Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a chan Pe apr 13, 2012 11:32 am

Zadnje čase smo bili deležni zelo "poduhovljenih" komentarjev uporabnika MC85, s katerimi si je med ostalo forumsko populacijo naredil kvečjemu zelo medvedjo uslugo. Kljub večkratnim opozorilom (tudi z obrazložitvijo preko e-maila s strani uredništva) se je njegova absolutno neprimerna komunikacija ter žaljenje ostalih uporabnikov nadaljevalo. Epilog je uporabnik MC85 doživel v temi, ko smo ga trajno onemogočili: http://www.avtomobilizem.com/novice/rek ... 8-04-2012/

Po onemogočenju uporabnika pa se je sedaj spustil na osebni nivo ter preko e-mail naslova pričel na zelo primitiven način napadati in groziti - ne samo meni temveč tudi uredništvu a.com! Kljub temu, da se sedaj uporabnik skriva za različnimi maili in podpisi, pa mu najverjetneje ni najbolj jasno, da je dandanes zelo enostavno poiskati identiteto pisca! Zaradi groženj na osebni ravni je pri pristojnih organih sprožen postopek, najverjetneje pa bodo obveščeni tudi ostali subjekti, ki so z njim vsakodnevno povezani.

Ta neljubi dogodek naj bo vsem v vednost ter opomin, da za svojimi nick-i ni nihče anonimen ter z željo po kulturnem dialogu, ki naj vlada na našem forumu! Vsakršna nestrpnost pa bo absolutno netolerirana ter sankcionirana!

Lep pozdrav,

Chan
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a BoneS Pe apr 13, 2012 11:52 am

Ojej, a tak delec ze gredo stvari? :?
Vedno se da vsaksn spor resit na kultiviran nacin. Z groznjami ipd samo poslabsas ze tako slabo situacijo.
Slika
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a King1 Pe apr 13, 2012 12:15 pm

BoneS je napisal/-a:Ojej, a tak delec ze gredo stvari? :?
Vedno se da vsaksn spor resit na kultiviran nacin. Z groznjami ipd samo poslabsas ze tako slabo situacijo.


Se strinjam.


Daleč smo prišli. :roll: :roll: :roll:

lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a jack86 Pe apr 13, 2012 12:33 pm

Jaz sem se smejal vsakemu njegovemu postu, sedaj pa vidim, da ni več tako smešno :roll:
 
Uporabniški avatar
freddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Če mar 25, 2010 5:47 pm

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a freddie Pe apr 13, 2012 12:37 pm

Mislim, da je čas da si nalijemo čistega vina in si priznamo, da za psevdonimom MC85 v resnici stoji Martin Winterkorn, direktor uprave Volkswagna in hkrati predsednik nadzornega sveta Audija in Porscheja. Slovensko se je naučil izključno za infiltracijo germansko-orientiranega avtomobilističnega javnega mnenja na naš trg skozi stranska vrata. Seveda se pozna, da jezika še ne obvlada do popolnosti...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a abbe Pe apr 13, 2012 1:12 pm

js bom sam napisal da se da nicke in pa ip adrese in vso ostalo kramo zelo dobro skriti ce le znaš..
kar se pa obnašanja uporabnika tiče pa sploh ni komentarja.obup an.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a primozek68 Pe apr 13, 2012 1:34 pm

Kaj pa če predloži seznam 50 oseb, ki imajo dostop do njegovega računalnika/username-a?

Ali pa se zgovarja, da se je pozabil odjavit in je nekdo v knjižnici/faksu pisal na njegov username?

Težko je karkoli dokazovat v takih primerih.

Ne zagovarjam ničesar, zagotovo, samo mi je zanimiva tema z vidika spletnega kriminala, kjer so preiskovalni organi še precej zeleni, oz. jih pelje scat vsak 15 letni hack freak.
Zadnjič spremenil primozek68, dne Pe apr 13, 2012 1:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a lancia hf Pe apr 13, 2012 1:34 pm

Takle poba bo pa še trpel v svojem življenju, saj njegovi možgani ne dohajajo jezika.
Saj pride kot povsot do ne strinjanja ali česa podobnega, samo ravno v extreme se pa nebi spuščal :huh:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a primozek68 Pe apr 13, 2012 1:39 pm

lancia hf je napisal/-a: ne strinjanja


* nestrinjanja
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a lancia hf Pe apr 13, 2012 1:41 pm

primozek68 je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a: ne strinjanja


* nestrinjanja


Nekaj takega sem hotel povedat. :mrgreen: ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a a_sist Pe apr 13, 2012 2:03 pm

primozek68 je napisal/-a:Kaj pa če predloži seznam 50 oseb, ki imajo dostop do njegovega računalnika/username-a?

Ali pa se zgovarja, da se je pozabil odjavit in je nekdo v knjižnici/faksu pisal na njegov username?

Težko je karkoli dokazovat v takih primerih.

Ne zagovarjam ničesar, zagotovo, samo mi je zanimiva tema z vidika spletnega kriminala, kjer so preiskovalni organi še precej zeleni, oz. jih pelje scat vsak 15 letni hack freak.


Imaš seveda popolnoma prav, le da se iz nivoja njegovih komentarjev vidi, da kaj takega še zdaleč ni sposoben..

Pozdravljam potezo a.coma, da se neprilagojenca bana. :tomidelej:
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a ~toMmy~ Pe apr 13, 2012 2:05 pm

primozek68 je napisal/-a:Kaj pa če predloži seznam 50 oseb, ki imajo dostop do njegovega računalnika/username-a?

Ali pa se zgovarja, da se je pozabil odjavit in je nekdo v knjižnici/faksu pisal na njegov username?

Težko je karkoli dokazovat v takih primerih.

Ne zagovarjam ničesar, zagotovo, samo mi je zanimiva tema z vidika spletnega kriminala, kjer so preiskovalni organi še precej zeleni, oz. jih pelje scat vsak 15 letni hack freak.


Mi smo kar sami opravili obisk na domu, ko se je en tak spravil vdirat na kolegovo stran in gmail. Brez fizičnega nasilja, da ne bo pomote, je pa po pogovoru bil tako presran, da je po moje še isti trenutek opustil "hekanje"! :D Še en sosed je šel hitro v hišo, ko je ponoči videl v mirni uličici nekega predmestja hoditi štiri neznane osebe! :D


freddie je napisal/-a:Mislim, da je čas da si nalijemo čistega vina in si priznamo, da za psevdonimom MC85 v resnici stoji Martin Winterkorn, direktor uprave Volkswagna in hkrati predsednik nadzornega sveta Audija in Porscheja. Slovensko se je naučil izključno za infiltracijo germansko-orientiranega avtomobilističnega javnega mnenja na naš trg skozi stranska vrata. Seveda se pozna, da jezika še ne obvlada do popolnosti...


No ja, mislim da takšnih asociacij ne moreš postavljat niti v šali. :D Gre za nerazgledanega idiota, ki je (bil) deležen kritik tudi iz strani ljubiteljev znamk, ki jih je koval v zvezde in si noben od nas ne želi njegovega načina "oglaševanja".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a berlonso Pe apr 13, 2012 2:09 pm

v tejle temi se je tudi precej izkazal...
http://www.avtomobilizem.com/testi/bmw- ... 9-03-2012/
more bit to en poseben tip človeka, zmeraj sem mislu da načrtno vzpodbuja sovraštvo med značkarji in se doma v sobici smeje, če pa še grozi zraven...
pa ima najbrž probleme s težavami
lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a chan Pe apr 13, 2012 2:10 pm

primozek68 je napisal/-a:... Težko je karkoli dokazovat v takih primerih ...


V danem primeru sicer brez težav ... ;)
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a ~toMmy~ Pe apr 13, 2012 2:33 pm

chan je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:... Težko je karkoli dokazovat v takih primerih ...


V danem primeru sicer brez težav ... ;)


Pa je ta veleum sploh polnoleten?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a abbe Pe apr 13, 2012 2:46 pm

prca pa folk u glava sam zato ker se mi ukvarjamo z njim.moral bi ga dat na ignor pa ne komentirat njegovih nedoraslih komentarjev pa bi blo vse ok...
Ni vse res kar napišem
 
javornic
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: So maj 30, 2009 12:57 pm
Kraj: Velenje

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a javornic Pe apr 13, 2012 3:34 pm

Najprej lahko rečem samo SRAMOTA! :?

Zdaj pa glede tega kako ga izslediti. Po njegovemu obnašanju se mi zdi zelo neizobražena oseba, tako da ne verjamem, da ima kaj znanja z zakrivanjem IP naslovov ipd. Moje mnenje je, da čim prej izsledite IP naslov in se malo drugače z njemu pogovorite, saj je to uradna ter visoko kakovostna spletna stran! Upam, da to čimprej uredite, kajti takih ne potrebujemo na temu forumu! :evil:

P.S: Želim vam veliko sreče pri iskanju, če se boste spuščali v te zadeve!

Lp, Žan
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a chan Pe apr 13, 2012 3:36 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Pa je ta veleum sploh polnoleten?


Žalostno dejstvo pri tem, da že kar precej nad tisto mejo, ko postane človek polnoleten!

abbe je napisal/-a:prca pa folk u glava sam zato ker se mi ukvarjamo z njim.moral bi ga dat na ignor pa ne komentirat njegovih nedoraslih komentarjev pa bi blo vse ok...


Načeloma z njegove strani niti ni šlo toliko za provociranje, kolikor je šlo za nezmožnost normalne komunikacije. Vendar si je že sama agresivnost komentiranja, vezana na posamezen članek, predhodno zaslužila opozorilo, zaradi kršenja pravilnika (1.3 - kregarija stila "jaz imam pa boljšo znamko, ne moja je boljša" ali "jaz imam pa boljšega/lepšega/daljšega kot ti" je prepovedana ...)

javornic je napisal/-a:Najprej lahko rečem samo SRAMOTA! :?

Zdaj pa glede tega kako ga izslediti. Po njegovemu obnašanju se mi zdi zelo neizobražena oseba, tako da ne verjamem, da ima kaj znanja z zakrivanjem IP naslovov ipd. Moje mnenje je, da čim prej izsledite IP naslov in se malo drugače z njemu pogovorite, saj je to uradna ter visoko kakovostna spletna stran! Upam, da to čimprej uredite, kajti takih ne potrebujemo na temu forumu! :evil:

P.S: Želim vam veliko sreče pri iskanju, če se boste spuščali v te zadeve!

Lp, Žan


V tem primeru pa je moč že reči, da je Slovenija resnično zelo, zelo majhna! ;)
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a sašo5 Pe apr 13, 2012 7:07 pm

MC so prve črke imena/priimka, 85 pa letnica rojstva.......mam prav :?:

Saj ponavadi so taki hrabri samo doma za "škatlo" v resničnem življenju pa katastrofa_tiho kot p....
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: GROŽNJE UPORABNIKOV!

Napisal/-a chan Pe apr 13, 2012 8:09 pm

sašo5 je napisal/-a:MC so prve črke imena/priimka, 85 pa letnica rojstva.......mam prav :?:

Saj ponavadi so taki hrabri samo doma za "škatlo" v resničnem življenju pa katastrofa_tiho kot p....


;)
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov