Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr nov 02, 2011 7:17 pm

BBoss je napisal/-a:
crxdelsol je napisal/-a:
gasolinedream je napisal/-a:Dejstvo je da se po po 10, 15 letih sedeži izrabijo. Prevleke to obdobje pač podaljšajo.

Pa še, avto je pri prodaji več vreden.

Sicer pa prevlek ne uporabljam.

dejstvo je da so prevleke več vredne od avta ko je že tolk star :D


Sam res... tole je bla pa ena bolj bosih zadnje čase. S prevlekami se matraš 10-15 let, da je pol avto namesto 474,13€ vreden 502,50€. Sploh pa razmišljanje, da je treba avto ohranit za prodajo je pa tud svojevrstna cvetka. Pri normalni uporabi nimaš kej zicev znucat v 10 letih pol pa itak ni več nič vredno.


Obstaja nekaj izjem, ampak načeloma se strinjam. Če nekdo res skače umazan v avto in iz njega vsak dan, če so prevleke kvalitetne in namenjene izboljšanju izgleda (in počutja), če gre za res poseben avto in če so sedeži uničeni, potem še razumem.

Če greš en dan ali pa za par ur nekam delat, se res ni problem preobleč. Šparat sedeže, da praktično nikoli ne sediš na njih, ampak na prevlekah, je zame totalna neumnost. Praktično čuvate nove sedeže, da bodo ali lepi za vas, ko bo avto star ali pa za naslednjega lastnika? :D Po 8ih letih in 170k km so prevleke v Passatu praktično kot nove, le enkrat sem jih opral z globinskim vodnim sesalcem kakšno leto po nakupu (4 leta starega). V Golfu tudi po šestih letih in 140k km praktično brez opaznih sledi obrabe, le en dan si bo treba vzet, da jih še tam očistim.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a a4 Sr nov 02, 2011 7:37 pm

nekoč sem zagovarjal prevleke, ko pa sem kupil svoj avto pa prevlek ni bilo gor, in jih v treh letih še zdaj nimam. pa čist nič ne pogrešam. sploh pa tisto slačenje in oblačenje, uhhh delo za potrpežljive
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a mišek Sr nov 02, 2011 7:45 pm

Madonca ste vsi proti prevlekam ;)
Ma ne vem, men se zdaj tak škoda zdi teh sedežev, ko je vse v nulo spucano. Kar se preoblačenja tiče, ja madonca, doma sem večinoma v delavskih cotah, pač skoz se neki dela pa najbolj uporabno. In potem recimo skočiš v gorco z avtom, ali pa na travnik, gozd....in potem si recimo par ur v gozdu z motorko, veš da se streseš ampak še stalno kaj žagovine ostane gor, da bi se preoblačo sred hoste,ko je mrzlo....ne ga srat. V takem primeru sem še tako prej, ko sem mel prevleke noter prek sedeža vrgel kako staro brisačo, da se tista žagovina ne vžre noter.
Ne vem no, da se pa ne znuca, pa ne govorit no. Avto enkrat star prek 10 let in krepko preko 200.000 km, kolikokrat se vstaneš pa vsedeš, bočne strani na sedalnem delu in tudi na naslonjalu se sigurno znucajo, to se skoz drgne.
No potem mi pa povejte, da se sedež znuca, raztrga, koliko stane tako popravilo in ali ga spravijo v orginalno stanje?
Kar se pa rabljenega tiče, je ogromna razlika, ali je očuvan tako kot se zagre, ali pa nekdo dela z njim kot svinja.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr nov 02, 2011 7:51 pm

Ja pa daš potem na starem avtu prevleke, če se znuca, ne vem zakaj bi boljšo varianto šparal za takrat, ko je avto že star! :shock: Če se pa odločiš za res dobre prevleke, niso sigurno nič cenejše kot po 15 letih...

P.S.: Izjeme sem pa že napisal.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a AgitatoR Sr nov 02, 2011 8:00 pm

Mam 13 let star avto. Notranjost kot nova. Kaj če mi prevleke. Pa še oprijem sedeža se poslabša.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a crxdelsol Sr nov 02, 2011 8:16 pm

Jaz mam vedno eno tisto koco za 10€ v kuferamu ali pa 2, če je kdaj primer da sem umazan in se res ni možnost preoblečt jo vržem na sedež.
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a Kael Sr nov 02, 2011 8:21 pm

Škoda denarja - mam avto 4 leta, 116.000 km prevoženih, po kemičnem čiščenju zici še vedno kot novi. Ko mel avto 10 let in 300.000 km, komu bo važno za malo obdrgjene zice? Nobenmu... eni slovenci ste res sužnji avtomobilov.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a mišek Sr nov 02, 2011 8:37 pm

Ma jebemti, pol pa še bom mal preštudiral o prevlekah ;)
Če kupiš prevleke, ki se lepo po meri šivane se nič ne poslabša oprijem,minili so časi, ko si za par cekinov kupil prevleke, pa so ble ravno našpanane čez sedež, zdaj se prav lepo vležejo po obliki sedeža.
Potem morem pa najdit kako verzijo hitre prevleke, da vržeš čez prvi sedež, ko si v mal grših cotah.

Gumjaste tepihe pa morem kupit, tile mehki niso za blato, nikakor. Pa za mokro, sneg....
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a čare Sr nov 02, 2011 8:40 pm

Glej mišek kot vidiš to vprašanje pač ni za na forum.Če hočeš met prevleke jih kupi ampak kupi take kot sem napisal,ker ostalo je res brezveze in če si boš zaželel 12 mm luknjo v strehi vzami bormašino in jo zavrtaj.Avto je tvoj,ti kupuješ material zanj za svoj denar tako da če hočeš imej.In ja kvalitetne prevleke nekaj koštajo,košta pa ravno tako globinsko čiščenje in ja tudi jaz se, velikokrat pošteno zašmiran in se ne mislim preoblačit ampak neki vržem čez zic in se peljem,če bi imel prevleke bi se usedel in peljal.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a el_diablo Sr nov 02, 2011 9:28 pm

kot kolega,ki je na enega izmed meni lepših volanov,v corsi opc line,nabil tist nagraužn siv obroč,da ne bo preveč znucan ko bo avto prodajal.pa jebote,za koga si kupu avto?!? zase,al za naslednjega lastnika??

podobno je s temi prevlekami. 3 % je takšnih,ki se prilegajo tako da niti ne veš da je prevleka gor,ostalo je tanek naguban krš iz špara,po možnosti s kakimi divjimi plameni al pa zmaji,v modri,rumeni al pa kaki rdeči barvi.
tok da če ne misliš dat za profi prevleke 100eu+ ,raje pusti tako kot je.
ampak to je samo moje mnenje :D
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a crxdelsol Sr nov 02, 2011 9:47 pm

mišek je napisal/-a:Ma jebemti, pol pa še bom mal preštudiral o prevlekah ;)
Če kupiš prevleke, ki se lepo po meri šivane se nič ne poslabša oprijem,minili so časi, ko si za par cekinov kupil prevleke, pa so ble ravno našpanane čez sedež, zdaj se prav lepo vležejo po obliki sedeža.
Potem morem pa najdit kako verzijo hitre prevleke, da vržeš čez prvi sedež, ko si v mal grših cotah.

Gumjaste tepihe pa morem kupit, tile mehki niso za blato, nikakor. Pa za mokro, sneg....


aja, kaj pa jih drži k sedežu da se "uležejo", ne ga srat vsaka preobleka je nagubana ko se 2x vsedež in ni nič uležana na sedež.

Jaz sem imel v puntotu šivane na original prevleko, kjer je bila zdelana se vdela spodaj novi "vložek" in se všije nanj. To je eden in edini način da prevleka ne pleže po sedežu tudi ko se večkrat vsedeš in da ne zgleda ko kaka cota za avto brisat gor. Vem ker smo že delali to doma tud za moj bivši avto:
Slika

Vsaka ta črta je šivana na spodnjo org. preobleko ali pa spodaj kak vložek iz bolj kompaktnega materiala in šivan čez sedež-samo to je način da stoji prevleka k sedežu in nič druga. Na voznikovem sedežu pa je malo hecno, ker je še en "pojšterček" gor z peno, da se ni zjebal spodaj, ker ga nebi blo luštno menjavat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a čare Sr nov 02, 2011 9:58 pm

Če je prevleka narejena po sedežu in elastike prav našponane in zapete bo kot original na sedežu.Bučerjeve sem mel in montiral kam drugam kot sebi pa nikol problemov.
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a Pipita Če nov 03, 2011 8:30 am

Tudi jaz ne vidim smisel prevlek v avtomobilu. Kadar kupujem avto je poleg same kvalitete avtomobila pomemben tudi videz. Tako zunanji kot notranji. S prevleko zagotovo pogršaš notranjost. Si ne predstavljam, da bi nekdo kupil recimo novega Audija za 40k EUR, potem pa bi še sedeže oblekel v kake "simpatične" prevleke. Pa četudi so po naročilu za nevem koliko denarja. Tisti, ki oblikujejo notranjost se potrudijo, da z njo čimbolj pritegnejo kupca. Le te se ponavadi ujemajo oz. dopolnjujejo z tapetami in celotnim interierjem avtomobila. Zakaj bi jo potem oplemeniti z prevlekami. Ne vidim tudi smisla, da bi jih imel z namenom, da bo čez 10-15 let sedež kot nov. Za koga? Sej ga itak nikoli ne vidiš. Čez to obdobje je itak avto vreden bore malo. Verjetno ga prej prodaš a za več denarja je manjša verjetnost. Da pa bi šparal sedež, da bi imel novi lastnik lepše sedeže? Hm... :vc

Zdaj, če je nekdo res skoz zapacan (zaradi narave dela itd...) potem morda vidim smisel prevlek. Tiste, ki jih jaz poznam imajo prevleke zato, da se sedež ne oguli. To je res smešno. :EE

Se še spomnim, ko so nekateri včasih dalinjca za TV oblačili v polivinil, da se ne bi umazal in zapacal... :EE To je šele smeh. Ali pa pri sosedu so kupili neko orto drago sedežno garnituro in imajo skoz čez eno "simpatično" dekco. Da se ne obrabi... Hkrati, pa sploh ne vidiš kakšna je sedežna.... :EE

Osebno sem pristaš, da uživam v tistem kar sem si privoščil. Pa četudi v veliki večini to pomeni, da se s časom ta stvar obrabi. Kaj pa se ne?
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a AgitatoR Če nov 03, 2011 10:15 am

mišek je napisal/-a:Ma jebemti, pol pa še bom mal preštudiral o prevlekah ;)
Če kupiš prevleke, ki se lepo po meri šivane se nič ne poslabša oprijem,minili so časi, ko si za par cekinov kupil prevleke, pa so ble ravno našpanane čez sedež, zdaj se prav lepo vležejo po obliki sedeža.
Potem morem pa najdit kako verzijo hitre prevleke, da vržeš čez prvi sedež, ko si v mal grših cotah.

Gumjaste tepihe pa morem kupit, tile mehki niso za blato, nikakor. Pa za mokro, sneg....



Sem imel v Favoritki z boljšimi sedeži po meri narejene prevleke - dobil z avtom - in se sploh videlo ni da so prevleke, samo sedež pač ni imel takega oprijema kot brez.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a čara Po okt 09, 2017 7:33 am

Vlečem temo iz naftalina...No, jaz sem pa tista, ki sem v prejšnjem avtu imela prevleke in iz preprostega razloga. Ker hodim tudi po dežju, blatu, na kinološkem me psu fajn preslinijo, še roke si kdaj v hlače obrišem, občasno je kak pes tudi na sedežih, ne samo v prtljažniku. Po sprehodih mi na kraj pameti ne pride, da se grem sredi mesta na parkingu preoblačit ali ob jezeru ali po pohodu. Včasih so čevlji blatni, pa ne glede na dež, blato, stopim iz avta in poberem poškodovano mačko s ceste, iz roba ceste, v avto, ker mi je jasno, da nihče drug ne bo, vsem se samo "smili" vozijo pa mimo.

In dokler ni bilo prevlek so se morali sedeži globinsko z vodnim prat zelo pogosto. Večkrat na leto, ne samo 2x, kot večina, ampak prej od konca zime, do konca jeseni skoraj vsak mesec. Ko sem dala noter prevleko, pa sem samo 1x mesečno dopoldan, ko nisem imela namena it kam prevleke ven-oprat, avto samo posesat prah, prebrisat. Vredno. Ker sem jaz prišparala na času pri čiščenju avta. Namesto 5-8 ur je zatem bil avto očiščen v 2 urah, pa je bil temeljito očiščen. uhh pa da ne bi o tem, kako "lep" je bil avto konec zime, 8 ur brez pardona, z vodnim nasprejat-posesat in tako še 2x, da je nehala rjava voda stekat v sesalec.

No, zdaj je pa problem-ček, ker še nisem našla všečnih prevlek! Morda bom morala naredit kak kompromis. Jezi me zadnja klop, kjer je 1 solo sedež in 2 skupaj. Ja, so tipizirana za točno ta model-ampak je grd dizajn.

Našla sem tole http://www.autoshop.si stran, da imajo tudi tipske, pa krojene in univerzalne. Z noro dolgim dobavnim rokom 2-3 meseca. Jaz bi to imela 14 dneh maksimalno.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a pleomax To okt 10, 2017 2:41 pm

Poglej na Hrvaško. Dejansko ti zašijeji za 80€ prevleke iz mikrofibre,ki se 100% prilegajo. Če dodajaš gor kak napis,znak...potem seveda cena naraste.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a format To okt 10, 2017 5:04 pm

 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a Mazda2 To okt 10, 2017 6:19 pm

Tam kjer je svetoval Čare sem vzel tudi sam. Na hitro se sploh ne porajta, da so prevleke, 90 eur za moj avto, za oba sedeža spredaj in za zadnjo klop.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Prevleke na sedeže ali ne?

Napisal/-a čara To okt 10, 2017 6:28 pm

U ste se razpisali, hvala za predloge, bom pogledala. Saj načeloma se najbolj rabi za sprednja dva sedeža, ki sta najbolj v uporabi.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 52 gostov