Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
ToNy1985
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po mar 11, 2013 9:48 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a ToNy1985 Po mar 11, 2013 10:13 pm

Pozdravljeni!
Ze pol leta si nagledujem avte , ker. se se nisem odlocil kaj bi kupil se odlocam med citroen c5 ter mercedes c klase. citroene gledam od letnika 08 dalje za mercedeza pa sem se odlocil ta vikend ko mi je maivo ponudbo postavil prijatel. namrec prodaja mercedeza c klaso letnik 2004 model 2005 avantgard oprema ali nekako tako. avto ima 200.000 prevozenih ima polno opreme zraven mi da nove zimske pnevmatike na p ltiscih ter letne z original amg alu felnami na novih pirelijovig gumah .v bistvu vem kaj se je z avtom dogajalo kaj je blo popravljeno itd. :r cena avta pa je 9.500€
mi lagko prosim nekdo pomaga pri odlocitvi, ker z vsakim kaj se menim mi pravi da je pre stari avto za tako ceno in da se bon zajeb.. in kupil preveliki avto kateri je ze. stari in se mi bo pokvarjal....
Hvala :)
 
Lipovsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe apr 12, 2013 1:02 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a Lipovsek Pe apr 12, 2013 1:25 pm

adis je napisal/-a:Z veseljem sporočamo, da se je portalu/forumu Avtomobilizem.com pridružil gospod Rok Černjavski in bo v tej temi za Vas odgovarjal na Vaša tehnična vprašanja.

Intervju z Rokom Černjavskim:
http://www.avtomobilizem.com/novice/rok ... 0-09-2011/

Kakšno je stališče garancije na barvo vozila, če si ga dam prevleči v folijo?
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a urska_rad To apr 16, 2013 1:53 pm

Vsi, ki spremljate Rokovo temo, ste verjetno opazili, da v zadnjem času zaradi preobremenjenosti žal ni utegnil odgovarjati na zastavljena vprašanja. Upamo, da se bodo njegove delovne obveznosti sčasoma nekoliko sprostile in se nam bo ponovno pridružil, do takrat pa vas prosimo, da ne zastavljate novih vprašanj.
 
crt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po sep 26, 2011 1:29 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a crt Sr apr 17, 2013 8:28 am

odgovor ToNy1985 :

Zgolj kot sugestija: pri odločitvi bodite pozorni ne le na izgled in kaj dobite za določen denar, ampak tudi na tekoče stroške in stroške kasnejšega vzdrževanja. Velikokrat se zgodi, da rabljena vozila višjih razredov dosegajo nizke prodajne cene, vendar bi ekonomisti rekli, da je vse z razlogom. Vozila na prvi pogled izgledajo lepo, prestižno in največkrat cenovno dosegljivo, vendar pred odločitvijo preverite kakšni bodo tekoči stroški kot so registracija, cestnina, zavarovanje, poraba goriva ter strošek vzdrževanja (nadomestni deli). Če se vam želeni odgovori na ta vprašanja izidejo v primerjavi z »ljudskim« segmentom vozil, ste zmagali. Če ne, boste imeli le dober občutek z značko v rokah in zavidljivimi sosedi. Katerikoli bo že, naj vam služi dobro.

Lp,

rok
 
crt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po sep 26, 2011 1:29 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a crt Sr apr 17, 2013 8:33 am

odgovor Lipovsek:

Meni znano razmišljanje garancijskih inšpektorjev (pooblaščencev proizvajalca) je, da največkrat izničijo upravičenost uveljavljanja garancijskih popravil (na morebitno prerjavenje in barvo) z razlogom, da gre za predelavo ali dodelavo brez soglasja (priporočila) proizvajalca. Ne glede na to, da na tržišču ponujajo in reklamirajo raznorazne propustne folije, je praksa takšna, da lahko pride do deformacij barve in laka pod omenjeno prevleko. Namreč, vsak protikorozijski nanos (barva) je v svoji mikro sestavi porozen s sposobnostjo samo-reguliranja nasičenosti vlage v njem. V kolikor ga dodatno »zaprete«, mu onemogočite (ali pa vsaj omejite) omenjeno samo-regulacijo in ob dodanih reakcijah lahko pride do povečanja volumna barve, kar se največkrat opazi kot napihnjenost (neravnina)na površini laka; največkrat ob robu nalepke, še posebej po tem, ko jo odstranite. To sicer s stališča protikorozijske zaščite ni nič narobe, saj v koliko odstranite nalepko (prevleko), se po določenem času zmanjša količine vlage in lak usihne v prvotni volumen. Tako (če že nastane), je napaka le »začasnega« značaja, dokler se barva ne odzrači.

Se pravi, če želite prevleči vozilo s folijo, si skušajte dobiti »priporočilo« (approval) od proizvajalca ali zastopnika vozila, da vam ne zapade garancija na lak in prerjavenje (po sistemu preprečevanja morebitnih kasnejših zapletov). Če bi že prišlo do kakšne napake pod lakom in bi vam odobrili garancijsko popravilo, ne pričakujte, da vam bodo v garancijskem postopku priznali tudi odstranjevanje in lepljenje novih nalepk, ob tem ko bodo morali popraviti izvirno napako na pločevini ali laku.

Iz uporabno-tehničnega stališča pa je nalepka le dodatna zaščita površini, kar je čisto ok … pa še enostaven način, kako priti do izvedenke »united colors of benetton« :)

Lp,

rok
 
A4 avant 1.9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če apr 18, 2013 6:58 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a A4 avant 1.9 Če apr 18, 2013 7:09 pm

Zivijo!!

Imam eno vprasanje na katero bi bil zelo vesel, ce bi mi znal kdo odgovoriti in sicer imam problem z avtom.Avto je audi A4 avant letnik 2007.Problem je pa v tem da avto vedno ko je dez enostavno prizge lucki na armaturi in sicer ESP in pa spiralo, posledicno pa avto ne potegnem vec nikamor s prvo prestavo najvec 10km, z drugo prestavo 20km in s tretjo 30km.Avto je bil testiran na racunalniku in mu je pokazalo da je nekaj narobe s pedalom za plin, vendar ko smo to zamenjali se je napaka ponovila in zdaj se to redno dogaja, vendar samo ob vlaznem vremenu, ko je suho avto dela kot nov.Glavni racunalnik smo dali pregledati in je baje uredu, tko da ce je kdo ki je imel slucajno podobno ali isto napako, ce mi lahko prosim svetuje.HVALA!!
 
miba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe apr 19, 2013 11:54 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a miba Pe apr 19, 2013 11:56 pm

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup avtomobila in sicer izbiram med Seat Leonom 1.2 TSI Reference in Opela Asto 1.7 CDTI Enjoy. lepo prosim za mnenje. Hvala
 
canyon25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 21, 2013 11:14 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a canyon25 Ne apr 21, 2013 11:23 pm

zdravo
jaz imam eno vprasanje oz tezavo.
Imam audija a6 18t letnik 98.
avto je cez zimo stal, vceraj sem ga hoto vzgat prek kablov ker je akumulator hin.
in avto normalno vzge, samo se po 2-3 sek vgasne. in neeka lučka mi utripa( neki avto in kljuc) prosim ce lahko kdo pomaga.
Lahko tud na gmail. alen.durmic@gmail.com
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a sašo5 Ne apr 21, 2013 11:30 pm

canyon25 je napisal/-a:
in avto normalno vzge, samo se po 2-3 sek vgasne. in neeka lučka mi utripa( neki avto in kljuc) prosim ce lahko kdo pomaga.

za začetek vzami rezervni ključ in probaj z njim.....
 
canyon25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 21, 2013 11:14 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a canyon25 Po apr 22, 2013 12:06 am

z vsemi sem ze sprobal. isto par sek dela in crkne. :S
je se kaka moznost?
hvala
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a sašo5 Po apr 22, 2013 2:29 pm

canyon25 je napisal/-a:z vsemi sem ze sprobal. isto par sek dela in crkne. :S
je se kaka moznost?
hvala

akumulator si sedaj napolnil, da lahko samostojno(brez kablov) štarta? Mislim, da od ugibanja ne bo nič, bo treba priključit tester....
 
Uporabniški avatar
gortnar
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Če apr 29, 2010 2:26 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a gortnar Po apr 22, 2013 2:38 pm

urska_rad je napisal/-a:Vsi, ki spremljate Rokovo temo, ste verjetno opazili, da v zadnjem času zaradi preobremenjenosti žal ni utegnil odgovarjati na zastavljena vprašanja. Upamo, da se bodo njegove delovne obveznosti sčasoma nekoliko sprostile in se nam bo ponovno pridružil, do takrat pa vas prosimo, da ne zastavljate novih vprašanj.


Za vse tiste, ki niste opazili. LPK
 
canyon25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 21, 2013 11:14 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a canyon25 Po apr 22, 2013 7:23 pm

ok hvala
 
hondica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe apr 26, 2013 10:23 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a hondica Pe apr 26, 2013 10:35 pm

Pozdravljen. Jaz pa bi te vprašal kakšni so začetki oz. kakšna je pot do tega, da postaneš dirkač. Moram reči, da sem vedno imel rad avtomobile, motorje in druge zverce. Zdaj pa me je naenkrat pičilo, da bi se še jaz sprobal v vlogi dirkača (nekajkrat sem vozil karting ampak to je bilo vse iz sveta dirkačev). Upam, da mi boš lahko svetoval saj vem, da odgovor ne bo tako enostaven kot je slišati, ter ali je to sploh mogoče na trenutne razmere?

Hvala. Lep pozdrav.
 
edoned26
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe jan 04, 2013 4:29 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a edoned26 Ne maj 05, 2013 4:59 pm

Chevrolet Cruze SW je prisoten s paketom motorja 1.4 turbo...kdaj bo na voljo 1.4 turbo sedan?????
 
dragomartinjak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne feb 03, 2013 4:20 am

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a dragomartinjak Po maj 06, 2013 8:00 pm

Pozdravljeni.
Zanima me, če mogoče veste kaj pri centralnem zaklepanju pri volvu v50 L2005 bi bilo pokvarjeno. napaka je v tem, da občasno ne zaklepa, oz. odklepa obojih desnih vrat. enkrat ja enkrat ne. poleg tega se pa zadnja prtlažna vrata sploh ne odprejo več. do tega je prišlo postopoma. včasih se niso zaklenila, in je zraven gorela še lučka na stropu. občasno se pa niso hotela zaklenit in tudi lučka ni več gorela. kot nebi imel elektrike na zadnji konec. sedaj so pa stalno zaprta. ne pomaga niti odklop akumulatorja. mislim,da ni ključavnica crknila, ker je skoraj dva tedna delovala- enkrat ja drugič ne. sedaj sploh ne vem kako odpreti prtlažnik. Iščem pa volva avtomatika zaradi težke sklopke, oz.slabega kolena.če kdo ve kje bi kupil volva z samo 100 kw moči prosim za informacijo. namreč sploh ne potrebujem 164,oz.180 KM močnega. najlepša hvala za odgovor. drago z brnika
 
canyon25
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne apr 21, 2013 11:14 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a canyon25 Pe maj 10, 2013 7:26 pm

Jaz imam eno vprašanje glede golf 4. 1,4 16v zanima me kake masine so
prosim izkušene ..
 
Uporabniški avatar
gortnar
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Če apr 29, 2010 2:26 pm

Re: STROKOVNJAK SVETUJE - gost ROK ČERNJAVSKI

Napisal/-a gortnar Po maj 20, 2013 12:01 pm

gortnar je napisal/-a:
urska_rad je napisal/-a:Vsi, ki spremljate Rokovo temo, ste verjetno opazili, da v zadnjem času zaradi preobremenjenosti žal ni utegnil odgovarjati na zastavljena vprašanja. Upamo, da se bodo njegove delovne obveznosti sčasoma nekoliko sprostile in se nam bo ponovno pridružil, do takrat pa vas prosimo, da ne zastavljate novih vprašanj.


Za vse tiste, ki niste opazili. LPK
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov