bi jih metala do večera...

Prtljažnik v limuzini je cca 450L + še kakšen 300L kovček na strehi pa smo dobri. Športni karavani so pa tako ali tako karavani bolj za okras, nekega uporabnega prostora v prtljažniku bolj kot ne nimajo. Na morje gremo enkrat letno in takrat vzamemo še koga zraven tako da gremo z dvema avtomobiloma in prostor ni problem tudi za kakšno dodatno igračo (voziček za dvojčka, prenosne postelice in podloge itd.).

Konec koncev pa tudi če bi slučajno še razmišljal o kakšnem drugem tipu avtomobila sem zdaj skoraj 100% da bomo najprej štartali z limuzino, že iz principa ker je 3/4 vprašanj v stilu "jezus, trije otroci v limuzini, kam boste pa to vse dali?" - to prove them all wrong :)

Točno tako, kot je napisal DrSašo. Jaz osebno, sploh zdaj pozimi, ko so tamali v bundah, popi....am, ko jih tlačim notri. Najprej najmlajšo (sedež 9-18 na sredini), ta v bistvu ni tak problem, ker so pasovi v samem sedežu. Ko dajem druga dva, skrajno levo in skrajno desno (jahač z naslonjalom), si pa roke totalno spraskam, ko ju zapenjam z avtomobilskim pasom, ker je sedež od tamale širok kot sam avto sedež in težko pridem do zapenjalcev :evil: Res ne pretiravam, da mi ob 6.30 pri -5 stopinjah teče z glave. Sploh, ko na parkirišču nekateri tako fantastično parkirajo, da komaj vrata odprem (Renault G.Scenic). Tko da resno razmišlja o kakšnem C8 ali P807. Po drugi strani, bo pa kmalu spomlad/poletje, otroci bojo večji......


Jaz mislim da pri nas glede pripenjanja v štartu ne bi smelo bit problemov ker se bo pripenjalo na pasove v samem sedežu, torej dva sedeža 2x42 cm + lupinica 42 cm = 126 cm kar bi moralo it na zadnjo klop vsake spodobne limuzine. Je pa tudi res da je odvisno od same zgradbe otroka v kakšnem sedežu je lahko in do kakšne starosti. Naša dva, ki bosta v roku meseca stara 3 leta sta bolj suha in imata cca. 13 kg tako da s pripenjanjem tudi pozimi ni bilo nobenih problemov tudi z bundami. Pred vrtcom smo ponavadi hitreje mi iz avta kot pa kdo z enim ;)
 
ljncku
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 27, 2017 9:17 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a ljncku Po mar 27, 2017 9:46 am

Tudi našo 5 člansko družino muči ta problem: imava 3 otroke, za katere glede na njihovo višino potrebujeva 2 avtosedeža do 36kg in lupinico, ki je priklopljena na isofix. Rada bi obdržala najin avto BMW 5 karavan, pa vse to ne gre na zadnjo klop, ki ima z leve in desne isofix, na sredini pa ne (opcija, da bi bil spredaj otrok, jaz pa zadaj, odpade). Iščem torej 2 ozka avtosedeža do 36kg (eden je lahko na isofix) oz. enega do 36kg in enega jahača, ki pa mora biti prav tako ozek (ta bi bil na sredini). Ima kdo izkušnje z ozkimi avtosedeži in ozkimi jahači? Bi prosila kar za navedbo znamke in modela, se najlažje bi bilo, če mi pripnete kar link. Hvala za pomoč.
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a Nejko Po mar 27, 2017 3:19 pm

Trije avtosedeži na zadnji klopi, ter normalno pripasivanje so pri večini sodobnih vozil znansvena fantastika.... Mi smo prej prevažali v Grand Scenicu 2010, kjer je srecnji sedež sicer ožji, vendar ima ispfix in se trije sedeži normalno pozicionirajo. Opcija so zgolj enoprostorci, sam namreč ne želim in nimam sedežev brez isofixa...
 
ljncku
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 27, 2017 9:17 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a ljncku Po mar 27, 2017 5:20 pm

Hvala Nejko... Klub vsemu, ima kdo kakšno konkretno rešitev za naš problem?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a RedBaron Po mar 27, 2017 6:21 pm

Dolgorocno defenitivno enoprostorec s tremi locenimi enakimi sedezi... recimo galaxy/s-max, sharan/alhambra.

Zdaj trenutno pa poglejte za kaksnimi bolj kompaktnimi sedezi, namenjenim manjsim avtom, maxi cosi je vcasih imel nekaj takega v ponudbi
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a Fnatic To mar 28, 2017 7:08 am

Meni je tudi fascinantno, kako ljudje takoj kupujejo neke ogromne avtomobile že pri prvem otroku. Pa koliko robe s seboj jemljejo. Noro. Pri nas so bile vedno limuzine pa smo trije. Edino za eno leto smo imeli Renaultovega Espaca, ker smo šli na ornk roadtrip po evropi in je bilo fajn, ko sem jaz (kot največji) sedel zadaj zadaj, srednji sedež smo podrli in kartali. Itak smo pa vsi uživali v vožnji vedno. No poanta vsega je, da je potrebno malce premislit kako in kaj ampak se vse da. Za info.naša ''največja'' limuzina je bila Fiat Croma.
Ba-dum tssssssss =P
 
ljncku
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 27, 2017 9:17 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a ljncku To mar 28, 2017 7:28 am

Super! Zelo podpiram tako mišljenje. Vendar se vedno nimam kakšne konkretne rešitve... Katere avtosedezem pa uporabljate družine, ki imate limuzine ali karavane in tri otroke do npr. 8 let?
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a jack86 To mar 28, 2017 8:06 am

Je zanimiva debata glede treh sedežev.
Dokler se bo dalo (tudi mogoče pri treh otrocih) bom ostal na limuzini. Norost je to kar folk počne, še preden dobi 1. otroka obvezno najprej avto menjat in to nujno enoprostorc.

Avto bo vedno poln, ko sva šla 2 na dopust, sedaj ko gremo trije in tudi če bo še kakšen član več bo ravno tako poln. Kufr na strehi pomaga za tista 2 tedna na leto.

Kako je pa pred leti šla 4 članska družina na morje s 101-ko?

Koliko pa mora biti otrok star, da lahko na "jahaču" sedi?
To vem, da se otroku do 7 leta stabilizirajo vratne mišice. In skandinavci ciljajo, da naj bi se otrok do tega leta vozil v kontra smeri -kot v lupinici.

//Če se že zgodi, da so otroci tako malo narazen, da ne spravim treh sedežev v avto, pol bi vzel od enoprostorcev edino renault espaca, ker mi le ta ne izgleda kot vrtec na 4ih kolesih.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a Fnatic To mar 28, 2017 8:20 am

Uf, jaz konkretne rešitve ne poznam. Oz.bolj natančno, ne vem kateri modeli so pravi. Morda v kak Baby center in podobno pa prosit, če lahko v avtu stestirate direkt? Je toliko enih znamk in modelov, da je bilo pri nas res tako, da se je kar povedalo prodajalcem kaj potrebujemo in smo testirali. Seveda je bila to njihova dobra volja ampak, če na koncu tako ali tako kupiš mislim, da ne bi smel bit to tak problem. Se opravičujem, če (ker) nisem podal bolj podrobnih informacij. MKorda se bo pa našel nekdo, ki se tudi ravno ''ubada'' z enakim ''problemom''.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a jack86 To mar 28, 2017 9:23 am

Evo, lih na to temo:

http://siol.net/avtomoto/zgodbe/kaksne- ... rov-438322

Dacia Dokker.
NI ne enoprostorc, ne SUV. Dokker.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a hippo To mar 28, 2017 10:25 am

jack86 je napisal/-a:Dokler se bo dalo (tudi mogoče pri treh otrocih) bom ostal na limuzini. Norost je to kar folk počne, še preden dobi 1. otroka obvezno najprej avto menjat in to nujno enoprostorc.

Kako je pa pred leti šla 4 članska družina na morje s 101-ko?

Glede na to, da so vozički za dojenčke precej veliki ima precej smisla vzeti karavana, še bolje pa enoprostorca, ker imaš veliko placa tudi v prtljažniku. Tako da zadeva ni tako enoplastna. Vem kako je tlačit voziček v Passata ali pa A6 limo. Ni isto.

Kako je šla včasih družina na morje z avtom brez klime? Danes pa vsak hoče imeti klimo noter. Vem dobro, kako se je pacati v avtu pri +45°C. Ni fino.

ljncku je napisal/-a:Super! Zelo podpiram tako mišljenje. Vendar se vedno nimam kakšne konkretne rešitve... Katere avtosedezem pa uporabljate družine, ki imate limuzine ali karavane in tri otroke do npr. 8 let?

Edina pametna rešitev je enoprostorc. Vse ostalo je krpanje lukenj oz drenjanje na zadnji klopi.
 
ljncku
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po mar 27, 2017 9:17 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a ljncku To mar 28, 2017 10:44 am

Hvala za vsa mnenja, ampak mi bomo kljub vsemu avto obdržali. Veselo na delo z iskanjem ozkega jahača in ozkega avtosedeza! Jujuhu! Če pa kdo ve za rešitev iz prve roke, pa lepo prosim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Trije avtosedeži na zadnji klopi

Napisal/-a ban To mar 28, 2017 1:47 pm

Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 75 gostov