Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Sharksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Po jan 14, 2008 6:18 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Sharksy Pe feb 17, 2017 10:37 pm

Pozdravljeni!

Torej potrebujem pomoč pri zaščiti delov podvozja, trenutno bom začel s sprednjim mostom. Most bom speskal nato pa premazal s Würth pretvornikom rje. Zanima me kateri primer-temelj naj potem nanesem, velikokrat sem prebral, da se uporablja dvokomponentna barva ali 2K primer, vendar nevem kakšne znamke oziroma točni izdelek? Na koncu še nameravam zaščititi s dinitrol voskom 77B - izkušnje, priporočate kaj drugega?
Na levi pas, do konca gas...
 
mmatic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jun 06, 2017 8:59 am

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a mmatic To jun 06, 2017 10:15 am

yashica mi lahko posreduješ kontakt na ZS?
 
mmatic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jun 06, 2017 8:59 am

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a mmatic Sr jun 07, 2017 1:11 pm

Pozdravljeni!

Pri Tri Krone me najbolj me muči vrtanje lukenj v karoserijo ter njihova ne-zaščita. Kakšno je vaše mnjenje o tem ter s čim bi se jih dalo zaščititi?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a nebivedu Sr jun 07, 2017 1:51 pm

Sam uporabljam rubber guard od firme kent. Dobiš spreje, naššpricaš in se zadeva posuši v gumo. Odlična zaščita avtomobila.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 16, 2018 4:51 pm

edit mod
Take nespodobne, da ne rečem nezakonite (kaj pa uradni računi, davki, inšpektorji...) ponudbe se dajejo kvečjemu preko ZS, v javnem delu bodo striktno brisane
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 16, 2018 6:36 pm

Ja potem naj mi pa da na zs.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a esem Pe mar 16, 2018 7:11 pm

Kaj naj ti ON DA ? Ti ga moraš prosit preko ZS !! Ti res nimaš treh čistih.... :roll:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 16, 2018 7:25 pm

Sorry ja, sem mislu, če bi videl. Ga bom kontaktiral.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 16, 2018 8:19 pm

Kaj pa to? Bi lahko kdo okoli tega kaj več povedal? Res to preprečuje rjavenje avtomobila?
http://www.couplertec.eu/sl/kaj-je-coup ... aviti-rjo/
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a yashica So mar 17, 2018 1:42 pm

Da se ne boš mučil z iskanjem ZS.

Vrtanje lukenj v pragove je nepotrebno, v Škofji Loki pa to delajo z razlogom hitrejše obdelave vozila. Praviloma je potrebno luknjo pred zapiranjem s čepom namazati z mastjo, ne vem pa ali imajo tako prakso tudi tam (Peugeot 205, letnik 1988, ki sem ga lani kupil je imel predhodno čepe in nič sledi o masti).

Ne bom jih kritiziral, ker to običajno delajo vsi izvajalci tovrstne zaščite. Nihče me pa ne bo prepričal, da je to potrebno, češ, le tako se pride povsod zraven.
To ni res. Z odmikanjem tovarniških čepov, plastik, ter oblog se da povsod priti zraven, poleg tega se olje dozira pod pritiskom in meglica prodre povsod.
Za to je potreben čas in tudi cena je posledično višja.

Ne vem kakšno opremo točno uporabljajo, ampak sam imam pištolo za 250€ z gibljivo sondo fi 6mm, ter dolžine 1.6m in povsod pridem zraven.

Morda so ti pripravljeni izvesti zaščito brez vrtanja, s tem, da določene obloge odmakneš sam in ti le izvedejo zaščito votlih delov. Ne vem. pokliči jih.

Sam vosek, ter Krown zaščite prakticiram od leta 1990, nikakor pa se s tem ne preživljam. Takrat sem se tega navlekel od strica, ki živi v Kanadi in je penzijo dočakal v podjetju usmerjenem v izdelavo gasilski vozil, ter opreme in mu je bil Krown že takrat povsem domač.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 So mar 17, 2018 5:28 pm

Včeraj sem naredil preizkus. Ulegel sem se na tla in spodaj pod pragom so čepki, enega sem odstranil in v luknjo porinil plastično cev. Ta cev pride tudi v kolotek. Ne vem zakaj bi mi potem tam v kolotek vrtal.
 
Tomzi4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe nov 23, 2018 6:17 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Tomzi4 To apr 16, 2019 8:23 pm

Kako se kaj odnese navaden antikorozijski sprej, je gdo pocal kaj s tem? Bi ta ustavil nadaljno širjenje površinske rje na podvozju brez da se do pleha pobrusi rjo dol?
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a vipe5s Sr apr 17, 2019 6:57 am

Do prve zime bo OK :lol:
V glavnem, škoda materiala in dela za polovičarska posla.
Že v navodilih teh zadev piše, da se naj mehansko odstrani čim več vidne rje.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Če sep 02, 2021 12:31 am

yashica je napisal/-a:Vrtanje lukenj v pragove je nepotrebno, v Škofji Loki pa to delajo z razlogom hitrejše obdelave vozila. Praviloma je potrebno luknjo pred zapiranjem s čepom namazati z mastjo, ne vem pa ali imajo tako prakso tudi tam (Peugeot 205, letnik 1988, ki sem ga lani kupil je imel predhodno čepe in nič sledi o masti).

Živjo!
V ponedeljek 30.8.2021 sem v Godešič, v Tri Krone, peljal zaščititi svoje vozilo Honda Civic, letnik 2020. Tudi sam sem bil radoveden glede izvrtanih lukenj, kako je s tem, ker tam je pleh gol, poškodovan, brez zaščite. Rekli so, da to premažejo z neko mastjo, to sem videl tudi na lastne oči, preden je luknje zaprl s čepi.
 
Lonck
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr dec 03, 2003 3:38 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Lonck Po okt 18, 2021 9:59 am

Mazda2 je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Vrtanje lukenj v pragove je nepotrebno, v Škofji Loki pa to delajo z razlogom hitrejše obdelave vozila. Praviloma je potrebno luknjo pred zapiranjem s čepom namazati z mastjo, ne vem pa ali imajo tako prakso tudi tam (Peugeot 205, letnik 1988, ki sem ga lani kupil je imel predhodno čepe in nič sledi o masti).

Živjo!
V ponedeljek 30.8.2021 sem v Godešič, v Tri Krone, peljal zaščititi svoje vozilo Honda Civic, letnik 2020. Tudi sam sem bil radoveden glede izvrtanih lukenj, kako je s tem, ker tam je pleh gol, poškodovan, brez zaščite. Rekli so, da to premažejo z neko mastjo, to sem videl tudi na lastne oči, preden je luknje zaprl s čepi.


Živjo, kako si zadovoljen s storitvijo? Lahko zapupaš še ceno tega posega.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Zodd Po okt 18, 2021 2:24 pm

v tri krone godešič sem peljal do sedaj 3 vozila, 2018 hondo civic, 2018 toyoto yaris ter 2015 toyoto auris, vse je naredil tipi topi.
takole izgleda podvozje toyote auris letnik 2015 z 53.000kilometri... za info jaz nikoli ne perem podvozja...

cena postopka je cca 100e...


Slika
Slika
Slika
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 So okt 23, 2021 3:43 am

Lonck živjo. Cena posega me je prišla 94 eur. Najprej je temeljito pošprical podvozje, nato se je lotil votlih delov. V pragove je zvrtal luknje, pri prednjih vratih na vsaki.strani po 2 in pri zadnjih na vsaki strani po 1, je pa to odvisno od avta. Od avta je še 2 dni kapljalo, se pravi je bil dobro napojen, od izpuha, ko je to izparevalo, je pa smrdelo še nekaj dni, vendar v vozilo se ni vohalo (zna biti, da v kakšno staro zmahano škatlo bi tudi notri prodrlo :lol: )Motilo me je glede vrtanja ampak mene sploh ne moti več, so taki lepi čepki, se komaj porajta. Sigurno bolje kakšna luknjica in da je zaščiteno kot pa da sčasoma karoserija začne znotraj rjaveti. Glede na to, da tam pleh potem ni zaščiten me je skrbelo da ne bo pri teh luknjah rjavelo, vendar so rekli da jih premažejo z neko mastjo preden luknje zaprejo in so tudi jih, sem videl sam. Glede podvozja, zime in soli je pa rekel naj nič ne spiram, sploh pa ne z vapom, da ne bom spral zaščite dol, pravi da je dovolj že deževje. Poleg tega se na to tudi nekaj prahu prilepi in preprečuje da bi se ta zaščita preveč spirala, oz. to naredi še nekakšno vrsto zaščite, zato je rekel naj kar pustim pri miru. Avto je sicer dokaj nov, ko sem peljal na zaščito je bil avto star kakšno leto in 4 mesece, sem se odločil, da to naredim čimprej, ko je pleh še čimbolj zdrav. Samo podvozje sem pa že prej nekam drugam peljal, v mehanično delavnico, da so mi našpricali, sem imel nekaj tega Krowna doma v flaškah in sem nesel s sabo. Avto je sedaj star od dneva nakupa 1 leto in pol, zaenkrat ni spodaj popolnoma nič rjav, prevoženih cirka 23.000 km, živim pa v okolici Kranja in delam relacije tudi večinoma tu, vsaj pozimi. Naslednji obisk mi je priporočil čez 2 leti in menda takrat še notranje dele pogledajo s sondo, tokrat mi ni, ker je bil avto še skoraj nov. Sam osebno imam pa sicer raje takšno zaščito kot tisto na osnovi gume/kavčuka, ker vsaj vidim kaj se s podvozjem dogaja in ker je osebni avto in se tako ali tako vozi večinoma po asfaltu. Z gumi/ kavčuk zaščito bi morda terenca zaščitil, ampak če ne divjaš tudi kamenčki ravno ne frčijo. Kar se tiče te zaščite bi tudi naredil še, ko je podvozje zdravo, ali pa prej dobro saniral, da se sama rja ne bi spodaj širila. Za moje pojme je pa boljša ena druga varianta, tudi Krown in pa spodaj namontirana šusplata.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Mazda2 Pe okt 29, 2021 6:35 pm

Pardon, tudi pri zadnjih posamičnih vratih sta po 2 luknji.
 
Lonck
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr dec 03, 2003 3:38 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a Lonck Sr nov 03, 2021 11:31 am

Mazda2 je napisal/-a:Pardon, tudi pri zadnjih posamičnih vratih sta po 2 luknji.


Oh, ful hvala za tvoje izčrpno poročilo. Razmišljam, da bi tudi svojo Toyoto Camry zaščitil s tri krone. Je boljše delati zaščite sedaj na zimo ali spomladi?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Antikorozijska zaščita podvozja

Napisal/-a alexwell Sr nov 03, 2021 7:35 pm

bojazen, da bo pri 1.5 let starem avtomobilu rja na podvozju je pa ras pretirano....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov